Sayfa 1/3 123 SonSon
43 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Fiat Punto 1.3 95 Dualogic Easy araç hakkındaki görüşlerim.

AHMET ALAGÖZ
    deneme33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 2

Standart Fiat Punto 1.3 95 Dualogic Easy araç hakkındaki görüşlerim.

Öncelikle Punto uzaktan çok hoşuma giden ve beni dıştan ve içten çok cezbeden bir araçtı tasarımı dizaynı çok güzeldi taki kısmet olup parayı denkleştirip alana kadar.
    5 aylık kulanım sonunda görüşlerimi yazıyorum Kullandığım araç 2012 Punto Easy Dualogic 1,3 Multijet 95 Hp. araç 2200 km de

Öncelikle iyi yönlerini yazayım motor performansı ilk kalkış hariç iyi, akıt sarfiyatı iyi ama şehir içi dur kalk çok yaparsan çok yakıyor. Motor sesi durduğun zaman içeriye azda olsa geliyor ama hareket halindeyken ses yok denecek kadar az geliyor. Yol sesi içeriye çok fazla gelmiyor. Süspansiyonları çok iyi çukurda ve tümsekte beni hiç rahatsız etmedi, aracın sürüşü bana çok zevkli geldi, aracın konsolu göstergesi çok güzel ve kullanımı çok rahat ancak direksiyon üstündeki düğmeleri kullana bilmek için uzun parmaklı olmak lazım bana göre çok kötü ben kullanamıyorum, yol bilgisayarındaki bilgileri değiştirmek çok rahat silecek kolunun üstüne koymuşlar ve çok rahat kullanılıyor. Koltukların rahatlığı idare eder uzun yolda beni çok yormadı. Dualogic vites geçişleri çok sarsıcı değil bazen vitesin geçişini bile hissetmiyorum tabi araç sıfır ve şimdilik hisetmiyor olabilirim uzun vadede ne olur bilemem “gerçi bu vitesle ilgili çok iyişeyler duymadım hatta bu duyduklarımdan sonra araçla uzun yola gitmeye korkar olmuştum ama hayırlısı olsun diyorum” şimdilik vitesin kararsız kaldığı durumula hiç karşılaşmadım yalnız cam açıken vitesin geçişlerini dışardan duyuyorum eğer bu normal bir durumsa benim için bir sorun yok yeterki arıza vermesin.

Aracın bana göre olumsuz yönleri araçtaki işçilik kötü değil çooook kötü şimdi nerden bu kanıya vardığımı soracaksınız aslında yazılacak çok şey var benim en çok canımı sıkanları yazacam. Kapı camlarının çıtaları baştan sağma takılmış gibi çünkü bazı yerleri cama tam oturmamış kapının içine su giriyor camı her kaldırıp indirdiğimde cam içten gelirken ıslak çıkıyor uzun zamanda muhtemelen içerde bir yerleri paslandırıp bozacak gibi geliyor bana, Yağmurlu havada araç durmuşken yani hiç kullanmıyor olsanız bile motorun içine su giriyor, çünkü bir keresinde motorun yağına suyuna bakayım diye açtığımda akünün oturtulduğu tablanın vidalarının içi suyla doluydu ve akünün hemen yanında sigorta kutusu vardı uzun vadede oryada su gireceğini düşünüyorum malum suyun girdiği her parça garanti dışı kalıyor kullanıcı hatası oluyormuş işçilik hatası değilmiş yani yağmurlu havada bırak aracı kullanmayı aracı yağmurdan koruyacaksın, ayrıca motor kaputunu kapatırken kaputun bastığı fitiller hiç yerine oturmuyor oturtsam geri çıkıyor ve oradan motora su giriyor hem de girmemesi gereken yere giriyor.
    Araçtaki plastikler yerlerine iyi oturtulmamış bir yerler iyi oturmuşken diğer taraf açık kalmış ve buna benzer işçilik hataları var. Anlayacağınız puntoda işçilik çok kötü malzeme kalitesini bilemiyecem ama eminim oda kötüdür bir iki sene sonra sanırım dökülmeye başlar zaten şimdiden ön göğüs kısmından araç rölantideyken tıkırtı sesi gelmeye başladı bile servise götürmeye korkuyorum bir tarafı yaparken diğer tarafı bozarlar diye.

