Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Ankarada araç kullanmak

ali can
    boby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 19

Standart Ankarada araç kullanmak

Geçenlerde başka bi forumdada benzer bi başlık gördüm ve anladımki bu ankara trafiğinden tek dertli ben değilmişim..
    yılda 4-5 defa ankaraya gitme durumum var ve her gidişte trafik deli ediyor beni..
    istanbuldada kısa bi süre araç kullandım ama ankaradaki kadar gerildiğimi hatırlamıyorum..Kırmızı ışıkta durduğum için arkadan korna çalınmasına ilk defa burda şahit oldum..şerit değiştirirken sinyal verme vs. zaten yok.bu tip şeyler elbette her şehirde vardır ama asıl sorun ankarada bu işlerin çok fazla olması...bu şehirde araç kullanan tüm arkadaşlara kolay gelsin
    Konu boby tarafından (10/07/2012 Saat 23:24 ) değiştirilmiştir.

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Ah ben Ankarama bi dönebilsem de varsın arkamdan korna çalsınlar. Geniş yollarına hasretim. Şurda kaldı 1 ay..
    Konu ibrahim06 tarafından (10/07/2012 Saat 23:50 ) değiştirilmiştir.

Selim Soyisim
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karizmatik_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 95

Hocam kırmızı ışık ihlalilin en çok yapıldığı yerlerden biri... Trafik cezaları ağırlaştırılmalı... Gereksiz yere değil gerekli yerlerde çok ağır cezalar verilmeli... Örnek abartı olmasın ama geçtin mi kırmızıdan yaz 1000 TL 2. kez geçtin 3-6 ay hapis acımadan... 3. de 10 yıl hapis... alma ehliyet mehliyet... Zaten piyasada ehliyetini kaptırdığı halde gezen çok mühim olan kurala uymayanı tıkacaksın 10m2 koğuşa... bence bunu yapsalar 1-2 kez bak bakalım nasıl mum oluyor millet...

hazar celik
    hazarcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 79

hele yolları babasının tarlası sanan dolmuşcular yokmu deli ediyorlar beni daha dün kavga ettim biriyle Ulus'ta laaak diye önüme kırdı hiç sinyal yok aynadan bakmak yok zor durdum.. trafiğide ayrı dert zaten saat 6-8 arası ulus sıhıye kızılay felç

Selim Soyisim
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karizmatik_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı hazarcelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hele yolları babasının tarlası sanan dolmuşcular yokmu deli ediyorlar beni daha dün kavga ettim biriyle Ulus'ta laaak diye önüme kırdı hiç sinyal yok aynadan bakmak yok zor durdum.. trafiğide ayrı dert zaten saat 6-8 arası ulus sıhıye kızılay felç

Hocam iş çıkışı çıkmıcaksın trafiğe ya erken çık yada mesai kal herkes gidince git evine yaşam şeklini değiştirirsen bu sorun ortadan kalkıyor... Millet uyurken sen çalış... Onlar çalışırken sen uyu misali :=)

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

2 gün önce çektiğim şu videoyu sonuna kadar izlerseniz Ankaranın kıymetini anlarsınız. kısmetse 1 ay sonra Ankaraya dönüyorum.

FOREX DVR 002 HD - Dailymotion video
    Konu ibrahim06 tarafından (10/07/2012 Saat 23:55 ) değiştirilmiştir.

hazar celik
    hazarcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 79

Alıntı karizmatik_boy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam iş çıkışı çıkmıcaksın trafiğe ya erken çık yada mesai kal herkes gidince git evine yaşam şeklini değiştirirsen bu sorun ortadan kalkıyor... Millet uyurken sen çalış... Onlar çalışırken sen uyu misali :=)
    iş saatimi ah bi değiştirebilsem arabam yokken sevinirdim erken çıkıyorum diye şimdi eziyet oldu

Selim Soyisim
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı ibrahim06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 gün önce çektiğim şu videoyu sonuna kadar izlerseniz Ankaranın kıymetini anlarsınız. kısmetse 1 ay sonra Ankaraya dönüyorum.

