Sayfa 1/6 12345 ... SonSon
113 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: GP ya sunroof taktırdım...

mete murat
    puntolam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 24

Standart GP ya sunroof taktırdım...

Merhaba arkadaşlar.uzun süredir aklımda olan,fakat bir niyetlenip bir vazgeçtiğim düşüncemi bugün sonunda bir cesaret gerçekleştirdim.GP ma sunroof taktırdım..Çok tereddütlüydüm(orjinalliği bozulacak,dönüşü yok vs)ama çok harika oldu ve iyiki yaptırmışım.İstanbul Maslakta(bu işi en iyi orda yapıyorlarmış)Sunroof center diye bir yer.700 ytl ye mal oldu ama değer doğrusu.Eğer becerebilirsem cuma gününe kadar foto çekip sizinle paylaşıcam.Neden cuma derseniz o gün memlekete(Elazığa yola çıkıcam)
    saygılar.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Buğra KARASU
    BGRAYS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DT 8899
    Edilen teşekkür: 66

pek önerilmiyordu ama yapmışın bize de hayırlı ugurlu olsun demek düşer yanlız bi fotyla merakımı giderirsen çok sevinirim

iyi akşamlar ..

abdullah kambur
    fox41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    41NS***
    Edilen teşekkür: 36

hayırlı olsun iyi günlerde kullan.görelım sonradan takılma sunroof fotolarını beklerız

mete murat
    puntolam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 24

Kendimce bu konuyu çok düşündüm ve forum sitelerinde ilgili tartışmaları bayağı bir gözden geçirdim.Tavsiye edilmemesinin başlıca sebepleri kısaca şunlardı.
    1-Aracın orjinalliği bozulur...Bence araca görsel bir hava katıyor ve spor görünümü kesinlikle zenginleştiriyor.Bir lastik ebadı değişimide orjinal değildir ona bakılırsa.Önceden Camlara çektirmiş olduğum filmle zaten orjinalliği bozmuşum bir kere.Bu orjinallik kavramı çok göreceli bir mesele bence.
    2-Su kaçırma riskinin olduğu söylendi....Sağlam bir ustaya yaptırıldığı taktirde bir risk olmayacağını düşünüyorum(zaten 3 yıl garanti verdiler)Kaldıki diğer birçok markaya bu yapılabiliniyorsa neden olmasınki(internette daha önce yaptırmış olanlardan kaydadeğer bir şikayette aramama rağmen bulamadım)
    3-Aracın tavan kirişlerini kestikleri için takla esnasında güvenlik minimuma iner...Sunroof un çerçevesi bence bu alandaki güvenlik zaafiyetinibüyük oranda giderir.
    İLK İZLENİMİME GÖRE ARTILARI:
    1-Bizim araçlarımız küçük hacimli
    motora sahip olduğu için klima önemli ölçüde bir güç kaybı yaratıyor.Özellikle uzun yolda klimanın daha az kullanılması için bence bir alternatif olabilir.
    2-Camları açtığımızda lastik ve motor sesi içeri birhayli gelmekte.Sunroof açıldığında bu ses 3/1 oranında düşüyor(ilk günkü denememle sabitlendi) ve bence özellikle saadde 40 km nin üstündeki süratte yeterli hava sirkülasyonu oluyor.
    3-Sigara içildiğinde dumanı çektiği bariz bellioluyor.Bir tiryaki olarak en büyük endişem aracıma sigara kokusunun sinmesiydi.Sunroof bence bu açıdanda avantajlı olacak.

Yanlış anlaşılmasın arkadaşlar biraz monolog şeklindeki bu anlatımımda size''illede tavsiye ediyorum''gibi bir anlamda söylemiyorum.Zevk meselesi ben yaptırdım ve memnunum.Saygılar.
    Konu puntolam tarafından (26/06/2007 Saat 02:19 ) değiştirilmiştir.

