20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: İstanbul - Muğla | Yol ve Mola Önerileri..

Birkan GENÇ
    Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS
    Edilen teşekkür: 799

Karizmatik İstanbul - Muğla | Yol ve Mola Önerileri..

Bayramda ailemle kısmetse Muğlaya gidicez..

Yolumuz genelde nickimle bağlantılı olduğu için ege taraflarında yolları pek bilmem

En iyi güzergah sizce neresidir, nerelerde mola vermemizi önerirsiniz?

Toplamda yuvarlak olarak kaç kilometre acaba? Bilgisi olan varsa sevinirim
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

karayolları genel mudurlugunun soyle bir uygulamasi da mevcut: https://yol.kgm.gov.tr/guzergah/kgm.html

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

3. Bu mesajı için 2 kişi erdiyilmaz'ye teşekkür etti:

Özlem Çufaoğlu
    ozdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    34 VL 2583
    Edilen teşekkür: 1326

İstanbul dan Muğla'ya yaklaşık 800 km... Eğer feribota bineceksiniz Yalova, Bursa, Balıkesir, İzmir, Selçuk, Aydın istikameti ile gidersiniz. Feribot kullanmayacaksan İzmit körfezi dolaşarak yine Yalova vs. Gidersiniz. Susurluk'ta yasa tesislerini tavsiye ederim ayrıca Selçuk'da da güzel yerler var...

Sakın ola Denizli üzerinden gitmeyin, yol çalısmaları felaket, asfaltsiz tek şerit tas toprak yol gidiliyor bir cok yerde...

Bu arada radarlara da dikkat adım başı radar var diyebilirim. Karsı şeritten gelen sellektorleri mutlaka dikkate al radar uyarısı olarak...

Birkan GENÇ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS

Alıntı erdiyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    karayolları genel mudurlugunun soyle bir uygulamasi da mevcut: https://yol.kgm.gov.tr/guzergah/kgm.html
    Sağolun.. Fakat kullanıcı yorumları bu yolu gidip gelenlerin yorumu benim için daha önemli.

Buna göre genel değerlendirme yapıp kararımızı vericez

Alıntı ozdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul dan Muğla'ya yaklaşık 800 km... Eğer feribota bineceksiniz Yalova, Bursa, Balıkesir, İzmir, Selçuk, Aydın istikameti ile gidersiniz. Feribot kullanmayacaksan İzmit körfezi dolaşarak yine Yalova vs. Gidersiniz. Susurluk'ta yasa tesislerini tavsiye ederim ayrıca Selçuk'da da güzel yerler var...

Sakın ola Denizli üzerinden gitmeyin, yol çalısmaları felaket, asfaltsiz tek şerit tas toprak yol gidiliyor bir cok yerde...

Bu arada radarlara da dikkat adım başı radar var diyebilirim. Karsı şeritten gelen sellektorleri mutlaka dikkate al radar uyarısı olarak...
    Yorumun için sağol ablacım.. Feribota binmiyecez annemin denize olan fobisinden dolayı. Ne kadar tatile gidiyor olsakta denize karşıdır annem

Radarlara dikkat etmeye gerek yok annem sağolsun ayaklı radar her tabelayı gözüme gözüme sokar gösterir yavaş yavaş gideriz zaten acelemiz yok neticede..

Tekrar teşekkürler
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

rafet yıldız
    rafetyildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 38

denızlı yolunu kesınlıkle kullanma yollar kotu bursa yolundan gıtmek en mantıklısı gecen bende gıttım geldım haddınden fazla gunduzlerı radar bulunmakta mola olarakta pek ıyı bır yer ben bulamadım cay ıceyım dedım var tabıkı ama guzel deıl

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

radar sıkıntısı çekmiyeyim arada giderken değişik yerler göreyim derseniz vaktinizde varsa bayram seyranda olsa 2 radarla geçebileceğiniz tek istikamet istanbul eskişehir kütahya burdur üzeri fethiye ve yukarı doğru marmaris muğla dır. yollar yeni yapıldı geçen sene bitti biraz uzun olur ama rahat ve gezintili bir yol olur hayırlı yolculuklar olsun şimdiden...sürekli gittiğim bir yoldur bu yol...

