Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Bir ARY hikayesi...

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Bir ARY hikayesi...

Aracımı çekmeköy ary otomotiv'den alma gafletinde bulundum. ilk başlarda herşey güzeldi, nasılsınız oğuzhan bey, tabi oğuzhan bey, sorun değil oğuzhan bey. meğer herşey peşinatı alana kadarmış. aksesuarlara istedikleri pahallı fiyattan bunları hissetmiş olmam gerekirdi ama, neyse

peşinatı yatırmadan önce bir kaç ricamı kendilerine ilettim. araca alarm takılmasını, boya ekspertiz raporu, mümkünse karter muhafazasını hediye etmeleri ve arka fiat logosunda oluşan hava kabarcıklarını garantiden değiştirmeleri v.s.

karter muhafazasını hediye edemeyeceklerini, fix hediyelerinin paspas ve ilk yardım setinden ibaret olduğu yanıtını aldım. karter muhafazasına istedikleri fiyat işçilik hariç 127 lira, ek yan muhafaza parça kodlarını verdiğimde onlarada 40 lira fiyat geldi. aynı gün medos'un sitesinden mesaj göndererek aracım için karter muhafazasının ne kadar olduğunu sormuştum. 5-6 saat sonra bir bey beni aradı, 100 liraya hallolabileceğinden bahsetti (işçilik dahil diye hatırlıyorum ama tamda emin değilim)

neyse 21 kasım pazartesi akşamüstü aracın peşinatını yatırdım, (bankamatik günlük 10 bin tl havaleye izin verdiğinden bir miktarınıda arkadaşımın hesabı üzerinden gönderdim) kendilerine durumu özetleyen bir mail attım ve bir sorun olup olmadığına dair cevap beklemeye koyuldum.

salı öğle saatlerinde gelen bi cevap olmadığından kendilerini aradığımda kendi hesabımdan gönderdiğim 10 bin liranın hesaplarında olduğunu, kalan bakiyeyi ne zaman gönderdiğimi sorusunu duyunca başımdan aşağı kaynar sular döküldü ne oluyo diye. dedim ki dün size mail attım diğer bakiyeyi arkadaşımın hesabından gönderdim deyince hanımefendi lütfedip maili tekrar okuyunca "aa o kısmı görmemişim ben" cevabı aldım. olabilir insanlık halidir dedim içimden. aynı zamanda karter muhafası için medos'tan 100 lira fiyat aldığımı, yan muhafazalar dahil 150 liraya onlar için uygunsa parçaları takmalarını ve plakam belli olunca bana bildirmelerini çünkü app plaka bastıracağımı belirterek yardımlarını rica ettim

kredi işlemlerini önceki haftadan hallettiğimiz için neyseki tescil işlemlerine salı günü lütfedip başladılar. araçla ilgili kendilerine telefon edip sıkıştırmak istemediğimdem müsait bir zamanda yanıtlarlar diye aracın teslimatının cumartesi gününe yetişip yetişmeyeceğine dair mail attım. gelen cevap sadece "tescil işlemlerine başladık" hala iyi niyetliyim.

çarşamba gününü es geçtim, perşembe günü arayıp işlemleri sordum, alarmın takıldığını, karter muhafaza için fiyat onayı beklediklerini (150 liralık teklifim için) ve aracı cumartesi günü alabileceğim bilgisini aldım. birde aracın menüsünde aux modu olup olmadığı, ona göre aux kablosu alacağımı, geldiğimde parçayı takmalarını rica ettim, servisten öğrenip geri döneceklerdi. bu arada plakamıda söyledi hazır ben aramışken, kendi haber verecekti ama, neyse...

cuma gününü bir sorun olsa ararlardı diyerekten geçirdim (evet çok iyi niyetliyim) cumartesileri öğleye kadar çalıştığımdan işverenimden yıllık iznimden yarım gün kullanmak istediğimi belirterek izin istedim. sonuçta aracın parasını yatırmıştım, salı günü işlemler başladı, bi alarm, karter muhafaza takıp, kontrolleri yapıp aracı yıkayıp temizlemek 4 günde hallolur, bende cumartesi sabahtan aracı alırım diye düşünmüştüm. hala ne kadarda iyi niyetliyim.

