13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Fiat Punto 1.3 Multijet Lounge Dualogic Hakkında Soru

Erhan Kocabas
    erhankocabas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Fiat Punto 1.3 Multijet Lounge Dualogic Hakkında Soru

Merhaba arkadaşlar, forumun yeni üyesiyim, sizlere almayı düşündüğüm 2012-2013 Fiat Punto 1.3 Multijet Lounge Dualogic hakkında sorularım olacak.
    Öncelikle bu arabayı tercih etmekteki amacım dizel, otomatik ve ucuz oluşu. Fakat güvenlik konusunda endişelerim var. Benim için kaza anında can güvenliğini sağlamayacaksa ekonomik olması önemli değil.
    Euro ncap'te yeni punto yok. Siz deneyimlerinize ve bilginize dayanarak güvenlik açısından bu araba hakkında ne söylersiniz?
    Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.

Serhat Karadağ
    srkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 120

Elimizde 2005 Euro ncap dısında teknik bir veri yok.Acikcasi bugünkü kriterlerle tekrar girmesini isterdim.sahsi kanaatim sınıfı standartlarında güvenlik donanımına sahip...

korhan korhan
    korhan1482 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Parlak Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

güvenlik konusunda bence hiçbir sıkıntı yok eğer güvenlik ğaketini de dahil ederseniz esp de dahil olunca araç daha stabil oluyor yere oturur. o kadar kamyon tır yanımdan geçti 100-130 arası hızlar ile 1 kere bile araç sallanmadı, rüzgarı bile etkilemedi. ayrıca 6 hava yastığı mevcut, katlanabilir direksiyon simidi, tampon avrupa standartlarına uygun başka bir deneyimimi daha aktarayım 2007 albea kullanıcısı idim 2012 punto otomatiğe geçtim, ikiside cok farklı albea da uçmak istiyordum 1,2,3,4 vitesler ard arda atardım manuel, punto da tam tersine daha yavaş daha sakin bir araba kullanım hissi verdiriyor. az hız daha az risk daha az (Allah korusun) kaza anında zarar demek, benim nacizane fikrim böyle ben oldukca güveniyorum araca ama önce Allaha. Sizde inşallah yanılmazsınız tercihinizde.

cihangir ozturk
    chn73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 87

o aracın liste fiyatı 42.180,o paraya b sınıfı birarac olan punto alacağıma c sınıfı benzinli otomatik bir arac rahatlıkla alırım.yada ikinci el astra veya golf alırım.en azından bir kaç sene sonra satmak zorunda kalsam ikinci elde fiyat kaybı nedeniyle üzülmem.

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

Neden olmasın ? İçinize siniyorsa alabilirsiniz.
    Aracın güvenliği olduğunu haberlerde gördüğüm puntoların durumu ve can kaybı olmamasından dolayı çok iyi diyebilirim.
    TSİ Jetta.

fehmi ünlü
    WHITE EVO fhmnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    80 FU 2**
    Edilen teşekkür: 200

Alıntı erhankocabas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, forumun yeni üyesiyim, sizlere almayı düşündüğüm 2012-2013 Fiat Punto 1.3 Multijet Lounge Dualogic hakkında sorularım olacak.
    Öncelikle bu arabayı tercih etmekteki amacım dizel, otomatik ve ucuz oluşu. Fakat güvenlik konusunda endişelerim var. Benim için kaza anında can güvenliğini sağlamayacaksa ekonomik olması önemli değil.
    Euro ncap'te yeni punto yok. Siz deneyimlerinize ve bilginize dayanarak güvenlik açısından bu araba hakkında ne söylersiniz?
    Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.
    güvenlik konusunda sıkıntı yaratmaz emin olabilirsiniz sınıfının en güvenli araçlarından Biri Bence.
    EVO 1.3 MJ DYNAMIC
    CHIP TUNNING

alper demir
    alperd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

Alıntı chn73 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o aracın liste fiyatı 42.180,o paraya b sınıfı birarac olan punto alacağıma c sınıfı benzinli otomatik bir arac rahatlıkla alırım.yada ikinci el astra veya golf alırım.en azından bir kaç sene sonra satmak zorunda kalsam ikinci elde fiyat kaybı nedeniyle üzülmem.