6. Bu mesajı için 2 kişi puntolam'ye teşekkür etti:

ufuk bakal
    ufuk61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41 EU 361
    Edilen teşekkür: 122

brova iyi cesaret valla güzel günlerde kullan fotoları sabırsızlıkla beklyoruz

Ahmet Özgür Doğan
    Lordrivendel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 38

Bende fiat stillo gibi sunroof istiyorum aslinda cift katli parca parca acilabilen sunroof ama o biraz tuzlu olur

Oruç Yılmaz
    (diğer bir) 2 teker üye unik06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 342

güle güle kullanın...

hayırlı ve uğurlu olsun

10. 26/06/2007, 08:42

mustafa özkan
    şehitler aslaaa ölmez baycep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    23DR000
    Edilen teşekkür: 108

Alıntı puntolam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.uzun süredir aklımda olan,fakat bir niyetlenip bir vazgeçtiğim düşüncemi bugün sonunda bir cesaret gerçekleştirdim.GP ma sunroof taktırdım..Çok tereddütlüydüm(orjinalliği bozulacak,dönüşü yok vs)ama çok harika oldu ve iyiki yaptırmışım.İstanbul Maslakta(bu işi en iyi orda yapıyorlarmış)Sunroof center diye bir yer.700 ytl ye mal oldu ama değer doğrusu.Eğer becerebilirsem cuma gününe kadar foto çekip sizinle paylaşıcam.Neden cuma derseniz o gün memlekete(Elazığa yola çıkıcam)
    saygılar.
    kardeş eğer müsait olursan seni ve arabanı görmek isterim küçük bir toplantı yapmış oluruz ....

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

çok güzel bir şey valla ben araca biner binmez ilk yaptığım parkları yakmak ve skydom u açmak oluyor bir de alışınca inanınki vazgeçilmez oluyor..

Orj harici pek tasvip etmiyorum ama yine de hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan ...

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

Hayırlı olsun. Sonuçta bu işe yıllarını vermiş ve hala ayakta olan markalar var. (Webasto gibi) Sorunlar çok olsa idi, bu günlere gelemezlerdi.

Kaldı ki, orijinal GP skydome'unda da sorun var. Sebebi de, cam tavan motoru ufacık birşey olduğu için (serviste benimki değişince gördüm, kapı camı motoru kadar bişey) bazen zorlanıyor ve sıkışma algılayıp geri gidiyor. (Yarım açıkken)

Ayrıca servisin Tofaş'a sorması neticesinde, çok sıcak havalarda cam tavan motoru ısındığı için sıkışma algılayıp geri atabilir, bu normaldir dediklerini de öğrenmiş oldum. Benim cam tavan motoru sökülüp, yenisi takıldığı halde problemim arada sırada devam ediyor mesela. Eski üyelerden birisinin de komple cam tavanı değişmişti, benzer bir sorundan dolayı. Şu an ne durumdadır bilmiyorum.

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

galiba hemşehriyiz... tebrik ederim ve hayırlı olsun... fotolarınıda biran önce gönderde bizim için iyi bi model olsun
    2007 Grande Punto Dynamic 1.3 75 hp Titanyum Gri ...

Buğra KARASU
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DT 8899

evet arkadasım bı resim bekliyorum istanbulda nerdeysen buluşalım görelim konuşalım arkadas ..

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Alıntı civcivx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Sonuçta bu işe yıllarını vermiş ve hala ayakta olan markalar var. (Webasto gibi) Sorunlar çok olsa idi, bu günlere gelemezlerdi.

Kaldı ki, orijinal GP skydome'unda da sorun var. Sebebi de, cam tavan motoru ufacık birşey olduğu için (serviste benimki değişince gördüm, kapı camı motoru kadar bişey) bazen zorlanıyor ve sıkışma algılayıp geri gidiyor. (Yarım açıkken)

Ayrıca servisin Tofaş'a sorması neticesinde, çok sıcak havalarda cam tavan motoru ısındığı için sıkışma algılayıp geri atabilir, bu normaldir dediklerini de öğrenmiş oldum. Benim cam tavan motoru sökülüp, yenisi takıldığı halde problemim arada sırada devam ediyor mesela. Eski üyelerden birisinin de komple cam tavanı değişmişti, benzer bir sorundan dolayı. Şu an ne durumdadır bilmiyorum.

Anlattığın sorunların hepsi bendede var ben servise gitmedim ama sıcaklarda tam kapanacakken geri açılma yapıyor ben ona sprey temizleyici vede sprey ince gres sıktım hiç bir sıkıtı kalmadı aşırı sıcakta dahi pamuk gibi kapanıyr sürekli açtığımız için kir pislik doluşuyor arada bir temizlemek gerekiyor.....