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan Özcan
    matushella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 80

Körfezi kesinlikle gece yada sabah çok erken geçin bayram öncesi falan acayip trafik oluyor. Ana yoldan şaşmayın, sürekli duble yol rahat gidiliyor. Bursa girişinde yolun karşı tarafında (shell'in yanı, mitsubishi bayinin yanı) ipekte kestane şekeri (kafkastan 1000 kat güzeldir) denenebili. Bursa üzerinden susurluk (yörsan atıştırmalık için uygun bir durak) daha sonra akhisarda da sarımsaksız köfte severseniz akhisar çıkışında hünkar, sarımsaklı seversenizde akhisar girişinde ramizde bir köfte güzel gider. Daha sonra manisa civarı pek bir yer yok ve izmir'de de çevre yoluna gireceksiniz. Bildiğim işe yarar sadece üstgeçit şeklinde bir burger king var. Muğla civarı çöp şişçilerin güzel kokularına sakın kanmayın, genelde malum hayvan etleri tespit edildi, herkes uyarıyor.

En önemlisi dikkatli gidin, iyi yolculuklar.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

Muğla'ya gitmek için şu yolu tercih edebilirsiniz(muğla merkeze en kısa yol olarak da bu geçer hatta)

İstanbul'dan çıkın ve Eskihisar'a gidip feribotla karşıya geçin(eğer feribotla karşıya geçmek istemezseniz körfez geçişini de kullanabilirsiniz; yolunuzu maksimum bir saat kadar uzatır). Daha sonrasında Balıkesir-Manisa-İzmir yaparak Aydın'a geçin; Aydın'dan Çine yönüne saparak Muğla'ya doğru devam edin. Bu yol üzerinde Susurluk'ta ve Çine'de mola verebilir, hatta yemek de yiyebilirsiniz.

Çine Köftesini denemenizi kesinlikle tavsiye ederim, Aydın'ın içerisinde çine yolu üzerinde de çöpşişçileri görebilirsiniz, orada da mola verebilir yemek yiyebilirsiniz.

Bu yol üzerinde sıkıntı çekeceğiniz tek yer Topçular-Susurluk arasındaki yoldur diyeyim. Birazcık fazla virajlıdır kendileri; ama kesinlikle ve kesinlikle güzel bir görüntü sunar size.

Bir de, İzmir'e girdiğinizde direk olarak otoyol'a girip devam edebilirsiniz; bence bu seçeneği kullanın, İzmir'i bilmiyorsanız eğer içeride sıkıntı yaşayabilirsiniz.

LEO,Liderlik,Deneyim,Olanak yaratmaktır.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan Şimşek
    cosworth20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    20ALF26
    Edilen teşekkür: 153

Giderken ve ya donuste bizim fabrikaya ugrayin da bisiler alin haniminiz mutlu olur.mademki denizliden gececeksniz yanlis outletlere girmeyin fiyatlarda yardimci olurum ... Hayirli tatiller simdiden ...
    S e l l e k t ö r ü ç a k P u n t o ' n a y o l a ç . . .

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Birkan GENÇ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS

Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim..

Alıntı cosworth20 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Giderken ve ya donuste bizim fabrikaya ugrayin da bisiler alin haniminiz mutlu olur.mademki denizliden gececeksniz yanlis outletlere girmeyin fiyatlarda yardimci olurum ... Hayirli tatiller simdiden ...
    Üstad yaşım 19, henüz hanımlık bi durum yok ama bir gün kız arkadaşımla yolum düşerse uğrarım tabi

He ama şu yönden bakabiliriz babamın hanımı olan annemi sevindirebiliriz

Yeriniz neresi acaba? Kısmet olursa uğrarız tabi
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

erman Yaralı
    classiconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 25

Susurlukta çig börek + ayran ...Tavsiyemdir. Bir süt firmasının tesisi vardı.uğrayın derim bence

musab ö.
    msb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 4

körfezden dolaşacaksan muhakkak yol durumunu öğrenip yola çıkmanı tavsiye ederim. tam 1 ay önce körfezi dolaşarak 4 saatte gidebildim bursaya trafik yüzünden.

mola tavsiyem akhisarda köfteci ramiz

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Birkancım dün akşam oradan döndüm şuan yollarda pek birşey yok İSTANBUL-KOCAELİ-ADAPAZARI SINIRINDAN AŞŞA- GEYVE- BİLECİK- KÜTAHYA AFYON ORADAN DENİZLİ VE EN SON BEN FETHİYEYE GİTTİM. Birkaç yeri doğru bozuk ancak sonrasında yol gayet güzel Sanırım yapıldı çoğu yeri 2 3 yerde bende radara rastladım. Onlara dikkat . Ama ege üzerinden gideceksen bilemiyorum.Benim evim k.çekmecede oradan fethiye tam 900 km gibi birşey ... Bu arada gidiş dönüş 4.6 ortalama ile gittim gezdim döndüm. 2 depo da mazot harcadım Halen daha var.17 krş 'a falan tekabül ediyor.

