18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: T-Jet triger kayışı 60.000 bakımı

ilker özçevik
    ilker_ozcevik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 6

Standart T-Jet triger kayışı 60.000 bakımı

selamlar,
    sonunda t-jet alıyorum cuma yada pazartesi satıcı ile anlaşmayı sağladım aldıktan sonrasında filan sorunu çıkmaz inş.
    Sormak istediklerim araç 63.000 de en son bakıma 52.000 de girmş 60.000 bakımında neler değişir ? ortalama fiyat nekadar tutar ? özellikle triger kayışını öğrenmek istiyorum 4 servis aradım 3 tanesi 120.000 yada 5 yıl dedi 1 tanesi 3 yıl dedi değişmesi lazım dedi kafam karıştı. Benim triger değiştirmem gerekirmi ? değişmesi gerekirse yorumlarda genellikle serviste değiştir denmiş araç garantide olmadığı için bakımları dışarıdan yaptırmayı düşünüyorum trigerin serviste değişmesi çok önemli gibi yorumlar okudum bu konularda ne yapmalıyım ?

Hasan *
    Elektronik Otomasyon asukasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 195

t-jet kullanma kılavuzu elimde mevcut, ve servistede sorduğumda 4 yıl veya 120.000 km değişim süresi var, fakat bu süre ve km aracın kullanm şartlarına göre değişmektedir. eğer içinizin rahatlamasını istiyorsanız aldığınızda da değiştirebilirsiniz.
    Punto Evo 1.4 Dynamic S&S Dualogic
    FG Monster 4x4 1/6 Off-Road
    Revo 3.3 4X4 1/8 Off-Road

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hasan *
    Elektronik Otomasyon asukasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 195

ayrıca hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız keyifle kullanırsınız inşallah...
    Punto Evo 1.4 Dynamic S&S Dualogic
    FG Monster 4x4 1/6 Off-Road
    Revo 3.3 4X4 1/8 Off-Road

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı ilker_ozcevik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar,
    sonunda t-jet alıyorum cuma yada pazartesi satıcı ile anlaşmayı sağladım aldıktan sonrasında filan sorunu çıkmaz inş.
    Sormak istediklerim araç 63.000 de en son bakıma 52.000 de girmş 60.000 bakımında neler değişir ? ortalama fiyat nekadar tutar ? özellikle triger kayışını öğrenmek istiyorum 4 servis aradım 3 tanesi 120.000 yada 5 yıl dedi 1 tanesi 3 yıl dedi değişmesi lazım dedi kafam karıştı. Benim triger değiştirmem gerekirmi ? değişmesi gerekirse yorumlarda genellikle serviste değiştir denmiş araç garantide olmadığı için bakımları dışarıdan yaptırmayı düşünüyorum trigerin serviste değişmesi çok önemli gibi yorumlar okudum bu konularda ne yapmalıyım ?
    İlker, 3 servis doğruyu söylemiş Değişim 5 yıl ya da 120000km-Hangisi önce gerçekleşirse- Değişim hava ve kullanım şartlarına bağlı olarak da kısalabilir (Sıcaklık farklı, yüksek devir, toz vs...) Tavsiyem yetkili servis ya da bilinen iyi bir usta...

6. Bu mesajı için 2 kişi ABNEW'ye teşekkür etti:

ali yavuz
    Adana İl Başkanı rockforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 230

bence alır almaz değiştir trigeri, hayırlı olsun diyelim...

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

5 yıldan önce satarım diyorsanız alınca değiştirmek daha mantıklı bence.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

emrah ....
    emrahisilti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 237

puntolar 5 yıl veya 120.000 km dir. 60 bin bakımı için bende gelecek ay servise gideceğim.Filtre ve yağlar ile birlikte standart bakımın 350 tl olduğunu belirttiler.V kayışında bir çatlama var ise değişecekmiş.O da ekstra..

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ilker özçevik
    ilker_ozcevik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 6

Yorumlarınız için teşekkürler..
    Bakalım hayırlısıyla yarın aracı almaya gidiyorum 60.000 bakımını serviste yaptırıyım diyorum hem triger değişmesi lazımmı onada baksınlar. inş. 5 yıldır tecrübeli isimlerden 5 yıl duyunca seviniyorum bir bakıyorum başka bir tecrübede 3 yıl diyo yada alınca değiş diyo üzülüyorum inş. değişmez zaten borca girdik bi dünya. Son olarak 60.000 bakımında neler değişir ve nekadar tutar ? forumda rastlamıştım bütün bakımlarda neler değiştiğini gösteren birisi vardı fakat tekrar aradığımda bulamıyorum

emrah ....
    emrahisilti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 237