FOREX DVR 002 HD - Dailymotion video

Hocam müzik eşliğinde tin tin gidiyorsun işte daha ne :=)) ohohooooo :=))

Türkiyede çarpık şehirleşmiş çok yer var malesef... Ağrı merkez mi ?

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Alıntı ibrahim06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ah ben Ankarama bi dönebilsem de varsın arkamdan korna çalsınlar. Geniş yollarına hasretim. Şurda kaldı 1 ay..
    Al bendende o kadar hocam. İstanbul bence Ankaradan çok daha kötü. Hız sınırına İstanbulda uyan bir ben varım galiba. 06 plakayı görünce hızlı git diye taciz etmiyorlar ayrı da. Ben hariç cidden kimse hız sınırına uymuyor

Burak K
    burYq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Plaka
    DG
    Edilen teşekkür: 49

Dediğiniz gibi trafikte saçma sapan insan çok Ankara'da ama yine de bu şehirde yaşanmaz dedirtmiyor

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

Ankara trafiğinde o kadarda abartılıcak bişey yok tek sorun kırmızı yandımı durmazlar yeşil yandımı geçmezler onun dışında pek bi sıkıntı yok

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

12. Bu mesajı için 2 kişi Ayberk0616'ye teşekkür etti:

Hakan Durak
    iphonecu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 11

İstanbul falan hikaye Sitelerde araba kullanabiliyorsan olmussun sen demektir

Saygilar...

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Mayis ve Haziran aylarinda gittim Ankara'ya. Bu goruse katilmiyorum maalesef. Ankara trafigi Istanbul trafigine 10 basar.

Rahat rahat araba kullaniyorsun. Istanbul'da hergun bi olaya karsima ihtimalin neredeyse %99
    Oz Büyücüsü

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı karizmatik_boy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam müzik eşliğinde tin tin gidiyorsun işte daha ne :=)) ohohooooo :=))

Türkiyede çarpık şehirleşmiş çok yer var malesef... Ağrı merkez mi ?
    doğubeyazıt ilçesi. Ağrı merkeze de gittim.Farkı yok. Bahsini ettiğimiz şehir Ankara dostlar. Türkiyenin hiçbir şehrinde olmayan yollar Ankara'da. İstanbula göre çok çok rahat kıyaslanmaz bile. Ha sabah ve akşam iş çıkışı ve iş öncesi yoğun Ulus Kızılay sıhhiye. O kadar olur. Koca şehir. 6 yıl eşimi İbni-sinaya götürdüm getirdim o yoğun trafikte her gün. ha trafikte denyolar yok mu dolu. Ama gelin doğubeyazıta görün trafikteki denyoları. Dakika da 10 denyoya denk gelirsiniz.Her gün besmelesiz-ayetel kürsisiz binmiyorum. Öyle rezil yer ki bana araç kamerası aldırdı.Burda kimsenin kimseye zerre saygısı yok. Polis bile yola çıkıp yardımcı olamıyor kör kurşuna kurban giderim diye. Kaza ihbarlarına bile kolay kolay itimat etmiyorlar tuzaktır diye.
    Konu ibrahim06 tarafından (11/07/2012 Saat 11:11 ) değiştirilmiştir.

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

ankara trafiğinde nefretini araçlarından çıkaran insan sayısı çok..

Elcapitol -
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene.. ceb_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sivas
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 62

26. sında Ankara'da bazı işerim var. Acaba arabaylamı gitsem diyordum. Şu anda kararsız kaldım. Eskiden bu dediğiniz Sivas'ta çok yaşanıyordu. İnanın ki değil kırmızı ışıkta geçmek, sinyal vermeden şerit değişmiyorlar..
    " Adalet adalet diye bağıran adaletsizlerin yanında durmaktansa, adaletsizce ölmeyi tercih ederim. Gerçek adaletinde kendi vicdanları olduğunu bilmeyenlerede güler geçerim..! "

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı ceb_58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    26. sında Ankara'da bazı işerim var. Acaba arabaylamı gitsem diyordum. Şu anda kararsız kaldım. Eskiden bu dediğiniz Sivas'ta çok yaşanıyordu. İnanın ki değil kırmızı ışıkta geçmek, sinyal vermeden şerit değişmiyorlar..
    yav yok hocam o kadar değil. Öyle bi anlaşıldı ki Ankara'da araba maraba sürülmez valla durumuna geldi..Hele de yazın Ankara daha sakin olur. Her ışığa durduğunuzda niye ışıkta duruyorsun diye her defasında korna çalmıyorlar.Hele de koca başkentin en merkezi yerlerinde kırmızı ışıkta duracaksın sana laf edecekler. Yapmayın biz de Ankarada yaşıyoruz. Çalan varsa da her şehirde olan şeyler.

