Sayfa 1/3 123 SonSon
43 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 0 km araç ve ciddi sorunlar !

veysel yücel
    1912ksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Edilen teşekkür: 2

Kızgın 0 km araç ve ciddi sorunlar !

Arkadaşlar herkese iyi günler ! Sizlerin fikrini almak istediğim bir konu var yardımcı olursanız çok sevinirim;

1-) 2011 yılında 0 km punto evo aracımı aldım aldıktan 2 ay gibi kısa bir süre sonra aracımın fren ve vites sisteminde bir sorun vardı servise getirdim fren böşürü arızalı değişecek dediler 3 hafta aracım seviste kaldı değişti problem çözüldü.

2-) Bu olaydan 1 ay sonra arka kapı gergilerimden inanılmaz bir ses gelmesinden dolayı yine servise girdim aracım yine 1 hafta yattı parça bekledi servis değiştirdi gergileri sorun çözüldü.

3-) Geçen 25 mayısda aracımın yeni servisten çıkmasına rağmen aracım bi anda motor haraleti tavan yaptı hortum kopmuş motor kapağı taşlandı aracım yine 1 hafta yattı yine teslim edildi.

4-) Son 1 hafta öncede tabi aldığım ilk günden beri defalarca belirtmeme rağmen vitesde bir hata oldugunu sürekli sorun çıkardığını aracımın vites robotu bozukmuş ,servisten bir arkadaş aldım yolda test ettım ve (1 yıldır ilk günden beri söylememe ragmen yeni kanıtlayabildim ) araç servise tekrar girdi.Bugün aracın durumu hakkında bilgi aldım sıfır vites robotu takılmış ama robot yine arıza vermiş.

Sonuç olarak sizden okuyanlardan ricam sizce bu aracı fiat fabrikasının önünde yakıp medyaya küçük düşürmem mi daha etkili olur yoksa dava açmam vs falan mı Allah aşkına bana bir akıl verin arkadaşlar !

Ziyaretci037
    Ziyaretçi Ziyaretci037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Böyle sorunlu bi aracın denk gelmesi gerçekten büyük şanssızlık.Hukuki yollardan arabanın değiştirilmesini talep edebilirsiniz ama acaba kaç senede sonuç alırsınız..

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ismail x-ray
    x-ray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çankırı
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 49

Veysel bey geçmiş olsun. başınıza gelenler için üzüldüm. bilgisi, tecrübesi olan arkadaşlar fikir vereceklerdir. ben sadece geçmiş olsun demek istedim. ALLAH yardımcınız olsun...

veysel yücel
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Kirmizi

Alıntı boris91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle sorunlu bi aracın denk gelmesi gerçekten büyük şanssızlık.Hukuki yollardan arabanın değiştirilmesini talep edebilirsiniz ama acaba kaç senede sonuç alırsınız..
    Evet hukuki yollardan zaten yapıcam değiştirme talebimi ama sonuç 4 yıl sonra yada çok daha uzun ozamana kadarda bu arac kanser eder öldürür zaten beni !

Erkan G Lacetti SX 1.6
    liebermann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 50

öncelikle geçmiş olsun..

bu tarz durumlar benim de başıma gelebilir, herkesin başına gelebilir.. tüm o parçalar kul yapısı, hepsi kendi içinde üretiminde arızalı çıkmış olabilir..

burada asıl sorun servislerin bu sorunu görmesi ve derhal müdahale etmesi.. sizin şu an tüm sorunlarınıza çare bulunduysa , servisler sorunlarınızı giderdiyse sakin olun, aracınızı sevmeye çalışın, ya da sevemiyor ve her an arıza çıkarabilir mantığıyla devam ediyorsanız elinizden çıkarın aracınızı.. size en mantıklı geleni yine siz bulacaksınız..