Bakalım hayırlısıyla yarın aracı almaya gidiyorum 60.000 bakımını serviste yaptırıyım diyorum hem triger değişmesi lazımmı onada baksınlar. inş. 5 yıldır tecrübeli isimlerden 5 yıl duyunca seviniyorum bir bakıyorum başka bir tecrübede 3 yıl diyo yada alınca değiş diyo üzülüyorum inş. değişmez zaten borca girdik bi dünya. Son olarak 60.000 bakımında neler değişir ve nekadar tutar ? forumda rastlamıştım bütün bakımlarda neler değiştiğini gösteren birisi vardı fakat tekrar aradığımda bulamıyorum
    hayırlı olsun.Tjet çok güzel araçtır.Çok memnun kalacaksınız.60 bin bakımında klasik filtreler ve motor yağı değişiyor.Balatalar kontrol ediliyor.(balatalar çok pahalı) v kayışı kontrol ediliyor.Triger için kontrolu maalesef yok.Daha sonra kontrolü yapıldığında değişmek gerekiyor.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ONUR ACARARICAN
    onurciko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 ENS 97
    Edilen teşekkür: 199

Bende 40000 bakımı için gideceğim yakında.ortalama olarak ne kadar tutar.
    2002 ALBEA
    2011 BRAVO T-JET
    2008 GP T-JET
    2011 ALFA ROMEO MİTO QV

ali yavuz
    Adana İl Başkanı rockforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 230

ben arabayı alır almaz 40000 bakımına soktum triger yağ vs cam suyuna kadar 725 tl verdim kafam rahat bu arada benim araç uzatılmış garantide diye servis ısrar etti triger değişimine iyide oldu aslında...

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

5 yıl kesindir o konuda aklınızda soru işareti kalmasın.

benim alınca değiştirin dememdeki sebep kullanacağınız süre boyunca 1 kere değiştircekseniz baştan değiştirin kafanız rahat olsun.

yani 2 sene sonra değiştirip 3 sene sonra satıcaksanız aracı 1 sene yeni trigerle binmek yerine 3 sene yeni trigerle binmiş olursunuz.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

kitapcıkta yazan biraz abartı olmuş..ben 50.000de triger ve V kayış değiştirdim son derece aşınmış durumdalardı...gerçi ben biraz titizim 5.000 de bir bujide değiştiriyorum..ama 120.000 çok fazla ya..
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

savaş kabal
    sagitta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 67

Alıntı rockforever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben arabayı alır almaz 40000 bakımına soktum triger yağ vs cam suyuna kadar 725 tl verdim kafam rahat bu arada benim araç uzatılmış garantide diye servis ısrar etti triger değişimine iyide oldu aslında...
    slm arkadaşlar bence aracın garatisi yoksa dışarıda saglam bir ustayı tavsiye ederim cunku bana 80 bin bakımına 1200 tl dediler dedimki bırakın 80 bin bakımını sadece triyer kayışını degiştirelim dedim 700 ile 750 arası dediler 4 serviisle görüştüm bende dişarıden triyer kayış seti birde altarnetör kayışını 120 tl aldım 100 de taktırmaya verdim 220 ye işi bitirdin 600 tl cebimde kaldı siz karar verin

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Ben de bugün 2006 model 80000 deki aracımın trigerini değiştirdim.120000 dolmamasına rağmen 5 yıl olduğu için değiştirdim.Yalnız araçtan çıkan trigere baktığımda daha en az 1 yıl 20000 km gidecek bir durumdaydı.Sadece dış kısımda kılcal çatlaklar oluşmaya başlamıştı.Yoksa yeni tergerle zor ayırt ettim.

ali yılmaz
    emiryilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    EC 081
    Edilen teşekkür: 2

selam arkadaşlar 2007 puntomun bu gün triger kayış setini değiştirdim. Aracım 56000deydi ama yıldan dolayı değiştirdim.Sevislere fiyat danışdım 550 tl dediler parça 225 tl üstü işçilik.Pazarlıkla işçiliği 150 tl düştülerdi.
    Bende dışarıda hepsi içinde 170 tl ye 2 taksite değiştirdim. Aracım 14 benzinli dinamik.Boşu boşuna serviste fazla para bayılmayın.

Mert Karaca
    Stalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 135

Alıntı Romeo_er2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kitapcıkta yazan biraz abartı olmuş..ben 50.000de triger ve V kayış değiştirdim son derece aşınmış durumdalardı...gerçi ben biraz titizim 5.000 de bir bujide değiştiriyorum..ama 120.000 çok fazla ya..
    Hocam senin motorda mod. yok mu? Pek referans olmaz senin durumun

Bir de şunu merak ediyorum, her yıl bakımını yetkili serviste yaptıran biri kitapçıkta 5 yıl veya 120.000 km'ye güvenerek değiştirmese ve 4.senede 90.000 km'de triggerdeki deformasona bağlı motorda sıkıntı olsa ne olur?
    Bence servis tüm masrafı üstlenmeli gibi geliyor.

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Diğer motorları bilmem ama fire motordaki triger rahatlıkla 5 yıl veya 120000 km gider.2006 model puntomun 80000 de trigerini değiştirdiğimde araçtan çıkan triger sapasağlamdı.