Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Otomatik vitese B1 ehliyeti geliyor...

erman arabacıoğlu
    ermana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 43

Standart Otomatik vitese B1 ehliyeti geliyor...

Otomatik vites kullananlar bu habere dikkat! Artık otomatik vitese özel ehliyet geliyor. Otomatik vitesli araba kullanabilmek için özel ehliyet alınması gerekecek...

otomatik vitese özel ehliyet geliyor son dakika haberleri 02 Nisan 2012 Pazartesi 18:12

Gök Han
    hayalci79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

Yani?? Hiçbir yerde haberin geri kalanı yok nedense. Acaba otomatik vitesli araçla direksiyon sınavına girmek isteyenler için mi düşünüldü?

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

Böyle bi saçmalık mı olur?
    Ben b sınıfı ehliyete sahibim otomatik araba süremiycekmiyim?
    Sadece otomatik sürücek yada sürmek istiyenler b1 alsın b ler hepsini kullanır.
    Düz vites kullanan adam neden otomatik süremesinki bütün olay d ye tak gaz ver gitsin frene bas dursun

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

Gök Han
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı Ayberk0616 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle bi saçmalık mı olur?
    Ben b sınıfı ehliyete sahibim otomatik araba süremiycekmiyim?
    Sadece otomatik sürücek yada sürmek istiyenler b1 alsın b ler hepsini kullanır.
    Düz vites kullanan adam neden otomatik süremesinki bütün olay d ye tak gaz ver gitsin frene bas dursun
    Büyük ihtimalle olay sizin dediğiniz gibidir, B1 ehliyeti alanlar sadece otomatik vites sürüp düz vites sürmeleri yasak olacak gibi geliyor bana. Arabamız otomatik, eşim B sınıfı ehliyet alacak ve direksiyon sınavına düz vitesli araçla girecek, düz vitesli araç sürmeyi öğrenecek. Ama bu B1 sayesinde düz vites öğrenmeye gerek kalmadan ehliyet alınabilecek sanırım.

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

Alıntı hayalci79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Büyük ihtimalle olay sizin dediğiniz gibidir, B1 ehliyeti alanlar sadece otomatik vites sürüp düz vites sürmeleri yasak olacak gibi geliyor bana. Arabamız otomatik, eşim B sınıfı ehliyet alacak ve direksiyon sınavına düz vitesli araçla girecek, düz vitesli araç sürmeyi öğrenecek. Ama bu B1 sayesinde düz vites öğrenmeye gerek kalmadan ehliyet alınabilecek sanırım.
    Mantıklı olan budur ama burası türkiye b sınıfı süremez derler hem b1 hem b sınıfı ehliyeti olanlar istedikleri düz ve otomatik aracı kullanabilecek derler

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

ERGİN ÜNSALAN
    karargah26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 30

bence bundan sonra alacaklar içindir bu, yoksa şimdiki aracım otomatik bi daha mı ehliyet alıcağız. otomatik vitesi kullanıp normal vitesi kullanamayanlar için olabilir bu olay

erman arabacıoğlu
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Evo Siyah

bence saygı değer büyüklerimizin amacı o bunu kullanır şu ötekini filan değil otomatik vites araç sahiplerine bir kez daha ehliyet satarak biraz daha keselerini doldurmaya çalışacaklar. saygı değer büyüklerimizi halkı yolma konusundaki bu kadar değişik taktikler bulma ve üstün yolma becerilerinden dolayı kutluyorum. inşallah vatandaştan çıkan tüm bu paraların altında kalırlar bir gün yavaş yavaş can verirler.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Gök Han
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Beyaz

"Otomatik vitese özel ehliyet geliyor. Teklife göre, Trafik Kanunu'nun 38'inci maddesinde değişiklik yapılacak. B sınıfı yanında artık bir de B1 sınıfı sürücü belgesi olacak. B1 sürücü belgesine sahip kişiler otomatik vites otomobil, minibüs ve kamyonet kullanabilecekler.

Otomatik vitese özel ehliyet geliyor. Yasa teklifini AK Parti hazırlayıp, Meclis Başkanlığı'na sundu.

Teklif, Trafik Kanunu'nda değişiklik içeriyor.

Teklife göre, Trafik Kanunu'nun 38'inci maddesinde değişiklik yapılacak. B sınıfı yanında artık bir de B1 sınıfı sürücü belgesi olacak.

B1 sürücü belgesine sahip kişiler otomatik vites otomobil, minibüs ve kamyonet kullanabilecekler; ama düz vites araç kullanamayacaklar. Düz vites kullanabilmek için yine B sınıfı ehliyet gerekecek.

Teklifin gerekçesinde hem kadın hem de yaşlı sürücülerin düz vites araçlarla eğitim görmelerinin zaman zaman sıkıntı yarattığı belirtildi.

Aynı zamanda hayatı boyunca otomatik vites kullanacak bir kişinin düz viteste eğitim almasının mantık açısından da doğru olmadığı vurgulandı. Bu nedenle sadece otomatik vites kullanacaklara özel bir ehliyetin verilebileceği tespiti yapıldı.

Teklifin ikinci maddesinde ise sürücü belgesinin sadece ilköğretim ya da ortaokul mezunu olanlara verilmesi şartına bir istisna getiriliyor.

İlk öğretimin kesintisiz 8 yıl olmasından önce yani 18 Ağustos 1997 öncesinde ilkokul diploması alanlara da ehliyet alabilme hakkı tanınıyor."

