Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
66 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: GP 77HP Dynamic mi Fiesta Cool 1.4i mi?

Aydın. Beygul
    Fire 1.4 77Hp Tit.Grisi the_Algn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ardahan
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 197

Arkadaşlar yol tutuş meselesinden kasıt süspansiyon sistemi iyi Fordların. Yoksa kim aracın limitlerini zorluyor özelliklede şehir içinde ama kasislerde çukurlarda Fiesta sessiz çalışıyor üstünlüğü o....

TEZEL KORKMAZ
    DeWıL 45 TEZEL PUNTO 45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 31

grande punto grande punto grande punto degişmem

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

bir kac arkadasimda fiesta var , onlarin sayesinde biraz kullanmisligimda vardir.

fiesta gp den kücük bir arac , üstelik sorunsuz bir aracta degil . gp gibi ufak tefek ama bazende sacma sapan sorunlar cikartabiliyor. servisleride pek matah degil bir yerini yaparken baska bir yerini bozabiliyorlar
    yani kalite ve sorunsuzluk olarak gp ye karsi bir üstünlügü yok.

gerisi zevkinize kaliyor , icini disini iyice incelersiniz , her ikisinede binersiniz test sürüsü yaparsiniz sonrada hangisi mantiginiza ve kalbinize uyarsa onu alirsiniz.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

mustafa özkan
    şehitler aslaaa ölmez baycep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    23DR000
    Edilen teşekkür: 108

bizim araçlarla fiesta aynı katogoriye konulamaz bile.. benim arkadaşımın fiestası var, bence 5 kuruş etmez.. iç gögüsü duruşu alt sınıf araba gibi, grande punto ile kıyaslanınca..
    Konu baycep tarafından (24/06/2007 Saat 09:20 ) değiştirilmiştir.

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

Alıntı Akincl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiesta kullandın mı?

175 lastikli normal fiesta nın yol tutuşu gp den iyi değil.

stil paketli alındığında yol tutuşu bariz artıyor ancak gp den yine de çok üstün diyemeyiz çünkü gp de 16-17 jant seçenekleri de mevcut.
    fiesta kullandım. 3 gun boyunca kaskodan almıstım bana ole gelmişti. diğer hiçbir seyi iyi değil ama bi yol tutusu ustun gibiydi

