Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Araç alırken nelere dikkat etmeliyiz

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

Teknik Konu Araç alırken nelere dikkat etmeliyiz

Arkadaşlar Allah izin verirse yarın bu araç için ıspartaya gidicem Fiat Punto 1.3 M.jet Active 2008 Model 22.250 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk - 69418950

öncelikle araç alırken nelere dikkat etmeliyim aracın km sinin orjinal olup olmadığını nasıl anlarım servise götürüp göstermeden once neler yapayım ilk arabam olacak tecrübelerinize ihtiyacım var

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

en baştan tramer sorgulaması yapın...
    km orijinalliği araç servis bakımlıysa ortaya çıkar yoksa çok zor...ama sen yine de direksiyon vites vs de aşınmalara dikkat et...
    mutlaka boya durumuna bakın aracın...komple boyalı vs çıkabilir...
    Keyif BMW'Dir...

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45

tramerde 1400 lrialık bi kazası çıkıyor sağ çamurluk ve kapıya doğru 1.5 parça boyası varmış değişen yokmuş ilk sahibi bayanmış

suat taner
    lionT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

bence antalyada tanidiginiz bir servis varsa sasi nosundan km orjinalliginin ve bakimlarinin gecmisini ogrenebilirsiniz.iciniz rahat etsin hemde bosuna isparta ya gitmemis olursunuz..

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ali Can
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45

Alıntı lionT-JET Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence antalyada tanidiginiz bir servis varsa sasi nosundan km orjinalliginin ve bakimlarinin gecmisini ogrenebilirsiniz.iciniz rahat etsin hemde bosuna isparta ya gitmemis olursunuz..
    hocam malesef daha once aracım olmadı servislede hiç işim olmadı forumda tanıdık servis elemanı arkadaş yokmudur acaba

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

tramer sorgusunu plakadan mı yapıyorsuınız. eger oyle ise saseden yapın en garantilisi. birde turkiye gov tr den bakın cok kesin olmamakla beraber haciz rehin gorebilrisiniz. bunun yanında arkadaslarınd edigi gibi kmsi zor anlasılır ancak servisten bakabilrisiniz ama su da var. aracın torpidosu sinyal kolu arka bagaj icine iyi bir bakın bazen farkında olmadan aracın bakım bilgilerini unutyorlar belki sansın varsa oradan da cıkarabilirsin. direksiyon gaz pedal ve vites asınmıs olması cok belirleyici degil km de . belki bir ölçüt olabilir ama kesin bilgi verecek bir done degildir.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı rbcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Allah izin verirse yarın bu araç için ıspartaya gidicem Fiat Punto 1.3 M.jet Active 2008 Model 22.250 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk - 69418950

öncelikle araç alırken nelere dikkat etmeliyim aracın km sinin orjinal olup olmadığını nasıl anlarım servise götürüp göstermeden once neler yapayım ilk arabam olacak tecrübelerinize ihtiyacım var
    fire active kullanıcısı olarak sana tavsiyem dynamic veya emotions modelini alman olacaktır. neden dersen sırf donanim yüzünden aracı değiştirmeyi düşünüyorum. tabi kısmet olursa 90lık linea emotions hayalim var. donanim deyip geçme bir süre sonra insan şu da olsaydı bu da olsaydı diyor.

suat taner
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Bence yınede ıspartaya gıtmeden veya gıttıgınızde muhakkak servısten gecmısını sorgulatın sonra kullanırken ve satarken sorun yasarsınız..

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

arac 12/12/2011 de satılmıs yani alan kisi daha yeni almıs . 2 ihtimal var bu adam ya alsatcı yahut arabayı aldı begenmedi satıyor. gerci ne oldugu onemli degil ama araba alınalı daha 18 gün olmus ruhsatta egzotik kırmızı geciyor hak mahrumiyeti yok deniliyor. aracın kacıncı sahibi onu ogrendinizmi. boya ne tarafında var

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretci036
    Ziyaretçi Ziyaretci036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fire active kullanıcısı olarak sana tavsiyem dynamic veya emotions modelini alman olacaktır. neden dersen sırf donanim yüzünden aracı değiştirmeyi düşünüyorum. tabi kısmet olursa 90lık linea emotions hayalim var. donanim deyip geçme bir süre sonra insan şu da olsaydı bu da olsaydı diyor.
    aynen katılıyorum bariz fark ediyor.

