Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Cam Filmi Cezasını İptal Ettirdim :)

A. Can Şahin
    95+ HP Punto_Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234
    Edilen teşekkür: 779

Standart Cam Filmi Cezasını İptal Ettirdim :)

arkadaşlar haziran ayında cam filminden gaziantep de ceza yedim.
    polis özellikle aradan seçip çevirdi (06 plakayı pek sevmezler kendileri) yazacak hiçbir şey bulamayınca kafayı filmlere taktı ve 155 lira ceza yazdı.
    sonrasında biraz isyan ettim, beni çevirdiğinde oradan geçen her 10 araçtan 8 inin filmli olduğunu, özellikle bana yapıldığını söyledim.
    polis beylerde bana iyilik yapmak için bir daha filmleri söküp muayene vs. uğraşmamam için tutanağın açıklama kısmına "FİLMLER SÖKTÜRÜLDÜ" yazdı.

bende birkaç gün sonra cezanın iptali için gaziantep sulh ceza mah.ne itiraz dilekçesi gönderdim. filmleri söktürmediği halde "SÖKTÜRÜLDÜ" ibaresini yazdığını, bu şekilde usulsüzlük yaptığını belirttim ve cam filmlerinden yazılıp mahkeme kararları ile iptal edilen cezaları emsal gösterdim.

dava sonuçlandı galiba. elime henüz tebligat veya mahkeme kararı ulaşmadı ama gib.gov.tr den baktığımda cezam silinmişti. bakalım birde elime tebligat ulaşsın kesin kararı açıklarım. haydi şimdiden vatana millete hayırlı olsun

inşallah hepimiz için emsal bir karar olur.

NOT: Ön cam hariç tüm kapılar ve bagaj 2 numara filmli.

Ziyaretci037
    Ziyaretçi Ziyaretci037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sanada iyilik yaranmamış arkadaş

Ama bunun bi emsal olacağını sanmıyorum film konusunda..

Tuncay A.
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. 1ocak2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 623

Trafik mahkemesi kararları SMS ile Cep telinize gelir ve Ayrıca Gidip Kalemden ''Aslının Aynıdır'' yazısını alıp Vergi Dairesine ibraz edin yoksa sonradan ceza çıkar...

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

plakan ordaki polisler tarafından mimlenmesinde adamları usulsüzlükle suçlamışsın çünkü

Onur y..
    acRep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 333

Bunu gören her polis'in sana yaptığı gibi iyilik yapacağı varsa Lan yansın ***** deyip cezaya yazar arkasına bile bakmaz Çok güzel örnek teşkil ettin

6. Bu mesajı için 2 kişi acRep'ye teşekkür etti:

A. Can Şahin
    95+ HP Punto_Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234
    Edilen teşekkür: 779

tamam biliyorum arkadaşlar, yaptığım doğru değil ama onların yaptığı da doğru değildi.
    herhangi bir suçum olmadığı halde trafikten aradan seçip durdurması, yangın tüpüne kadar kontrol etmesi ve sonrasında o anda ordan dünya kadar cam filmli araç geçerken bana camlarında filmliymiş diyip ceza yazması ne kadar doğruysa benimde bu yaptığım o kadar doğru...

cam filmleri için ceza yazılacaksa oradan geçen herkese yazılsın, ha yok aradan araç seçip öyle gözüne kestirdiğine ceza yazacaksan onada ben karşıyım.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ural leanback
    @ MARs ent. uraaal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 202

Alıntı Punto_Can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam biliyorum arkadaşlar, yaptığım doğru değil ama onların yaptığı da doğru değildi.
    herhangi bir suçum olmadığı halde trafikten aradan seçip durdurması, yangın tüpüne kadar kontrol etmesi ve sonrasında o anda ordan dünya kadar cam filmli araç geçerken bana camlarında filmliymiş diyip ceza yazması ne kadar doğruysa benimde bu yaptığım o kadar doğru...

cam filmleri için ceza yazılacaksa oradan geçen herkese yazılsın, ha yok aradan araç seçip öyle gözüne kestirdiğine ceza yazacaksan onada ben karşıyım.
    kusura bakma ama anlattıkların kadarıyla ben de seni haksız bulmak durumundayım. hayırlısı ne ise o olur inşallah.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kardeşim eğer sana haksızlık yapıldı sen de aynı haksızlığı yaparsan olmaz suanda ne sen haklısın ne de polis usulsüzlük suçlaması hiç hoş değil

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Burada senin bir sucun yok , sen dedinmiki altına söküldü diye ibare düşün, demediysen kendi kafasına göre günah çıkarma için yaptıysa en güzelini yapmışsın eline sağlık ...

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Birkan GENÇ
    Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS
    Edilen teşekkür: 799

Babamda servisle çevirmeye girmişti ve ceza yazmışlardı cam filminden.

Dün geveliyordu ceza iptal oldu falan ama uykum vardı diye pek dinlemedim açıkçası

Bugün öğreniyim bende durum neymiş..
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Maden Erdoğan
    madenmaden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 46

en güzelini yapmışın madem sana gıcıklık yaptılar sen de onlara yapmışın karşılıklı herşey ben de denicem bi dahakine

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Bu çevirmelerle ilgili Kastamonu Emniyet Müdürlüğüne dilekçe vermiştim. Verilen cevap yönetmeliklerini göstererek sondajlama denilen başına gelen olayı yazmışlar çünkü bende birkaç kez çevirmelere girmiştim. hatta birinde emniyet kemeri vs takılı iken hava karanlıktı arkamdaki aracın sol farı yanmamasına karşın ona geç deyip bizi ailecek durdurmuşlardı bundan dolayı dilekçe vermiştim
    Özgürlüğün Yolunu Aç...

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sedat yıldırım
    sedat06DF5649 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06DF5649
    Edilen teşekkür: 185

banada emniyet kemeri için aynısını yaptılar cevirdi resmen rüşvet istedi vermedi yaz dedim bitek beni çevirdiği için sordum bende ndn beni çevirdin bi sürü araba geçiyor hiç biri takmamış cevirmiyosun die dedğine bakın sana denk geldi birini durdurup yazmam gerekiodu die yazdı bende gittim enişteye verdim iptal ettirdi olaya bak adam sana denk geldi diyince çıldırdım tartışmaya başladık zaten hemen yoksa yazmıycaktı rüşvet içinde yine zarar kendine oldu

en iyisini yapmışsın kardeşim helal olsun sana

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Deniz Arifağaoğlu
    Blueberry BaranSelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 188

Öyle polise böyle dava. Ya adam gibi tek tek çevirip herkese yazsınlar adil bi şekilde, ya da aradan seçmece yapmasınlar. Bence de iyi yapmışsınız. Film çektiren herkes hatalı ama senin günahın ne ki sana ceza yazılıyor da arkandan gelen filmliye yazılmıyor. O da film bu da film sonuçta....

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hoca acımıcan , benide emniyet kemerinden seçti aldı .Şirketten yeni çıkmıştım. Neyse durdum yeni yetme yamyamın teki istedi neden dedim ver lan işte deyince kafam attı ...git amirin gelsin alır dedim sana yok.Derken tartışma büyüdü 2 sene önce oluyor bu bahsettiğim hayır bide şöyle bişi var.Gerçekten üniforması bile emanet duruyor güvendiği tek şeyde o zaten.Amiri geldi ne oluyo falan adam lanlı lunlu konuşuyor varsa bi cezamız yazın gidelim dedim ne bu muamele.Sonradan amiri özür diledi ilk defa öyle bişi gördüm. Yeni yetme hakkında tutanak tuttu banada imzalattı.

Bi tanesinede çektiğin araba benim dedim nabıyım ... dedi. İndir çekiciyi ödiyim...k dedim sen nasıl konuşuyorsun deyince gene film koptu. Bak ciddi söylüyorum üniformaları olmadan hiç olan o kadar çok silik insan varki onların arasında.

Takdir ettim hoca öylesine böyle diyoruz biz.... Tebrikler.

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

Ben de tebrik ediyorum. en başta ceza yazması usulsüz zaten. bir de size lütfetmiş güya.
    böyle itiraz etmedikçe olmayan cezayı oldurur bunlar. herkese örnek bir davranış olmuş.

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Engin Tan
    engincantan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65
    Edilen teşekkür: 155

ıyılık yapmıs mı adam bılınmez ama aynı olay basıma geldı benım....polıs cevırdı ve fılm ıcın ceza yazacagını soyledı sonra cok ugrasma dedı gıt soktur ben muayneden ceza yazıyorum dedı...arkadaşlar gıt ıtıraz et dedı ama gonlum el vermedı polısı sıkayet etmek ıcın...odedım pısman mıyım hayır

30. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Mehmet
    Golbasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 31

Bazı polislere herşey mübahtır en iyisini yapmışsın

32. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Güneş Doğar
    GUNES - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

bende de ön cam hariç 2 numara film var...elim yüreğimde dolaşıyorum valla...yazın çevirme görünce ön camları indiriyordum sonuna kadar ama kışın komik olacak bakalım artık kısmet olayı....2 sene önce pug 207 ile dolaşırken sis farlarım açıktı...polis durdurdu dedi yasak dedim zaten ben de bunun yasak olup olmadığını öğrenmek için bir polis arıyordum sormak için dedim arabayı geçen hafta aldım dedim...yasak dedi...eyvallah dedim kapattım...10 metre sonra geri açtım yani bir daha durdursalar elim değmiş açılmış falan diyecektim şimdi öyle bi derdim yok ama puntomda sis farı yok

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

Alıntı GUNES Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende de ön cam hariç 2 numara film var...elim yüreğimde dolaşıyorum valla...yazın çevirme görünce ön camları indiriyordum sonuna kadar ama kışın komik olacak bakalım artık kısmet olayı....2 sene önce pug 207 ile dolaşırken sis farlarım açıktı...polis durdurdu dedi yasak dedim zaten ben de bunun yasak olup olmadığını öğrenmek için bir polis arıyordum sormak için dedim arabayı geçen hafta aldım dedim...yasak dedi...eyvallah dedim kapattım...10 metre sonra geri açtım yani bir daha durdursalar elim değmiş açılmış falan diyecektim şimdi öyle bi derdim yok ama puntomda sis farı yok
    kışın tepenizdeki ışıgınızı yakmanız işinize yarıyacaktır

Sayfa 1/2 12 SonSon