19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Ses yalıtım fikirleriniz nelerdir??

Mesut Deniz
    ayaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 273

Standart Ses yalıtım fikirleriniz nelerdir??

arkadaşlar aracıma ses yalıtımı yapmak istiyorum ama kendim yapacağım.
    uzun uzun araştırmalar yaptım. ilk öncelikle şunu belirtmek istiyorum bütün araçlarda bu ses olayı yaşanıyor hem de istisnasız bir şekilde onca forum okudum okumadığım forum kalmadı ama hepsinde ses sorunu var. bu ses sorunun temel nedeni araçlarda ince sac kullanılıp aracı daha hafif kılmak ve işi biraz daha uyguna getirmek için yapılan bir durumdan kaynaklı.
    uzun araştırmalarım sonucunda araçlardaki sesin sebepleri
    1) kapı içlerindeki ses yalıtımının olmaması
    2)arabanın tabanı
    3)davlumbazlar
    4)bagaj
    5)en önemlisi ve sesi en çok veren yer: ön göğüsün motorla bileştiği bölge
    6)sileceklerin olduğu yerdeki plastik aksamın altındaki boşluk
    7)kapı fitlleri(akvaryum hortumu en güzel çare)
    kendimce bunlara bir çare buldum bu saydığım yerlere teker teker ses yalıtımı yapacağım bunun için kullanacağım malzemeler şunlar:
    1) BTM bitüself (ziftli alüminyum bant)
    2)thermoflex akustik sünger
    bu yazdığım iki malzemeyi şu şekilde uygulayacağım: ilk önce şu saydığım yerlere btm bitüself(ziftli alüminyum) bantları yapıştırmak. bu bant kendiliğinden yapıştırmalı. daha sonra thermoflex akustik süngeri yapıştırmış olduğum bitüselfin üzerine yapıştırmak. bu uygulama sonrası aracım audı gibi sessiz olacak
    ama ben bunların tamamını yapabilirim fakat şu ön göğsü nasıl sökeceğim hiç bilmiyorum hiçbir fikrim yok beni şu an düşündüren tek nokta bu kısım. belki de aracı dağıttıktan sonra bir daha toparlayamam

size de sormak istedim sizin ekleyeceğiniz bir şey var mı ?
    not:bu uygulamaları inşallah yıllık izne çıktığımda bu işlemleri yapacağım

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kolay gelsin sana sadece 1-kapı içlerindeki ses yalıtımının olmaması na çözüm söyleyebilirim bir komşu yaptırmıştı kendisi kapı içlerine izolasyon doldurmuştu çok memnundu

mustafa eser
    must - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 66

Ben de bu ise girismek istiyorum acikcasi. Kullanmak istedigim malzemeler sizinkilerle ayni, ama siz baya kapsamli dusunmussunuz. Zamana yayip yapmayi planliyorum ben de, kapilardan baslayip tavan taban vs. Koltuklari sokup tabani komple yapmayi planliyorum. Henuz detayli arastirmaya baslamadim.

Mesut Deniz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı must Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bu ise girismek istiyorum acikcasi. Kullanmak istedigim malzemeler sizinkilerle ayni, ama siz baya kapsamli dusunmussunuz. Zamana yayip yapmayi planliyorum ben de, kapilardan baslayip tavan taban vs. Koltuklari sokup tabani komple yapmayi planliyorum. Henuz detayli arastirmaya baslamadim.
    ama dediğim gibi yaparsam aracımı satmam taki çöpe atılanakadar

Mesut Deniz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı must Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ama en önemlisi ön göğüsle motorun birleştiği yer ordan acayip bir ses geliyo

Tuncay A.
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. 1ocak2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 623

Kapı içlerine hangi malzemeyi kullanacaksınız? Bilgi verirmisiniz?

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Kapı içlerine termoflex uygulanabilir ve çok verimli olur.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

caner eminoğlu
    caner_ege - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 165

Alıntı ayaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ama en önemlisi ön göğüsle motorun birleştiği yer ordan acayip bir ses geliyo
    slm lar mesut abi aynı işlemleri çoşkun abinin yardımlarıyla hallederiz gibime geliyo çoşkun abinin servise çekeriz araçları vs. o da yardımcı olur sanırım bu konuda bize beraber yaptıralım ve yapalım bence aynı yerde hem maliyet de biraz daha azalmış olur tahminimce bu arada bende ist. b.düzünden abi

https://forum.grandepuntotr.com/members/gp-coskun.html

çoşkun abi fikirlerini alalım seninde

Mesut Deniz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı 1ocak2011 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kapı içlerine hangi malzemeyi kullanacaksınız? Bilgi verirmisiniz?
    alüminyum ziftli bandı kullanacağım. eğer kapının iki sacın arasında boşluk varsa ekstradan süngeri de koyacağım. yani aracın her yerine anlayacağın ilk önce ziftli alüminyum bandı yapıştırıp sonra da süngeri yapıştıracağım

Mesut Deniz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı caner_ege Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm lar mesut abi aynı işlemleri çoşkun abinin yardımlarıyla hallederiz gibime geliyo çoşkun abinin servise çekeriz araçları vs. o da yardımcı olur sanırım bu konuda bize beraber yaptıralım ve yapalım bence aynı yerde hem maliyet de biraz daha azalmış olur tahminimce bu arada bende ist. b.düzünden abi

https://forum.grandepuntotr.com/members/gp-coskun.html

çoşkun abi fikirlerini alalım seninde
    dediğin gibi yaparız olur neden olmasın ki.