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp
    dogus618 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34js2557
    Edilen teşekkür: 355

Bende cok sorun yasadim fabrika onunde tum medyanin onunde yakacaksinki rezil olsun serefsizler

veysel yücel
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Kirmizi

Alıntı x-ray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Veysel bey geçmiş olsun. başınıza gelenler için üzüldüm. bilgisi, tecrübesi olan arkadaşlar fikir vereceklerdir. ben sadece geçmiş olsun demek istedim. ALLAH yardımcınız olsun...
    Teşekkür ederim !

veysel yücel
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Kirmizi

Alıntı liebermann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun..

bu tarz durumlar benim de başıma gelebilir, herkesin başına gelebilir.. tüm o parçalar kul yapısı, hepsi kendi içinde üretiminde arızalı çıkmış olabilir..

burada asıl sorun servislerin bu sorunu görmesi ve derhal müdahale etmesi.. sizin şu an tüm sorunlarınıza çare bulunduysa , servisler sorunlarınızı giderdiyse sakin olun, aracınızı sevmeye çalışın, ya da sevemiyor ve her an arıza çıkarabilir mantığıyla devam ediyorsanız elinizden çıkarın aracınızı.. size en mantıklı geleni yine siz bulacaksınız..
    Ben bütün mantıkları denedim gayet sakin oldum ama artık yeter ! Bakın otobanda düşünün 130 km hızla giderken araç birden 3 vitese geçti ve savurdu allah korusun hasar olsaydı bende kim verir bunun hesabını ben sen o kimse birileri yani ağzını açmazsa nereye kadar gidecek böyle herşeye boyun eğmek

Erkan G Lacetti SX 1.6
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı 1912ksk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bütün mantıkları denedim gayet sakin oldum ama artık yeter ! Bakın otobanda düşünün 130 km hızla giderken araç birden 3 vitese geçti ve savurdu allah korusun hasar olsaydı bende kim verir bunun hesabını ben sen o kimse birileri yani ağzını açmazsa nereye kadar gidecek böyle herşeye boyun eğmek
    veysel bey ben sizi çok iyi anlıyorum, boyun eğin demiyorum yanlış anlaşılmasın..

zamanında chevrolet lacetti aracımla ben de aynı sorunları yaşadım, sürekli motor arızası, egr valfi oksijen valfi şu bu ........ gitti geldi araç servise.. ama inanın ciddi bi avukat tutup fiat'ı mahkemeye verseniz bile o süreçte arabayı satamayacaksınız, avukata birsürü para vereceksiniz vs vs.. süreç sizi en az geçmiş günlerde aracınızla ilgili yorulduğunuzdan daha çok yoracak.. en iyisi satın gitsin.. aracınıza güveniniz kalmadıysa..

ti ner
    tiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 44

Benim başıma gelse bende üzülürdüm. Ama kimseyi ********likle itham etmezdim. Zira "şeref" bir ountodan çok daha değerlidir.
    Fabrikaya içinde süresinide belirttiğiniz bir değiştirme talebi içeren ihtar çekin. Akabinde tüketici mahkemesine müracaat ederek ayıplı mal olduğunu belirtin ve değişimini isteyin. her ne kadar servis çözüm bulmuşda olsa aracınız ayıplı mal olarak kabul görürse (bu genelde aynı hatayı birden çok defa verdiğinde kesindir) değiştirilmemesi için bir sebep yok.
    Bundan sonuç alamazsanız benzerlerini medyada gördüğümüz şekilde büyük bir bez afişe yaladıklarınızı yazıp arabayı merkezi bir yere çekin Ama bunu yaparken sakın firmanın ticari itiraını zedeleyici, karalama ve iftira benzeri ifadeler kullanmayın. Yoksa karşı saldırıda zarar gören olursunuz.

Kaan KILIÇKAYA
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Carolita1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

En güzel yol Hukuki yollara başvurmanız. Bunda en etkin çözüm Hakem Heyetleri ve Tüketici Mahkemeleridir.

veysel yücel
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Kirmizi

Alıntı liebermann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    veysel bey ben sizi çok iyi anlıyorum, boyun eğin demiyorum yanlış anlaşılmasın..

zamanında chevrolet lacetti aracımla ben de aynı sorunları yaşadım, sürekli motor arızası, egr valfi oksijen valfi şu bu ........ gitti geldi araç servise.. ama inanın ciddi bi avukat tutup fiat'ı mahkemeye verseniz bile o süreçte arabayı satamayacaksınız, avukata birsürü para vereceksiniz vs vs.. süreç sizi en az geçmiş günlerde aracınızla ilgili yorulduğunuzdan daha çok yoracak.. en iyisi satın gitsin.. aracınıza güveniniz kalmadıysa..