Deniz K
    uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 7

Alıntı puntolam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendimce bu konuyu çok düşündüm ve forum sitelerinde ilgili tartışmaları bayağı bir gözden geçirdim.Tavsiye edilmemesinin başlıca sebepleri kısaca şunlardı.
    1-Aracın orjinalliği bozulur...Bence araca görsel bir hava katıyor ve spor görünümü kesinlikle zenginleştiriyor.Bir lastik ebadı değişimide orjinal değildir ona bakılırsa.Önceden Camlara çektirmiş olduğum filmle zaten orjinalliği bozmuşum bir kere.Bu orjinallik kavramı çok göreceli bir mesele bence.
    2-Su kaçırma riskinin olduğu söylendi....Sağlam bir ustaya yaptırıldığı taktirde bir risk olmayacağını düşünüyorum(zaten 3 yıl garanti verdiler)Kaldıki diğer birçok markaya bu yapılabiliniyorsa neden olmasınki(internette daha önce yaptırmış olanlardan kaydadeğer bir şikayette aramama rağmen bulamadım)
    3-Aracın tavan kirişlerini kestikleri için takla esnasında güvenlik minimuma iner...Sunroof un çerçevesi bence bu alandaki güvenlik zaafiyetinibüyük oranda giderir.
    İLK İZLENİMİME GÖRE ARTILARI:
    1-Bizim araçlarımız küçük hacimli
    motora sahip olduğu için klima önemli ölçüde bir güç kaybı yaratıyor.Özellikle uzun yolda klimanın daha az kullanılması için bence bir alternatif olabilir.
    2-Camları açtığımızda lastik ve motor sesi içeri birhayli gelmekte.Sunroof açıldığında bu ses 3/1 oranında düşüyor(ilk günkü denememle sabitlendi) ve bence özellikle saadde 40 km nin üstündeki süratte yeterli hava sirkülasyonu oluyor.
    3-Sigara içildiğinde dumanı çektiği bariz bellioluyor.Bir tiryaki olarak en büyük endişem aracıma sigara kokusunun sinmesiydi.Sunroof bence bu açıdanda avantajlı olacak.

Yanlış anlaşılmasın arkadaşlar biraz monolog şeklindeki bu anlatımımda size''illede tavsiye ediyorum''gibi bir anlamda söylemiyorum.Zevk meselesi ben yaptırdım ve memnunum.Saygılar.
    hepsi bir yana ''3.'' madde en önemlisidir,özellikle ''B'' sütünlarını birleştiren ve araıcın rijitliğini artıran kuşağın kesilmesi son derece sakıncalı,takladaki handikapını söylemişsin ki bu çok önemli sunroof çerçevesinin bu anlamda olumlu katkısının olduğu düşünülemez,ayrıca virajlarda ve bozuk yollarda aracın esnemesi artar ve ilerleyen dönemlerde aracın içindeki seslerde artış olur.Bunu orijinallerle karıştırmamak gerekir,çünkü orijinallerde bu kuşak yine var sadece sunroof a yer açmak için ''U'' biçiminde olup,sunroof un arkasından dolaşmakta ve ''B'' sütunlarına yine bağlanıp destek vermektedir,yani kısaca orijinal sunroof lu araçlar bu amaçla farklı üretilmektedir.Tavsiye etmezdim ama yaptırmışsın,bize bu saatten sonra hayırlı olsun demekten başka birşey düşmez,bu arada yukarıda yazdıklarımı da başka düşünen arkadaşlara yardımcı olur düşüncesi ile yazdım.
    Konu erdiyilmaz tarafından (27/06/2007 Saat 22:41 ) değiştirilmiştir.

Buğra KARASU
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DT 8899

uzman abi sen nerdeydin yaww .. aylardır yoktun ..

G. K.
    I Love GPTR Gkhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 143

fotoları bekliyoruz..

Benimde böyle bi düşüncem var ilerde bende yaptırmayı düşünüyorum.

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

@femoli, bu sprey temizleyici ve sprey gresi nereden bulabilirim? Markası falan nedir? Bir de tam olarak nerelere sıkmak gerekiyor, cam tavanın gittiği yolun tamamına mı?
    Konu civcivx tarafından (26/06/2007 Saat 12:00 ) değiştirilmiştir.

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

bu takla olayını düşünecek olursak üstü açık arabalara hiç binmemek gerekir kaldıki sunroofun etkileyeceği büyüklükteki kazalarada o kuşaklarında bir işe yarayacağını pek zanetmiyorum.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

Çağrı Cihanoğlu
    KeL_BLaDe CaGRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 364

hayırlı olsun güle güle kullan.kesinlikle çok güzel olmştur. fotoları bekliyoruz

Selman Atlandı
    akin78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 168

Hayırlı olsun.Foto istiyoruz

Sayfa 1/6 12345 ... SonSon