Sayfa 1/2 12 SonSon
38 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Sıfır 0 diye kazalı boyalı aracı satmışlar.

mehmet dervişoğlu
    mehmetdervisoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 7

Standart Sıfır 0 diye kazalı boyalı aracı satmışlar.

Merhaba Arkadaşlar .
    Cuma günü aracı satıyordum.Ekspertize soktuk, araçta boya çktı. Sıfır diye kazalı aracı satmışlar. Cumartesi sabah başka bir Fiat servisine gidip ekspertiz raporu aldım. Onlar da boyalı olduğuna dair rapor verdi. Bu raporların olduğunu söylemeden aldığım yere gittim . Durumu anlattım yoktur boya vs konuştular ölçümler yaptılar, bu fark normaldir, sıfır araçlar da da olur dediler. Buyrun sıfır araca da test yapalım dedim ama yapmadılar. Boyalı olmadığına dair yazılı belge verin diyorum vermiyorlar. Yazılı belge veremeceğinize dair belge verin diyorum onu da vermiyorlar. Ben de tüm konuşmaları kayıt ettim. Sonrasında onlar da boya olduğunu kabul ettiler. Bu aracı piyasası nedir biz satın alalım vs dediler. Şu an çözüm bekliyorum onlardan aksi halde hukuki yollara başvurucam. Arabayı da çekicem caddenin en işlek noktasına teşhir edicem . Siz siz olsun sıfır da alsanız ekspertiz raporu alın. Yakında kendi web sitemde de konuyu yayınlayacağım. sysdba.org

Serdar Kürkçü
    SRDR KRKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES
    Edilen teşekkür: 630

Bayii İle Anlaşabilirseniz Verin Bayiye, Aksi Takdirde Bunun Yasal Proseduru Çok Uzun Sürüyor Arabada Beklerken Mundar Oluyor. Aracı Satın Aldığınız Fiyata Geri Alsınlar Yeni Bir Araç Verip Size Özel Bir İndirim Yapsınlar. Aksi Takdirde Nakit İsterseniz Paranızı Yine Bayii Çamura Yatar. Onun İçin Sıfır Bir Araç Alabilme Gücünüz Varsa En Boş Donanım Benzinli Bile Olsa Alın. Götürün 0 Km Diye Galeriye Verin 1 2 Bin Aşağı.
    "Ulaşılmaz Olduğumuz Söylentisi Doğru Değil.Sadece Çocukların Ulaşamayacağı Yere Koyduk Kendimizi..."

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

aracı sıfırıyla değişmeleri için baskı yapın bence...
    Keyif BMW'Dir...

MEHTAP DANIŞIR
    cesur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 6

böyle bişey bende duymuştum . çalıştığım yere gelen birisi anlatmıştı bir adam araç alıyor 3 ay sonra ev almak için paraya ihtiyacı olduğunda satmaya karar veriyor araç ta hiçbir hasar yok. baktırmaya götrdüklerinde kazalı çıkıyor . adam diyorsıfır araç bu hiç bir hasar yok . tampon değişmiş ve boyanmış ayrıca kapıda boya var. adam deliriyor . araştırıyorlar meğer çalışanlar bayide deneme yaparlarken araçla kaza yapmışlar işyerine bildirmeden serviste hemen aracı yapıp sıfır diye satmışlar satış esnasındada ortaya çıktı. sonra ne yaptılar bilmiyorum değiştimi değişmedimi .

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

sonuna kadar gidin AİM ye kadar yolu var.ben alalı 6 ay oldu çok düşündüm ama rapor almadım.sadece telefondan sorguladım orda bi sorun görünmedi. kesinlikle vazgeçmeyin eğer mahkemede siz aracı almadan önce sorunlu olduğu ortaya çıkarsa bayı yeni bir aracı size seve seve verecek.bu konuda daha önce sorun yaşayanlar oldu ve mahkeme yoluyla araçlarını yenilettiler.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Expertiz raporu için istanbulda güvenilir yerler nereleri ? rapor almanın ücreti nedir?
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

mehmet dervişoğlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Aracı aldığım yere gittiğimde, ünvanı kalabalık biri ile tanıştırdılar Marmara Bölge sorumlusuydu sanırım. O da bütün detayı dinledi, ama henüz çözüm getiremedi madem Marmara sorumlusu neden çözüm getiremedi, kartını istedim yanımda yok dedi ve vermedi, amacı çözüm olsa idi ürünlerinin arkasında olsalardı en azından cebini verirdi ama vermedi . o yüzden bundan sonra Fiat mı asla. __________________

ismail sezer
    Taykel sezerism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    17 NH 501
    Edilen teşekkür: 94

Teknik Konu

Raporu kim verecek serviste aracı alırken nasıl yaptırcaz.

