19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Terfi etsemmi diyordum ETTİM :)

ilker özçevik
    ilker_ozcevik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 6

Standart Terfi etsemmi diyordum ETTİM :)

Selam arkadaşlar,

Terfi etsemmi diyerekten çıktığım yolda aklıma sokulan t-jet düşüncesi ve punto'dan vazgeçemeyişim sonucu 1.4 fire active 75hp den 1.4 t-jet dynamic modeline geçişi yaptım. Aslında eski puntomu sattığımda kesinlikle dizel diyordum fakat araştırmalarım sonucu dizele 2. elde güvenemedim ve elimdeki paraya aradığım km de dizel bulamadım bende az bir farkla daha fazla yakan ( basarsan ) t-jet e geçiş yaptım. Arabayı dün istanbuldan aldım önce esenlerden sakarya, sakarya merkezde biraz gezdim sakarya'dan boluya geldim. Yakıt olarak 97oktan shell doldurmuştum boluya geldiğimde yarım depo dan biraz daha az yakmış. Boluya geldiğimde ortalama tüketim değerinde 7lt/100km gösteriyordu araç 60.000 bakımına girmemiş bu bakımdan sonra bu değer düşermi bilmiyorum. Yolda hız aralığım genelde çoğunlukla 90-120 arasıydı ama bastığım zamanlarda oldu. Zaman zaman 3 - 5 defa filan olmuştur 200 gördüğüm oldu bunun dışında 180 160 140 aralıklarında seyrettiğim aralıklarda ama genelde kendimi zorladım 90-120 arası geldim ( bu arada 200 çok rahat gören bir araçmış 200 de daha gaz yiyen bayılmayan harika bir cihaz aracımda ps chip tuning uygulaması var hp tork standartların üstünde çok fark ettirirmi standarda göre bilemem ) bakalım hayırlı olur inş. fotoları çekip garajada atıcam Son olarak araçta tek birşey canımı sıktı alırken istanbulda farketmemiştim arabada kalkarken düşük hızlarda çukura girerken yada araç sallanırken sağ arka tekerin oradan çok az ufak ufak garç gurc gibi bir ses geliyor bu ne olabilir? ciddi birşey olabilirmi ? el frenini çekip kalkmaya çalıştığımda o sesi daha iyi duyuyorum sanki yay eziliyormuş gibi gelen bir sese benzettim ben.
    Konu ilker_ozcevik tarafından (22/10/2011 Saat 11:13 ) değiştirilmiştir.

Şakir D.
    siyahinci83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 347

aracınız hayırlı olsun güzel bir tercih yapmışsınız araç ile ilgili sorununuz umarım kısa sürede çözüme kavuşur
    P U N T O F O R U M - forum.grandepuntotr.com
    2009 G.P 1.3 Mutj Egzotik Kırmızı
    2011 Evo S&S Euro 5 1.3 Mutj Evo Grisi Asist Kit+Safety Plus Kit

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

ferrari gibi geldimi ?
    TSİ Jetta.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Okan KÖYLÜ
    CesSpOoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 135

Alıntı ilker_ozcevik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,

Terfi etsemmi diyerekten çıktığım yolda aklıma sokulan t-jet düşüncesi ve punto'dan vazgeçemeyişim sonucu 1.4 fire active 75hp den 1.4 t-jet dynamic modeline geçişi yaptım. Aslında eski puntomu sattığımda kesinlikle dizel diyordum fakat araştırmalarım sonucu dizele 2. elde güvenemedim ve elimdeki paraya aradığım km de dizel bulamadım bende az bir farkla daha fazla yakan ( basarsan ) t-jet e geçiş yaptım. Arabayı dün istanbuldan aldım önce esenlerden sakarya, sakarya merkezde biraz gezdim sakarya'dan boluya geldim. Yakıt olarak 97oktan shell doldurmuştum boluya geldiğimde yarım depo dan biraz daha az yakmış. Boluya geldiğimde ortalama tüketim değerinde 7lt/100km gösteriyordu araç 60.000 bakımına girmemiş bu bakımdan sonra bu değer düşermi bilmiyorum. Yolda hız aralığım genelde çoğunlukla 90-120 arasıydı ama bastığım zamanlarda oldu. Zaman zaman 3 - 5 defa filan olmuştur 200 gördüğüm oldu bunun dışında 180 160 140 aralıklarında seyrettiğim aralıklarda ama genelde kendimi zorladım 90-120 arası geldim ( bu arada 200 çok rahat gören bir araçmış 200 de daha gaz yiyen bayılmayan harika bir cihaz aracımda ps chip tuning uygulaması var hp tork standartların üstünde çok fark ettirirmi standarda göre bilemem ) bakalım hayırlı olur inş. fotoları çekip garajada atıcam Son olarak araçta tek birşey canımı sıktı alırken istanbulda farketmemiştim arabada kalkarken düşük hızlarda çukura girerken yada araç sallanırken sağ arka tekerin oradan çok az ufak ufak garç gurc gibi bir ses geliyor bu ne olabilir? ciddi birşey olabilirmi ? el frenini çekip kalkmaya çalıştığımda o sesi daha iyi duyuyorum sanki yay eziliyormuş gibi gelen bir sese benzettim ben.
    pek emin olmamakla beraber bende benzeri bi ses amortisör takozundan geliyordu.. iyi günlerde kullan bu arada bende T-jetlendim hafta içi bende olucak araç inşallah )
    Manzaraya Daldım Ses Çıkarma... Gerçek Can Sıkar Beni Uyandırma.. Ben Böyle Güzelim..

