Sayfa 1/3 123 SonSon
54 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Stop ettiğinde camların otomatik kapanması

ti ner
    tiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 44

Teknik Konu Stop ettiğinde camların otomatik kapanması

Merhaba Arkadaşlar,
    Bizim evo'lar da stop ettiğinizde açık camların otomatik olarak kapanması gibi bir özellik var mı? Ben aradım, bulamadım.

Yoksa, bunu nasıl yaptırabilirim ve maliyeti yaklaşık ne olur?

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kapıyı kitlerken kapatma düğmesine uzun basılı tutarsanız camlarınız kapanır. aynı şekilde açma düğmesine basılı tutarsanızda camlar açılır

Kadir Fota
    fota - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 *** 83
    Edilen teşekkür: 243

Alıntı Hutne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kapıyı kitlerken kapatma düğmesine uzun basılı tutarsanız camlarınız kapanır. aynı şekilde açma düğmesine basılı tutarsanızda camlar açılır
    aynen

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

allah korusun fiat arabaya faydalı özellik koyar mı hiç
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

Ziyaretci037
    Ziyaretçi Ziyaretci037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Hutne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet ancak sanirim sadece dynamiclerde var bu ozellik.

araciligiyla Htc HD 2'den gonderilmistir..

Murat Bal
    jantiboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

arkadaşlar benim araçtada uzun basınca camlar kendiliğinden kapanmıyor napabilirm yada bu özellk aracımda yokmu ?

Mehmet SOVUK
    Mehmet SOVUK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 51

Ne tuhaf bir istir bu anlamadim, ben her iki aracimi da yani dobloyu da puntoyu da 40.000 TL'ye almistim dobloda blue me, kumandadan cam acma kapama gibi ozellikler mevcut puntoda bunlar yok. Puntoda da esp, asr, hilholder var dobloda yok, bu kullanilan sistemler maliyet olarak kac paralik seyler ki koymuyolar anlamiyorum. Eskiden sahinlere, doganlara sag ayna paspas gibi malzemeleri koymayarak bizi dudukluyorlardi simdi de boyle ekipmanlari koymayarak ayni seyleri yapiyorlar. Toplasan 300-500 TL tutacak malzemeleri koymayip insanlari keriz yerine koyuyorlar.
    Avcılar - Istanbul

Sinan UZUN
    Yüksek Lisans sinanuzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    yok
    Edilen teşekkür: 89

Ben anlayamadım bu uygulama nasıl yapılıyor ?

Ziyaretçi034

active donanımlarda olmayabilir bu özellik, tam emin değilim

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gp de varmı yoksa evoya has bişimi?

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

benin araç DYNAMİC bende bu özellik mevcut.... Active ve Mylife versiyonlarda bu özellik zaten yok Sadece DYNAMİC lerde var.....
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

t-jet sporttaada yok

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

yavuz selim
    yavuzselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 82

2006 gp dnymicde varmıdır acaba hiç denemedim

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

Alıntı Mehmet SOVUK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne tuhaf bir istir bu anlamadim, ben her iki aracimi da yani dobloyu da puntoyu da 40.000 TL'ye almistim dobloda blue me, kumandadan cam acma kapama gibi ozellikler mevcut puntoda bunlar yok. Puntoda da esp, asr, hilholder var dobloda yok, bu kullanilan sistemler maliyet olarak kac paralik seyler ki koymuyolar anlamiyorum. Eskiden sahinlere, doganlara sag ayna paspas gibi malzemeleri koymayarak bizi dudukluyorlardi simdi de boyle ekipmanlari koymayarak ayni seyleri yapiyorlar. Toplasan 300-500 TL tutacak malzemeleri koymayip insanlari keriz yerine koyuyorlar.
    işler sizin sandığınız gibi olmuyor. kaç paralık diyorsunuz ancak bunun maliyeti ufak da olsa 1-2 adet araba üretilmediği için yıllık ve hatta bir otomobilin piyasa ömrü göz önüne alındığında çok büyük miktarlar çıkıyor.

ayrıca, Türkiye ve dünya bu forumdan ibaret olmadığı için takdir edersiniz ki herkes sizin benim gibi bu özellikleri aramıyor. Bu araçları fanlarının almasının yanı sıra Mehmet ağa da alıyor. Genel müşteri profiline göre belirlenir bu özellikler. Ve rakiplerin durumları da göz önüne alınır.