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 399

Şimdi araç kazalı boyalı mı ? yoksa fabrikada *tashih* yani düzeltme tamir işlemimi görmüş toleranslar dahilinde...fabrikada...benim başımada geldi ...servisteki çaylak *usta* ve gerçek usta farklı şeyler söyledi de + fabrikada neler yapılabildiğinide bildiğim için ...fazla kafama takmamıştım...olan bizim ürkek müşteriye olmuştu...Palio*mu pazarda sattım birsürü simsar galerici baktı birşey göremediler ...ama cihaz hakkaten bagaj kapısının diğer bölgelerdeki boya kalınlığının farklı olduğunu gösteriyordu...toleranslar dahilinde tabiii...yorum kimine göre boya var kimine göre yok*tur...işi iyice araştırmak dibine inmek gerekiyor...nedir ne değildir...bile bile bir bayii KAZALI BOYALI satmaz satamaz satmamalı...

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

ya bu konu ayrı ama bu günlerde bende aracımı satıcam geçen iş yerinden bi arkadaşın tanıdığı geldi gösteriyorum yani fiyatı düşürmek için şöyle baktı böyle baktı km. yüksek dedi sonra bu yaş için normal dedi sonra ben sağ arka çamurlukta boya var dedim mız mız yapmaya başladı dedim alma o zaman ooo ille istediği fiyata çekicek dedim kardeşim serviste kaskoyu bozdurarak boyattım ufak bir çizik için oldu işte çizildi boyatmasaydımda sen şimdi çizik araca mı binseydi dedim bu sefer ben kestim attım hala konuşuyor yolladım dedimki sen 5-6 yaşında büyük şehirde çiziksiz boyasız araç bul öp başına koy nedir boya hassasiyeti?
    Ancak sizin durum ayrı bayi böyle bişey oldu o zaman size bunu belirtip indirimli satacak işte 2.000-2.500 TL. alta ki kimse bişiy demez o zaman size şimdi bu zararı biraz daha artırıp ödemeleri lazım çünkü boyalı ile boyasız fark çok fazla değil .

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Bu konuda fiat aracınızı alıp yerine yenisini vermeli prosedür illaki uzun sürecektir ama sonunda maddi ve manevi tazminat hakkınız doğmuştur kesinlikle aracı bayiye satmayın kaybınızı sonuna kadar karşılamak zorundalar zaten bu şekilde aracınızı satsanız bile maddi kayıp çok fazladır yapılan hata bu şekilde affedilemez sonuna kadar gitmenizi tavsiye ediyorum...

12. 10/10/2011, 09:28

cemal arslan
    cemal arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 598

konu o kadar basit değil...maalesef

aracı siz aldınız ve kullandınız...aracın kaza yapmadığını boyanmadığını siz nasıl ispat edeceksiniz ??

siz istediğiniz kadar rapor alın...değişmiş düzeltilmiş boyanmış vs.vs.

serviste evet boya var kaza var değişme var düzeltme var desin...

bu bir şeyi değiştirmez...

sadece ve sadece ...satıcı iyi niyet gösterir de olayı kabullenir ve müşteri memnuniyeti adı altında aracı sizden alır ve size yenisini verirse....olay kapanır...

diğer türlü işiniz çok çok zor...

yani aracı siz aldığınızda boyalı olduğunu ispat etmeniz gerekir...

benzer olay volvo da olmuştu...araç sahibi komşumdu....aracı sıfır almıştı 2 yıldır sürüyordu...
    bir gün biri aracın sol ön kapısında boya olduğunu söylemiş...ve gerçekten boya varmış

aracı aldığı yere götürüyor ve yerine sıfır araç alıyor....

dediğim gibi ispat ederseniz sıfır araç verirler...aksi durumda ispat etmeniz lazım...

keşke her firma volvo gibi duyarlı olsa...

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

https://forum.grandepuntotr.com/gene...i-cikti-2.html

burada daha önce yaşanan bir olay var sonuç 4000 tl civarı bir para almıştı ..

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Bayilere de artık güven kalmadı Sıfır km aracı bayiden çıkıp oto test merkezine götürmek gerekiyor artık

mehmet dervişoğlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Teşekkürler arkadaşlar,
    Bu ürün gizli ayıplı, aracın kazası yoktur yazısı alırım sorun değil ve aracı tek ben kullanıyorum başka kullanan yok. Emsal teşkil edecek davalar var ve müşteri lehine karar çıkıyor.
    aşağıda gelişmeleri paylaşıyorum ;
    Yukarda özet olarak geçtim ama kısaca bahsedeyim. 2010 Mayıs ayında Kozyatağı Arma'dan sıfır Punto active aldım.
    Eylül 2011 ayında Takas için gittiğim ikincielotomobilim.com aracın boyalı olduğunu bildirdiler ve yazılı rapor verdiler.
    08.10.2011 cumartesi sabah Küçükyalı Birmot'da ekspertiz yaptırdım ve boyalı olduğuna dair yazılı imzalı kaşeli rapor aldım.
    Bu raporun olduğunu söylemeden Arma Oto'ya gittim önceleri yoktur vb konuşup yıldırma yoluna gittiler. O sırada bölge sorumlusu Ersin Demirdağ Bey vardı kendisi de konu ile ilgilendi önce boya yok diyenler sonra boya var dediler
    ve şimdi Ersin Bey, Arma çalışanı Didem Hanım aracılığı ile -arabada sorun yok raporu veren Birmot, sorunu Birmot'la çözsün- demiş. Ben bu durumu anlamadım önce yok diyorlar sonra var diyorlar sonra gene yok diyorlar. Hem boya olduğunu söyleyen sadece Birmot değilki ikincielotomobilim.com da boya var diyorlar ve adamlar profosyoneller Kavacık merkezde 3 dönüm arsada son derece kaliteli hizmet veriyorlar.