cumartesi sabah oldu, corsa'ma atlayıp lastikçime gittim, üzerindeki kışlık lastikleri söktürüp yazlık lastikleri taktırdım. kışlık lastikleride lastikçime bırakacağım, sonra gidip aracı teslim alırım diye düşündüm. saat 10,00, arıyorum müşteri temsilcisinin telefonu meşgül, santrali arayıp araç teslim alacağımı, bir sorun olup olmadığını öğrenmek istedim. evet sizlerinde okuduğu gibi o saate kadar kimse arayıpta aracınızı şu zaman teslim edeceğiz demedi. neyse enseyi karartmayalım hemen dedim, telefon bekliyorum. yarım saat sonra gelen bir telefonla aracımı saat 2 gibi teslim edebilecekleri bilgisini aldım.

e artık sinir belirtileri baş göstermeye başladı, o saatte yapılacak önemli bir işim vardı. ayrıca arabayı teslim aldıktan sonra kışlık lastik taktırıp kurban kestirecektim. yanımdaki arkadaşım sağolsun beni telkin ettide biraz sakinleştim.

saat 3 gibi ary otoya gittim. biraz sinirliyim ama bellide etmemeye çalışıyorum. daha aracımı teslim almadan karşıma biri oturdu, anket doldurmak istediklerini söyledi. merakla ne soracak diye bekliyorum, müşteri temsilcisi ile bir sorun yaşadınızmı diye sorunca anketi şimdi doldurmak istemediğimi, sıcağı sıcağına yanıtlamak istemediğimi söyledim kibarca. bir sorunmu yaşadınız cevabınada şimdilik konuşmayalım diye kibarca bişey konuşmak istemediğimi belirttim.

ha bu arada teybimde aux modu yokmuş, hanımefendi hazır gelmişkern laf arasında söyleyi verdi. karter muhafaza için hafta içi bi gün bekliyorlarmış, parça ellerinde yokmuş, bunuda aracı teslim almaya gittiğimde öğreniyorum. düşünmeye başladım acaba aracı hazırladılarmı diye.

kasko ödemelerimi felan hallettim, aracın yanına indim, üzerinde lekeler var, iç kısıma baktım teyp kısmı böyle bir parlatıcı sürmüşlerde temizlememişler gibi yağlı görünen bi madde ila kaplıydı. herşeyi geçtim, bir an önce kurtulmak istiyordum oradan.

bu arada çok sevgili müşteri temsilcim anketi neden doldurmadığımı, bir sorunmu oldu benden ötürü diye sorular yöneltti, inatla yanıtlamak istemedim ama en sonunda. aracı teslim almak için bugün yıllık iznimden izin kullandığımı, aracı ne zaman teslim alacağımı arayıp benimmi öğrenmem gerekirdi v.s. deyince. ama oğuzhan bey aracın işlemleri vardı, öyle sadece yıkayınca bitmiyor işlemleri deyince kendisine salı, çarşamba, perşembe ve cuma günü neden halletmediniz diye soracaktım ama pek uzlaşmacı biri gibi gözükmediğinden konuyu o anlık kapattım. atladım arabama gittim.

akşam aracımın kapısını kitledim, evime geldim. o da ne alarm çalıyor. penceden baktım şöyle bişey yok. neyse dedim kilit düğmesine bastım, alarm sustu. 3-4 dakika geçti, tekrar çalmaya başladı. gittim aracın yanına sağına soluna baktım, kapı felanmı açık diye, alttan baktım kedi felanmı var diye. yok. kapattım tekrar eve döndüm, çalmaya devam ediyor! nevrim dönünce ruhsat üzerindeki "ary acil servis gsm" numarasını aradım. telefonu bir bey açtı. olayı üzetledim, hassaslık ayarında bir sorun vardır pazartesi gelin halledelim cevabı aldım. halbuki aracın kontrolleri yapılmıştı, alırken öyle söylendi. alarm çalmaya devam ediyor. eşim pencerenin önüne sandalyeye oturdu, her çaldığında kapatıyor.

