Sayfa 3/3 İlkİlk 123
56 sonuçtan 41 ile 56 arası

Konu: Astra ile Punto karşılaştırılmasında neden Punto yerden yere vuruluyor?

ADVENTURER Engineer!
    Semih Kurtulmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232
    Edilen teşekkür: 167

Arkadaşımda var 1.4 140 beygir otomatik .. Benim araçta en arkaya çekmiş gibi bir his uyandırıyor oturduğunda .. 200 üstünde sanki yolda gitmiyormuş gibi hissettiriyor .. Ama arada dağlar kadar fark var neden böyle saçma karşılaştırmalar yapılıyor ki ?
    Was willst du machen , denk nicht nach tus einfach...

cihangir ozturk
    chn73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 87

5 sene gp kullandıktan sonra birkaç ay önce opel astra classic III 1.3 cdti hb aldım.cok doğru bir karar verdiğime inanıyorum.çünkü bu otomobil donanım olarak sunroof hariç full bir araç.aynı donanımdaki golf,focus a göre fiyatı 8-10 milyar düşük.
    Şu anda liste fiyatı 43 milyar ama 41 civarında bir fiyata rahatlıkla alabilirsiniz.Aynı paraya b sinıfı bir araç almaktansa c sınıfı bir araç almak daha mantıklı. 7-8 yıldır yıldır piyasada olan bir araç ve kronik problemler tamamen sona ermiş
    gelelim puntoyla karşılaştırmaya
    30-35 milyar civarındaki arabalar arasında punto sınıfın en donanımlı ve güzel aracı bence,fakat ikinci eli zayıf.30 km deki orjinal 1.4 dynamic aracımı 18.5 a zor sattım,herkez bana city sorunu varmı diye sordu.opellerde ikinci el sorunu pek fazla yok.
    Kullanıma gelince opel pedalları,direksiyonu daha sert bir otomobil.sanki duygusuz bir araç fakat gayet stabil.insana güven veriyor.
    40 milyar civarında bir bütçeniz var ise hiç düşünmeden opel astra alın derim.

ADVENTURER Engineer!
    Semih Kurtulmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232
    Edilen teşekkür: 167

Alıntı chn73 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 sene gp kullandıktan sonra birkaç ay önce opel astra classic III 1.3 cdti hb aldım.cok doğru bir karar verdiğime inanıyorum.çünkü bu otomobil donanım olarak sunroof hariç full bir araç.aynı donanımdaki golf,focus a göre fiyatı 8-10 milyar düşük.
    Şu anda liste fiyatı 43 milyar ama 41 civarında bir fiyata rahatlıkla alabilirsiniz.Aynı paraya b sinıfı bir araç almaktansa c sınıfı bir araç almak daha mantıklı. 7-8 yıldır yıldır piyasada olan bir araç ve kronik problemler tamamen sona ermiş
    30-35 milyar civarındaki arabalar arasında punto sınıfın en donanımlı ve güzel aracı bence,fakat ikinci eli zayıf.30 km deki orjinal 1.4 dynamic aracımı 18.5 a zor sattım,herkez bana city sorunu varmı diye sordu.opellerde ikinci el sorunu pek fazla yok.
    Kullanıma gelince opel pedalları,direksiyonu daha sert bir otomobil.sanki duygusuz bir araç fakat gayet stabil.insana güven veriyor.
    aynen alınır ve çok süper araç .. yalnız extraları çok pahalı özellikle 15 derece dönen farları
    Was willst du machen , denk nicht nach tus einfach...

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı chn73 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle sana katılıyorum cihangir bu arada bende aldım

cihangir ozturk
    chn73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 87

2006 yılında puntoyu alırken aynı paraya opel astra g classic II alabiliyordum.ben punto tercihini yaptım.şu anda 2. el 2006 opel astra g classic II nereden baksanız 22.5 milyar,ben puntomu 18,5 a sattım .bu yüzden bu sefer piyasası olan bir aracı almayı tercih ettim.