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Alıntı tangoesk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende biliyorum cevapların punto çıkacağını ama genel olarak iyisi kötüsüyle 2 aracı karşılaştırsalım bilgilenelim diye açtım konuyu. İsterseniz ben iki aracında iyi özelliklerini kıyaslamak için açayım konuyu. Örneğin yol tutuş ve dayanıklılık açısından Fiesta daha iyi bir araç ama GP daha göze hitap eden şok şık bir araç. Ayrıca GP de mp3 player ve çift bölmeli otomatik klima var Fiesta da bunlar yok.
    hocam en iyi karşılaştırmalardan birini ben yapabilirim.bundan önceki aracım 2005 ford fiesta 1.4i comfort tu.
    dizayn olarak fiestayla gp yi kıyaslamak safiye ayla ile tuğba özayı kıyaslamak gibi bişey
    motor konusunda fiestaya göre çok sessiz çalışan bir motoru var gp nin.ayrıca yakıt tüketimi şehiriçinde yaklaşık 1 lt oynuyor yani fiesta ile daha çok yakıyordum.
    servisler rezalet adam yerine koymuyorlar isteresen şikayet var sitesine bir bak ford ile ilgili servis şikayetlerine çokda pahallı yedek parçalar.(fiestanın ilk bakımını 180 ytl ye indirimli yaptırdım gp ninkini 80 e),garantisi çok sıkıntılı garantiye sokmamak için binbir türlü hile yapılıyor fordda.
    yol tutuş hiç fark yok bana göre.hatta daha sağlam basıyor yere diyebilirim gp.
    iç dizayn ve genişlik kıyas bile kabul etmez.ayrıca donanım farkıda çok.sadece dijital klima farkı diğer markalarda 2000 ytl.
    not:fiestamın 19000 km de devirdaimi bozulumuştu yan taraftan kazası var diye garantiye sokmadılar.devirdaim önde diyince biz bilmeyiz kaza yapmış araç garanti dışı kalır dediler.
    anlıyacağın hiç fiesta düşünme mutlu olamazsın.gp nin dizaynı bile seni mutlu eder üst sınıf arabaya biniyormuşsun hissedersin heleki trafikte kıskanç gözleri yakalayınca dahada mutlu olursun bence.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tayfun Gürkan SÜREN
    tigis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41 FT 643
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı Honor COOPER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam en iyi karşılaştırmalardan birini ben yapabilirim.bundan önceki aracım 2005 ford fiesta 1.4i comfort tu.
    dizayn olarak fiestayla gp yi kıyaslamak safiye ayla ile tuğba özayı kıyaslamak gibi bişey
    motor konusunda fiestaya göre çok sessiz çalışan bir motoru var gp nin.ayrıca yakıt tüketimi şehiriçinde yaklaşık 1 lt oynuyor yani fiesta ile daha çok yakıyordum.
    servisler rezalet adam yerine koymuyorlar isteresen şikayet var sitesine bir bak ford ile ilgili servis şikayetlerine çokda pahallı yedek parçalar.(fiestanın ilk bakımını 180 ytl ye indirimli yaptırdım gp ninkini 80 e),garantisi çok sıkıntılı garantiye sokmamak için binbir türlü hile yapılıyor fordda.
    iç dizayn ve genişlik kıyas bile kabul etmez.ayrıca donanım farkıda çok.sadece dijital klima farkı diğer markalarda 2000 ytl.
    not:fiestamın 19000 km de devirdaimi bozulumuştu yan taraftan kazası var diye garantiye sokmadılar.devirdaim önde diyince biz bilmeyiz kaza yapmış araç garanti dışı kalır dediler.
    anlıyacağın hiç fiesta düşünme mutlu olamazsın.gp nin dizaynı bile seni mutlu eder üst sınıf arabaya biniyormuşsun hissedersin heleki trafikte kıskanç gözleri yakalayınca dahada mutlu olursun bence.
    fazla söze gerek var mı?
    onur son noktayı koymuş (viva GP )

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

Alıntı tigis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fazla söze gerek var mı?
    onur son noktayı koymuş (viva GP )
    +1

2005 yılında eskaza fiesta alayazdım , iyiki almamışım
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

mehmet koçak
    black hawk gogigogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    09 h 5779
    Edilen teşekkür: 163

fiesta artık miadını doldurdu acele kasa değiştirmesi lazım, gp1 yıllık araç türkiyeye girer girmez piyasayı süpürdü,ford iyidir,focus olsa bişeydemem ama fiesta hikaye bu arada benim bildiğim sadece avrupada var fiesta ve fusion amerikada fiesta yok gibi bi şey ,bi arkadaş geçende fiesta aldı benzin pompası arıza yaptı 3 gün serviste bekledi

TOLGA A
    tangoesk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 7

Alıntı gogigogi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiesta artık miadını doldurdu acele kasa değiştirmesi lazım, gp1 yıllık araç türkiyeye girer girmez piyasayı süpürdü,ford iyidir,focus olsa bişeydemem ama fiesta hikaye bu arada benim bildiğim sadece avrupada var fiesta ve fusion amerikada fiesta yok gibi bi şey ,bi arkadaş geçende fiesta aldı benzin pompası arıza yaptı 3 gün serviste bekledi
    Vallahi yollarda çok GP görüyoruz, gerçekten satışlarda kendi sınıfında lider gibi duruyor ama 2007 yılının ilk 4 ay satışlarına bakıldığında Grande Punto 1740 adet satmışken Fiesta 2100 adet satmış. Hatta bilgi için vereyim aynı sınıfta Getz 1893, Citroen C3 432, Jazz 691, Cosa 2812, Peugeut207 1214, Clio 2083 adet satmış. Kaynak: https://www.odd.org.tr

. .
    Korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 254

Fiestaların çoğu şirket aracı olarak alınıyor. Koç tüm şirketlerinde Fiesta ve Focus kullanıyor ve 2 senede bir yeniliyor. GPde henüz bu yok. İnşallah hiç olmaz. bir de satış rakamları için yıllık toplam veriler değerlendirilmeli. her firma yılın farklı zamanlarında kampanya yapıyor.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Bir de şu var tabi Fiat hem GP satıyor hem de Palio.İstatistikleri etkiliyor tabi bu durum...

