Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 27.08.2012 ilk puntomu alıyorum :)

Ziyaretçi
    Ziyaretçi Ziyaretçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart 27.08.2012 ilk puntomu alıyorum :)

Arkadaslar bu gece saat 4 gibi cikiyorum yola yarin oglen ilk punto'mu aliyorum. Aldiktan sonra sizlerle paylasacagim resimlerini. Yalniz onerilerinize ihtiyacim var aracin sehirlerarasi kullaniminda bilmem gereken herhangi bir seyi var mi? İlk turbo-dizel arabam olacagi icin biraz tereddutluyum acikcasi. Yardimlarinizi ve onerilerinizi bekliyorum.

Arac; 1.3 multijet 75hp 3K dynamic + cam tavan

Sent from my iPhone using

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp Ahmet Bülbül
    abulbul08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 495

Aracınız hayırlı olsun

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Hayırlı olsun..Sanırım 2,el..Buna dayanarak önce yağına,suyuna,lastik basıçlarına bakın sonra 10-15 dakika bir tur atın sesleri ve perfomansına bakın, olmadı mutlaka bir ustaya gösterilmeli..ALmadan önce normalde bir ustaya gösterilir..Ustaya uzun yola çıkacğınızı söylerseniz daha iyi olur..

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

Uzun yola çıkıcaksan lastik havalarını kontrol et.
    Ve yola çıkıp mesafe kat ettikten sonra bi yerde durucaksan pat diye stop etme aracını 2-3 dakika çalışsın turbonun ömrü açısından söyledim bunu

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun

Turbodizellerde bilmeniz gereken şey şudur ilk başta. Birincisi araba belirli aralıklarda daha hızlı gitme eğilimi gösterir; yani öne atlar. Bunun sebebi tamamiyle turbonun devreye girmesinden kaynaklıdır ve sadece ayağınızın gaz pedalına ne kadar bastığınızla çözülebilir (bu genel bir bilgi); ikincisi vitesleri 3.000-3.500 devir aralığında değiştirmeniz. Multijet'ler devirli kullanıma çok müsait araçlardır ve devirli kullandığınızda devirli kullanmadığınız zamana göre düşük ortalama ile yakıt tüketiminiz olur. Bu yüzden devirli kullanmaktan korkmayın ama fazla da devirli kullanmayın; araçta 5.000 devirden sonra kesici devreye giriyor.

Şehirdışı kullanım için söylemem gereken şey şudur. Normal yollarda 90'ı; duble yollarda ve otoyolda 110'u aşmaz iseniz 1 depo sizi tam olarak 1.000 kilometre(evet 1.000 kilometre ) götürür. 5. viteste 2.000 devirde 90 km'yi, 2.500 devirde ise 110 km'yi görürsünüz. Hatta 90 ile devamlı giderseniz bir 100 km lik daha avantajınız olur tam depo dolu olduğunda(yani 1.100 km gidersiniz yaklaşık olarak).

Bunlar şimdilik yeterli olur; Kavaklıdere'ye gittiğinizde Müslüm abi size her şeyi anlatacaktır bilmeniz gereken

LEO,Liderlik,Deneyim,Olanak yaratmaktır.

Ziyaretçi

Bilgilendirme icin tesekkur ederim arkadaslar simdi mersindeyim araci gormeye gidiyorum sonrasinda tekrar sizlerle iletisime gececegim

Can Aşan
    can-asan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 314

Hayirli olsun simdiden, punto bagimlilik yapar dikkat edin

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Hayırlı olsun kardeşim. Allah Ağız tadıyla bindirmeyi nasip etsin. Kaza bela vermesin
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

Alperen Bilici
    Una Italiana Rossa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BK 5924
    Edilen teşekkür: 59

o gün bugün galiba..=) hayırlı olsun

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

Alıntı farukileri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı uğurlu olsun

