14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Sorunlar başladı...

Kemal Aktan
    Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 13

Kızgın Sorunlar başladı...

Uzun bir aradan sonra tekrar forumdayım. Birtakım ufak tefek sorunlar ortaya çıkmaya başladı bunları paylaşmak istedim.

Aracım 3000 km'de, çok fazla kullanmıyorum ancak kilidi açıp kapatırken sol ön kapıdan tiz bir ses geliyor. Sanki yağlanması gerekiyor...

Geçenlerde kaputu açayım dedim bir de ne göreyim radyatör suyu motorun her yerine saçılmış motor pembeye boyanmış. Radyatör hortumunun motora girdiği yerden su sızıntısı olmuş. Muhtemelen hortumun kelepçesinde sorun var...

Bunun dışında klima motorundan ekstra bir ses gelmeye başladı. Bir de sol ön lastiğin yuvasının etrafındaki plastik kaplama yerinden çıkmaya başlamış.
    Yol bilgisayarı deseniz kendi kendine birtakım verileri sıfırlamış. Tuhaf veriler gösteriyor; sapıtmış anlayacağınız. Bir anormallik var çok belirgin...

Bu saydığım problemler ve bunun gibileri benim 12 yıllık eski aracımda da mevcuttu ve zamanla o araçtan soğumama ve sonunda aracı satmama neden olmuştu.

Şimdi arkadaşlar bu araç daha 3000 km'de ve abuk sabuk ıvır zıvır bir sürü sorun çıkmaya başladı. 10000'lere gelince başımıza neler gelecek gerçekten merak etmeye başladım. Fiat tercihimi ciddi ciddi gözden geçirmeye başladım. Yarın aracı servise (Kartaş) götüreceğim. Umarım sıkıntılarım giderilir...

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

190000 km pandam vardı tık demedi 63000 grande puntom vardı oda tık demedi şu an 11000 fiorinom var oda tık demedi maşallah.garantisi varsa servise götürün bence.

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

Kemal Aktan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Maşallah, gerçekten şanslıymışsınız. Sizin adınıza sevindim. Garantisi var daha yeni araç. Umarım bu sorunlar büyüyerek devam etmez. Yoksa bu bir başlangıçsa işimiz zor. Zaten performansı yerlerde bir araç gözünün yaşına bakmam.

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Araba biraz şans işi. Birde sorun algısı kişiden kişeye göre değişiyor.

Serhat Karadağ
    srkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 120

geçmiş olsun

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp Ahmet Bülbül
    abulbul08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 495

Geçmiş olsun

Erhan Aslan
    aslanerh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 67

şanssızlık olsa gerek, ben de aracımı almadan önce bu tür yorumları okudukça fiat a kötü gözle bakan biriydim, ama aracım 9000 km de ve şu anda çok memnunum. oysa daha önce kullandığımız daha 3000 km yapmış skoda fabia nın kliması bozulmuştu. kısacası bu tür subjektif durumlar bence bir markayı etkilememeli. bence servise götürün bi baktırın, araç almak biraz şans işi gibi geliyor. bazı araçlarda gerek işçilik hatalarından, gerekse parça hatalarından bir takım hatalar ortaya çıkabiliyor. ancak sonuçta aracınız garanti dahilinde ve servis kullanıma bağlı olmayan hatalarda aracı garanti kapsamında tutmak zorundadır bence. bir otomotiv çalışanı olarak bunları belirtmek isterim.

Tamer İNSEL
    PROTOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 102

Geçmiş olsun, birde benim yeirmde olsanız ne yapardınız. 2000km de motor arızasından yolda kladım, 9000km de dualogic arızasından yolda kaldım, 11000km de motor indi. Fakat servis tüm sorunlarımı çözdü. Şu anda arabayla aramız gayet iyi

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Cidden geçmiş olsun. Bazı araçlar fabrikadan gelirken sorunları ile beraber geliyor. Şansızlık

alper ALPĞOLU
    ultraslan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 plaka:))
    Edilen teşekkür: 87

kısmet dedikleri gibi...çözüülür inşallah
    noone knows that except both of us

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Geçmiş olsun ve en kısa zamanda sorunların giderilmesi temennisinde bulunuyorum. Araç işide şans yaşamak şans kaza yapmak şans yani herşeyi şansa bırakmışız o kadar. Tüketici olarak ne kadar çok şey bilirsek üretici önlem almak zorunda kalır. servisin biri kötüyse diğerine gideriz bilgisizlik varsa bilgili olana gideriz ama bana göre bunu ilk yapana gidelim ve sonuna kadar hak olanı savunalım nedir bu ya daha 3000km de aracın çıkardıklarına bak sinirlerim bozuluyor artık

Kemal Aktan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Teşekkürler arkadaşlar. Aracı servise götürdüm. Klima kompresörü değişti, sol ön teker davlumbazı yerinden çıkmış onu sabitlediler. Kar yağdığında yolda kalmış, baya debelenmiştim yollarda, sanırım ondan oldu. Radyatör hortumunun kelepçesi değiştirildi. Şu an için bir sorun görünmüyor. Yol bilgisayarında bir sorun bulamadılar. Aracı servise teslim etmeden önce teste çıkarmışlardı. Usta, aracın biraz sertleştiğinden bahsetti nasıl bir şeyse onu bilemiyorum. Kapı kilidi konusunda da herhangi bir sorun olmadı servisten beri.

Kartaş serviste Suat Bey oldukça güler yüzlü ve ilgiliydi ona da çok teşekkür ediyorum.

Yalnız yüksek hızlara (140-150) çıkınca aracı kontrol etmek zorlaşıyor. (Teste de bu şikayetim dolayısıyla aracı çıkardık) Sanırım Puntonun tasarımından kaynaklanan bir sorun. Fazla yüksek ne bileyim rüzgar direnci fazla. Onun dışında şimdilik bir problem yok. Motor kedi gibi, sessiz sakin. Tabi hızlanınca mart kedisine dönüyor o ayrı.

3000 km'de aracın sorun çıkarması evet oldukça can sıkıcı. Çünkü insan ilerisi için endişeleniyor ancak servis arızaları ve yersiz endişeleri giderdiği sürece çıkabilecek sorunlar çok önemli değil açıkçası. İtalyan işçiliği de bir yere kadar bunu kabul etmek lazım. İtalyanlar sadece tasarım yapsınlar. Puntoyu seçmemdeki tek neden görünüşüydü.

S. Togay
    VICEROY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 80

Geçmiş olsun. Bende son üç yıla 3 fiat sığdırdım ve tek şikayetim sadece grande punto da arka bagaj kapağının sacındaki zayıflıktı. Haricinde mekanik hiçbir arızaya tanık olmadım. 2009 yılının auto show dergisinde 100.000 km testinde sıfıra yakın aşınma ve sorunsuz tam puan alan otomobilden bahsediyoruz. Küçük talihsizlikler zaman zaman her marka ve modelde yaşanabiliyor.

Bu tür araba dergileri yanlış avlamayı çok seviyorken fiat arabaları tam not ve ödül toplarken bizlerin bilinçli tüketiciler olarak araçlarımızı sevmemiz gerekiyor bence. Saygılar.
    Hedefi Olmayan Gemiye Hiçbir Rüzgar Yardım Edemez...

14. Bu mesajı için 2 kişi VICEROY'ye teşekkür etti:

Mehmet Altun
    car_audio96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 21

Alıntı demon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araba biraz şans işi. Birde sorun algısı kişiden kişeye göre değişiyor.