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

Ziftli alüminyum bantdan daha iyi bir ürün var havalandırmacıların kullandığı
    Havalandırma Market, Akustik firex NFAF - Ankara Havalandirma +90 312 385 5901

Bu ürün üzerinde çift taraflı bant olması lazım ve üstelik bu bant gayet güçlü kuvvetli yapışıyor ziftli alüminyum malzemeden daha çok fayda sağlar düşüncesindeyim.

Yalıtım işi ile ilgili bir kaç arkadaş toplanıp aslında teker teker imece usulu araçlarımıza el atsak çok daha çabuk ama daha düzgün iş çıkartmış oluruz diye düşünüyorum. Başka bir forumda araç temizliği bakımı ile ilgili insanlar toplaşıp komple pasta cila vs. işlemler yapıyorlar bizlerde aslında belli zamanlar da toplanıp bu tarz işlemler yapabiliriz. Bende yalıtım yapmak istiyorum ama tek başıma girişmeye açıkcası pek cesaret edemiyorum sonuçta illa ikinci bir insanın yardımı gerekli olacaktır.

Mesut Deniz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı skystar37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ziftli alüminyum bantdan daha iyi bir ürün var havalandırmacıların kullandığı
    Havalandırma Market, Akustik firex NFAF - Ankara Havalandirma +90 312 385 5901

Bu ürün üzerinde çift taraflı bant olması lazım ve üstelik bu bant gayet güçlü kuvvetli yapışıyor ziftli alüminyum malzemeden daha çok fayda sağlar düşüncesindeyim.

Yalıtım işi ile ilgili bir kaç arkadaş toplanıp aslında teker teker imece usulu araçlarımıza el atsak çok daha çabuk ama daha düzgün iş çıkartmış oluruz diye düşünüyorum. Başka bir forumda araç temizliği bakımı ile ilgili insanlar toplaşıp komple pasta cila vs. işlemler yapıyorlar bizlerde aslında belli zamanlar da toplanıp bu tarz işlemler yapabiliriz. Bende yalıtım yapmak istiyorum ama tek başıma girişmeye açıkcası pek cesaret edemiyorum sonuçta illa ikinci bir insanın yardımı gerekli olacaktır.
    olur neden olmasın. çok da mantıklı

Ege Şengün
    egesengun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 16

bituself pek de stabil bir malzeme değil. yaz sıcağında kaldığında akma yapabiliyor ve bu da kapının altında toplanıyor. Su tahliyeleri kapanıyor ve camı tam açtığınınzda yapışabiliyor. Haliyle camı kaldırdığınızda kapının içi tam bir felakete dönüyor. İstanbul'da yaşıyorsunuz ve aracınız mavi. Güneşte kalınca bitüselfin akmasına neden olabilir. Ha kesin akar demiyorum ama akanlar biliyorum, bunlardan biri de benim Bunun yerine linkteki firex daha iyi bir çözüm olur.

14. Bu mesajı için 2 kişi egesengun'ye teşekkür etti:

Mesut Deniz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı egesengun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bituself pek de stabil bir malzeme değil. yaz sıcağında kaldığında akma yapabiliyor ve bu da kapının altında toplanıyor. Su tahliyeleri kapanıyor ve camı tam açtığınınzda yapışabiliyor. Haliyle camı kaldırdığınızda kapının içi tam bir felakete dönüyor. İstanbul'da yaşıyorsunuz ve aracınız mavi. Güneşte kalınca bitüselfin akmasına neden olabilir. Ha kesin akar demiyorum ama akanlar biliyorum, bunlardan biri de benim Bunun yerine linkteki firex daha iyi bir çözüm olur.
    ege yoksun ortalıklarda en son özelden yazdın sonrada kayıplara karıştın
    ses sistemini de senin dediğin adamın yanına bu ay gidip bi halletirim bakim nasıl olacak

caner eminoğlu
    caner_ege - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 165

mesut abi sen hiç coşkun abiyle görüştün mu ne yapıyoruz şimcik? bügün aradığımda seni önümüzdeki değil bi sonraki haftasonu gidelim dedin ama kesin gidiyoruz dimi?

Mesut Deniz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı caner_ege Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mesut abi sen hiç coşkun abiyle görüştün mu ne yapıyoruz şimcik? bügün aradığımda seni önümüzdeki değil bi sonraki haftasonu gidelim dedin ama kesin gidiyoruz dimi?
    babacım her türlü gideriz allahın izniyle

Ege Şengün
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Dersler, bitirme projesi derken ayrı kaldım bu aralar memnun kalacağınıza eminim. Bu hafta sonu buluşabiliriz arabaya bakmak isterseniz eğer...

Mesut Deniz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı egesengun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dersler, bitirme projesi derken ayrı kaldım bu aralar memnun kalacağınıza eminim. Bu hafta sonu buluşabiliriz arabaya bakmak isterseniz eğer...
    bu hafta eğitim seminerimiz var önümüzdeki hafat görüşürüz olur mu ? canerle de buluşacağız olmazsa sen de gelirsin. coşkun abinin yanına bir çıkartma yaparız

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ege Şengün
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

vallaha harika olur. Haber bekliyorum sizden o zaman...