Turbodizellerde bilmeniz gereken şey şudur ilk başta. Birincisi araba belirli aralıklarda daha hızlı gitme eğilimi gösterir; yani öne atlar. Bunun sebebi tamamiyle turbonun devreye girmesinden kaynaklıdır ve sadece ayağınızın gaz pedalına ne kadar bastığınızla çözülebilir (bu genel bir bilgi); ikincisi vitesleri 3.000-3.500 devir aralığında değiştirmeniz. Multijet'ler devirli kullanıma çok müsait araçlardır ve devirli kullandığınızda devirli kullanmadığınız zamana göre düşük ortalama ile yakıt tüketiminiz olur. Bu yüzden devirli kullanmaktan korkmayın ama fazla da devirli kullanmayın; araçta 5.000 devirden sonra kesici devreye giriyor.

Şehirdışı kullanım için söylemem gereken şey şudur. Normal yollarda 90'ı; duble yollarda ve otoyolda 110'u aşmaz iseniz 1 depo sizi tam olarak 1.000 kilometre(evet 1.000 kilometre ) götürür. 5. viteste 2.000 devirde 90 km'yi, 2.500 devirde ise 110 km'yi görürsünüz. Hatta 90 ile devamlı giderseniz bir 100 km lik daha avantajınız olur tam depo dolu olduğunda(yani 1.100 km gidersiniz yaklaşık olarak).

Bunlar şimdilik yeterli olur; Kavaklıdere'ye gittiğinizde Müslüm abi size her şeyi anlatacaktır bilmeniz gereken
    benim araba ömrü hayatında 5. vites hariç 3500 ü görmedi 3000 3500 devir aralığı bizim araçlar için bence çok yüksek benzinli araçla bile o devirde değiştirmiyor

Ziyaretçi051
    Ziyaretçi Ziyaretçi051 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hayırlı olsun yola çıkmadan,yağını ,suyunu, lastik havalarını kontrol ettirmeni tavsiye ederim.Sonrasında araba seni ankaraya getirir zaten

Ziyaretçi

Arkadaslar koyu haber Mersin'de bulunan 33CAP** plakali araci almaya gittigimde karsilastim manzarayi sizlere soyle ozetliyorum;

1- Kaputta 2cm'lik gocuk + boya catlamasi
    2- Boya micron degeri olarak en dusuk 110 en yuksek 486'yi gordum
    3- tepe lambasini 1-2 kere sert acmaya kalksam elimde kalirdi
    4- cakmak'i cikartmaya calistigin tum tesisati ile birlikte elime geldi
    .
    .
    .
    Seklinde liste uzar giderdi velhasili kelam suan tuz golunun oradayim ve olan 350 lirama oldu geri donuyorum

ahmet pekergin
    01adanali01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 35

Alıntı sad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar koyu haber Mersin'de bulunan 33CAP** plakali araci almaya gittigimde karsilastim manzarayi sizlere soyle ozetliyorum;

.
    .
    .
    Seklinde liste uzar giderdi velhasili kelam suan tuz golunun oradayim ve olan 350 lirama oldu geri donuyorum

hayırlısı olsun. belki hakkında böylesi daha hayırlıdır.

Cemil Şen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Eğerki aracı netten arıyorsanız,Size tavsiyem arama seçeneklerinden önce bulundugunuz şehir üzerinden yapın..En son tercihiniz başka şehir olsun..Zaman ve fazladan para harcamamış olursunuz..

gunay konter
    gunay1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 20

Bende araci mersinden alip antalyaya getirmistim.ilk once orda birini bulup baktirtmistim soylediginin haricinde 1 parca boya cikti diye expertiz ücretini saticiya odetmistim..Sonra fiyattan 250 lira daha dusup almaya gitmistim gercekten 10 numara insanmis aldigim kisi geldi bizi aldi guzel biyerde tantuni ismarladi,arabayla birlikte 1000 lik jbl kutulu bass,1000 lik pyle anfi,teyp cercevesini hediye etti anlasmamizda oda yoktu,bide notere giderden radara girdi satisi yapmadan o cezayida odedi,ustune antalyaya gelcek kadar olan mazotuda birakti arabanin icinde Arti arabayi gotur kendi tamircine goster harici bisi cikarsa parasini yollucam dedi..O yuzden simdi herzaman ararim sorarim kendisini halini hatrini..Allah razi olsun diyoruz simdi arkasindan küfürde edebilirik..