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kamuran Bilgin
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. kmrn35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 RET 77
    Edilen teşekkür: 30

hayırlı olsun kardeş pazartesi inş bende alıcam

Hasan *
    Elektronik Otomasyon asukasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 195

hepinize hayırlısı olsun, iyi günlerde kazasız belasız kullanın inşallah. T-jet güzeldir.
    Punto Evo 1.4 Dynamic S&S Dualogic
    FG Monster 4x4 1/6 Off-Road
    Revo 3.3 4X4 1/8 Off-Road

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

arabayı expertize erkaylara mı soktun?

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ali yavuz
    Adana İl Başkanı rockforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 230

hayırlı olsun

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ilker özçevik
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı siyahinci83 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracınız hayırlı olsun güzel bir tercih yapmışsınız araç ile ilgili sorununuz umarım kısa sürede çözüme kavuşur
    teşekkürler
    Alıntı izoci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ferrari gibi geldimi ?
    gelmez olurmu eski aracımla arasındaki fark inanılmaz
    Alıntı CesSpOoL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pek emin olmamakla beraber bende benzeri bi ses amortisör takozundan geliyordu.. iyi günlerde kullan bu arada bende T-jetlendim hafta içi bende olucak araç inşallah )
    teşekkürler sizinkiside hayırlı olsun şimdiden. Servisten yeni geldim bakan usta amortisör patlak dedi eminmisin dedim yağ filan sızdırıyo dedi zaten deniycez dedi 130 tl dedi değişmesem ne olur dedim bişey olmaz sadece ses yapar can sıkar dedi.
    Alıntı kmrn35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kardeş pazartesi inş bende alıcam
    teşekkürler seninkide şimdiden hayırlı olsun
    Alıntı asukasan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hepinize hayırlısı olsun, iyi günlerde kazasız belasız kullanın inşallah. T-jet güzeldir.
    teşekkürler..
    Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arabayı expertize erkaylara mı soktun?
    teşekkürler..erkaya götüremedim araca bakmaya gittiğim gün trafik çoktu oradada çok trafik olduğu söylendi fırat otoya götürdüm ama zerre memnun kalmadım oradan.
    Alıntı rockforever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun
    teşekkürler

Bu arada sanki t-jet değer kazanıyor gibi herkez t-jet alıyor piyasası değer kazancak gibi.

sakin karadas
    sakinkaradas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 141

%99 amortısor takozun arızalı kardeş

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ilker özçevik
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Servisten yeni geldim bakan usta amortisör patlak dedi eminmisin dedim yağ filan sızdırıyo dedi zaten deniycez dedi 130 tl dedi değişmesem ne olur dedim bişey olmaz sadece ses yapar can sıkar dedi. Ustanın dediği gibi amortisör patlaksa bi zararı olurmu şimdi yada sonra ? Adam arabayı kaldırdı 2 dk baktı hemen amortisör patlak dedi araştırdım bu sesi ve benzerini yaşıyan baya mağdur var gibi herkezden çeşit çeşit yorumlar cevaplar gelmiş acaba usta doğru bilmişmidir? çok kısa baktı ilgilenmez gibi. Dışarıda gösterip başka yerde değiştirsem fiyat çok düşermi 130 fazla bi rakam değil ama ustanın sallamaz tavrı can sıktı.