Satmak istiyorum ama başkasının günahını almak çok günah bunu ben bu halde nasıl böyle birşeyi göze alabilirim bu araç için yapılacak tek şey değiştirilmesi kaç yıl sürerse sürsün hukuk mücadelesi vericem ve kazanacağımdan da eminim

A. Çağ
    ametist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 159

kaymakamlık/valilikteki tüketici hakem heyetine elinizdeki evraklarla başvurun... bir iki aya sonuç alırsınız.. eğer hakem heyetinin takdiri sizden yana olur ve onlar da uymazsa ahkemeye gidersiniz... bu tip davalar uzun sürmüyor,, öyle dört sene sürmez... geçen süreçte maddi manevi ve aracı kullanamamaktan kaynaklanan tüm masrafınızı da talep edersiniz; örneğin şehir içi ulaşımda taksi kullandınız, fiş alın, fabrikadan maddi tazminat altında faiziyle alırsınız.

amma ve lakin ilk fren müşürü arızası olabilecek bir arıza. belki fazla beklemişsiniz ama öyle byük dert değil... ikinci seçenekte kapı gergisi gıcırdıyor diye arabanız niye yattı ki? bunu anlamak mümkün değil, servis bunun için aracınızı alıkoymaz. üçüncü seçenek onların servis hatası olması mümkün, dördüncü ise hakikaten az görünen ve ispat isteyen bir iş...
    sonuçta, talihsizlikler üstüste gelmiş, ama tek ciddi sıkıntı hararet yapması... paranız bolsa arabanızı yakın, üzerine de yıllarca mahkemede sürünün başkalarına potansiyel tehlike oluşturduğunuz vs vs için.. ya da medeni davranın hakkınızı mahkemede arayın.

uğur ural
    dexter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 142

geçmiş olsun öncelikle...yalnız şu kapı gergileri yüzünden arabanın bir hafta serviste yatması tuhafıma gitti...

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

veysel yücel
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Kirmizi

Alıntı ametist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaymakamlık/valilikteki tüketici hakem heyetine elinizdeki evraklarla başvurun... bir iki aya sonuç alırsınız.. eğer hakem heyetinin takdiri sizden yana olur ve onlar da uymazsa ahkemeye gidersiniz... bu tip davalar uzun sürmüyor,, öyle dört sene sürmez... geçen süreçte maddi manevi ve aracı kullanamamaktan kaynaklanan tüm masrafınızı da talep edersiniz; örneğin şehir içi ulaşımda taksi kullandınız, fiş alın, fabrikadan maddi tazminat altında faiziyle alırsınız.

amma ve lakin ilk fren müşürü arızası olabilecek bir arıza. belki fazla beklemişsiniz ama öyle byük dert değil... ikinci seçenekte kapı gergisi gıcırdıyor diye arabanız niye yattı ki? bunu anlamak mümkün değil, servis bunun için aracınızı alıkoymaz. üçüncü seçenek onların servis hatası olması mümkün, dördüncü ise hakikaten az görünen ve ispat isteyen bir iş...
    sonuçta, talihsizlikler üstüste gelmiş, ama tek ciddi sıkıntı hararet yapması... paranız bolsa arabanızı yakın, üzerine de yıllarca mahkemede sürünün başkalarına potansiyel tehlike oluşturduğunuz vs vs için.. ya da medeni davranın hakkınızı mahkemede arayın.

Ya elbetteki her zaman medeni olmak en doğru seydir yakmak kızgınlıkla laf tabiridir..Ben kendimden emin ve medeni biri olarak hukuki yollara elbetteki başvurucam ama ondan önce yıllarca mahkeme ile ugraşmak yerine daha alternatif yol arayışında oldugum için burada paylaştım

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Bence aldıgınız yer ile bir görüşün belki makul bir ücrete takasa girersiniz..Sonuçta baya bir mağdur olmuşsnuz..

Erkan G Lacetti SX 1.6
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı ametist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Şikayet konusu olan hizmetin değeri 724.99 TL’nin üstünde ve 1.892,63 TL.’nin altında ise Hakem Heyetlerine başvurulur, diğer durumlarda Tüketici mahkemelerine..
    Konu liebermann tarafından (14/08/2012 Saat 17:28 ) değiştirilmiştir. Sebep: TL

Erkan G Lacetti SX 1.6
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

konu "ben yandım siz yanmayın , sakın fiat almayın"a doğru gidebilir

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

Bence basvurun Ayıplı mal durumuna giriyor sanırım bu

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Alıntı boris91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayne kardeş... Allah kolaylık versin.... Ancak inan her araçta bu sıkıntılar yok. Bu da şanş sıkma canını.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

Sayfa 1/3 123 SonSon