Araç bana hiç güven vermiyor 100 ün üstüne çımaya korkuyorum hafif bir virajda bile sanki araba arkasını atacak gibi geliyor bana bilemiyorum araç bana virajda güvensiz gibi geldi gerçi araçta ESP var ama gördüğüm işçilik hatalarından sonra devreye gireceğinden bile şüpeliyim bu yüzden araç kullanırken artistlik yapımıyorum

Gelelim star&stop teknolojisine şimdiden söyleyim sistem stop etti akıllara zarar kafasına göre çalışıyor kafasına göre devre dışı kalıyor kitapçığına bakıyorum neden devre dışı kalır diye kitapta yazılan durumların hiç biri yok ama bizim S&S çalışmıyor ertesin gün bir bakmışım ki aynı şartlarda çalışıyor anlamadım belkide yağmurdan sonra akünün oraya sukaçtıda ondanmı kafayı yedi acaba bilemiyecem ve buna benzer şeyler

Sonuç olarak puntoyu aldığıma pişman oldum şimdi diyeceksiniz bukadar paraya ancak bukadar olur diyeceksiniz yalnız ben aracı alırken fiyatı 43,500 dü yani ucuz değildi aynı sınıftaki poloda 46 47 küsürdü ozaman niye polo almadın diyeceksiniz almamamın sebebi kredi seçenekleri bana uymuyordu uysaydı hiç düşünmeden alırdım.

Belki bu yazdıklarım sadece benim araçta vardır bilemiyecem ama tek bildiğim bu sorunlar beni puntodan soğutmaya yetti hep diyorlardı fiat alma çabuk dökülüyor diye ama pek inanmazdım ama şimdi fazlasıyla inanıyorum. Keşke satma imkanım olsa zararına bakmam hemen satarım ancak engelli aracı olduğu için 5 sene içinde satamıyacam malesef artık fazla dökülmesin diye araca çok binmeyecem kapının önünde duracak artık uzun lafın kısası bana soracak olursanız almadan önce çok iyi araştırma yapın kullananlara sorun ben pek soramadım. Ayrıca araç satın alırken araçların sadece tipine bakıp ta araç almayın işçiliğine malzeme kalitesine de bakın derim teşekkür ederim.

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

İşçilik konusunda maalesef eksiklikler var araçta aa sanırım sizin de şansınızaaorunlu bir araç denk gelmiş.

Sent from my iPad 2 using

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merhaba ,

Bende de Punto 1.3 mjet Lounge 75 Hp var. s&s

Benim aracım düz.

Otomatik araclarının durumunu bilmiyorum ama onun dısında iç tarafta plastik işçiliğinin belli kesimleri ve yer döşemesinin kaltesizliği dısında aracımdan cok ama cok memnunum.

Puntolar dengeli araclardır.Virajlarda (virajına göre) kolay kolay savrulmaz.Pololar gibi i20ler gibi değildir.arkayı cok nadir dengesizce savururlar.

Bende Stop&start'tan memnunum.Acıkcası daha sıkıntı yasamadım.

Benimde ongorulerimi yazayım ki bili sitedim.Bir servise goturun bence.Sonucta ucretsiz olarak o anda sizinle bir test surusune cıkıp gerekli izahatları yapıyorlar.

Tuncay A.
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. 1ocak2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 623

Aynı aracın Evo'su bende var ve inanırmısınız bilmiyorum bahsettiğiniz sorunların hiç biri bende yok. Cam açıkken vites geçişini anca sessiz bir sokakta duymak mümkün. Ben o kadar memnunumki 5000 TL masrafla lastik ve jant yatırımı yaptım aracıma. Sorunlar elbette olur ama servislere gidersiniz bu sorunlarınızı çözersiniz...

Saygılarımla

AHMET ALAGÖZ
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Alıntı 1ocak2011 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı aracın Evo'su bende var ve inanırmısınız bilmiyorum bahsettiğiniz sorunların hiç biri bende yok. Cam açıkken vites geçişini anca sessiz bir sokakta duymak mümkün. Ben o kadar memnunumki 5000 TL masrafla lastik ve jant yatırımı yaptım aracıma. Sorunlar elbette olur ama servislere gidersiniz bu sorunlarınızı çözersiniz...

