12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Atm ye sahte para yatırılır mı?

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

Standart Atm ye sahte para yatırılır mı?

Arkadaşlar aracımı sattıgımda hemen gidip bankaya yatırıyorum. Yalnız atm nin sahte para kabul edip etmedigini bilmiyorum. Siz bu konuda birseyler biliyor musunuz? Yani sahte para verince atm kabul ediyor mu?
    PArayı yatırıp 3 gun sonra bankadan para sahte bunları kabul edemeyiz diye birsey gelmesin

murat akbaş
    muratx41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 123

atm sahte parayı geri verir bence araç satışı yaparken havale yolu daha iyi bence ama önce para tabiiki

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ahmet tezcan çelik
    Chief_Engineer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 13

normalde atm sahte parayı kabul etmez anında anlar ancak esas sorun atm nin sahte para vermesi siz ona dikkat edin derim. aldığınız paranın sahte olma olasılığı tabiki var ama bu tam bir sorun sayılmaz kişi noterden satışı alacağı için aldığınız paranın içinde sahte para varsa veren kişinin yakalanma riski çok fazla sıkıntı olacağını sanmam ama ben burdan garanti verebilecek kişi değilim bilgilendirme amaçlı söylüyorum

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kadir Süreç Özyalavuz
    Moderatör kadir07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573
    Edilen teşekkür: 1841

atmler sahte parayı farkeder farkedincede atm'ye yatırdığınız paraya el koyar ve mesai saatleri içinde bankamızın şubesine başvurun der... sahte parayı kesinlikle okumaz ya geri verir yada paraya el koyar....

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hüseyin GÜNDOĞDU
    seastar1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 276

Alıntı kso021 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    atmler sahte parayı farkeder farkedincede atm'ye yatırdığınız paraya el koyar ve mesai saatleri içinde bankamızın şubesine başvurun der... sahte parayı kesinlikle okumaz ya geri verir yada paraya el koyar....
    aynen

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ömer diril
    Perdiril - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tunceli
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    06 D ....
    Edilen teşekkür: 6

Benim başımada geldi. atmden para çektim ve aynı atm ye yatırmaya çalıştığımda para sahte çıktı ve geri verdi.Vezneye gittim parayı atmden çektim ama sahte olduğunu söylediğimde evet para sahte ama bu parayı atmden çekmenin imkansız olduğu söyledi ve parayı delgeçle delip imha etti.Sonuç olarak bankaya kaktırılan sahte parayı bu yolla bankalarda vatandaşa kaktırıyor, olan benim 50TL ye oldu.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

atm sahte parayı kabul eder yatırdığınız para toplamda 1000 lira diyelim bunun 200 lirası sahte çıktı atm sahte 200 lirayı size geri vermez yatırdığınız para hesaba 800 lira olorak geçer 2oo liranızın sahte olduğu ve bankaca el konulduğu atm ekranında görünür ve size bilgi fişi verilir.

onrky
    1.4 starjet 95hp

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ömer diril
    Perdiril - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tunceli
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    06 D ....
    Edilen teşekkür: 6

Alıntı kara kız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    atm sahte parayı kabul eder yatırdığınız para toplamda 1000 lira diyelim bunun 200 lirası sahte çıktı atm sahte 200 lirayı size geri vermez yatırdığınız para hesaba 800 lira olorak geçer 2oo liranızın sahte olduğu ve bankaca el konulduğu atm ekranında görünür ve size bilgi fişi verilir.
    Peki benim 50 TLyi kabul etmeyip neden geri verdi peki.Belkide başka birşey vardı ama veznede sahte diyerek aldılar

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

Teşekkürler cevaplar icin. 20 bin lira gibi bir rakam var. Parayı alıp bankaya gideceksin sıra şu bu uğraşmak yerine direk bankamatikten yatırıyorum. Eğer bankamatik sahte para ayırımı yapmazsa sorun olur diye düsündüm. Ama bunu yapıyorsa sorun yok rahatlıkla yatırabilirim

timur göksel
    timurgoksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 DJ
    Edilen teşekkür: 49

5 yıldır atm'lerle uğraşan birisi olarak diyeceğim tek şey atm sahte para kabul etmez...

kesinlikle etmez...eğer ki başka paralarla makina içinde başka bir sebepten dolayı kalırsa o ayrı bir konudur ama kesinlikle sahte parayı almaz...işlem yapıyor gibi parayı alır para sayma ünitesinden geçirip dışarıya geri verir...isterseniz gelin birlikte deneyelim...

sahte para çekme konusunu özelden herkesle konuşabiliriz...
    2008 grande 2011 evo punto kardeşliği

Birkan GENÇ
    Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS
    Edilen teşekkür: 799

Aynısı benim başımada geldi aracımı satarken.

400 TL sahteymiş, bankamatik parayı geri vermişti.. Garanti bankasının bankamatiği idi.
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aracımı sattıgımda hemen gidip bankaya yatırıyorum. Yalnız atm nin sahte para kabul edip etmedigini bilmiyorum. Siz bu konuda birseyler biliyor musunuz? Yani sahte para verince atm kabul ediyor mu?
    PArayı yatırıp 3 gun sonra bankadan para sahte bunları kabul edemeyiz diye birsey gelmesin
    aynı anda iade eder yatırmazsınız ben bankacıyım ondan biliyorum....
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI