Sayfa 1/4 1234 SonSon
68 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Anlaşmalı Opet kart ve zararları?

Kubilay Kubilay
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. puntor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    37 SF 777
    Edilen teşekkür: 88

Araştırma Konusu Anlaşmalı Opet kart ve zararları?

Arkadaşlar bildiğiniz gibi sıfır km araç alanlara fabrika opetten benzin almalısın yoksaaaaaaaa aracınız yakıttan kaynaklanan arızalarda garanti dışı kalır diyorlar. Bu kelimeleri duydunuz vakit elbette opetten alma gibi bi zorunluluk ortaya çıkıyo. Ben suan opetten alıyorum ve yakıtı tek kelimeyle rezalet neden mi?

1- yakıt araçta inanın bana performans düşüklüğü yaşatıyo..
    2- aldığım yakıt daha kısa mesafede bitiyor.
    3- aracın çalışması ve motor sesi artıyor diye düşünüyorum.

Diğer yakıt aldığım firma shell ve çok memnundum tabiki diğer aracımda.....eğer bunada shell alırsam araç garanti dışı kalacak bi çözüm önerisi olan var mı?

Halil Şen
    BabyShee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 19

Öyle Saçma Şey Olamaz İlla Opetten Alıcaksın Diye İstedigin Yerden Al Başka Yerden Yakıt Almakla Araç Garanti Dışına Çıkmaz...

Zaten Akaryakıt İstasyonlarının Yakıt Güvence Sistemleri Var Arıza Yakıttan Dolayıysa Akaryakıt Şirketi Ödüyor

Yakıtta Degilse Garanti Mecbur Yapıyor...
    Konu BabyShee tarafından (24/02/2012 Saat 10:23 ) değiştirilmiştir.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

hangi zihniyeti bozuk o lafı dediyse burdan ona kucak dolusu selamlar

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

Arkadaşlar sıfır alınan araçlarda opet YGS kartı var.benzinden kaynaklı arzalar garanti dışıdır.YGS de yakıttan kaynaklı arzayı OPET karşılıyor.Forumda kötü yakıt nedeniyle milyarlarca zarar eden arakdaşlar var.

Opet YGS nin çalişması için sürekli opetten alıp YGS ye km yi işletmek gerekiyor.Km ile opetten alınan benzin tutarsız olursa opet sorunu karşılamıyor.

Ama şu varki sürekli aynı firmadan yakıt alıp faturalarını saklarsak(buna bile gerek yok kredi kartıyla alıyoruz ekstrelerde alımlar belgeleniyor).satın aldığımız akaryakıt firması sorun bile çıkarsa mahkemede kazanırız.

Şası görüşüm 1 depo shell,yarım depo opet,2 depo full,sonra Bp şelinde dolanırsak benzinden kaynaklı bir sorunda.son benzin aldığımız firmanın pompasından alınan numune temiz çıkarsa çamura yatıp eski aldiğiniz benzin zarar vermiş diyorlar.
    ama sürekli aynı yerden alındımı faturalar konur gerekli cevap verilir.

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

ben en son 10 gün önce 50 tl lik mazot aldım nerden bilecekler benim başka yerden alıp almadığımı

Halil Şen
    BabyShee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 19

Ama Şöyle Bir Sorunda Var Her Yerde Opet Var Tamam Benzin Bitiyor Yol Üstünde Opet Yok Ozaman Napıcaz 50 Liralık Benzin Alıcaz Onlada Gittigimiz Yol Opet YGS ye Göre Açık Çıkıcak ?

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı rbcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben en son 10 gün önce 50 tl lik mazot aldım nerden bilecekler benim başka yerden alıp almadığımı
    farzedin bugune kadar 15 depo benzinaldınız opetten arada 1 depo başka markadan anlayamazlar.sonuçta ortalama yakıt tüketimi kullanıma göre değişken.
    Ama siz 15 deponun 6 sını başka firmadan alırsanız adamlar yakalar tabiki
    sonuçta hesap yapılacak değişkenler belli

-yapılan toplam km
    -opetten alınan toplam yakıt

örneğin opetten bugune kadar 100 lt benzin almişsiniz ortalama 8 lt yakıt yaksa 1250 km yol demek kullanıma göre bu 1000km olur ama 1500 km

fakat yapılan toplam yol 3000 km çıkarsa ?

