Sayfa 1/3 123 SonSon
44 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Hatalı Ekspertiz!! Acil Yardım Arkadaşlar...

Hüseyin Can
    hsyn28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 339

Teknik Konu Hatalı Ekspertiz!! Acil Yardım Arkadaşlar...

Arkadaşlar geçen hafta aracımı yetkili bir fiat servisinde alıcısıyla birlikte ekspertize götürdüm.Aracı alacak kişiye araçta değişen,boyanan ve kaza olmadığını söyledim ki aracın ilk sahibiyim ve sadece ben kullandım.Fakat servis aracı ekspertize bıraktıktan bir süre sonra müşteriye telefon etti ve araçta sol iki kapı, sol ön ve arka çamurluk, sol yan tavan boyalı ve ayrıca bu yerlerin hepsinde düzeltme var diyerek bilgi verdi.Beynimden vurulmuşa döndüm adamda haklı olarak kızıp gitti. Servise ekspertiz ücreti olan 177 Lirayı ödeyip ve sorunları da kayıt kabul kağıdına servis danışmanına yazdırıp imzalatıp aldım elimde imzalı belgesi mevcut. Hemen Fiat Genel Merkezi aradım ve aracı fiat genel merkezden başka bir servise götürmemi istediler ve götürdüm araçta nokta hata olmadığı bilgisini farklı iki servisten öğrendim ve Tofaştan buna dair bilirkişi raporu aldım.Şimdi bu servise dava açacağım hem maddi hem manevi olarak deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.Birde araçta değişen yok sadece boya ve düzeltme var 3-5 bişiler daha indirde adam alsın yürüründe motorunda sıkıntı yok demezler mi birde orasıda canımı çok sıktı zaten sanki araçla takla attım adamdan gizledim birde ikramda bulunacakmışım.Ayrıca başka bir aracada benimki satıldı nede olsa diyerek (aracımda sorun olmadığını biliyorum ya ama ben öyle biliyormuşum servis daha bilgili olduğu için nerdeyse perte çıkarcaklardı arabamı) 500 TL kapora vermiştim bir gün önce o da güme gitti parasında değilim bir aydır takibinde olduğum bir araçtı.Yardım ederseniz acil sevinirim arkadaşlar.
    Konu hsyn28 tarafından (15/05/2012 Saat 22:42 ) değiştirilmiştir.
    EVOEVOEVOEVOEVO

Ziyaretci036
    Ziyaretçi Ziyaretci036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hangi servis yapti bu isi?

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

servisteki elemanın işgüzarlığına denk gelmiş

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ferdi BALLI
    _FeRDi_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 DZ 0045
    Edilen teşekkür: 175

İstanbul da yaşayan Fiat sahipleri için önemli bir bilgi olur eğer hangi servis olduğunu söylersen. Bilelim ki o servisin kapısından geçmeyelim.

Grey Goose ...

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hüseyin Can
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar hangi servis olduğunu söyleyecem fakat açacağım davanın aleyhime dönmemesi için şu anda bunu söyleyemem herşey şu anda risk içeriyor şimdilik affedin ama en kısa zamanda detaylı bir şekilde o servisi burada açıklayacam ve ayrıca ne kadar lakayıt olduklarınıda anlatacam.
    EVOEVOEVOEVOEVO

Ziyaretci036
    Ziyaretçi Ziyaretci036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı hsyn28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hangi servis olduğunu söyleyecem fakat açacağım davanın aleyhime dönmemesi için şu anda bunu söyleyemem herşey şu anda risk içeriyor şimdilik affedin ama en kısa zamanda detaylı bir şekilde o servisi burada açıklayacam ve ayrıca ne kadar lakayıt olduklarınıda anlatacam.
    Merakla bekliyoruz. İns hayirlisiyla cozersiniz.
    Bu arada almak istediginiz arac neydi?

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hüseyin Can
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı mrtgokdepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merakla bekliyoruz. İns hayirlisiyla cozersiniz.
    Bu arada almak istediginiz arac neydi?
    Teşekkür ederim.Alcak olduğum araç 2000 motor honda accord executive idi.Fakat artık bu servis sayesinde alma şansım kalmadı ama şimdi onlara öle bi dava acıcam ki bu aracın sıfırını alalım size diye teklifte bulunacaklar bir haftadır kafayı yedirdiler bana.
    EVOEVOEVOEVOEVO