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

saçma...
    Keyif BMW'Dir...

volkan Şimşek
    xvlkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 64

absürt...

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

eeee dualogic de hem otomatik hem manuel oluyor puntoyu sürmek için B1+B2 mi lazım

Egemen Gönül
    egmngnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 12

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saçma...

+100

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı ermana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence saygı değer büyüklerimizin amacı o bunu kullanır şu ötekini filan değil otomatik vites araç sahiplerine bir kez daha ehliyet satarak biraz daha keselerini doldurmaya çalışacaklar. saygı değer büyüklerimizi halkı yolma konusundaki bu kadar değişik taktikler bulma ve üstün yolma becerilerinden dolayı kutluyorum. inşallah vatandaştan çıkan tüm bu paraların altında kalırlar bir gün yavaş yavaş can verirler.
    kesinlikle katılıyorum dediklerinize. mideleri doymadı daha vatandaşı nasıl yolsak diye uğraşıyorlar. otomatik vites araç zaten otomatik adı üstünde diğer arkdaşın dediği gibi tak D ye bas gaza bir de çok büyük artıymış gibi minibüs ve kamyonet de sürebileceklermiş zaten b sınıfı bunları kullanabiliyor ne gerek var ki vatandaşa eziyet ediyorsun. ilk önce sürücü kurslarını denetleyip kimlere ehliyet verdiklerine baksınlar önüne gelene ehliyet veriyorlar kurslarda ayrıca maliyeti düşürmek amacıyla direksiyon eğitimini mümkün olduğunca vermemeye çaba sarf ediyorlar ondan sonra trafik kazası oldu 3 ölü 5 yaralı sebep sürücünün bilinçsizliği bilinçlendirilmemesi. neyse çok konuştum yeter bu kadar...

cemal arslan
    cemal arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 598

bence manuellere özel uygulama gelsin

otomatikleri sürmek daha basit...

ne alaka diyorum

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

türkiyeden enteresan uygalamaların parçası

Can Aşan
    can-asan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 314

garip

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Şu yorumlar şaka gibi ya
    Acaba okuduğunuzu anlayamıyor musunuz??

Alıntı hayalci79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "B1 sürücü belgesine sahip kişiler otomatik vites otomobil, minibüs ve kamyonet kullanabilecekler; ama düz vites araç kullanamayacaklar. Düz vites kullanabilmek için yine B sınıfı ehliyet gerekecek.

Teklifin gerekçesinde hem kadın hem de yaşlı sürücülerin düz vites araçlarla eğitim görmelerinin zaman zaman sıkıntı yarattığı belirtildi.

Aynı zamanda hayatı boyunca otomatik vites kullanacak bir kişinin düz viteste eğitim almasının mantık açısından da doğru olmadığı vurgulandı. Bu nedenle sadece otomatik vites kullanacaklara özel bir ehliyetin verilebileceği tespiti yapıldı.
    Düz vites araç kullanmayı beceremeyen/kıvıramayan kişiler için getirilen bir uygulama. Ehliyet alırken bir dünya zorlanıyorlar, eş dost akrabalarını bir dünya uğraştırıyorlar, tabi bu arada eğitim verdiğiniz araçta baskı balata da kalmıyor
    Bu adam zaten ben otomatik kullanacağım, neden ki bu eziyet diyip duruyor!!

İşte uygulama sadece bunları kapsayacak.Rahatça (B1)otomatik vites ehliyetlerini alacaklar. Ve otomatik vitesli araçlarına binecekler. Ve emin olun bizleri de trafikte daha az tehlikeye düşürecekler. Bu kadar basit.

VE TABİKİ B SINIFI EHLİYETİ OLAN OTOMATİK KULLANABİLECEK!!!

Hakan Tekpınar
    blk_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    10 HT 543
    Edilen teşekkür: 90

Tirptironiklerede ayrı bi ehliyet cıkarsınlar ozaman ne sacma bi kanun cıkarmaya calısıyor bunlar yahu milleti soymaktan başka bişi yapmıyolar şimdi otomatik aracı olanlar ehliyet yenileyecek derler haydi herkes kursa , saçmalıgın daniskası hemde....

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu yorumlar şaka gibi ya
    Acaba okuduğunuzu anlayamıyor musunuz??

Düz vites araç kullanmayı beceremeyen/kıvıramayan kişiler için getirilen bir uygulama. Ehliyet alırken bir dünya zorlanıyorlar, eş dost akrabalarını bir dünya uğraştırıyorlar, tabi bu arada eğitim verdiğiniz araçta baskı balata da kalmıyor
    Bu adam zaten ben otomatik kullanacağım, neden ki bu eziyet diyip duruyor!!

İşte uygulama sadece bunları kapsayacak.Rahatça (B1)otomatik vites ehliyetlerini alacaklar. Ve otomatik vitesli araçlarına binecekler. Ve emin olun bizleri de trafikte daha az tehlikeye düşürecekler. Bu kadar basit.

VE TABİKİ B SINIFI EHLİYETİ OLAN OTOMATİK KULLANABİLECEK!!!

acil bir durum anında herkes manuel vites sürebilmeli ve azda olsa bu işi bilmeli...
    Keyif BMW'Dir...

erman arabacıoğlu
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    acil bir durum anında herkes manuel vites sürebilmeli ve azda olsa bu işi bilmeli...
    +

Sayfa 1/2 12 SonSon