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

sadece yol tutuşta fiesta derim gerisi olduğu gibi GP..ben sadece virajları iyi alan bi araç istiyorum dersen Fiesta ama ben herşeyiyle bi araç istiyorum dersen GP
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

Mustafa Emir Ermin
    Mustafa Emir Ermin Fangio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 VV 534
    Edilen teşekkür: 146

Bende derimki araba alıyosan geneline bakmak lazım o zaman tabiki de Gp

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

Ben bir kez Fiesta kullanmıştım..Bence bizim arabalardan daha sessiz ve malzeme kalitesi daha iyi sadece başka bi fark yok..

Ozan Şahin
    SANtO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 15

süspansiyonu aşırı sert fiestanın. ayrıca arkadaşım almıştı sıfır iken çok hoşuma gitti. üç beş ay sonra gördüm 25 bin km falandı araba hemen eskimeye başlamış. takır tukur sesler geliyo. koltuk döşemeleri falan da hoşuma gitmedi. gp nin döşemeleri de o kadar iyi değil ama fiestanınki bence daha kötü. tabi bu benim şahsi fikrim ama yinede alınmayacak araç değil.
    Multijet Active 1.3 75 Hp Beyaz

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

Alıntı Honor COOPER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen gün yeni cliodakiler bakıyordu kıskanç kıskanç. ama baştan sona süzdüler 2 saat. nazar değmesin diye döşemeyi kaşıdım

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Alıntı tempesty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bir kez Fiesta kullanmıştım..Bence bizim arabalardan daha sessiz ve malzeme kalitesi daha iyi sadece başka bi fark yok..
    hocam sen bir kez kullandın ben 6 ay kullandım sadece yeni fiestadaki yumuşak plastik kaliteli diğer hiç bir şey kaliteli değil bizdeki çift renk göğüs ve krom çıtalar bile o farkı kapatıyor .
    sessizlik olayına gelince o esnada kulaklarınız tıkanmış olabilir yol sesi rüzgar sesi gacırtı gucurtu maksimum fiestada hemde bu 20000 deki araçta böyle.bence beş para etmez ha gp almıyacaksam fiestada almam ne alırım honda jazz alırım-peugeot 207 alırım ama fiesta almam.neden aldım hep başım ağrıdı dertsiz başıma niye dert alıyım ki.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

Alıntı tangoesk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallahi yollarda çok GP görüyoruz, gerçekten satışlarda kendi sınıfında lider gibi duruyor ama 2007 yılının ilk 4 ay satışlarına bakıldığında Grande Punto 1740 adet satmışken Fiesta 2100 adet satmış. Hatta bilgi için vereyim aynı sınıfta Getz 1893, Citroen C3 432, Jazz 691, Cosa 2812, Peugeut207 1214, Clio 2083 adet satmış. Kaynak: https://www.odd.org.tr
    ben öle bi fark vardır inanıyorum... ama bi aldatmaca gibi oluyo şirketlerin çoğu fiesta alıyo filo olarak o fark bence ondan...ford sağlamdır görüşü hakim olduğu için böle. hani bide bi ara şirketlerde clio modaası vardıya ondan işte .. aman zaten gplerin o kadar ayağa düşmesini istemem böle daha karizma oluyo bi araba filolarla filan satıulmaya başlandığı zaman karizmasını yitiriyo bence (örnek: 206,fiesta)

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

onu bunu bırakalımda arkadaşlar bence en büyük fark konfor.. sırf bunun için fiestayı almam gp ne kadar konforluysa fiesta okadar konforsuz.. tasarıma hiç girmiyorum... şaşkın bebek gibi bakıyo araba bence albenisi yok .. servis de çok duyuyoruz memnun olanı görmedim... ee bi yol tutuşu deniyo ben fiesta kullanmadım sadece bindim ama gpnin yol tutuşundan gayet memnunum...fiestanın bence çok satılmasının nedeni şu : hani yıllardır ülkemizde brodvayler kartallar şahinler toroslar nasıl satıldıysa şu an bence fiestanın satılma mantığı o ... çok mu acımasızca eleştirdim ne

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon