Sayfa 8/8 İlkİlk ... 45678
151 sonuçtan 141 ile 151 arası

Konu: Kullanan bir kişi olarak Astra ve GP farkı

ERKIN CIN
    SUPERMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 30

Alıntı mutunch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    RODAJ SÜRESİ

Hocam başlık bu, umarım faydalı olur.

Klimayı çalıştıramadım demişsiniz, aynen söylediğiniz gibi ortadaki büyük tuşa basıp, menüye gireceksiniz ve orada AC diye bir kısım var, oradan AC'yi aktif etmeniz gerek diye hatırlıyorum. AUTO'ya basınca da bundan sonra arabanın sıcaklığına göre klima kompresörünü otomatik olarak açıp kapayarak gerekli soğutmayı sağlayacaktır.
    teşekkür ederim link için klima menusune girip orada x ile işaretledikten sonra klima açılıyormus

ERKIN CIN
    SUPERMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 30

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam malesef bizim araçlarımızda direk tuş yok yapmanız gereken alttaki üfleme konumunu değiştirdiğin büyük tuşa bir kere tıkla ac klima diye bir bölüm geliyor aşşağı doğru gelip onu tıkladığında klima açılıyor.. hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela göstermesin ilk toplantıya gel de benimki ile yan yana koyalım
    evet tayfun hocam dediğin gibi yapmıştım zaten ondan sonra çalıştı klima sorun yok gayet iyi memnunum valla ilk buluşmada gelmek isterim belli olunca banada bı msg atarsınız her zaman gırip takip edemıyorum yanyana koyarız aynı renk zaten simli siyah guzel olur

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı SUPERMAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet tayfun hocam dediğin gibi yapmıştım zaten ondan sonra çalıştı klima sorun yok gayet iyi memnunum valla ilk buluşmada gelmek isterim belli olunca banada bı msg atarsınız her zaman gırip takip edemıyorum yanyana koyarız aynı renk zaten simli siyah guzel olur
    süper olur hocam bu arada naptınız perde ile bagaj havuzu işini?

çağrı aaydın
    34byd81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

Merhaba arkadaşlar bende 2012 model punto evo 1.3 multijet dynamic 60.000 km de aracımı 20 gün önce 35.000 TL ye sattım. Uzun araştırmalarımdan sonra 2011 model 1.3 cdti essentie opel astra III 15.000 km de 41.000 TL almaya karar verdim. tayfux kardeş aracı almamda son noktayı senin yazıların belirlerdi. Araçla ilgili önümüzdeki günlerde deneyimlerimi paylaşacağım.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı 34byd81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende 2012 model punto evo 1.3 multijet dynamic 60.000 km de aracımı 20 gün önce 35.000 TL ye sattım. Uzun araştırmalarımdan sonra 2011 model 1.3 cdti essentie opel astra III 15.000 km de 41.000 TL almaya karar verdim. tayfux kardeş aracı almamda son noktayı senin yazıların belirlerdi. Araçla ilgili önümüzdeki günlerde deneyimlerimi paylaşacağım.
    Gece gece kendi konumu hortlamış görünce şaşırdım hocam hayırlı uğurlu olsun. Araçlarımız güzel ve ideal. Kazasız belasız sürüşler..

İsmail Ç.
    thesoulshaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

GP nun en sevmediğim yanlarından birisi sert süspansiyonu ve uzun yoldaki konforsuz, sarsıntılı, sağa sola gezmeli yolculuklar,
    Astra H lerde bu durum nasıldır, astranın da süspansiyonunun sert olduğunu söylüyorlar, uzun yolculuklarda GP ile Astra H farkı ne derece olur?

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı thesoulshaker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GP nun en sevmediğim yanlarından birisi sert süspansiyonu ve uzun yoldaki konforsuz, sarsıntılı, sağa sola gezmeli yolculuklar,
    Astra H lerde bu durum nasıldır, astranın da süspansiyonunun sert olduğunu söylüyorlar, uzun yolculuklarda GP ile Astra H farkı ne derece olur?
    iki araçla da Nazilli-İstanbul geldim gittim defalarca. Uzun yolda kesinlikle Astra daha önde..Astra h larda süspansiyonlar Astra g lerdeki kadar sert değil ama Opel in karakteristik özelliğidir zaten sert süspansiyonlar. Son zamanlarda biraz fire verdiler yeni nesil araçlarının ki daha yumuşak..

8. Bu mesajı için 2 kişi tayfux'ye teşekkür etti:

sercankah
    Ziyaretçi sercankah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2006-7 1.6 otomatik astra lar icin ne dersiniz. ?bana otomatik lazım. lpg zaten var bircok aracta.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı sercankah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2006-7 1.6 otomatik astra lar icin ne dersiniz. ?bana otomatik lazım. lpg zaten var bircok aracta.
    Hocam şöyle bir durum mevcut. Ecotec motorlar iki türdür.birtanesi magnezyum alaşımlı enjektör kullanıyor diğeri alüminyum alaşımlı enjektör kullanıyor. magnezyum olanın 10-15 bin km sonra erime yaptığı söyleniyor ama değişimden sonra herhangi bir problem çıkmıyormuş taktıran da bunu bilerek taktırıyor. aracı alırken arabay serviste baktırırken bunu mutlaka sor. Normal 1.6 ecotec değil de twinport almaya gayret et..sen otomatik benzinli düşünüyorsan sana 2004-2005 civic i-vtec leri de şiddetle öneririm..

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

şükrü t
    punto57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 61

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam şöyle bir durum mevcut. Ecotec motorlar iki türdür.birtanesi magnezyum alaşımlı enjektör kullanıyor diğeri alüminyum alaşımlı enjektör kullanıyor. magnezyum olanın 10-15 bin km sonra erime yaptığı söyleniyor ama değişimden sonra herhangi bir problem çıkmıyormuş taktıran da bunu bilerek taktırıyor. aracı alırken arabay serviste baktırırken bunu mutlaka sor. Normal 1.6 ecotec değil de twinport almaya gayret et..sen otomatik benzinli düşünüyorsan sana 2004-2005 civic i-vtec leri de şiddetle öneririm..
    Magnezyum yanıcı zaten jantlarda bile kullanılması sınırlandırılmış madde. Enjektörler ki ısı üretiyor.
    Bi bildikleri vardır herhalde ama. Bana mantıklı gelmedi. Zamak yada başka alaşım olmasın

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sercankah
    Ziyaretçi sercankah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

cıvıc sevmıyorm yaa. 2010 ını de sevmıyorum.. zevk meselesı anlayacagım. cıvıc ler kotu dıye degıl. ben sevmıyorum. sdece onyargı benımkı. 98 exi corolla vardı bende yerle bır gıtmekten bıktım. oturma pozisyonları cok alcak. yuksek bi arac arıyorum o yuzden. punto emotion var suan duz vites. otomatık lazım eşim kullanamıyorum duz cok ugrastım. beceremıyor. vıtes degıstırcem dedım mı araba ıcınde olay oluyor. o yuzden otomatık almaya karar verdım. almışken de bı buyuk kasa alayım dıyorum. 30 bın e kadar da astra lar en temız gorunuyor gozume. golf falan da var ama fsi motor. biladerde var fsi golf5 cok yakıyor. 50 tl benzın ıle 150 km gıdıyor zorla. ben puntoyla 50 tl ye 250 km yapıyorum 1.6 asrta lar tuplenıyor zaten. o da yaksa yaksa 50 tl gaz ıle 200 km rahat yapar. benı kurtarır bu karı dırdırından. )

Sayfa 8/8 İlkİlk ... 45678