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

araba işi enterasan bir iş yeni astra HB ler süper araçlar fakat 60 bin tl ye dayanıyor(otomataikleri)

50-53 bin tl arası bmw 1 serisi 1,6 otomatika araçların 2.eli 4bin-15bin km arası.en az 2binde pazarlık payı olsa en temiz 1 serisi otomatika aracı 50bin tl ye alırız belki daha düşüğe

şayet tercihim bmw olur...
    ben aracımı 33 bin tl ye aldım 16bin tl ye 0 faiz ile benim için şartları en uygun araç evo ydu ve aldım en önemlisi mutluyum.O yüzen parası olan ister fiata gelir istel opele ister bmw ye

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Opel astra classıc 3 punto ile aynı paralara alınması gerçekten güzel de yalnız günümüz şartlarında yakıt tüketimi gerçekten bir araçta aranması gereken birinci unsur.Yakıt tüketiminde de gerek fabrika verileri gerek kullanımda direk punto yu öne çıkarır.

Benzinli alacak olsanız astra şehiriçi 8.4 şehir dışı 5.0 Punto şehiriçi 7.4 şehirdışı 4.7 (şehiriçinde 1 litre fark var)
    Dıesel alırsanız astra şehiriçi 6.4 şehirdışı 4.2 Punto şehiriçi 5.0 şehirdışı 3.5

Opel astra classıc aynı fiyata daha alınası bir araç olabilir ama bu yakıt tüketimleri yabana atılamaz.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Opel astra classıc 3 punto ile aynı paralara alınması gerçekten güzel de yalnız günümüz şartlarında yakıt tüketimi gerçekten bir araçta aranması gereken birinci unsur.Yakıt tüketiminde de gerek fabrika verileri gerek kullanımda direk punto yu öne çıkarır.

Benzinli alacak olsanız astra şehiriçi 8.4 şehir dışı 5.0 Punto şehiriçi 7.4 şehirdışı 4.7 (şehiriçinde 1 litre fark var)
    Dıesel alırsanız astra şehiriçi 6.4 şehirdışı 4.2 Punto şehiriçi 5.0 şehirdışı 3.5

Opel astra classıc aynı fiyata daha alınası bir araç olabilir ama bu yakıt tüketimleri yabana atılamaz.
    astra ile gp gerçekten sınıfları farklı araçlar astranın saf ağırlığı 1340 kg..bu arabaya gpdeki motor konunca tabikide daha fazla yakacak bu kaçınılmaz bir son zaten..ben active ve emotion yani gp nin en boş ve en dolu arabasını kullanmış biri olarak şimdi astra 1.3 cdti kullanıyorum ve gerçekten memnunum kalitesi ile yol tutuşu ile bence bir üst segment araç olduğunu hissettiriyor..ama hala söylüyorum gp de emotion keyfi başkadır tatmayan anlayamaz..

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    astra ile gp gerçekten sınıfları farklı araçlar astranın saf ağırlığı 1340 kg..bu arabaya gpdeki motor konunca tabikide daha fazla yakacak bu kaçınılmaz bir son zaten..ben active ve emotion yani gp nin en boş ve en dolu arabasını kullanmış biri olarak şimdi astra 1.3 cdti kullanıyorum ve gerçekten memnunum kalitesi ile yol tutuşu ile bence bir üst segment araç olduğunu hissettiriyor..ama hala söylüyorum gp de emotion keyfi başkadır tatmayan anlayamaz..
    Yaa yeni astrayı bari karıştırmayın şu işe Allah Aşkına

Astra Classic III 1280kg
    Punto 1145kg

Aklıma şu başlık geliyor konuyu ve yorumları her okuduğumda :
    Renault Fluence mi Fiat Linea mı?

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaa yeni astrayı bari karıştırmayın şu işe Allah Aşkına

Astra Classic III 1280kg
    Punto 1145kg

Aklıma şu başlık geliyor konuyu ve yorumları her okuduğumda :
    Renault Fluence mi Fiat Linea mı?
    yeni astra değil astra cllassic 3 kasa..ayrıca classic 3 1280 kg değil 1340 kgdir..yorumumda da dediğim gibi astra "bir üst segment" araçtır.