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

opet harıcı yakıttan dolayı arac garantı dısı kalırsa ve ben o fıata saydıgımda sesler yukselıyorsa ben hıcbırsey demıyorum artık. yıl 2006 toyota eskı kasa corolla ıle d4d dızel motoru satmaya basladı. kıtapcıkta en bılındık 4-5 markanın ısmı vardı ve burdan almanız saglıklı olacaktır yazıyordu sadece bu kadar. varsayalımkı ben sureklı kredı kartımla total shell opet bp gıbı markalardan yakıt aldım.. ve 3 gun sonra enjektorum problem cıkardı. vay efendım neden opetten almadın??? guneydogu anadolu da sıze envaı cesıt yakıt satan godaman fırma sayabılırım...ıcınde bp gaz satmayıp gaz aldıgında kartına puan yuklemeyen bp var vanda. full pet genel muduru nun neden yakıtı ucuz sattıkları hususunda o kadar reklamı bızde yapsak bızde pahalı satardık. ıstedıgınız bayımden gıdın numune alın ama bende ıstedıgım herhangıbır markanın bayısınden numune alacagım eger bızımkı kotu cıkarsa ısımı bırakmaya hazırım dıyor... mıllet bulmus yolunacak kazları habıre yoluyor.. fıat opetten ne kadar reklam gelırı alıyor acaba yoksa fıata uyacak olursak turkıyedekı tum dıger markalar kotu yakıt mı satıyor... forumda yasadıgı ılcede opet vb. olmadıgını soyleyen bırsuru arkadas vardı gecmıs konularda yazmıstım. ben balıkesır balyalıyım ve tek ıstasyon var oda gulf... sehır 60 km.... e balyalılar ne yapacak???? fıatı kınıyor kınıyor tekrar kınıyorum. turk mılletı yolunacak kaz degıldır sayın fıat efendı....
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı uzuncocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    opet harıcı yakıttan dolayı arac garantı dısı kalırsa ve ben o fıata saydıgımda sesler yukselıyorsa ben hıcbırsey demıyorum artık. yıl 2006 toyota eskı kasa corolla ıle d4d dızel motoru satmaya basladı. kıtapcıkta en bılındık 4-5 markanın ısmı vardı ve burdan almanız saglıklı olacaktır yazıyordu sadece bu kadar. varsayalımkı ben sureklı kredı kartımla total shell opet bp gıbı markalardan yakıt aldım.. ve 3 gun sonra enjektorum problem cıkardı. vay efendım neden opetten almadın??? guneydogu anadolu da sıze envaı cesıt yakıt satan godaman fırma sayabılırım...ıcınde bp gaz satmayıp gaz aldıgında kartına puan yuklemeyen bp var vanda. full pet genel muduru nun neden yakıtı ucuz sattıkları hususunda o kadar reklamı bızde yapsak bızde pahalı satardık. ıstedıgınız bayımden gıdın numune alın ama bende ıstedıgım herhangıbır markanın bayısınden numune alacagım eger bızımkı kotu cıkarsa ısımı bırakmaya hazırım dıyor... mıllet bulmus yolunacak kazları habıre yoluyor.. fıat opetten ne kadar reklam gelırı alıyor acaba yoksa fıata uyacak olursak turkıyedekı tum dıger markalar kotu yakıt mı satıyor... forumda yasadıgı ılcede opet vb. olmadıgını soyleyen bırsuru arkadas vardı gecmıs konularda yazmıstım. ben balıkesır balyalıyım ve tek ıstasyon var oda gulf... sehır 60 km.... e balyalılar ne yapacak???? fıatı kınıyor kınıyor tekrar kınıyorum. turk mılletı yolunacak kaz degıldır sayın fıat efendı....
    ümite bey garanti devre dışı kalmıyor.sizin 3 yıllık garantiniz ayrı birşey

zaten kötü yakıt nedeniyle aracınızda maddi hasar oluşursa Dünyada hiçbir ototmotiv garantisi bunu karşılamaz fiatta karşılamıyor.

Yakıt garanti kartını veren OPET.ikiside KOÇ gurubunun olduğu için opet-Fiat arası bir anlaşma
    aynı şekilde FORD-OPET arasıda aynı durum var.

YGS opetin FİAT ve FORD a verdiği bir güvence

Kubilay Kubilay
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. puntor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    37 SF 777

Bunu aracı aldığım firma çalışanları satış temsilcileri ve fabrikanın araç içerisine bıraktığı araç kullanım kitapçığının içine yapıştırılmış vaziyette bulunan opet ygs kartt tanıtımında gördüm,duydum, okudum. Kim diyosa gibi cümlelere gerek yok boşa maval okumuyoruz ki....

Kubilay Kubilay
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    37 SF 777

Alıntı since1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

zaten kötü yakıt nedeniyle aracınızda maddi hasar oluşursa Dünyada hiçbir ototmotiv garantisi bunu karşılamaz fiatta karşılamıyor.

