Sayfa 12/12 İlkİlk ... 89101112
235 sonuçtan 221 ile 235 arası

Konu: Araçlarımızla son hız denemelerimiz

mahmut kurt
    makko58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 45

Standart Ce: Araçlarımızla son hız denemelerimiz

Alıntı feyzullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Expertizde son hızın tam olarak ne kadar olduğu açığa çıkabilir. Ama bunu expertiz olmadan da tahmin edebilmek çok güç değil. 6.000 devir ile 184 km. hıza ulaşır bizim 77hp'lik fire motorlar. 6.500'de devir kesiciye giriyor. Devir kesiciye girmeyecek şekilde yani 6.400 devir yaptığımızı varsayalım. 100 devirde ortalama 3 km. hız yapıyor araçlarımız. 4X3=12 km yapar. 184+12=196 km.'yi geçer geçmez devir kesiciye girmeden önce. Teknik verilerden %100 olmamakla birlikte ulaşacağımız sonuç bu kanaatimce. Ama kesinlikle yolda bunu denememek lazım. insan hayatı, üç aşağı beş yukarı ortada olan bir sonucu tecrübe edecek kadar değersiz değil.
    ++++

ALI ORS
    ORS15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 257

istanbul ankara ottobanda aracta 3 kişi grande punto multijet 200 km cıktı biraz daha gideri vardı belki 210 lara cıkabilirdim ama trafik tıkandı

KEREM SÜER
    amoleddarkness - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 ZUT 99
    Edilen teşekkür: 46

1.3 mjet 75hp 205 45 16 jant lastik ile hafif eğimde 195 gördüm daha gideri vardı

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

benzinli 77hp punto son hız durumu ile ilgili geçen gün yaptığım değerlendiremedeki (maksimum 196km demiştim) öngörümde büyük oranda sapma olmadığını youtube'deki bir video'dan öğrendim ve mutlu oldum.

Buyurun video. Fire Motor ile 210-220 km.'leri devirerek aniden yok olabilme kabileyetlerinin sınırlarını zorlayanlara gelsin

https://www.youtube.com/watch?v=WPig7HCifcw

Fatih TEK
    fct1071 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34C1453
    Edilen teşekkür: 110

videoyu araç biyerden aşağı düşerken mi çekmişler? 77 beygirlik fire nasıl 210-220 yapmış?
    A.T.K.ve Y.

AHMET CAN
    bykacar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 42

Bugün aşağı yukarı çoğu arac 200 lere geliyor kimisi 15 saniyede kimisi 5 dakikada 200 e değil kaç saniyede cıktıgına bakmak lazımm
    my punto evo 34 be 6047

Suat Ahmet
    cpeloo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 78

Alıntı bykacar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün aşağı yukarı çoğu arac 200 lere geliyor kimisi 15 saniyede kimisi 5 dakikada 200 e değil kaç saniyede cıktıgına bakmak lazımm

Ankara- İstanbul istikameti Bolu dağı çıkışı son düzlükte hafif tatlı Bayır 220 ye degdi gibi oldu. Ama tabi tirstirdi biraz. Heryanı haldirdamasinin yanisira araç yükselmeye başladı. Yolu tutmaz diye yavaşlamaya başladım. 1.3 Multijet (yada 1.3 mutlujet)

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı fct1071 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    videoyu araç biyerden aşağı düşerken mi çekmişler? 77 beygirlik fire nasıl 210-220 yapmış?
    Bilemiyorum yeni eklenmiş video. Uçurumdan aşağımı saldılar motora işlemmi yapyılar hiç bilmiyorum. Ama araba 7000 devir. Dizel punto 6.500 devre çıksa 300 km. hız yapar Bu da pek mümkün görünmüyor.