Saygılarımla
    araçtan memnun kalmanıza çok sevindim keşke bende memnun kalabilseydim çünkü dizayn olarak çok hoşuma giden bir araçtı ama malesef işçilik sorunu yaşıyorum galiba ama anlayamdığım ucuz bir arabada almıyoruzki işçiliğini nede bukadar düşük tutuyorlar

İlyas Şanver
    ilyas87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    34 SUH 68
    Edilen teşekkür: 27

bende synı aracın benzinlisi var. araçtan memnunum genel olarak. Bazen oluyor bu tür durumlar. Bende sert virajlara girdim yüksek hızlarda esp devreye girdi. Frenler v.s de iyi bence.

AHMET ALAGÖZ
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Alıntı ilyas87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende synı aracın benzinlisi var. araçtan memnunum genel olarak. Bazen oluyor bu tür durumlar. Bende sert virajlara girdim yüksek hızlarda esp devreye girdi. Frenler v.s de iyi bence.
    sizin aracın motoruna yağmur yağdıktan sonra su giriyormu acaba benim araçta yağmurlu havada aracı hiç kullanmasam bile akünün bağlantı vidalarında su birikintileri gördüm enişelendim buraya su geliyorsa heryere gelir diye düşünüyorum

İlyas Şanver
    ilyas87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    34 SUH 68
    Edilen teşekkür: 27

Ben arabayla aşırı yağışın ortasında kaldım. Tabirici caizse gölden geçtim zıpkın gibi geçti. Ama kaputu açıp bakmadım. İçeri su almaması lazım. Bence siz servise götürün. Sıkıntılarınızı anlatın bedavaya almadınız sonuçta. Easy donanım genel olarak iyi araç. Bende şöyle bir gariplik farketmiştim kaputu açınca yer gözüküyor araçlarda. Daha önce hiç görmemiştim. Alıştım

Kaan Karabin
    punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 143

valla bu msjınızı okuyunca acaba bizim kullandıgımız punto değil mi diye dusunmeye basladım. 95lik evo kullanıyoruz bu bahsettiğiniz sorunların %90ı yok daha yasamadık arac 40binde. içeri ruzgar sesi alma ve plastik aksamda ufak tefek işçilik sorunları dısında hiçbir problemimiz yok.
    Bravo HGTurbo
    Kaan

Tuncay A.
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. 1ocak2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı punto_multijet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla bu msjınızı okuyunca acaba bizim kullandıgımız punto değil mi diye dusunmeye basladım. 95lik evo kullanıyoruz bu bahsettiğiniz sorunların %90ı yok daha yasamadık arac 40binde. içeri ruzgar sesi alma ve plastik aksamda ufak tefek işçilik sorunları dısında hiçbir problemimiz yok.
    O sorunlarda garantiden değiştiriliyor...

Kaan Karabin
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı deneme33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizin aracın motoruna yağmur yağdıktan sonra su giriyormu acaba benim araçta yağmurlu havada aracı hiç kullanmasam bile akünün bağlantı vidalarında su birikintileri gördüm enişelendim buraya su geliyorsa heryere gelir diye düşünüyorum
    eger agac altında falan bırakıyosanız su gider kanalları tıkanmıs olabilir temizlik snrası sorununuz gecer. buarada bu kanallar tıkandıgında arac ne olursa olsun motor kısmına ve hatta arac içerisine su girebilir
    Bravo HGTurbo
    Kaan

Kaan Karabin
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı 1ocak2011 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O sorunlarda garantiden değiştiriliyor...
    Aynen öyle abi. Allah kaza bela vermesin baya memnunuz evodan. Hanım Lanciadan daha fazla bunu kullanıyo o derece
    Bravo HGTurbo
    Kaan

Tuncay A.
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı punto_multijet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle abi. Allah kaza bela vermesin baya memnunuz evodan. Hanım Lanciadan daha fazla bunu kullanıyo o derece
    Toplam 12 lastik ve 12 jant var depoda Araca yaptığım yatırımın hatti hesabı yok, Ben çok keyif alıyorum...Çünkü araçlarımız çok keyifli ve teknolojik kıymetini bilmek lazım ve servise gitmeden böyle kötülüyerek araç imajını yere düşürürüz. Sonrada marka imajı yok denmeye başlar...

Misafir046

Karter koruma yoksa ve yogun yagıslı bir zamanda kullandıysanız alt tarafı boş oldugu icin su sıcratabilir.

