10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Start stop hakkında

Tarık .
    tyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Standart Start stop hakkında

Merhaba arkadaşlar,

Start stop işleminde araç gerçekten durup sonra marşla tekrarmı çalışıyor? Eğer öyleyse marş motorunun ömrünü kısaltmıyormu ?

volkan Şimşek
    xvlkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 64

Uyku odu gıbı bırsey olsa gerek. Aracımı almadan once gereksız dıye dusunurdum ama ıstanbul trafıgınde cok lazım olan bır ozellık bence..

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ali Türkmen
    onn.off - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 774

start&stop ben çok sevdim benim için güzel bir özellik arabamın vitesim Dualogic (otomatik) dur-kalk yoğun trafikte kullanılasını tavsiye etmiyorum. fakat hafif boş trafikte ve uzun sürecek kırmızı ışıkta gerçekten çok işe yarıyor. zaten maximum stop süresi 3dakika .ondan sonra araba kendiliğinden çalışıyor ve start&stop açıkken motor pistonları belirli bir konumunda tutuyor ki .araba çok hızlı çalışıp vitesi N"den1" atıyor ve sen gaza basıp gidiyorsun.
    BEN NASIL KULLANIYORUM:örnek 50 saniyelik bir kırmızı ışığa yaklaşırken start&stop tuşunu aktif ediyorum ve tam kırmızıda durduğuma anda araba doğal olarak motoru stop ediyor .
    ben araba stop ettikten sonra vitesi N" konumuna yani(boşa)alıyorum kırmızı ışığın bitimine 3...4 saniyeye kala start&stop tuşuna basıp devredışı bırakıyorum doğal olarak araba çalışıyor ve ben vitesi N" den 1" alıp yoluma devam ediyorum Böylece dakka başı arabayı stop edip kafasını karıştırmıyorum kendimide tehlikeye atmamış oluyorum
    açıkcası benim işime böyle geliyor 1 senedir böyle kullanıyorum bir zararını ve arızasını görmedim
    punto evolution

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Marş motoru ve akü sistemi normalinden farklı start&stoplu araçlarda. Haliyle zararı olmaz.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

Alıntı onn.off Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    start&stop ben çok sevdim benim için güzel bir özellik arabamın vitesim Dualogic (otomatik) dur-kalk yoğun trafikte kullanılasını tavsiye etmiyorum. fakat hafif boş trafikte ve uzun sürecek kırmızı ışıkta gerçekten çok işe yarıyor. zaten maximum stop süresi 3dakika .ondan sonra araba kendiliğinden çalışıyor ve start&stop açıkken motor pistonları belirli bir konumunda tutuyor ki .araba çok hızlı çalışıp vitesi N"den1" atıyor ve sen gaza basıp gidiyorsun.
    BEN NASIL KULLANIYORUM:örnek 50 saniyelik bir kırmızı ışığa yaklaşırken start&stop tuşunu aktif ediyorum ve tam kırmızıda durduğuma anda araba doğal olarak motoru stop ediyor .
    ben araba stop ettikten sonra vitesi N" konumuna yani(boşa)alıyorum kırmızı ışığın bitimine 3...4 saniyeye kala start&stop tuşuna basıp devredışı bırakıyorum doğal olarak araba çalışıyor ve ben vitesi N" den 1" alıp yoluma devam ediyorum Böylece dakka başı arabayı stop edip kafasını karıştırmıyorum kendimide tehlikeye atmamış oluyorum
    açıkcası benim işime böyle geliyor 1 senedir böyle kullanıyorum bir zararını ve arızasını görmedim
    ben sadece yoğun e5 ve köprü trafiğinde kapıyorum ss i ama o haricinde açık ve çok kullanışlı boşa almanıza gerek yokki aracın geri kaçmasından çekiniyorsanız aracı çaliştirmadan 1 kez vitese dokunun yeter.
    ss in en güzel yanı dualogiclerde yoğun trafikte ki en büyük probleme debriyaj bal.ısınmasını engellemesi

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Bizim araçlara bir düzenek yapsak, Sürücünün kontrolü ile devreye giren bir kart yapsak araç hareket etmiyorsa frene basıp birkaç saniye beklediysek stop etse, ardından fren pedalından ayağımızı çeker çekmez tekrar marşa bastırsa nasıl olur, ama standart marşlarda ömrünü yeriz diye düşünüyorum.

Bu arada konunun gidişi değişti gibi, Teknik yardım bölümünde açsaydım daha iyi olacaktı sanırım, uygun yeri orasıysa mod arkadaşlar taşırsa sevinirim.

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

Alıntı tyilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim araçlara bir düzenek yapsak, Sürücünün kontrolü ile devreye giren bir kart yapsak araç hareket etmiyorsa frene basıp birkaç saniye beklediysek stop etse, ardından fren pedalından ayağımızı çeker çekmez tekrar marşa bastırsa nasıl olur, ama standart marşlarda ömrünü yeriz diye düşünüyorum.

Bu arada konunun gidişi değişti gibi, Teknik yardım bölümünde açsaydım daha iyi olacaktı sanırım, uygun yeri orasıysa mod arkadaşlar taşırsa sevinirim.
    zaten çalişma mekanizması dediğiniz gibi sadece kart hariç.
    örneğin ışıkta durdunuz 3-4 sn sonra kapanıyor yağinizi frenden çekerseniz yada vitese dokunursanız çalişiyor
    zaten hiçkimsenin 1-2 dakikada bir aarcın stop edeceği aşiri trafikte ss i kullancığaını sanmıyorum.
    ss ışıklarda ve normal trafikte yararlı dediğim gibi dualogic te ısınma olmuyor

Kadir Fota
    fota - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 *** 83
    Edilen teşekkür: 243

bence de süper bir şey.

Murat D
    IVAA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karaman
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    52 FL
    Edilen teşekkür: 110

Alıntı tyilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Start stop işleminde araç gerçekten durup sonra marşla tekrarmı çalışıyor? Eğer öyleyse marş motorunun ömrünü kısaltmıyormu ?
    Start&Stop aracı tamamen durduruyor bu aracı alırken benimde aklıma aynı soru gelmişti. bayağı bir araştırdım ve şu cevaba ulaştım. Start&Stop olan araçların Aküleri daha büyük ve Marş motorları farklı marş motoru konusunda normal araçlara 500.000 marş ömür veriyorlarsa Start&Stop olan araçlara 800.000 marş basma ömürü veriyorlarmış.

bu arada yanlış bilgi olmaması adına motor durduğunda "motor pistonları belirli bir konumunda tutuyor" gibi bir durum yok olamazda.

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı IVAA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Start&Stop olan araçların Aküleri daha büyük ve Marş motorları farklı marş motoru konusunda normal araçlara 500.000 marş ömür veriyorlarsa Start&Stop olan araçlara 800.000 marş basma ömürü veriyorlarmış.
    %60 lık bir ömür farkı fazla değilmiş. Ben en az 3-4 katı ömrü olacağını düşünmüştüm.

Birde bizim araçlarda marş motoru yazılımla kontrol ediliyor demişti bir arkadaş. Araç çalıştıktan sonra marşa basmaya devam etsenizde marş motoru devreden çıkıyor. Dolayısı ile 3-4 saniye süreyle marş devresini tetiklemek çalışması için yeterli gibi görünüyor.