Sayfa 1/2 12 SonSon
40 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Punto Evo Satıp Linea 1.3 Otomatik Almak?

Anıl Egemen Doğan
    egeevo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

Standart Punto Evo Satıp Linea 1.3 Otomatik Almak?

Arkadaşlar merhaba

Aracımı 8 ocak 2011 de teslim almıştım, Multiair Dynamic + SPK + AK + S&S, aracım 7345 km de şu an ve çok ama çok memnunum...Ancak, eşim manuel aracı sürmekte zorlanıyor, sıkıntı oluyor, bocalıyor ve otomatik istiyor...Bravolara baktık şu an için bizi zorlar, benimde aklıma Linea 1.3 90 HP Emotion Plus Dualogic geldi, sitesinde 39.000 TL yazıyor ancak bu benzinli fiyatına dizel linea kampanyasına reklamda duyduğumuz üzere tüm linealar dahil felan diyolar bende bunu düşünebiliriz diyorum, fikirlenriniz nedir? Çokmu saçma? Eğer gerçekten oldukça uygun fiyata vereceklerse alıyım diyorum çünkü eşimin rahat sürmesi benim için aracın tipinden felan daha önemli, zaten emotion plus denen donanım oldukça lüks...Fikirlerinizi bekliyorum...
    Punto 1.4 S&S Lounge Skydom+ESP Paketi+Sport Kit

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

linea boyut olarak eşinizi zorlayabilir , malum epey uzun bir araç , acemi biri için döndürmek parketmek biraz zorlar.

ayrıca evonun iç mekan güzelliğinden sonra emotion bile olsa linea basit gelecektir.

ben eşime bir türlü lineayı beğendiremedim yoksa çoktandır gözüm kalıyor.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

Hüseyin Asa
    maccoder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

Bence otomatik linea yerine otomatik 1.3 multijet 95 bg punto evo alın eşiniz daha rahat kullanır puntoyu linea arkadaşın dediği gibi uzun bir araç.

Serkan Küçük
    serkankucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 410

ben Punto'dan sonra Linea'ya geçtim, yeni geçtim denebilir, Linea Punto'ya göre çok rahat bir araç, tabi büyüklüğünden dolayı ilk zamanlar biraz garip geliyo araç çünkü içi aynı dışı farklı Punto'dan...

Eğer daha büyük, daha rahat bir araç düşünüyorsanız kesinlikle tavsiye ederim, ama otomatik vitesi ne durumdadır, nasıldır tam bilemiyorum, Punto kadar atik değil o yüzden...

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

95 hp evoya geçin bence...
    Keyif BMW'Dir...

ömer bedir
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. omer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 767

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    95 hp evoya geçin bence...
    aynen 95 lik dizel otomatiğe

Selçuk DOĞAN
    k0d3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 86

Alıntı serkankucuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben Punto'dan sonra Linea'ya geçtim, yeni geçtim denebilir, Linea Punto'ya göre çok rahat bir araç, tabi büyüklüğünden dolayı ilk zamanlar biraz garip geliyo araç çünkü içi aynı dışı farklı Punto'dan...

Eğer daha büyük, daha rahat bir araç düşünüyorsanız kesinlikle tavsiye ederim, ama otomatik vitesi ne durumdadır, nasıldır tam bilemiyorum, Punto kadar atik değil o yüzden...
    Selamlar, ne yönden linea daha rahat?
    Hatta sorumu şöyle sorayım, büyük olmasının dışında linea nın puntoya üstünlüğü nedir?
    evo evo..

atila semerci aveo ltz 95 hp
    atila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 92

evo (pert)ve linea ,ikisinede sahip biri olarak kesinlikle evo.evo nun kalitesi,içi,dışı herşeyi daha iyi.evo daha atak.