Cengiz Dinçsoy
    dincsoy16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16DE826
    Edilen teşekkür: 154

Alıntı BBYILDIZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karter koruma yoksa ve yogun yagıslı bir zamanda kullandıysanız alt tarafı boş oldugu icin su sıcratabilir.

bendede 2007 dualogic punto var.bahsettiginiz sorunlarin hic birini yasamadim ve cok memnunum arabamdam.bence siz bir servise baktirin araci :confused:

Sent from my GT-I9100 using

Yusuf Bilal Kara
    yubika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 6

işçilik kalitesi gibi konular tartışılabilir (hangi arabalarla kıyasladığınıza da bağlı) fakat virajlarda sovrulma ihtimali ve 100'den sonra güven vermemesi gibi birşey kesinlikle söz konusu değil. ben de aynı arabanın bir donanım üstünü kullanıyorum. araç kesinlikle -segmentinde- yol tutuş konusunda ilk 3tedir.

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Son olarak ben yazayım, arkadaşımızın bahsettiği sorunların en başında ve en çok yakındığı konu motor kısmının kirlenmesi, tuncay abi ve benim araçlarımızda sonradan yaptırdığımız orjinal karter koruma ve hatta daha farklı koruma ekipmanları yaptık, bundan dolayı belki de bizim motorlar kirlenmiyor olabilir, ikinci sorun malzeme kalitesi benimde 4/4 lük diyemeyeceğim bir olay ama yolcu koltuğuna oturan bir sürü arkadaşım aracı incelediğinde özellikle ön konsola baktığında hayran kalıyorlar bunu da belirteyim. son olarak start stop un şöyle bir algılama özelliği var aracınız çok soğukken trafikte dursaız bile devreye girmiyor veya rampada durdunuz belli bir eğimden sonra araç stop etmez ancak durduğunuz halde boşa atarsanız stop edecektir göreceksiniz, aklıma gelmişken aracımı o kadar çok yüksek süratlerde virajlarda kullandım ki herhalde bundan iyisi quartto olabilir diye düşünüyorum. bir konu başlığında yazmıştım. bayram dönüşü ılgaz dağının virajlarına başladığımda ardımda merso 4 matic vardı önce beni solladı ardından solladığına sollayacağına pişman oldu önümde gidemediği için geçtim ve onca sert viraja ve yüklü olmama karşın güçlü ve çizgisini takip ederek dağı aştık hamdolsun yüzümü kara çıkartmadı. iyiki puntoyu tercih etmişim. bu son kasa polo olayına gelince benim 3.sıfır puntom ve engüçlüsü bu, ilk aracımı alırken polo mu bu mu karar veremedim polodan 250 TL pahalı olmasıa karşın gp yi seçmiştim çünkü abs ebd standart tı polo da ise opsiyondu ! ve 1.4 77 gp m ile 1.4 80 bg lik polo yu mahvediyordu , aracım şu an 50.000 km yi aşmış vaziyetteyim...nice km lere...MAŞALLAH
    Özgürlüğün Yolunu Aç...

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Karadağ
    srkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 120

Bende 27000km oldu çok şükür beni hiç üzmedi

Misafir046

Alıntı dincsoy16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bendede 2007 dualogic punto var.bahsettiginiz sorunlarin hic birini yasamadim ve cok memnunum arabamdam.bence siz bir servise baktirin araci :confused:

Sent from my GT-I9100 using
    Yanlıs alıntı yaptınız sanırım.

Altta karrter koruma olmayınca camura vs girince aracın motoru kirli bir gorunume ulasıyor.

Bizzat karter korumalı ve korumasız olarak bir omceki puntomda yasadıgım olaydır.

Onur M
    levan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 130

slm.arkadaşlar...içimi bende dökeyim fırsatta...sıfır aldım 2 sene evvel ve punto dan genel anlamda memnunum ammmaaaa,,,

1- at arabası amortisörü sertlikte illallah dedirtti
    2- 100 km den sonra arabanın yol tutuşu güvenli değil...gidiyor gitmesine ama derdimi burada ifade edemem...şöyle söyleyeyim....uzun seneler mercedes 190E kullandım,91 modeldi...alman nasıl yaptıysa yola tırnaklarını geçiriyordu araba...fiat'da 21 sene sonraki teknoloji böyle olmamalıydı diye düşünüyorum.(farklı segmentler olsada)..o yüzden hislerim fazla gaza basma diye uyarıyor.
    3- puntonun frenlerine laf yok...italyan bunu yapmış...tebrik ederim.
    4- virajda sorun yok,ideal.
    4- benzinli ama yakıtı az yakıyor,bunuda başarmış fiat.....yazacak çok detay var ama fazla kafaya takmıyorum.

Sayfa 1/3 123 SonSon