Yakıt garanti kartını veren OPET.ikiside KOÇ gurubunun olduğu için opet-Fiat arası bir anlaşma

katılıyorum+100000 bana söylenende buydu.

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

garantı ne???? uyanık musterı ısen alabıldıgın yoksa herseyı nerdeyse musterı hatasına sokmaya calısan bır sıstem.. hyundaı gıbı bır marka 5 yıl garantı verırken neden vw 2 yıl verıyor arac ondan kalıtesız oldugundan mı??? ıse yaradıgı yerler var tamam ama garantı 3 yıl boyunca arac alanı otomatık sagmak ıcın yapılmıs eger sagamaz ıse bayının kapısına kılıdı vurduracak yegane sıstem...ayrıca yakıttan dolayı garantı dısı kalacak malzemelere bır bakın motorun tamamı , motor gıttı dıye belkıde vıtes kutusu... on duzene de garantı yok... eee ne kaldıkı arabada... yakıttan dolayı garantıyı karsılamayan fırma , aslında hıcbırseyı karsılamıyor... cıty ıle arka kapı gıcırtısı dısında ( bıkac orn artırılabılır....)

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

Alıntı puntor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    katılıyorum+100000 bana söylenende buydu.
    orn: renault elf yaglarını onerır ancak yagdan kaynaklanan sorun ıcın bozulan parcayı garantı dısı bırakmaz.. bakımdan bakıma kaput acan bırıne elındekı karta ıslettırmedı dıye kotu yakıt aldın enjektoru bozdun 4 enjektor 2000 tl bayıl bakalım.... orn devam: vanda ford un her turlusu ıs yapar en cok da tddı 75 ps ve transıt... neden ??? kaCAgı yakarda o yuzden ve bu yuzden tum guneydogu tapıyor forda... hadı bakalım desınler baskalelıye aracı 3 aylıkken servıse gıttıgınde sen kotu mazot koymussun... dıyemezler servıse gelen aracları tamamı kacak kullanıyor. problemı sen ben cekerız arkadasım... sana dır yapılan yokus buralarda hersey kara duzen ve ben bu sıstemın ıcındeyken bana kımse yutturamaz bu masalları. kısısel bırsey degıl bu ancak kacagı garantıden hallederız vanda ısenız sorun olmaz dıyen servıs var..... var mı otesı

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

garantı ne???? uyanık musterı ısen alabıldıgın yoksa herseyı nerdeyse musterı hatasına sokmaya calısan bır sıstem.. hyundaı gıbı bır marka 5 yıl garantı verırken neden vw 2 yıl verıyor arac ondan kalıtesız oldugundan mı??? ıse yaradıgı yerler var tamam ama garantı 3 yıl boyunca arac alanı otomatık sagmak ıcın yapılmıs eger sagamaz ıse bayının kapısına kılıdı vurduracak yegane sıstem...ayrıca yakıttan dolayı garantı dısı kalacak malzemelere bır bakın motorun tamamı , motor gıttı dıye belkıde vıtes kutusu... on duzene de garantı yok... eee ne kaldıkı arabada... yakıttan dolayı garantıyı karsılamayan fırma , aslında hıcbırseyı karsılamıyor... cıty ıle arka kapı gıcırtısı dısında ( bıkac orn artırılabılır....)
    ümit bey kötü yakıt aracın üretim hatası değildir.siz arabanın benzin deposuna benzin yerine su doldursanız yada mazot çıkan arzayı sizce garanti karşılarmı.aynı şekilde istasyonun size verdiği kalitesiz yakıtta dış etken ferrari bile alsanız garanti kapsamına girmez (yakıtın neden olduğu parçalar)yakıt nedeniyle 3-5 bin tl arası zarar eden insanlar var.zararlarını karşılamk için otomobil firmasına değil akaryakıt firmasına dava açıyorlar.