2009-2010 dizel otomatik 60-80 bin km enjoy astralar 37 bin TL civarı.
    2010-2011 dizel otomatik 50-70 bin km comfortline golfler ise 51 bin TL civarı.
    2010-2011 dizel otomatik 50-70 bin km dynamic bravolar da 37 bin TL civarı.

benzinli araç düşünmeyen biri için bu fiyatlar adama sıfır punto aldırabilir.
    ben de hep aynı ikilem içindeyim yani
    Alper DEMİR

2005 model Honda Civic HB AT 1.6 ies (Aralık 2012...)
    2009 model GP 1.3 mjet Active (1 yıl)

2006 model Meriva OPC (2 yıl)
    1995 model Vectra GT (2 buçuk yıl)

Erhan Kocabas
    erhankocabas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.
    C sınıfı bir araç benzinli ve otomatik alırsam en az 35 kuruş yakacak ve vergisi 2 katına çıkacak. Oyüzden dizel otomatik yada B sınıfı 1.2 otomatiklere bakıyorum. Birde aklımda Opel Corsa 1.2i Twinport Essentia Easytronic var onun da yakıtı 25 krş. Büyük bir araba alıp gezerken üzülmektense küçük alıp rahat rahat gezmeyi tercih ediyorum şuan. Biraz daha araştıracağım faizler de düşüyor bazı araçlarda 0 faiz uyguluyorlar buna punto'da dahil yıl sonuna kadar netleşmiş olur kafamda herhalde.
    Ayrıca 0 aldığım için önümüzdeki 5 yıl aldığım arabayı kullanacağım o yüzden fiyat düşmesi önemli değil. 2. el alıp sorunlarına vereceğim paraya eşit oluyor.

Selçuk DOĞAN
    k0d3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 86

Alıntı erhankocabas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.
    C sınıfı bir araç benzinli ve otomatik alırsam en az 35 kuruş yakacak ve vergisi 2 katına çıkacak. Oyüzden dizel otomatik yada B sınıfı 1.2 otomatiklere bakıyorum. Birde aklımda Opel Corsa 1.2i Twinport Essentia Easytronic var onun da yakıtı 25 krş. Büyük bir araba alıp gezerken üzülmektense küçük alıp rahat rahat gezmeyi tercih ediyorum şuan. Biraz daha araştıracağım faizler de düşüyor bazı araçlarda 0 faiz uyguluyorlar buna punto'da dahil yıl sonuna kadar netleşmiş olur kafamda herhalde.
    Ayrıca 0 aldığım için önümüzdeki 5 yıl aldığım arabayı kullanacağım o yüzden fiyat düşmesi önemli değil. 2. el alıp sorunlarına vereceğim paraya eşit oluyor.
    +1
    evo evo..

A. Çağ
    ametist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 159

küçük diye güvenmeyin, çok yakında gömecekler vergiyi....

alper demir
    alperd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

Alıntı ametist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

2012 bütçe açığımız 8,5 milyar TL olmuş merak etmeyin vergiden kaçış yok zaten tadını çıkartın
    Alper DEMİR

2005 model Honda Civic HB AT 1.6 ies (Aralık 2012...)
    2009 model GP 1.3 mjet Active (1 yıl)

2006 model Meriva OPC (2 yıl)
    1995 model Vectra GT (2 buçuk yıl)

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Çoğu kişide dizel triptonik punto olmadığı için direkt parasal durumla yoruma başlıyorlar, alacak olan arkadaşımızın da dediği gibi hem yakıt tüketimi hemde vergi ve diğer yönleriyle punto diğer rakiplerine fark atıyor, güvenlik konusu ise evet 2005 veay 2006 kasa grandenin ncap testi var, aracın kasa şasi vb hariç görsel yönden değişikliğe uğradığını düşünüyorum, yani aynı güvenlik testinden tahminimce yine aynı başarıyla belki de daha da güncelleştirilerek sağlamlaştırılarak geçebileceğini şahsi olarak söyleyebilirim...
    Özgürlüğün Yolunu Aç...

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Konu

Alıntı ametist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Büyük araçlar vs ler dururken ne işleri var küçük hacimli araçlarla., gömerlerse de bende gider pandanın 1.0 twinair ına geçiş yaparım, bu kezde tersi olur
    Özgürlüğün Yolunu Aç...