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

yeni astra değil astra cllassic 3 kasa..ayrıca classic 3 1280 kg değil 1340 kgdir..yorumumda da dediğim gibi astra "bir üst segment" araçtır.
    Hocam arkadaş doğru söylüyor.Astra classıc 3 1.3 cdtı 1280 kg.Astra teknik bilgiler kısmında yazıyor.Siz yeni astrayı yazmışsınız.
    https://www.opel.com.tr/*******/dam/...et_09_2011.pdf

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam arkadaş doğru söylüyor.Astra classıc 3 1.3 cdtı 1280 kg.Astra teknik bilgiler kısmında yazıyor.Siz yeni astrayı yazmışsınız.
    https://www.opel.com.tr/*******/dam/...et_09_2011.pdf
    benim ruhsatta 1340 kg yazıyor isterseniz fotosunu çekeyim

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

Ruhsatta yazanlar bazen yanlış olabiliyor.En doğrusu opelin teknik bilgiler kısmında yazanlardır.Benim aracın ruhsatında da lpg işendikten sonra 1110 kg yazdılar.Normalde punto fire 1040 kg.Dolu ağırlık mı boş mu belli değil.

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Fotoya gerek yok hocam, ruhsatlarda oluyor böyle Bazı MegII kullanıcılarının da 100kg falan fazla yazıyordu ruhsatlarında,diğer üyelerle aynı motor aynı donanım olmasına rağmen

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fotoya gerek yok hocam, ruhsatlarda oluyor böyle Bazı MegII kullanıcılarının da 100kg falan fazla yazıyordu ruhsatlarında,diğer üyelerle aynı motor aynı donanım olmasına rağmen
    anladım hocam doğrudur o zaman..

EMRAH BULUK
    enemca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vişne Kırmızı
    Edilen teşekkür: 6

Standart Cevap: Astra ile Punto karşılaştırılmasında neden Punto yerden yere vuruluyor?

Alıntı sinanuzun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Astra kullanan arkadaşlar lütfen Puntoyla astrayı karşılatırabilirler mi ben mi yanılıyorum yavhu. Belki duygusala ama bana göre punto bir çok araçtan iyi astradan da.

Bunu tartıştığımız bir arkadaş bana başka bir sitede şöyle yazmış :

Araba işinde her halukarda ne alırsan al süper araçtır diyende olacak, o paraya bu alınır mı diyende olacak. Sizin içiniz rahat olduktan sonra sorun yok. İnşallah temiz birşey denk getirirsiniz.

Sinan hocam astra ile ufak bir kıyasınız olmuş.
    Punto dizel 90bg olandan kullandım.
    Astra 2011 manuelini ve easytronik olanı da kullandım.

Puntonun donanım zenginliğine diyecek bir şey yok ama malzemeye dokunduğunda, kapıyı şöyle bir kavradığınızda ağırlıkla kıyaslarsınız en azından, motor zaten opelle ortak kullanılan multijet, kalkışta daha seri kabul ama bu araba tutup astra ile zaten kıyaslayanmaz.
    Punto güzel araba ama astrayla kıyaslanacak kadar değil.
    Avrupa araçların bakımlarının çok masraflı olduğu konusu ülkemizin yanlış bilinen bir gerçeği malesef. örneğin golfün bir parçası 100bin km gider, fiatın 50bin gider.200bin üstü fiatı öldü fiyatına verirsiniz, wv'ye, honda'ya, toyotaya ise km çok dokunmaz.

Siz bu yoruma ne dersiniz ?
    Diyorshnuzda elektronik, donanim ve guvenlik olarak punto kat kat ustun euro ncap testlerine yandan darbelerde karsilastirin hangisi saglam. Bi doseme icin 12 15 bin fiyat farki makul mu sizce. Gidip puntoya komple icini 3 binliraya en kral alcantara doseme yapiyorlar bu birr. Iki eger opel fiattan iyi olsaydi fiat opelden motor ve sanzuman alirdi bu iki. Multijet dunyanin en iti dizeli secildi 600bin km ye kadar tik yok ve astranin parcasinin cogu punto ile ayni bu uc. Son olarak asil bomba su punto astra ve folf ile deil corsa ve polo ile ayni sinif. Puntoyu farkinda olmadan hepiniz aslinda corsa ve polo ile kiyaslanamicak kadar ustun oldugunu gorup bir ust sinif aracla kiyasliyarak yuceltiyorsunuz. Fiat grubunun tek eksigini size soyliyim mi servislerinin cogu 5 para etmez. Kurumsallik sifir, adamlar ayni arizaya ucurum farkli fiyatlar soyluyorlar. Taktir sizlerin ama bn bole dusunuyorum

Sayfa 3/3 İlkİlk 123