fiat yol yardımını aradım durumu özetledim, beni bir servis yetkilisine bağladılar. o da aracın sensör ayarında sorun vardır, bizim ekipmanlarımızla bunu çözemeyiz. aldığınız yere götürün cevabı aldım. yarım saat geçti eşiminde benimde sinirlerimiz iyice gerildi. tekrar bir telefon açtım yol yardımına. ya bu sorunu çözün, ya da bi çekici getirip bu arabayı götürün deyince onlarda lütfedip ilgilendiler. sağolsun Os-Ka servisinden bir usta geldi. alarmın sigortalarını söktüde gece uyku uyuyabildik.

pazartesi sabah ary'yi aradım alarmın problemini anlattım, ne zaman gelebilirsiniz sorusuna çalıştığımdan ötürü cumartesi en erken dedim. telefondaki bayan cumartesi çok geç alarm önemli, başka bir çözüm bulup size geri dönelim dedi. ekspertiz raporunu cumartesi günkü hengamede unuttuğumu, onuda istediğimi söyledim. birde garanti uzatımı yapmak istediğimi belirttim. dünden beri hala geri dönecekler bekliyorum...

dün birde medos'dan aradılar, geçen hafta site üzerinden gönderdiğim mesaja geri dönüş olup-olmadığını, sorunu çözüp çözemediğimi sordu telefondaki bayan. müşteri memnuniyeti, hizmet kalitesi böyle bişey demek ki dedim kendime.

sonuç olarak bir daha ary'mi? tövbe!

sabredip okuyanlara ve sabredemeyip okumayanlara teşekkürler

2. Bu mesajı için 4 kişi Ziyaretçi034'ye teşekkür etti:

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

geçmiş olsun sende peygamber sabrı varmış hakikaten neyse 40 yılda bir oluyor işte oyle şeyler senin şansızlığın boş ver keyfine bak

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat aras
    opexturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 83

başından geçenler kendi paranla rezil olmak gibi bişey olmuş. benim de eski puntoma taktırdığım alarm ilk gece kendi kendine ötmeye başlamıştı bir de otelde gece çalışıyorum nerdeyse işimden edecekti beni ben de açtım kaputu kopardım kablolarını sabah da gidip bayiye parçaları teslim edip paramı almıştım
    kArŞIYAkA çARŞı

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tahsin .
    Mugen_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 104

Hayırlı olsun allah kaza bela vermesin.. sonuç olarak aracınızda sorun varmı?

Ziyaretçi034

Alıntı Mugen_punto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun allah kaza bela vermesin.. sonuç olarak aracınızda sorun varmı?
    teşekkür ederim, Allah diğer dileyenlere nasip eder inşallah ama benim geçtiğim yollardan olmaz umarım alarm deaktif birde stopta buğu gördüm dün sabah, stop sorunu kronikmiş sanırım, hiç uğraşacak gücüm yok şu anda

Mehmet Gazihan
    Mehmet Gazihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 KSK 75
    Edilen teşekkür: 28

ARY nin yetkisi nasıl duruyor hala hayret ediyorum..

Ziyaretçi034

ary'nin sahibi panamera'ya bineceğim diye elemanların maaşlarını düşük tutuyor sanırım. sonuç o yüzden böyle oluyor diye düşünmeye başlamıştım.

Kadir Fota
    fota - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 *** 83
    Edilen teşekkür: 243

geçmiş olsun hiçç üşenmedim okudum valla

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Baya pişkinmiş bayi bu nedir yaaa...

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

vallahi bende sabırla okudum gerçekten müşteri memnuniyeti ne demektir bazı insanlar bilmiyorlar..hocam size de geçmiş olsun bence aracınızın garanti bakımlarını ve diğer bakımlarını medos ta falan yaptırın birda o servise yanaşmayın..