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Lineanın kasasını motoru kaldırırken rahat kaldıramıyor gp kadar yanı atık degılmıs
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lineanın kasasını motoru kaldırırken rahat kaldıramıyor gp kadar yanı atık degılmıs
    90hp linea nın birinci vites tam traktör vitesi,ama 3ncü viteste ok gibi gidiyor,190ıda görüyor ama evo daha iyi

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Yaptığım yorum çıkmamış aklıma gelenlerini yeniden paylaşayım,

Öncelikle
    Evo = İthal (Orjinal İtalyan bir Fiat)
    Evo = 95 lik otomatik eminim ki lineanın otomatiğinden daha da ataktır, en basitinden ağırlıktan kurtarır
    Evo = iç malzeme kalitesi ve kullanılan parçalar olsun, dizayn olsun, yenilikleriyle olsun, daha farklı bir araç
    Evo = hacim yönüyle herkesin ve de aynı zamanda bayanların çok rahat şehir içi dolaşabileceği ve de park sorunu yaşayamayacağı bir araç,
    şimdilik evodan aklıma gelenler bunlar, ayrıca lineanın 1.6 sına göre de vergi yönüyle ekonomik bir araç

Lineanın ise: artıları en önemlisi olarak amacınız aile aracı ve de bagaj lazım diyorsanız bagaj avantajı
    bir diğer özelliği emotion daki kumaş koltukları hiçbir şeye değişmem diyorsanız o yönü var
    Eksileri yönüyle ise : 1. 6 ise öncelikle vergisi en az 350 ye yakındır,

Linea punto evo ya nazaran çok uzun bir araç

linea punto evo ya göre makyajlanmamış bir araç ve artık biraz eskidi,

linea , punto evo ya göre bir uzun boylu kişi için arka koltuklarda oturan kişi lineanın tavanına başını vurur, özellikle arkadaki son direk kısmına, punto evo da ise bagaj küçük ancak uzun boylu olsanızda hatta cam tavan olsa da kişinin başı tavana değmez !!!

Benden bu kadar bagaj lazımsa linea (o da emotion old için), otomatik olsun diyorsanız en güçlü dizel old için (segmentinde) punto evo

Not: Ne kadar atak olduğunu belirteyim dün akşam ışıklarda önümde eski bir bmw 520 vardı , dizeldi herhaldeki önümde tam gaz kalkış yaptı bende dumandan dolayı sinirlendim peşinden gazladım baktım 2. vitesten sonra ona çarpcam , sağına geçtim ve 3 te biraz kafa kafaya durduktan sonra fark açarak evonun arka logosunu okutturdum sonra kenara çektim yavaşladım

Serkan Küçük
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı k0d3r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar, ne yönden linea daha rahat?
    Hatta sorumu şöyle sorayım, büyük olmasının dışında linea nın puntoya üstünlüğü nedir?
    Büyük olmasını rahatlık olarak görmüyorum, yolda giderken sağladığı konforu rahatlık olarak görüyorum o da kabindeki yol ve motor sesi, süspansiyonların yumuşaklığı konusunda linea çok daha başarılı..

mesela davlumbazlar halıyla kaplı ses yalıtımına bir örnek,
    yolda herhangi bir çukuru, tümseği punto'daki gibi sertçe hissetmiyorsunuz.

Alıntı akca37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaptığım yorum çıkmamış aklıma gelenlerini yeniden paylaşayım,

Not: Ne kadar atak olduğunu belirteyim dün akşam ışıklarda önümde eski bir bmw 520 vardı , dizeldi herhaldeki önümde tam gaz kalkış yaptı bende dumandan dolayı sinirlendim peşinden gazladım baktım 2. vitesten sonra ona çarpcam , sağına geçtim ve 3 te biraz kafa kafaya durduktan sonra fark açarak evonun arka logosunu okutturdum sonra kenara çektim yavaşladım
    yok artık o bmw'nin sahibi evo.yu pek sallamamış bence ondan rahatlıkla geçmişsiniz
    Konu serkankucuk tarafından (19/07/2011 Saat 17:12 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Büyük olmasını rahatlık olarak görmüyorum, yolda giderken sağladığı konforu rahatlık olarak görüyorum o da kabindeki yol ve motor sesi, süspansiyonların yumuşaklığı konusunda linea çok daha başarılı..

mesela davlumbazlar halıyla kaplı ses yalıtımına bir örnek,
    yolda herhangi bir çukuru, tümseği punto'daki gibi sertçe hissetmiyorsunuz.