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Hayırlısı olsun hepinize. Kazasız, belasız güzel günlerde kullanın.
    T-jet piyasası son zamanlarda benzin zamları nedeniyle epey düştüğü için herkes elinden çıkartmaya çalıştı, meraklıları da fırsatı değerlendirip hemen bu araca geçiş yaptı.

İnşallah 3K, skydome'lu temiz bir araç bulursam bende istiyorum

AHMET ERZURUMLU
    ahmet_erzurumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Yağmur Gri
    Plaka
    06BJ3329
    Edilen teşekkür: 76

hayırlı uğurlu olsun allah kazasız belasız bindirmeyi nasip etsin.
    Dar Ağacında da Olsak Son Sözümüz FENERBAHÇE...

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

raptor .
    Jettlüü sedini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 545

Hayırlı olsun.. Darısı başıma olur umarım.. T-jet GP ya da bravo alıcam inşallah.. zamanında satılmış olsaydı benimki ertuğ un araca göz koymuştum bende.. olmadı.. bakalım kısmet inşallah alırım..
    HONDA CIVIC 1.6 i-VTEC Premium Eco Otm ile yollarda..

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Furkan Sahin
    I <3 Drivingslow.. frkan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    07BEF
    Edilen teşekkür: 110

hayırlı olsun.

Cihan GÜNDOĞDU
    Bolu_Beyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    14 KB 120
    Edilen teşekkür: 197

Hemşerim hayırlı uğurlu olsun Daha önce karşılaşmamıştık sanırım seninle forumda senide görünce sanırım bolulu 3-4 kişi olduk gibi En yakın zamanda görüşmek ümidiyle. Gerçekten T-jet lerde benimde merakım var umarım birgün karşılaşırız ve bir kaç tur atarız. Kazasız belasız sürüşler kardeşim...

Tipo 1.6 SLXie MPI & Grande Punto 1.4 Fire & Bravo T-Jet Dynamic

Okan KÖYLÜ
    CesSpOoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 135

ben multijetin çiftini 90 + 30 Tl işçiliğe değişmiştim monreo marka.. bi iki fiyat alabilirsiniz eğer 130 Tek amortisör içinse

düzeltme: tabi arka amortisör fiyatı benim söz ettiğim : )
    Manzaraya Daldım Ses Çıkarma... Gerçek Can Sıkar Beni Uyandırma.. Ben Böyle Güzelim..

ilker özçevik
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı JASMINE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun hepinize. Kazasız, belasız güzel günlerde kullanın.
    T-jet piyasası son zamanlarda benzin zamları nedeniyle epey düştüğü için herkes elinden çıkartmaya çalıştı, meraklıları da fırsatı değerlendirip hemen bu araca geçiş yaptı.

İnşallah 3K, skydome'lu temiz bir araç bulursam bende istiyorum
    aradınızı bulursunuz inş. teşekkürler.
    Alıntı ahmet_erzurumlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun allah kazasız belasız bindirmeyi nasip etsin.
    teşekkürler
    Alıntı sedini Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.. Darısı başıma olur umarım.. T-jet GP ya da bravo alıcam inşallah.. zamanında satılmış olsaydı benimki ertuğ un araca göz koymuştum bende.. olmadı.. bakalım kısmet inşallah alırım..
    teşekkürler hayırlısıysa olsun
    Alıntı frkan54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun.
    teşekkürler
    Alıntı Bolu_Beyi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemşerim hayırlı uğurlu olsun Daha önce karşılaşmamıştık sanırım seninle forumda senide görünce sanırım bolulu 3-4 kişi olduk gibi En yakın zamanda görüşmek ümidiyle. Gerçekten T-jet lerde benimde merakım var umarım birgün karşılaşırız ve bir kaç tur atarız. Kazasız belasız sürüşler kardeşim...
    teşekkürler hemşerim evet daha öce karşılaşmadık, forumdaki diğer bolulu arkadaşlarıda bilmiyorum. Evet en yakın zamanda görüşelim toplanma organizasyonu filan. t-jet düşünüyorsan yakından inceleme imkanında olur benimde eski aracım sendeki gibi fire activeidi.
    Alıntı CesSpOoL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben multijetin çiftini 90 + 30 Tl işçiliğe değişmiştim monreo marka.. bi iki fiyat alabilirsiniz eğer 130 Tek amortisör içinse

düzeltme: tabi arka amortisör fiyatı benim söz ettiğim : )
    benimde sağ arka amortisör tekine 130 tl dedi

emrah ....
    emrahisilti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 237

hayırlı olsun.Aynı ses benim sol önden geliyor.Ay başı servise sokup baktıracağım.