Sayfa 1/5 12345 SonSon
81 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: T-jet niye bu kadar abartılıyor ?

Kamuran Bilgin
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. kmrn35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 RET 77
    Edilen teşekkür: 30

Karizmatik T-jet niye bu kadar abartılıyor ?

Arkadaşlar ben t-jet aracımı almadan önce bu forumdaki yorumlara dayalı olarak aldım. Forumda çoğu kişi on numara araba süper ötesi, gaza bastımmı koltuğa yapışıyon deli gidiyo gibi yorumlar yapmış Ama ben hiç öyle birşey farkedemedim 120 beygir sonuçta bu araç 170-180 beygir olsa neyse tamam dicem.

Zaten yeni üretilen çoğu araç leon civic gibi yüksek beygirli araçlar yani 120 beygir piyasaya göre fazla bir beygir değil. Puntonun klasındaki gsi, gti, tsi gibi çoğu araç t-jetten performanslı ve güçlü. Yolda giderken kalkışlarda diğer arabalarla çok farklı bir kalkışı yok abartıldığı gibi değil yani sonuçta abarth değil bu arabalar gerçi abarthta kendi sınıfındaki araçlara göre zayıf yani bir Corsa OPC ye göre mesela

İçimi dökmek istedim bi an konuyu açma amacım bu yorum yapabilirsiniz

ömer bedir
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. omer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 767

Bence B sınıfında bu beygirde sayılı güçlü araç var standart motorlu araçlar arasında (yani özel yapim opc felan olmayan özel motor olmayan )
    birde civic leonu geçmek istiyosanız yazılım işlemi yaptırın aracınıza bakın bakalım nasıl gidiyo

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

Yapıcaksın chip'i downpipe'ı güzel bi filtre kitini o zaman aracın 155-160hp gibi olucak o zamn herkesle dalga geçiceksin

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kamuran Bilgin
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. kmrn35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 RET 77

ee peki o gtilar tsiler gsiler chip downpipe yaptırınca nolcak geçebilcezmi ?

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

Alıntı kmrn35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ee peki o gtilar tsiler gsiler chip downpipe yaptırınca nolcak geçebilcezmi ?
    Karşılaştırdığın araçların yürürünü bilmelisin.Stock bi 106 gti,206gti ı doğru devirlerde bastığında duman edersin

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

hakan kantaş
    turbulans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 46

memnun kalmadıysan ben alim senin aracı kurtarim seni

BULUT KARTAL
    kırmızı turbo bulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 432

düsüncene sadece saygı duyuyorum. ama asla katılmıyorum. bir t-jet kullanıcısı olarak geride bıraktıgım arabaları ben bilirim. diğer araçlarla kıyaslama yaparken araçların agırlık yada extra donanımlarınıda gözönünde bulundur. eger ki yüklü bir gsı , gtı daha güçlü dersen ; sen t-jetine en basiti , yazılım + komple egzos + filtre + destek intercooler yap bakalım altındaki arac ne oluyor
    obsessed the red

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

at sahibine göre kişner diyorum ayriyetten piyasada stock 120hp t-jet i geçicek 120hplerde bir araç söylermisiniz? 106gti saxo vts demeyelim lütfen aralarında 200-300kg ağırlık farkı var..20-25000 tl arasına tsi alabilirmisiniz? 180hp t-jetle corsa opc tartışılmamalı çünkü 180lik t-jet malesef atlar geçer onu =) arada epeyce ağırlık farkı var..stock 120hp 206nm den ne bekliyordunuzda pişman oldunuz =) verileri açık ve net zaten..biz burda araba fanatikliği yapıpda arabanın süper gittiğine inanmışız gibi yazmışsınız mesajınızı açıkcası =) kendi adıma ben bu işlerden anlamayan biri değilim..arabam çok çok gitsin isteseydim gider yarı fiyatına eski bi spor araç alıp proje aracı yapardım..Mesajınızı üstüme alınırım çünkü burda t-jet hakkında en çok yazan benim..bu arabayı en üst safhalara getirende benim..dünyadaki örneklerinide bilen benim =) 10-12.000tl civarı parayla ankaraya gelin aracınızı Booster Performance da 350+hp 1100kg yapsın erhan böyle seçenekler mevcut =) bu arada 160hp dyno verimle eskiden geçtiğim araçları yazabilirim isterseniz bikaç arkadaşta bilir bunları =)
    Konu Romeo_er2 tarafından (15/11/2011 Saat 22:30 ) değiştirilmiştir.
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

10. Bu mesajı için 6 kişi Romeo_er2'ye teşekkür etti:

Kamuran Bilgin
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 RET 77

Alıntı Romeo_er2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    at sahibine göre kişner diyorum ayriyetten piyasada stock 120hp t-jet i geçicek 120hplerde bir araç söylermisiniz? 106gti saxo vts demeyelim lütfen aralarında 200-300kg ağırlık farkı var..
    dediğin araçları söylücem çünkü hem 120 hp hem punto ağırlığında aracı nasıl bulcam Ama 120 hp değil ama aynı fiyata 20.000 tl küsür pejo rcler var 200 beygir Clio RS var ?