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

rahatlığa bak
    Keyif BMW'Dir...

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tarık .
    tyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Sonuna kadar okudum, geçmiş olsun.

Can sıkıcı durumLARI görünce baştaki çekmeköy yazısını unutup hemen ekranın solundaki "Nereden:" kısmına baktım ve aynı ilde olduğumuzu görürgörmez ismi unutmamak için bir kaç kez daha zikrettim.
    ary ary ary ary ary ary ary........

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi034

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vallahi bende sabırla okudum gerçekten müşteri memnuniyeti ne demektir bazı insanlar bilmiyorlar..hocam size de geçmiş olsun bence aracınızın garanti bakımlarını ve diğer bakımlarını medos ta falan yaptırın birda o servise yanaşmayın..
    şu alarm saçmalığını halletsinler, başka bişey istemiyorum.

hayır bir süre önce borusan'dan şirkete mini cooper s countryman aldık. orada da aksaklıklar oldu ama aksaklıklardan ötürü müşteri memnuniyeti adına sonradan başlatılan kampanyaya dahil edip 2000 euro indirim almamızı sağladı oradaki müşteri temsilcisi.

hatta patronumun vekaletini kaybetmişlerdi, onun için bey'den özür diliyoruz bu da size bizim jestimiz olsun diye depoyu dolu teslim etmişlerdi aracı.

belki borusan bütün araçların deposunu dolu teslim ediyordur ama bu şekilde lanse etmeleri bile o yaşanılan aksaklıkları kafadan silip atıyor.

dönüp ary'ye bakıyorsun. hepsi odun. hayır biri olsa tamamda, acil servis telefonuna çıkanda odun, müşteri temsilciside, daha sonra beni ona bağlamayın deyip başkasını istediğimde karşıma çıkan müşteri ilişkileri temsilciside.

A. Can Şahin
    95+ HP Punto_Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234
    Edilen teşekkür: 779

gerçekten çok sabırlıymışsın, ben çarşamba günü kesin olay çıkarmıştım

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

. .
    Ersal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 341

Sabrın sonu selamet olur inş...

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

alper aslan
    alpimmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1091

kendimi sabırlı bilirdim, ama sendeki sabırsa bende ki sabır değilmiş onu anladım neyse geçmiş olsun, ben de yanlışlıkla önünden falan geçmeyi istemem buranın )

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi034

bugün dayanamayıp aradım. xx hanım pazartesi konuşmuştuk, "geri dönmeyince merak ettim size bişeymi oldu diye" sordum. hemen başladı bla bla bla bla bla bla işte servise yönlendirme yaptım, siz cumartesi gelebilirim en erken deyince alarm konusu önemli bir husus, cumartesiyi beklemesin (pazartesi aradım, bugün çarşamba yanlız, çarşamba ama gene ben arıyorum onlar değil) ekspertiz raporuda tofaş merkezden bla bla bla oldu rapor geldi, genel müdürümüz imzalayacak. size bir saate dönmüş olurum dedi. 1 saat oldu... bekliyorum...

fikret gümüş
    fiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GH 55
    Edilen teşekkür: 447

bende ary den aldım bir daha uğramadım ..yazsam oooo..
    fiko
    “Böcek olmayı kabul ediyorsanız ezildiğinizde AĞLAMAYACAKSINIZ

29. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cihan kardeş
    sunroof cihankardes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604
    Edilen teşekkür: 357

keşke yazsaymışsın abi zamanında arkadaş da görüp belki başka şirketlere yönelirdi
    biz gp'yi çok sevdik

31. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi034

bugün itibariyle melek oldular, sabah çekici gönderip aracımı işyerimden teslim aldılar. alarm problemini halledip teslim edeceklermiş. hafta başından beri çözülmeyen işlemleri 1 günde halledecekler sanırım. merakla bekliyorum

Sayfa 1/2 12 SonSon