Birmot da Fiat yetkili servisi Ersin Demirdağ bey de Marmara sorumlusu kendi sorumluluğunda olan bayinin raporunu yalanlıyor ve müşterisini madur ediyor. Ben çözüm için bekledim ama müşteri ile arasına duvarlar koyan müşteri sorunlarına ve taleplerine arkasını dönen bu kalite anlayışı ile olmayacak. Ersin Bey'den kartını istemiştim, yanında olmadığını söylereyek vermedi şimdi Didem Hanım'dan e-posta adresini cep telefonunu istiyorum veremem diyor.

Burada görülüyor ki müşteriyi bezdirmek usandırmak ve göndermek, amaçları çözüm olsa delikanlı gibi konuyu araştırırlar ve derlerki evet böyle bir sorun olmuş sizi madur ettik, Fiat büyük (!) bir firma müşterisini madur etmez, zararınızı nasıl tazmin ederiz dese. NE onların vakti gidecek ne benim. Ama amaçları çözüm değilki.

Akşama doğru Arma'nın müdürü aradı, ismini Hasan dedi yanılmıyorsam. Azarlacasına konuşma uslubu ile, kaç para istiyorsun (sanki zengin kızın babası, fakir delikanlıyı kızından uzaklaştırmak için para teklif ediyor.) Zararınız ne kadar ben vereyim, Punto'nun sıfırı 30.000 TL imiş , ben 31500 diyince ben sana 30'a verecem diyor, yahu ben zaten punto dan Fiat dan memnun olmadığım için satıyorum, hala bana punto satacak.

Bu kalite anlayışıyla bu insana/müşteriye yaklışım seviyesi ile olmayacak. Zararına aracı sattım arkadaşlar 24500 TL' ye ama hukuki süreci başlatmayı planlıyorum. Sanki, gizli ayıplı ürünü ben onlara sattım da beni azarlıyorlar. Yarın tüm belgeleri sitemde yayınyalacağım zararım tazmin edilene kadar da işin peşini bırakmayacağım inşALLAH. Bu arada benimle sadece telefonda görüşüyorlar asla yazılı açıklama göndermiyorlar bu da önemli bir ayrıntı. Burada Ersin ve Hasan Beye sesleniyorum. Eğer sitemdeki yazılara cevap gönderirseniz, değiştirmeden aynen yayınlayacağım, göndereceğinizi sanmıyorum ama.

Not : 1997 lerde yani internet çok nadir evlerde varken. Memnuniyetsiz bir müşteri 3500 müteriyi etkiliyordu şimdi internet artık her evde var.şikayetvar.com u tüketici mahkemelerini 15 yaşındaki çocuklar biliyor. Bu yolu kendileri seçtiler.

17. Bu mesajı için 2 kişi mehmetdervisoglu'ye teşekkür etti:

mehmet dervişoğlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı sezerism Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Raporu kim verecek serviste aracı alırken nasıl yaptırcaz.
    Satış elemanında isteyebilirsin, şimdi yeni araç almayı planlıyorum satış elemanıyla bedelde anlaştıktan sonra ekpertiz raporu isteyeceğim. İnsanlara güven olmayan, ürünün arkasında durmayan firmalar oldukça mecburen bu şekilde davranmamız lazım. ALLAH korkuları olsa bu şekilde 3 kağıtçılık yapabilirler mi! ahirette bir bir hesabını vereceklerini bilseler bunu yapabilirler mi maalesef eğitim sistemimizde bunlar anlatılmıyor/öğretilmiyor

rsn rsy
    rsnrsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Öncelikle geçmiş olsun çok mide bulandirici bir durum ama otomobil sektörü içerisindeyim inaninki bunun gibi yüzlerce hikaye dinledim hukiki mucadele ile en azindan hakkinizi arayin cunku git gide fazlalasiyor yetkili ve ozel servislerdeki sahtekarliklar

mehmet dervişoğlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

saolun arkadaşlar
    benim vakit sorunum avukata vericem sanırım.

bahadir cimen
    bahadir77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34BTC97
    Edilen teşekkür: 40

bende 6 ay once aldım aracımı aynı yerden...ıcımı bır korku sardı acıkcası...emsalı 33 bin olan aracı 30.800 almıstım o zamanlar. napalım sımdı gıdıp aracımı kontrol ettırelım yanıııı...

Tahsin .
    Mugen_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 104

Alıntı bahadir77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende 6 ay once aldım aracımı aynı yerden...ıcımı bır korku sardı acıkcası...emsalı 33 bin olan aracı 30.800 almıstım o zamanlar. napalım sımdı gıdıp aracımı kontrol ettırelım yanıııı...
    Al benden de okadar ne yapalım tırstım açıkcası ....

Sayfa 1/2 12 SonSon