Onur Ö.
    Kablonet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 60

valla geçmiş olsun hocam yetkili servislere de güvenemeyeceksek kime güvenicez artık bilmiyorum.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hüseyin Can
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Kablonet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla geçmiş olsun hocam yetkili servislere de güvenemeyeceksek kime güvenicez artık bilmiyorum.
    Araba alacak arkadaşlara ekspertiz için bu servisi tavsiye edicem ismini verecem yakın zamanda zaten servisin, 5-6 parça boya var ve düzeltme var derlerse bu serviste kesinlikle alın o arabayı sorun yoktur çünkü, temiz sorunsuz derlerse almazsınız artık...
    EVOEVOEVOEVOEVO

cihangir ozturk
    chn73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 87

alacağınız araç için protokol yaptıysanız ve elinizde 500 tl kapora verdiğinize dair belge varsa onuda mahkemeye sunun bence.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hüseyin Can
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı chn73 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alacağınız araç için protokol yaptıysanız ve elinizde 500 tl kapora verdiğinize dair belge varsa onuda mahkemeye sunun bence.
    Adam esnaf tanıştık mekanı belli dedik aracı yarın alcam satmasın diye kaporayı verdim ve dedim ki yarın almazsam kapora senindir dedim ona canım yanmadı almazsam senindir dedim zaten hatta adam sen alana kadar biri çıkmazsa kaporan geçerli dedi fakat cuma gitti araç.
    EVOEVOEVOEVOEVO

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Çok geçmiş olsun,keşke bosh servise gitseydiniz.Umarım mahkemede yerle bir edersiniz o servisi.Davanızdan kesinlikle vazgeçmeyin.Ayrıca şu servisin adını sabırsızlıkla bekliyoruz.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

serkan ....
    drive italian Nokta. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 TT 5233
    Edilen teşekkür: 237

geçmiş olsun

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hüseyin Can
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı lektonstar17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun,keşke bosh servise gitseydiniz.Umarım mahkemede yerle bir edersiniz o servisi.Davanızdan kesinlikle vazgeçmeyin.Ayrıca şu servisin adını sabırsızlıkla bekliyoruz.
    teşekkür ederim bosch servisler nasıl ekspertiz konusunda hiç bilgim yok ilk kez sizden duydum boshun ekspertiz yaptıgını benim araca gerek kalmadı artıkta yeni alacagım araca ekspertiz yaptırırım boschta gercekten bu konuda iyilerse.
    EVOEVOEVOEVOEVO

Murat Tunç
    mutunch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 89

çok geçmiş olsun, umarım davanız istediğiniz şekilde sonuçlanır da, accordun sıfırını alırsınız

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

servistekiler biraz fiyatı kır adam alsın falan dedilerse, alıcı arkadaşı büyük ihtimalle tanıyorlardır size akılları sıra tezgah kurmaya çalıştılar. boşver kafanızı takmayın uğraşmayın dava falanla. burada ve bir kaç forumda, size yamuk yapan servisin verdiği ile başka servislerden aldığınız evrakları resim olarak ekleyin zaten o servisin yeteri kadar adı ortaya çıkar emin olun çok daha fazla zarar görürler...

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ferdi BALLI
    _FeRDi_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 DZ 0045
    Edilen teşekkür: 175

Aracınız hakarete uğradı manevi zarar gördünüz, hakaret sebebi ile satış gerçekleşemedi maddi zarar gördünüz. Elinizde haklılığınızı ispatlayan evraklarda var, maddi manevi tazminat davası açmak için tüm yeterliliğe sahipsiniz. Tahmin ediyorum ki amacınız bu servisi piyasaya rezil etmek değil uğradığınız zararı tanzim etmek. Hiç çekinmeyin yapıştırın davayı. Çok iyi durumda olmasak ta bazen kazara,bazı konularda Muz Cumhuriyeti kıvamından çıkmışız gibi hissedebiliyorum bu ülkede. Size de böyle hissettirebilirler kanımca.

Grey Goose ...

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Böyle birşey duymadım dersem yalan olur bir sene önce evoyu alırken yerine verdiğim meriva için bunda kaza var demişlerdi araç bana takastan geçme olduğu için sesimi çıkarmamıştım ve sahibi asla olamaz demişti ben servise güvenmiştim...Şimdi bunu okuyunca kendimin ve aracı aldığım adamında tufaya geldiğini düşünüyorum...ve size yapılan içinde yuh diyorum...

30. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hüseyin Can
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Servis hatasını düzeltmek için aracı alcak galiba davayı şimdilik durdurdum hala iyi niyetle yaklaşıyorum fakat aracı bu hafta sonuna kadar satın almazlarsa pazartesi günü mahkeme de görüşmeye başlıcaz kendileriyle.belki 1-2 ay ugrasıcam ama onlar bu işten çok zararlı çıkacaklar.Bu arada alacak adamı tanımıyorlar hatta ben dedim orda bir servis oraya gidelim diye ikimizinde ortak noktası olsun diyerek fakat keşke sanayide yaptırsaydım ekspertizi.Düzeltme olan araca 15-20 derecelik açıdan yandan bakınca belli olur az çok hiç bişe bilmiosan müşteriyi aramadan önce bi zahmete girde yandan bak araca.
    EVOEVOEVOEVOEVO

Ziyaretci037
    Ziyaretçi Ziyaretci037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hangi servis olduğunu gerçekten çok merak ediyorum.Peşini bırakmayın açın davanızı derim..

33. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/3 123 SonSon