Ayrıca sitem ettiğim olay şu. 225 hplik alfa romeo guiletta benzinli bizim araçla aynı yakıyor ?

Aynı aracın 170 beygir benzinli modeli şehir içi 7.8 şehir dışı 4.6 yakıyor.. Hem bizden güçlü hem az yakıyolar bu niye oluyo ?

BULUT KARTAL
    kırmızı turbo bulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 432

dediğin araçları söylücem çünkü hem 120 hp hem punto ağırlığında aracı nasıl bulcam Ama 120 hp değil ama aynı fiyata 20.000 tl küsür pejo rcler var 200 beygir Clio RS var ?

Ayrıca sitem ettiğim olay şu. 225 hplik alfa romeo guiletta benzinli bizim araçla aynı yakıyor ?

Aynı aracın 170 beygir benzinli modeli şehir içi 7.8 şehir dışı 4.6 yakıyor.. Hem bizden güçlü hem az yakıyolar bu niye oluyo ?
    amacına anlam vermiş değilim hala. bence konuyu uzatmadan sat arabanı herkes rahatlasın
    obsessed the red

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

budamı gol değil

2 adet yazılımlı egzozlu tsi 122 lik ve 125 lik biri a3 biri leon..160lık dsg scirocco-155lik hgt-megane f7r -200 e kadar s40t4..geçildiğimizde oluyor egzozlu yazılımlı filtreli clio rs le denedim 3-4 boy geçti-epey dolu bi vti la denedim oda 3-4 boy geçti..daha bir çok örnek verebilirim..

bu sadece 160hp lik dönemden kalma =) yazılım-egzoz-filtre..az bi güç ama keyifliydi..
    Konu Romeo_er2 tarafından (15/11/2011 Saat 22:40 ) değiştirilmiştir.
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

uğur ural
    dexter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 142

budamı gol değil

2 adet yazılımlı egzozlu tsi 122 lik ve 125 lik biri a3 biri leon..160lık dsg scirocco-155lik hgt-megane f7r -200 e kadar s40t4..geçildiğimizde oluyor egzozlu yazılımlı filtreli clio rs le denedim 3-4 boy geçti-epey dolu bi vti la denedim oda 3-4 boy geçti..daha bir çok örnek verebilirim..

bu sadece 160hp lik dönemden kalma =) yazılım-egzoz-filtre..az bi güç ama keyifliydi..

yaw ben niye bişey anlamıyorum bu cümlelerden,biz araba kullanmıyor muyuz

Nihat Ugur
    Gokdeniz34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    42 aje 15
    Edilen teşekkür: 75

Bizimkiler düldül 75 bg cik bizi asar bu konular

Sent from my iPhone using

M. Fatih Özçelik
    Psikolog FoGGy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 ZB 588
    Edilen teşekkür: 38

budamı gol değil

Helal olsun valla 6.6 maşallah Benim MJet Bravomda bile 6.1 yazıyor yani

Kamuran, B sınıfında standart seviye donanımlı, GTI bilmemne vs demiyorum, en çok beygirli ve turbolu benzinli olan tek araba sanırım GPydi çıktığında. Şimdi ibiza var, fabia'da turbo var mı bilmiyorum... Ama ibiza'daki bile 1.2 TSi 100 hp yani. Senin araç ona 1 tır fark atar. Tuningdir bilmemnedir, bu işlere girmeden bile 1.6 TDi tüm araçları geçebilirsin altındaki arabayla, Buna Passat gibi D sınıfı bi araç bile dahil. Geçemeyeceğin araçlar olacak elbet altında uçak yok. Ancak o araçta o motor var ve sen kıymetini bilmiyorsun. B sınıfı aracın olduğunu unutuyorsun. Civicle karşılaştırıyorsun. Civic dediğin araç 50000 lira C sınıfı bi araç. Kategorinde değil yani. Sen git Jazz'la yarış. Bende var Jazz. 1.4 100 hp. Tjet bana en az 2 tır boyu fark atar adım gibi eminim yani arabanın kıymetini bil... TJet kolay bulunmuyor.

19. Bu mesajı için 2 kişi FoGGy'ye teşekkür etti:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Zaten T-jet Sportu bu kadar süper yapan 120bg' i değil ki ! Bu bg 'i elde ettiği devir, turbonun verdiği yüksek tork ve hafif sayılabilecek bir ağırlıkla performanslı olmakta.Bunun yanında yüksek donanım ve güvenliği ile fiyatıyla beraber süper olmakta araç

Saydığın modeller zaten sport un rakibi değil.Sportla GTI sınıflarını karıştırmamak lazım..