mahmut kurt
    makko58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 45

Alıntı feyzullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilemiyorum yeni eklenmiş video. Uçurumdan aşağımı saldılar motora işlemmi yapyılar hiç bilmiyorum. Ama araba 7000 devir. Dizel punto 6.500 devre çıksa 300 km. hız yapar Bu da pek mümkün görünmüyor.
    dizelin 6500 e çıkması için öncelikle mazotun çok çabuk patlaması lazım mazot o kadar seri şekilde patlama yapacak ki yani bunun için epey bir oksijen gerekli o kadar hızlı yanmada deviri çevirir ama motor dayanırmı kim bilir

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı makko58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dizelin 6500 e çıkması için öncelikle mazotun çok çabuk patlaması lazım mazot o kadar seri şekilde patlama yapacak ki yani bunun için epey bir oksijen gerekli o kadar hızlı yanmada deviri çevirir ama motor dayanırmı kim bilir
    Dizel motor o kadar devir çevirse bile kaporta ve alt takımların o hıza dayanması mümkün değil. Mazotun dediğiniz kadar hızlı yandığını ve arabanın bir kaç saniye içerisinde 200 km.leri geçecek şekilde ivmelendiğini varsayalım. Bir yerden sonra motor kaportayı bırakır uçuşa geçer o kadar hıza aniden ulaşırsa

ÖZKAN ÇAVUŞ
    ozkancavus5916 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 163

SUAN KADAR 2-3 defa 190 ı gördüm

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

İşin teknik detayları ve muhabbeti bir yana insan hayatının herşeyden değerli olduğunu hatırlatmak isterim. Direksiyona geçildiğinde sabırlı olunması, aceleci davranılmaması herkesin yararınadır. İNSAN HAYATININ TELAFİSİ yok maalesef arkadaşlar. Malum video sitelerinde araçlarımızın son hızlarını paylaşan pek çok hız tutkunu var. Bunları izleyip aracımızın sınırlarını öğrendikten sonra tecrübe etmeye kalkışarak risk almanın pek makul bir izahı olduğunu düşünmüyorum.

Teo' s
    teo53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 116

90 lık 6 ileri dizel punto var 1 kere 185-190 yaptı ondada meğil vardı onun dışında düz yolda max 180 yani 181 olmuyor babamda da 75 lik var oda 160 da tıkanıyor merak edıyorum şu 200 leri yapanları nasıl yapıyorsunuz bilmediğimiz bir tuş falan mı var arabada ?

Kıvanç G.
    Efendi KaPiTaN HaYachTs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    10 DC DuaLogic :)
    Edilen teşekkür: 27

Valla arkadaşlar son hız denince anılarım debreştiBen bu çekimi yayınladığımda birçok arkadaş attı tuttu, yok eğimli yol,yok kadran bozuk,yok arabada çip var vs.Araçta sadece yay vardı,başkada birşey yoktu.
    Arkadaşlar kimseye yalan borcumuz yok. birçok kere çok rahat 200 km hıza ulaşabiliyordum. görüntüde devir saatine çok dikkat edin!(imzamda görünüyor), ayrıca araç 220 km ile giderken ortalama anlık 9 lt tüketim vardı( buda motorun başarısı)

Ben aracın 2. sahibiydim,aracın 4. sahibi Anıl kardeşim sanırım forumdan bir arkadaşımız.

https://www.youtube.com/watch?v=qDCzJ_NaR4c
    2007 GRaNDe PuNTo M.JeT 3K 90 HP Emotion DuaLogic ( Egzotik Kırmızı).. *SOLD*
    2011 BRaVo M.JeT 120 HP Dynamic Plus DuaLogic + AK + SK ( Lav Kırmızı).. *SOLD*
    2013 Mini Cooper R60 Countryman 'S' ALL4 / White & Black
    YeTiŞeMeZSeN eL SaLLa..

Omr Ylcn
    omerve34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

1.4 95Hp Starjet
    Eşim ve babam varken havaalanı yolundan aşağıya öylesine hızlanırken aklıma denemek geldi bastım
    185 civarıydı babamın ikazıyla yavaşladım
    Sanıyorum tüm vitesler doldura doldura denense 200-210 arası birşey görebilir.

Sayfa 12/12 İlkİlk ... 89101112

Yer imleri

Yer imleri