yok artık o bmw'nin sahibi evo.yu pek sallamamış bence ondan rahatlıkla geçmişsiniz
    2008 90hp linea sahibiyim,bir yakınım araba araştırıyordu,benim lineayla bir tur attı,yorumu şöyleydi;traktör,linea nın uzun yolu iyi diyebilirim ama 95lik Evo mda vardı, evo nun motor sesi daha az,kalite daha yüksek,çok daha atak,arka koltuğa daha uzun boylular oturabilir.linea nın bagaj dışında bir üstünlüğü yok,Evo yu aldıktan sonra linea traktör gibi gelmeye başladı.ikisini beraber kullanma fırsatı bulduğum için tercihim evo.yerli montajla italyan montajı fark ediyor.

Serkan Küçük
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

sizi çok iyi anlıyorum fakat 2008 linea ile 2011 linea arasında da farklar varmış sanırım, ben yolda giderken linea'nın punto'ya göre çoook daha fazla konfor sağladığını canlı canlı yaşıyorum bu aralar
    montaj konusunda da size hak veriyorum elbette fark vardır arada ama bütün linea'lar türk montajlı mı onu bilmiyorum.

murat akbaş
    muratx41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 123

sizi çok iyi anlıyorum fakat 2008 linea ile 2011 linea arasında da farklar varmış sanırım, ben yolda giderken linea'nın punto'ya göre çoook daha fazla konfor sağladığını canlı canlı yaşıyorum bu aralar
    montaj konusunda da size hak veriyorum elbette fark vardır arada ama bütün linea'lar türk montajlı mı onu bilmiyorum.

bended 2008 linea emotion var puntomunto hikaye kalite söyle böyle deniliyor valla bende tekrar punto alacaktım linea bindim gayet güzel 1 vitesde traktörmüs kalkısda ucmuycaz ya sehir içi ortalamam 5.6 fazlasıyla yeterde artar en azında direksiyon bozulacak diye korkmuyorum

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

linea niz daha onceki punto nuzdan kuvvetliyse size daha iyi gelmistir.linea nin uzun yolunu bende begendigimi yazmistim.bizdeki linea 1 de cok agir olmasina ragmen 3 ncu viteste ucuyor.biz linea nin yanina 95 lik evo aldigimiz ve ayni anda kullandigimiz icin tercihimiz evo dan yana.atakliginda konforun bir parcasi oldugunu dusunuyorum.

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı muratx41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bended 2008 linea emotion var puntomunto hikaye kalite söyle böyle deniliyor valla bende tekrar punto alacaktım linea bindim gayet güzel 1 vitesde traktörmüs kalkısda ucmuycaz ya sehir içi ortalamam 5.6 fazlasıyla yeterde artar en azında direksiyon bozulacak diye korkmuyorum
    istanbulda yogun trafige karismak icin,genis aralari beklerken kaybettigimiz vakit bizim icin birinci vitesi onemli yapiyor.araya giripte milletin onunden kacamayinca sorun oluyor biraz.linea nin kalkisi elestirilecek kadar kotu.Evo nunda elestirilecek taraflarini bulabiliriz ama ikisini ayni anda kullandigimiz icin evo nun farklarini gorebiliyoruz.cok kotu oldugunu dusunseydik linea almazdik.sadece ikisini kiyasliyoruz.

murat akbaş
    muratx41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 123

sizin düsünceniz o benim düsüncem böyle ama linea ve punto derseler kesinlikle ve kesinlikle linea derim puntoyu uzun zaman kullandım en güzel yanı yakıtı baska bir yanını göremedim kalite ve konfor olarak linea tek gecerim

Şenol Vural
    siyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 31

sizin düsünceniz o benim düsüncem böyle ama linea ve punto derseler kesinlikle ve kesinlikle linea derim puntoyu uzun zaman kullandım en güzel yanı yakıtı baska bir yanını göremedim kalite ve konfor olarak linea tek gecerim
    siz punto evoya binmemişsiniz sanırım... ?

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

95 lik evo yu kullanin kararinizi ondan sonra verin,daha saglikli olur.herkes araciyla mutlu olduktan sonra sorun yok.evo danda iyileri var sonucta.

Sayfa 1/2 12 SonSon