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı classiconline Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Susurlukta çig börek + ayran ...Tavsiyemdir. Bir süt firmasının tesisi vardı.uğrayın derim bence
    Yörsan 2 tost 2 ayran 22 lira

Birkan GENÇ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS

Herkese teşekkür ederim değerli yorumları için..

Burak abi babam ege üzeri gidelim dedi ama konudaki güzergahlarıda söyliyecem ona fikrini değişebilir.

Minibüsle gidicektik ama az önce ibizayla gitsek nasıl olur diye konuştuk.. Yakıt gözünü korkuttu

Kısmetse haftaya çarşamba ya da perşembe çıkıyoruz yola
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

Okan A.
    oknadr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    20ADR89
    Edilen teşekkür: 106

Denizli üstünden giderseniz ( Denizli-Muğla arası çok fazla yol çalışması var bu arada!) tavas ilçesinde Elmallı pide var, çok meşhurdur, tavsiye ederim

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan Şimşek
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    20ALF26

Birkan ben de bayram'da denizli'den bodrum'a gideceğim... Denizli'e erken gelirsen arkalı önlü gideriz... Çok cici yerler war yolda mola verilebilecek ... Seni bağa sokacağım üzüm toplayacaksn , seni tavas'ta elmallıya götüreceğim ballı tahinli cevizli pide yiyeceksn...

Not : Bu arada Muğla'nın hangi tatil beldesine gideceksin ? Marmaris-Bodrum taraflarına gideceksen Tavas-Kale üzerinden gideceksin. Eğer Fethiye taraflarına gideceksen Acıpayam-Çavdır üzerinden gideceksinki bu yol güzel alabildiğine.Diğer yolda kaleden muğlaya kadar yol tek gidiş tek geliş ve arada yol yapım çalışmaları var...
    Konu cosworth20 tarafından (09/08/2012 Saat 11:25 ) değiştirilmiştir.

Birkan GENÇ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS

Alıntı cosworth20 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birkan ben de bayram'da denizli'den bodrum'a gideceğim... Denizli'e erken gelirsen arkalı önlü gideriz... Çok cici yerler war yolda mola verilebilecek ... Seni bağa sokacağım üzüm toplayacaksn , seni tavas'ta elmallıya götüreceğim ballı tahinli cevizli pide yiyeceksn...

Not : Bu arada Muğla'nın hangi tatil beldesine gideceksin ? Marmaris-Bodrum taraflarına gideceksen Tavas-Kale üzerinden gideceksin. Eğer Fethiye taraflarına gideceksen Acıpayam-Çavdır üzerinden gideceksinki bu yol güzel alabildiğine.Diğer yolda kaleden muğlaya kadar yol tek gidiş tek geliş ve arada yol yapım çalışmaları var...
    Olabilir tabiki Yola çıkacağımız günden önce saat kaçta çıkıp gelceğimizi yazarım buradan..

Asıl gideceğimiz yer Muğla - Milas. İşin özü otele değilde tanıdığımızın yanına gidiyoruz.. Evleri milasta.

Milasta 2 gün kalıp ben fethiyeye geçicem.. Küçüklüğümden beri en yakın en samimi olan arkadaşım 2 yıldır fethiyede yaşıyor. Gidene kadar ben onunla kalıcam Zaten toplamında 1 hafta kalırız sonra dönüş vakti..
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

Ozan Şimşek
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    20ALF26

biz 18i sabah çıkıcaz yola.biz de bodruma gideceğimiz için milas üzerinden gideceğiz.sizi milas'a kadar götürebiliriz.oradan sonra bodrum yalıkavak'a kadar bi 100-150 km daha yapacağım.

Arif Çetinkaya
    Carking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Susurlukta Kamil Koç firmasının tesisleriyle bitişik ömür dinlenme tesisleri var oldukca büyük ve güzel bi tesis tavsiye ederim