Ziyaretci036

abicim artı olarak arabayı soğukken dene aksaklıklar ozaman daha iyi belli ediyor kendini.
    vites geçişlerine bak. direksiyonu sağa sola çevir city arızası için. şase uçlarına bak düzeltme boyama varmı. kaputu kaldırdığında kaputun mandalının bağlı olduğu iki far arasında ki siyah parçanın üzerinde etiketlerin olup olmadığını kontrol et şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Burak Kuşcu
    MyMoleskine shams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 BB 618
    Edilen teşekkür: 39

araç oldukça temiz görünüyor ve çok iyi bir tercih olmuş ancak ilk bakışta anlaşılamayacak problemi varsa eğer bunu senin görmen zor olabilir. İyi bilen bir ustadan yardım alabilirsin yanında götürerek . Ispartaya gidecekmişsin gerçi orada bulmak etmek epey zor olacaktır. İşin biraz da şansa kalıyor. Umarım mutlu olursun. Şimdiden hayırlı olsun.

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

ben araba alırken kapısını açıp bakarım ben geliyom diye temizlenmiş mi yoksa araba temiz mi kullanılmış ilk bu.iç temizlik benden okey aldıktan sonra motor testi için yokuşta durup el firenini çekerim.ve 2 ci viteste araba arka tekeri sürüklerse motor okeyimi alır.sonra karasör testim vrdır.arabada ufak tefek çizikler önemli değildir.damla boya olmasın kapı fitilleri bagaj fitillerini çıkartıp bakarım kaynak ve işlem görmüş mü görmemişmi anlaşılabilir.motor kullakları ön şase gergisi sonradan yapılan kaynak belli olur.onlara dikkat ederim.damla boyası varsa red yoksa servise expertiz raporu almaya giderim.

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

Ziyaretci036

Alıntı asil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben araba alırken kapısını açıp bakarım ben geliyom diye temizlenmiş mi yoksa araba temiz mi kullanılmış ilk bu.iç temizlik benden okey aldıktan sonra motor testi için yokuşta durup el firenini çekerim.ve 2 ci viteste araba arka tekeri sürüklerse motor okeyimi alır.sonra karasör testim vrdır.arabada ufak tefek çizikler önemli değildir.damla boya olmasın kapı fitilleri bagaj fitillerini çıkartıp bakarım kaynak ve işlem görmüş mü görmemişmi anlaşılabilir.motor kullakları ön şase gergisi sonradan yapılan kaynak belli olur.onlara dikkat ederim.damla boyası varsa red yoksa servise expertiz raporu almaya giderim.
    kardeşim sen expertizi yaptın zaten servise pek bir iş kalmadı

Emre ..
    emtue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 77

Alıntı asil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yokuşta arabayı 2. viteste kaldırmanızı kabul edecek, tüm fitilleri sökmenize müsaade edecek satıcı ya düşmüştür acil satıyordur yada arabadan kurtulmaya çalışıyordur.

Boyasız kazasız aracı satmak için bu hırpalamaya müsaade eden satıcı bir elin parmakları eder mi şüpheliyim.

Ali Can
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45

arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim. öncelikle şimdilik active olanına gücüm yetiyor diğer donanımlıları için para durumu müsait değil

araç galerideymiş ben konuştuğumda al satcıyım yada galeriyim gibi birşey demedi sahibindenmiş gibi konuştu galeri olduğunuda ıspartadaki izoci arkadaş söyledi. bundan onceki sahibi bayanmış icralik olmuş aracı alan kişi icradan mı aldı yoksa icraya gitmeden buna mı sattı orasını tam anlamadım.

bu araç için 21 bin tl teklifte bulunucam ok derse yanımda bi arkadaşla birlikte gidicem aracı once kendim incelicem daha sonra bi servise götürücem onlarda ok derse alıcam inş. bana dediği araçta sol çamurluk ve çamurlukla birlikte kapıya doğru devam eden kısım boyalı km orjinal araç tertemiz v.s bakalım hayırlısı inş iyi bir seçim olur

asil suna
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87

Alıntı emtue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yokuşta arabayı 2. viteste kaldırmanızı kabul edecek, tüm fitilleri sökmenize müsaade edecek satıcı ya düşmüştür acil satıyordur yada arabadan kurtulmaya çalışıyordur.

Boyasız kazasız aracı satmak için bu hırpalamaya müsaade eden satıcı bir elin parmakları eder mi şüpheliyim.
    servisteki eleman aynısını yaparken müsade ediyosa banada eder etmesse almam olur biter...

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

asil suna
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87

sana bi tiyo vereyim active donanımlı bir araç ve 4 kapı kolu boyalı muhakkak kapıları göster??????????????

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

suat taner
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

bende yarın servıse gıdecegımden onume 20 maddelık soru lıstesı hazırladım.bakalım yarın ola hayrola.cunku dızel arac bır sorun cıkartırsa meblag yuksek olur.ayrıca multıjet motorlu doblo kullanıyorum.0 dan berı bızde 93000 km oldu maasallahı var.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

asil suna
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87

maşallah multijet güzel makinalar ama ayarı tutmadımı tutmuyo.sesi çok önemli anlayan ustalar biliyo.

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

Sayfa 1/2 12 SonSon