Git arabanla rahat rahat hallet işini. Dışardan gelmişsin.bi de dolmuşla taksiyle aynı trafikte olunca '' Tüh arabayla geleydim de tek korna çalsalardı ''dersin.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yağız Karadeniz
    CoachK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 68

Ankara da trafik sorunu yok, trafikde kendini kral ilan eden minibüs ve taksi şoförleri var. Bir içsavaş çıksa ilk işim gidip sıhhııye köprüsü üstündeki dolmuş ve taksicileri vurmak olur o kadar netim !!!

ben yurtdışında da defalarca bulundum, Türkiye de neredeyse gezmediğim il kalmadı, ama ankara da ki kadar ruh hastası dolmuşçu ve taksiciyi bir arada görmedim. 3-5 tane her ilde olur. her meslek gurubunda 3-5 tane ruh hastası olur. ama her sabah 10larca ruh hastası dolmuşöu ve taksici aynı saat aralığında nasıl sıhhıye köprüsü üstünde bir araya gelir onu anlayamıyorum ? en sağ şeritte yolcu alan dolmuş, onun arkasından çapraz çıkıp orta ve sol şeriti kapatan bir dolmuş ara boşluktan geçmek isteyen 2 tane taksi...

Cezası büyük olmasa gözlerinin yaşına bakmam kusura bakmasınlar, terbiyesizce üstümüze direksiyon kırmalarından usandım artık, plakaya bak belli araç 2011-2012 model kır üstüne gitsin... kasko bozulmasın diye bizde asılıyoruz frene... ankara da fren balatası kalmadı bunlar yüzünden !!!!

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı CoachK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara da trafik sorunu yok, trafikde kendini kral ilan eden minibüs ve taksi şoförleri var. Bir içsavaş çıksa ilk işim gidip sıhhııye köprüsü üstündeki dolmuş ve taksicileri vurmak olur o kadar netim !!!

ben yurtdışında da defalarca bulundum, Türkiye de neredeyse gezmediğim il kalmadı, ama ankara da ki kadar ruh hastası dolmuşçu ve taksiciyi bir arada görmedim. 3-5 tane her ilde olur. her meslek gurubunda 3-5 tane ruh hastası olur. ama her sabah 10larca ruh hastası dolmuşöu ve taksici aynı saat aralığında nasıl sıhhıye köprüsü üstünde bir araya gelir onu anlayamıyorum ? en sağ şeritte yolcu alan dolmuş, onun arkasından çapraz çıkıp orta ve sol şeriti kapatan bir dolmuş ara boşluktan geçmek isteyen 2 tane taksi...

Cezası büyük olmasa gözlerinin yaşına bakmam kusura bakmasınlar, terbiyesizce üstümüze direksiyon kırmalarından usandım artık, plakaya bak belli araç 2011-2012 model kır üstüne gitsin... kasko bozulmasın diye bizde asılıyoruz frene... ankara da fren balatası kalmadı bunlar yüzünden !!!!
    taksici ve dolmuşçular malesef öyle. genellemeyin kardeşim diyenlere sesleniyorum. Yok arkadaş geneli öyle malesef.

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Ankaranın gözünü seveyim ben. 4 senedir ankaradayım bu sene tekrar istanbula döndüm. Ankaranın yollarını trafiğini mumla arıyorum. Ankaraya kural ilhlali şerit ihlali var diyenleri Tem E-5 ve Kadıköy taksim gibi merkezi yerlere bekliyorum. Ankaradan tek şikayetçi olduğum nokta devlet erkanlarının geçisi sırasında 45 dkka öncesinden komple yolu kapatlamaları onun dısında bi sıkıntısı yok.

Sayfa 1/2 12 SonSon