Kaldı ki sadece bunlar değil satış sonrası maliyetler de hesaplanır. Garanti maliyetleri düşünülürse inanılmaz rakamlar çıkıyor ortaya. O zaman bozulmayacak şeyler yapın diyeceksiniz, onu biz de biliyoruz ancak adetler çok olmadığından yatırım yapılmayabiliyor.

Bir de şunu unutmayın her araç için daha tasarımı bitmeden bir ömür biçilir. Daha satışa sunulmadan, piyasaya çıkmadan kaç yıl üretileceği bellidir. Siz yeni çıkan aracı alırsınız 1-2 yıl sorunlar baş gösterir. Devamında o kronik problemler giderilir. Daha sonraki yıllarda ise faceliftler yapılır ve araç maliyet azaltma çalışmalarına maruz kalır. Bu tüm marka modeller için geçerlidir. Müşterinin görmeyeceği, çoğu zaman anlamayacağı yerlerden maliyeti azaltacak değişiklikler yapılır. Ona göre zamanlama yapıp araç alınması gerekir.

Kimse kimseyi düdüklemiyor, beğenen gidip alıyor zaten. Beğenmeyen diğer araçlara yöneliyor.
    Konu tonymontana tarafından (01/08/2012 Saat 21:18 ) değiştirilmiştir.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet SOVUK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Yigit arkadasim sizin fiat'la bi baglantiniz mi var? Baya bi savunmussun. Bizim ulkemizde isler biraz farkli yuruyor ben bunu dile getirmeye calisiyorum. Ayni araci gondersinler bakalim Amerikaya veya gelismis farkli ulkelere, komediye bakarmisin ya 2012 yilindayiz halen aracin arka camlari elle aciliyor. Benim isyanim su araclardaki guvenlik onlemleri ve boyle basit donanimlar standart hale getirip oyle satilsin. Ben daha once bi elektronik firmasinda calistim ve orada bilirsiniz minubuslere motorlu kapi acma kapama sistemleri yapiyorlardi ve ben bunlarin maliyetini uc asagi bes yukari biliyordum, yani oyle At ile deve digil Yigit Aga.
    Avcılar - Istanbul

Ziyaretçi034

Alıntı Mehmet SOVUK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yigit arkadasim sizin fiat'la bi baglantiniz mi var? Baya bi savunmussun. Bizim ulkemizde isler biraz farkli yuruyor ben bunu dile getirmeye calisiyorum. Ayni araci gondersinler bakalim Amerikaya veya gelismis farkli ulkelere, komediye bakarmisin ya 2012 yilindayiz halen aracin arka camlari elle aciliyor. Benim isyanim su araclardaki guvenlik onlemleri ve boyle basit donanimlar standart hale getirip oyle satilsin. Ben daha once bi elektronik firmasinda calistim ve orada bilirsiniz minubuslere motorlu kapi acma kapama sistemleri yapiyorlardi ve ben bunlarin maliyetini uc asagi bes yukari biliyordum, yani oyle At ile deve digil Yigit Aga.
    bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak gerekiyor. kinayeli laflar kullanmadan önce elimizin altındaki interneti kullanarak biraz araştırma yapsan yazdığın kelimelerin boş olduğu konusunda sende benimle hemfikir olabilirdin.

daha bugün açılmış bir başlık var

https://forum.grandepuntotr.com/gene...donanimli.html

dynamic denen modelde dijital klima var ama arka camlar manuel, jantlar kapak, kolçak yok, blue&me var v.s. araç hollanda plakalı. y

yani son derece gelişmiş bir ülke ve bu araç burada satılıyor. bahsettiğin özellikler eklenip satılsın demişsin, bu özellikleri istiyorsan easy değilde lounge donanımını alacaksın o zaman. bu bir türk sözü ama dünyanın neresine gidersen git öyle 3 kuruşa 5 köfte olmuyor malesef.

ne kadar ekmek o kadar köfte. ayağımı yerden kessin mi diyorsun? gideceksin pop donanım alacaksın. herşey olsunmu istiyorsun? lounge donanım alacaksın. güvenlikmi istiyorsun vereceksin parasını alacaksın esp paketini, yazın tiril tiril gezmekmi istiyorsun? kolayı var ödüyorsun farkını skydome alıyorsun bitiyor.

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

Maliyeti bilmeniz bişey katmaz size. Amaç fiyatı savunmak değil. Bakın biz Avrupa ülkesi değiliz. Amerika hiç değiliz. Hiç boşuna kıyaslamayın. Oradaki pazarın beklentisiyle bizim pazarın beklentisi çok farklı. Hiç bir zaman bir aracın donanımı, üst seviye alıcıya göre belirlenmez.

