Sayfa 2/2 İlkİlk 12
39 sonuçtan 21 ile 39 arası

Konu: 2006 model opel corsa cdti 70 bg grande punto75 bg karşısında...!!!

ufuk bakal
    ufuk61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41 EU 361
    Edilen teşekkür: 122

bende corsanın test sürüsüne gitmiştim bencede corsanın motor sesi daha az belki izalosyon malzemesinden olabilir

ismail K
    isok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

yeni corsa ile GP nin motorları aynı platformda geliştirildiği için performans ve ses konusunda pek bi fark olmıyacağını düşünüyorum ama izolasyon farkı olabilir..

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

zaten motor olarak aynı sadece fiatın kullandığı 75 bg / 190 nmtorku var 2006 model corsada 70 bg ve 175 nmtorku var bildiğim kadarıyla fiatınki geliştirilmişi yani... izalasyon nedeniyle corsada tok bi ses var... bizimki daha dizel gibi sesi var kabin içinde...yani kısacası motor sesi bayağı bi içeri giriyo...özellikle rolantide çalışırken....gerçi çok rahatsız da değilim ben işim gerçeği beni rahatsız etmiyo...
    Konu ufukbzk84 tarafından (28/05/2007 Saat 18:31 ) değiştirilmiştir.

Aydın. Beygul
    Fire 1.4 77Hp Tit.Grisi the_Algn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ardahan
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 197

Paylaşıma Teşekkürler , Süspansiyonları daha yumşak diye duymuştum Corsa'nın Grandeye göre

G. K.
    I Love GPTR Gkhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 143

corsa güzeldir arkadaslar laf yok

bulent oyur
    bulent77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    59 PY 738
    Edilen teşekkür: 1

corsa ile gp nin parçaları %30 oranında uyumludur .. corsa yı sadece inceledım ve bencede iç malzemesı daha kalıtelı duruyor.. kımı arkadaslar donanımdan bahsettı fıyat fayda endeksı denılen olay acısından bakarsak benım hıc konusmamam lazım (benım arac 1.3 90hp emoıton 28 .000 almıstım ) fakat benım aracımda bır torpıdo lambası bıle yok ..

G. K.
    I Love GPTR Gkhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 143

bulent77 ;

Kanka öncelikle selam.Torpido gözünde lamba olmaması daha öncedende gündeme gelmişti.Ben ileteyim tekrar normal tavan ışığını açtığında torpidonun içindekilnleri rahatlıkla görebiliyorsun.Bu olay sadece bizim gp lerde değil diğer araçların bazılarındada var.Hatta açıklama olarak kaza riskini azalmak olduğunda söylenmekte.Yani ışığın olmaması eksi değil

TEZEL KORKMAZ
    DeWıL 45 TEZEL PUNTO 45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 31

vallahı bızım gpden once dogan vardı ondan once opel corsa TDI vardı.araba temızdı guzeldı yalnız dızel oldugu ıcın motorun sesı fazlaydı rahatsız edıcıydı ve araba bır ara sorun yaratmaya basladı ve 2 de bır sanayıye gıtmeye basladı annemde hıc ugrasmadan satıp dogan aldı ve ardından doganda sorun yapınca
    gpmızı aldı bız opel corsayı sattıgımızdan 2 gun sonra haber geldı arabanın motoru yandı dıye uzun yollda motoru yanmıs demekkı saglam degılmıs halbukı bakımınıda yaptırıyorduk

bulent oyur
    bulent77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    59 PY 738

Alıntı gkhan00 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bulent77 ;

Kanka öncelikle selam.Torpido gözünde lamba olmaması daha öncedende gündeme gelmişti.Ben ileteyim tekrar normal tavan ışığını açtığında torpidonun içindekilnleri rahatlıkla görebiliyorsun.Bu olay sadece bizim gp lerde değil diğer araçların bazılarındada var.Hatta açıklama olarak kaza riskini azalmak olduğunda söylenmekte.Yani ışığın olmaması eksi değil
    merehaba..yenı oldugum ıcın bu konuyu kacırmıstım malumun ..sence gece gıderken torpıdo lambasının ısıgımı dıkkatı dagıtır ve cama yansıma yapar yoksa tavan lambasınınmı

ufuk bozkaplan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326

Alıntı alialgan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paylaşıma Teşekkürler , Süspansiyonları daha yumşak diye duymuştum Corsa'nın Grandeye göre
    YOK BAYAĞI FARK VAR SÜSPANSİYONALRDA SERT VE ÇOK SARSIYO.... BEN SPORTİF YAPISINDAN KAYNAKLANDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM....