Kubilay Kubilay
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    37 SF 777

orn: renault elf yaglarını onerır ancak yagdan kaynaklanan sorun ıcın bozulan parcayı garantı dısı bırakmaz.. bakımdan bakıma kaput acan bırıne elındekı karta ıslettırmedı dıye kotu yakıt aldın enjektoru bozdun 4 enjektor 2000 tl bayıl bakalım.... orn devam: vanda ford un her turlusu ıs yapar en cok da tddı 75 ps ve transıt... neden ??? kaCAgı yakarda o yuzden ve bu yuzden tum guneydogu tapıyor forda... hadı bakalım desınler baskalelıye aracı 3 aylıkken servıse gıttıgınde sen kotu mazot koymussun... dıyemezler servıse gelen aracları tamamı kacak kullanıyor. problemı sen ben cekerız arkadasım... sana dır yapılan yokus buralarda hersey kara duzen ve ben bu sıstemın ıcındeyken bana kımse yutturamaz bu masalları. kısısel bırsey degıl bu ancak kacagı garantıden hallederız vanda ısenız sorun olmaz dıyen servıs var..... var mı otesı
    Ordan konuşmak güzel .Gel bide burdaki servislere anlat o hikayeyi....Burada Vanlı falan kar etmez. Adamın elinden alırlar parasını sisteme dahil ederler..Sonra ya katil olursun yada sabıkalı.....O yüzden sen şöyle beri dur bakalım diğer arkadaşlar bi yorum yapsın herşeye muhalefetsin yanlış anlamada bu siteye girdim gireli hiç iyi yada çözüm önerisi şeklinde bi yorumun yok..O zaman bırakta diğer insanlar ne diyo....Kusura bakma artık böle bi mesaj yazmak zorunda bıraktın....

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Bunu aracı aldığım firma çalışanları satış temsilcileri ve fabrikanın araç içerisine bıraktığı araç kullanım kitapçığının içine yapıştırılmış vaziyette bulunan opet ygs kartt tanıtımında gördüm,duydum, okudum. Kim diyosa gibi cümlelere gerek yok boşa maval okumuyoruz ki....
    "Kim diyosa gibi cümlelere gerek yok boşa maval okumuyoruz ki."

burda nedemek istediğinizi anlıyamadım açarmısınız?

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kubilay Kubilay
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    37 SF 777

"Kim diyosa gibi cümlelere gerek yok boşa maval okumuyoruz ki."

burda nedemek istediğinizi anlıyamadım açarmısınız?
    Farklı yerden alıntı yapmışım kusura bakmayın. O mesajım Ali Can beye idi.

Kubilay Kubilay
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    37 SF 777

Alıntı BabyShee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öyle Saçma Şey Olamaz İlla Opetten Alıcaksın Diye İstedigin Yerden Al Başka Yerden Yakıt Almakla Araç Garanti Dışına Çıkmaz...

Zaten Akaryakıt İstasyonlarının Yakıt Güvence Sistemleri Var Arıza Yakıttan Dolayıysa Akaryakıt Şirketi Ödüyor

Yakıtta Degilse Garanti Mecbur Yapıyor...
    banada çok saçma geliyo fabrikanın böle bi hakkının olmadığını düşünüyorum....Hukukende bu durum kabul edilemez.Kaçak yakıt olmadığı sürece tutar bir yanı yoktur bu uygulamanın.....

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

Ordan konuşmak güzel .Gel bide burdaki servislere anlat o hikayeyi....Burada Vanlı falan kar etmez. Adamın elinden alırlar parasını sisteme dahil ederler..Sonra ya katil olursun yada sabıkalı.....O yüzden sen şöyle beri dur bakalım diğer arkadaşlar bi yorum yapsın herşeye muhalefetsin yanlış anlamada bu siteye girdim gireli hiç iyi yada çözüm önerisi şeklinde bi yorumun yok..O zaman bırakta diğer insanlar ne diyo....Kusura bakma artık böle bi mesaj yazmak zorunda bıraktın....
    arkadasım bende aynı seyı soyluyorum yapılan sana bana... sana orda garantı dıyenler burda hallederız abı deyıp sıfır arac satıyorlar ve halledıyorlar... yoksa bende bılıyorum yakıt garantısının ne oldugunu.. sen ıllada opetten almak zorundasın.. ama burdakı jelıkandan alıyor ve garantı devam... sen sanırım benı yalnıs anladın.. aynı dertten daha 1 ay once 3000 tl den yırttım ben...

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kubilay Kubilay
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    37 SF 777

arkadasım bende aynı seyı soyluyorum yapılan sana bana... sana orda garantı dıyenler burda hallederız abı deyıp sıfır arac satıyorlar ve halledıyorlar... yoksa bende bılıyorum yakıt garantısının ne oldugunu.. sen ıllada opetten almak zorundasın.. ama burdakı jelıkandan alıyor ve garantı devam... sen sanırım benı yalnıs anladın.. aynı dertten daha 1 ay once 3000 tl den yırttım ben...
    eyvallah doğrudur.İnanıyorum yanlış anlamadım.Sonuçta aynı şeyi farklı yönlerden dile getiriyoruz. Hayırlı Cumalar.....Teşekkürler.

Sayfa 1/4 1234 SonSon