Bi kaç yıl önce, araç yetiştiremediklerinden Doğuş Oto İskandinav pazarı için üretilmiş Golf'leri getirdi. Klimasız araçları. Ve çatır çatır sattı. Her pazar için farklı biçimlendirilme yapılır araçlar için. Türkiye için de bu profil var ki adamlar böyle getiriyor. TOFAŞ'ın pazarlama ekibi ciddi çalışma yapar bu konuda. Satamıyor olsa zaten bakar inceler. Demek ki Türk halkı için bu donanımlar yeterli geliyor ki alıyoruz.

Bakın Mjet II'nin 85hp olanı, multiair turbo, twinair gibi motorlar gelmiyor Türkiye'ye. Neden çünkü bilinçli tüketici az ve ayrıca gelir seviyemiz düşük. 75hp olan eski tip motor. 85hp olan daha teknolojik bi motor. Ama ne olacak gelirse pahalı olacak. Kaç kişi alır? Dizel alanların yüzde kaçı bunu tercih eder? Düşük sayıdaki siparişler için bu riske hiç bi firma girmez. Bu yedek parça maliyeti demek, stok maliyeti demek vs. vs.

Donanım içinde geçerli bu. Bir aracın x yıl üretim süresi varsa ve 2-3 milyon adet üretilecekse, manuel cam ile elektrikli cam arasındaki fark 20-30milyon €'ları bulur totale vurunca. Bu sadece cam için.

Siz istiyorsunuz ki herşey standart olsun, araba ucuz olsun. Öyle bi dünya yok Mehmet bey. Keşke olsa. Biz Türkiye'ye dandik araç getiriyolar diye firmalara kızacağımıza, kendimizde arayalım.

Kısacası herşey "bunun maliyeti kaça" demekle bitmiyor maalesef. Dediğim gibi bunun olup olmamasında rol oynayan birçok etken var.

Ayrıca anlamıyorum, gidip almışsınız şimdi ağlıyorsunuz bizi düdüklüyolar diye. Linea vardı onu alabilirdiniz. Arka camlar da otomatik.
    Konu tonymontana tarafından (01/08/2012 Saat 22:04 ) değiştirilmiştir.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ufuk ata
    electradio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 22

Alıntı NOZER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gp de varmı yoksa evoya has bişimi?
    benm 2009 gp emotion, tuşa basılı tutunca hepsini kapatıyor...

halil özçelik
    ᵀᴵᴾᴼ♥ᴳᴿᴬᴻᴰᴲ ᴾᵁᴻᵀᴼ♥ᴮᴿᴬᵂᴼ ligdevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982
    Edilen teşekkür: 110

(Mehmet SOVUK - Yiğit Ö.) Yapmayın agalar, ikinizinde haklı olduğu yerler var, türkiye standartlarına göre punto iyi bir araç bence güvenlikten 5 yıldız almış kendini kanıtlamış bi model, b segmenti araçlarla kıyasladığınızda punto sınıfının geniş ve en donanımlı araçlarından biri bence, daha çok donanım eklenirmi derseniz tabiki eklenir ama fiatında satış politikasında bu ekstra donanımlar için araç satış fiyatlarına 3-5 fazla fiyat biçerek piyasaya sürme planlarından ibarettir sanırım.zaten diğer tüm markalarda hep böyle yapıyor. Bence donanım falan tamamda fiatın eksik olduğu konu biraz da malzeme kalitesini işçiliğinide iyileştirirse renault peugeot gibi markaları arkasında bırakır opel kıvamına gelir herhalde, fazla sallamadım dimi

Alarm taktırarak camları otomatik kapanır hale gelebiliyor. Benim araçta desi marka alarm var kapıları kumandadan kilitleyince camlar otomatik kapanıyo ama ön camlar ...

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet SOVUK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Oguzhan arkadasim bak oyle bos konusuyosun falan olmuyor, oncelikle uslubunu duzelt.
    Ben cocuklugumdan beri calisip kendi alin terimle yaptim bircok seyi ve su yasima kadar da cogu markanin aracini kullandim, ayriyeten ticareti de iyi bilirim, sakin bana bu konuda ders vermeye calisma "ne kadar ekmek o kadar kofte" gibi. Ayriyeten senlik bi durum yoktu neden bu kadar gerildin anlamadim.
    Avcılar - Istanbul

Sayfa 1/3 123 SonSon