18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Selenia kullanmam şart mı?

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Selenia kullanmam şart mı?

arkadaşlar 10.000 bakımına az kaldı müslüm beyle görüştüm fiat aldım 170 tl tutar dedi fakat ben yağı dışardan almak istiyorum fakat olmaz dediler garantide olduğu için dışardan yağ getirilemiyormuş tabiiki buna inanmadım muhakkak yağı dışardan getiren vardır bende castrol kullanmak istiyorum ne yapabilirim yapabilceğim bişey yok mu illa selenia ımı kullanmak zorundayım ne önerirsiniz kartaşdamı aynı şekildedir

A CL
    muhammedçelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 37

Alıntı safakakbiyik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 10.000 bakımına az kaldı müslüm beyle görüştüm fiat aldım 170 tl tutar dedi fakat ben yağı dışardan almak istiyorum fakat olmaz dediler garantide olduğu için dışardan yağ getirilemiyormuş tabiiki buna inanmadım muhakkak yağı dışardan getiren vardır bende castrol kullanmak istiyorum ne yapabilirim yapabilceğim bişey yok mu illa selenia ımı kullanmak zorundayım ne önerirsiniz kartaşdamı aynı şekildedir

Ben bugün 10.000 bakımını yaptırdım benimkinde shell 5w-40 kullandılar.

Misafir047

yetkili serviste yaptırdınız değilmi bakımını

Misafir047

arkadaşlar yetkili serviste castrol kullanmak için ne yapmalıyım bilen varmı yardımcı olursanız sevinirim

A CL
    muhammedçelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 37

yetkili serviste yaptırdınız değilmi bakımını
    Evet yetkili servis Adana mıçılarda yaptırdım.

Misafir047

Alıntı muhammedçelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet yetkili servis Adana mıçılarda yaptırdım.
    teşekkur ederim demekki yapılabiliyormuş

Emre ..
    emtue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 77

Castrol Edge 5w-40 Turbo Dieselden pek memnun kalmadım, yeni bakımda Mobil Super 3000 5w-40 koydum (neredeyse yarı fiyatına) araba daha rahat, sessiz ve sarsıntısız çalışıyor. Tavsiye ederim.

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

mobil yağlarını satan benzin istasyonu var mı

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

selenia iyidir.abarthlarda bile selenia kullanılır neden kullanmak istemiyorsunuz anlamadım sonuçta garanti kapsamında değişiyor.selenia istemiyorsanız opet sorun opetlerde güzel

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kubilai çırak
    kubilai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Edilen teşekkür: 69

Allah rızası için birisi şu yağ olayına açıklık getirsin. Birisi selenia diyor diğeri castrol edge diyor yok o olmaz ille turbo diesel yazacak falan... Ya arkadaş tam ortada bir ayrım var " tam sentetik " , " sentetik bazlı yağ " fark bu arada ki. Satış politikalarını da anlıyoruz tmm. 2,5 yıldır yağ olayını forumda her girdiğimde okuyorum hala kesin bir sonuç yok. Şimdi castrol seleniadan daha mı kaliteli bir yağ ya da tam tersi durum mu ? öyle bile olsa serviste konuştuğum danışmanlar farklı yağ kullanımında turboyu garanti dışına çıkaracaklarını söylediler bana.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Alıntı StrawBeeRy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selenia iyidir.abarthlarda bile selenia kullanılır neden kullanmak istemiyorsunuz anlamadım sonuçta garanti kapsamında değişiyor.selenia istemiyorsanız opet sorun opetlerde güzel

Selenia istenmeyişinin bir sebebi olarak Türkiyede raflarda satılmadığı içindir diye düşünüyorum. Bir de çoğu zaman teneke içinde satılması galiba insanlarda kalitesizlik izlenimi uyandırıyor.

Sıkıntıdan selenia hakkında epeydir yabancı siteleri kurcalıyorum. vardığım sonuç şu : yağ kaliteli. İtalyada arabaların yarısından fazlası bu yağı kullanıyor. Ayrıca bu markanın tam sentetik olsun yarışlar için olsun her çeşit yağı var.

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

Alıntı ibrahim06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selenia istenmeyişinin bir sebebi olarak Türkiyede raflarda satılmadığı içindir diye düşünüyorum. Bir de çoğu zaman teneke içinde satılması galiba insanlarda kalitesizlik izlenimi uyandırıyor.

Sıkıntıdan selenia hakkında epeydir yabancı siteleri kurcalıyorum. vardığım sonuç şu : yağ kaliteli. İtalyada arabaların yarısından fazlası bu yağı kullanıyor. Ayrıca bu markanın tam sentetik olsun yarışlar için olsun her çeşit yağı var.
    aynen abi benim facede italyan arkadaşlar var abarth olanlara sormuştum selenia kullanıyoruz bizim burada genelde bunu kullanırlar diyen olmuştu.ama dediğin gibi ülkemizde raflarda pek satılmamasından dolayı kaynaklanıyor ama o arkadaşa sormuştum multijetler için selenia kullanman daha iyi dedi çünkü biz burda abarthlarda onları kullanıyoruz demişti.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı kubilai Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah rızası için birisi şu yağ olayına açıklık getirsin. Birisi selenia diyor diğeri castrol edge diyor yok o olmaz ille turbo diesel yazacak falan... Ya arkadaş tam ortada bir ayrım var " tam sentetik " , " sentetik bazlı yağ " fark bu arada ki. Satış politikalarını da anlıyoruz tmm. 2,5 yıldır yağ olayını forumda her girdiğimde okuyorum hala kesin bir sonuç yok. Şimdi castrol seleniadan daha mı kaliteli bir yağ ya da tam tersi durum mu ? öyle bile olsa serviste konuştuğum danışmanlar farklı yağ kullanımında turboyu garanti dışına çıkaracaklarını söylediler bana.
    selenia kullanmayan servisler var.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

kubilai çırak
    kubilai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Edilen teşekkür: 69

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selenia kullanmayan servisler var.
    Yani opet ve selenia dışında yağ kullanımında demek istedim. Zaten kullanım kılavuzunda da " tavsiye edilmeyen yağ kullanımında garanti dışı " ibaresi geçiyor. Yani bir doğrucu ben miyim öyle değil aslında ama bu zamanda insanın gözü korkuyor gene de.

Cihan GÜNDOĞDU
    Bolu_Beyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    14 KB 120
    Edilen teşekkür: 197

Servislerin yağ firmaları ile anlaşma yaptıklarını bu yıl Selenia önümüzdeki yıl Castrol vs. marka ile anlaşabileceklerini duymuştum. Selenia benide pek açmadı açıkcası Castrol 5/40 kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım...

Tipo 1.6 SLXie MPI & Grande Punto 1.4 Fire & Bravo T-Jet Dynamic

Misafir047

Alıntı emtue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Castrol Edge 5w-40 Turbo Dieselden pek memnun kalmadım, yeni bakımda Mobil Super 3000 5w-40 koydum (neredeyse yarı fiyatına) araba daha rahat, sessiz ve sarsıntısız çalışıyor. Tavsiye ederim.
    bizim arabalara 1.3 75 hp için 5w-30 değilmiydi benmi yanlış biliyorum

Misafir047

arkadaşlar kartaşda selenia dışında yağ kullandırılıyor mu hiç olmazsa bu konuda yardımcı olun

Emre ..
    emtue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 77

bizim arabalara 1.3 75 hp için 5w-30 değilmiydi benmi yanlış biliyorum
    eğer öyleyse yanlış koydurdum demektir, hemen bakayim