Selim Soyisim
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karizmatik_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 95

Alıntı rbcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim araba ömrü hayatında 5. vites hariç 3500 ü görmedi 3000 3500 devir aralığı bizim araçlar için bence çok yüksek benzinli araçla bile o devirde değiştirmiyor
    Bence yanlış bir bilgi... Şirketin dizel aracını kullandım... Reno clio... Eğer aracı düşük devirde vites değiştirirseniz son derece motor vuruntusu ve performans düşüşü yaşıyorsunuz araç resmen olduğu yerde kalıyor ileri gitmiyor... eğer 2000 devirden aşağı kalırsa turbo devreden çıkıyor... Ancak 3000 devirlerde vites değişimi yapınca devir saati 2000 lere geriliyor ki bu da turbonun çalışması demek... Böylece performans elde ediyorsunuz...

Aksine benzinli araçlarda 1500-2000 devir aralığında değiştirdiğinizde vitesi son derece ekonomi elde ediyorsunuz... Tabi vuruntu yaptırmamak kaydıyla...

Ziyaretçi

İlginiz icin tüm cevap veren arkadaslara tesekkur ederim yalniz bildiginiz uzere temiz arac diye konustugum aracin pert ve komple boyali cikmasindan dolayi araci alamadim. Fakat suanki aracimi satar satmaz 1.3 multijet 3K punto alacagim o zamana kadarda sizlerle bilgi alisverisine non-stop devam edecegim

Emre Değirmenci
    Eduardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 79

Alıntı sad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

.
    .
    .

Hic canini sıkma hayirlisi olsun bende ayni senin baktigin gibi dizel 3 kapi emotion bakiyodum ortalama 16 tane araba baktim en sonunda forum uyesi olan orcun abimizin tertemiz olan starjet yani benzinlisini aldim zaten bu arabalarda dikkat etmen gereken motor durumun ve degiseni boyasi eger illaki bu arabayi ariyosan biraz seni ugrastiracak

fehmi ünlü
    WHITE EVO fhmnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    80 FU 2**
    Edilen teşekkür: 200

Alıntı gunay1987 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende araci mersinden alip antalyaya getirmistim.ilk once orda birini bulup baktirtmistim soylediginin haricinde 1 parca boya cikti diye expertiz ücretini saticiya odetmistim..Sonra fiyattan 250 lira daha dusup almaya gitmistim gercekten 10 numara insanmis aldigim kisi geldi bizi aldi guzel biyerde tantuni ismarladi,arabayla birlikte 1000 lik jbl kutulu bass,1000 lik pyle anfi,teyp cercevesini hediye etti anlasmamizda oda yoktu,bide notere giderden radara girdi satisi yapmadan o cezayida odedi,ustune antalyaya gelcek kadar olan mazotuda birakti arabanin icinde Arti arabayi gotur kendi tamircine goster harici bisi cikarsa parasini yollucam dedi..O yuzden simdi herzaman ararim sorarim kendisini halini hatrini..Allah razi olsun diyoruz simdi arkasindan küfürde edebilirik..
    biraz daha zorlarsan arabasını aldın diye üzerine para veriyormuş adam
    EVO 1.3 MJ DYNAMIC
    CHIP TUNNING

Cemil Şen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı fhmnl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biraz daha zorlarsan arabasını aldın diye üzerine para veriyormuş adam
    Harbiden ya Başkasına anlatma valla aracımızı satarken bak bunu örnek gösterirler..))

Sayfa 1/2 12 SonSon