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cihan GÜNDOĞDU
    Bolu_Beyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    14 KB 120
    Edilen teşekkür: 197

Hayallerim kırıldı, umutlarım suya düştü

Tipo 1.6 SLXie MPI & Grande Punto 1.4 Fire & Bravo T-Jet Dynamic

Eray Şendil
    fiery_hunter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    Y O K !
    Edilen teşekkür: 339

hani derler ya at sahibine göre kişner işte bu durum o durum .. kamuran altımda 75 beygir mjet var 17 jant 215 taban lastik vs vs. ama durumum seninki kadar kötü deil emin ol. düzgün kullanmayı bildikten sonra aracın hangi devirde hangi hızda daha iyi oldugunu bildikten sonra iş biter sen iyisimi sat o aracı boşver..
    ßenim SüRdüqüm hayaTın qeRi viTeSi yoq... qeÇmiŞimi Sadece dikiz aynaSından SeyRediyoRum

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

at sahibine göre kişner diyorum ayriyetten piyasada stock 120hp t-jet i geçicek 120hplerde bir araç söylermisiniz? 106gti saxo vts demeyelim lütfen aralarında 200-300kg ağırlık farkı var..20-25000 tl arasına tsi alabilirmisiniz? 180hp t-jetle corsa opc tartışılmamalı çünkü 180lik t-jet malesef atlar geçer onu =) arada epeyce ağırlık farkı var..stock 120hp 206nm den ne bekliyordunuzda pişman oldunuz =) verileri açık ve net zaten..biz burda araba fanatikliği yapıpda arabanın süper gittiğine inanmışız gibi yazmışsınız mesajınızı açıkcası =) kendi adıma ben bu işlerden anlamayan biri değilim..arabam çok çok gitsin isteseydim gider yarı fiyatına eski bi spor araç alıp proje aracı yapardım..Mesajınızı üstüme alınırım çünkü burda t-jet hakkında en çok yazan benim..bu arabayı en üst safhalara getirende benim..dünyadaki örneklerinide bilen benim =) 10-12.000tl civarı parayla ankaraya gelin aracınızı Booster Performance da 350+hp 1100kg yapsın erhan böyle seçenekler mevcut =) bu arada 160hp dyno verimle eskiden geçtiğim araçları yazabilirim isterseniz bikaç arkadaşta bilir bunları =)
    tjet e çamur atmak için demiycem de geçme konusunda 120 beygirlik alfa romeo 147 m le ben geçiyom yine yaparım imkan tanırsanız .)

devir saatinde kırmızı çizgiyi geçebiliyorsa geçebilir alfa147 yi
    vites deiştirmek gerektiğini araba söylüyorsa o arabanın beygiri çokta önemli deil kaba tabirle
    teknik bilgim yok sadece deneyime dayalı konuşuyorum.. yanlışsada yanlışlıkla tijeti geçmişim.) yada at sahibi atını i kişnetemedi dediğin gibi ^^

bu arada tjet motor bence gayet güzel bir motor.. ve sınıfında bu tarz bir aracı diğer firmalar fiatın abarth ı gibi sunuyorlar...

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Arkadaşlar ben t-jet aracımı almadan önce bu forumdaki yorumlara dayalı olarak aldım. Forumda çoğu kişi on numara araba süper ötesi, gaza bastımmı koltuğa yapışıyon deli gidiyo gibi yorumlar yapmış Ama ben hiç öyle birşey farkedemedim 120 beygir sonuçta bu araç 170-180 beygir olsa neyse tamam dicem.

Zaten yeni üretilen çoğu araç leon civic gibi yüksek beygirli araçlar yani 120 beygir piyasaya göre fazla bir beygir değil. Puntonun klasındaki gsi, gti, tsi gibi çoğu araç t-jetten performanslı ve güçlü. Yolda giderken kalkışlarda diğer arabalarla çok farklı bir kalkışı yok abartıldığı gibi değil yani sonuçta abarth değil bu arabalar gerçi abarthta kendi sınıfındaki araçlara göre zayıf yani bir Corsa OPC ye göre mesela

İçimi dökmek istedim bi an konuyu açma amacım bu yorum yapabilirsiniz
    hocam yanlış anlamada bence sen vites değiştirme devrini tutturamıyorsun. arabayı biraz daha tanı anlarsın.

1.6 astra h kasa ile hafif meyilli yokuş yukarı kalkışta, ben ilk başta gaza gelmediğim için yavaş kalktım turbo laga düştü, 70 km hızda sellektör attım 100 km hıza kadar kıç kıça kovaladım tabi 100 den sonra ayırmaya başladı. hemde 75 hp lik dizelle vites değiştirme aralıklarını iyi bildikten sonra karşıdaki adamda 200 hp olup vites değiştiremiyorsa dalga geçmek kolay

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

ah ah, su araci almadigima daha da cok yaniyorum su an

Sent from my GT-I9100 using
    Oz Büyücüsü

Sayfa 1/5 12345 SonSon