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

bende 110 hp kia rio ile denedım dun tem de arabayı bırbırımızı gecemedık 200 km ye kadar gıttık sonra gıselere geldık selamlastık olay bıttı...
    kıa rıo 110 hp 240 nm tork 185-65-14 lastık
    benım gp 110-115 hp arası 240 nm tork 205 45 17 lastık

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Vadi, standart Rio yu geçmen gerekirdi mod lu mjtd ile Yaklaşık olarak mjtd 90bg ile 110bg crdi nin son hız ve hızlanma değerleri aynı.Tabi o da modlu olabilir

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vadi, standart Rio yu geçmen gerekirdi mod lu mjtd ile Yaklaşık olarak mjtd 90bg ile 110bg crdi nin son hız ve hızlanma değerleri aynı.Tabi o da modlu olabilir
    205 17"
    185 14" yeterınce acıkmı ???

gp 90 hp nın 0 100 km hızlanması 185-65-15 lantla 11.9 ya 205 45 17. 13.5 felan ..

Göksel S.
    grande41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    41 R XXXX

Gp si olmayan herhangi bir T.C. vatandaşına sorarsanız Opel Corsa çok daha iyidir. Karşılaştırma yapmaya gerek yoktur. Çünkü o bir Opel dir.

Gp ise kötüdür ve o kadar para vermeye değmez. Çünkü o bir Tofaştır. Aynı fiyata ikinci el neler alınabilir. ??

Bu yorumlar Gp aldıktan sonra aracımı görmemiş, binmemiş çok sayıda insanın ortak görüşüdür.

Ben GP yi tüm rakiplerini test edip ayrıntılı inceledikten sonra aldım. Sadece donanım vs. değil her konuda rakiplerinden öndedir. Mesela çok tartışılsada yol tutuş konusunda bile rakiplerinden öndedir bence.

Bu demek değildir ki opel corsa kötü arabadır. Çok iyi bir araba olmasına karşın bence en büyük handikapı klasik Alman mantığı olan her şeyin opsiyonel olmasıdır. İlk başta fiyat avantajı varmış gibi gözüksede aynı donanımlı araçlarda GP çok daha ucuzdu. (Ben baktığım zaman)

Bence bide şu sorunu var. Büyük şehirler hariç her ilde bir servisi var. Orayla papaz oldunmu her sorunda taşın yakın illere..

Ahmet Saraçoğlu
    Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 BM 7250

Ya bugün 90 lık test ettik ,, babam bu sefer 75 ilğe göre biraz daha agresif kullandı , 1 de 2 de dipgaz falan yaptı ,, motor sesi çok hoşuma gitti.75liğinde o ayardamı sesi??
    Bide 90lık 1 vites çok iyi gitti ,, 75 likte öylemi??

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    205 17"
    185 14" yeterınce acıkmı ???

gp 90 hp nın 0 100 km hızlanması 185-65-15 lantla 11.9 ya 205 45 17. 13.5 felan ..
    Eee 15'' leri çıkarırsan tabi

Gökhan GENÇ
    Electronics Engineer gokhan_genc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    59 SD 470
    Edilen teşekkür: 3

Ben de test eden arkadaşın yazdıklarının büyük bir bölümüne katılıyorum.
    ...because failure is not an option.

Elektronik Mühendisi @ BOTAŞ

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

donanımı gönlüme göre olan bi corsa 38,000 ytl ediyordu. sonra ufak tefek farklarda olsa aynı araba GP da 31,4000 ytl idi, bu GP nun bahsettiğim corsadan bariz eksikliği cruise kontrol olmayışı idi,
    zaten aynı şasi aynı motor geriye fiyat farkı kalıyodu. opel fiat a nazaran daha kalitewli ve ii bi marka mı bilmeme ama GP çok daha ucuz du corsaya nazaran.

ufuk bozkaplan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326

Alıntı fatihhhh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    donanımı gönlüme göre olan bi corsa 38,000 ytl ediyordu. sonra ufak tefek farklarda olsa aynı araba GP da 31,4000 ytl idi, bu GP nun bahsettiğim corsadan bariz eksikliği cruise kontrol olmayışı idi,
    zaten aynı şasi aynı motor geriye fiyat farkı kalıyodu. opel fiat a nazaran daha kalitewli ve ii bi marka mı bilmeme ama GP çok daha ucuz du corsaya nazaran.
    cruise kontrol hız sabitleyici değilmi? valla ben opel corsayada bindim sadec e çok az iç malzemede azıcık bi fark var okadar bide belki izalasyonda vardır çok ufak tefek farklar... ama gpnin üstünlüklerini saymaya bile gerek yok sadece tasarım desem yeterli olur....

20. 30/06/2007, 23:55

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır.

Sebep
    Madde 9 ihlali! Üye özel mesaj yoluyla uyarıldı!

Sayfa 2/2 İlkİlk 12