10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Michelin Energy Saver İzlenimlerim

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Standart Michelin Energy Saver İzlenimlerim

bağlumdan otobana çıkarken yer alan virajda sağlam şekilde kayıp güç bela arabayı şarampole uçurmadan 3 - 4 kontra ile dönebildikten sonra, sonunda yeni lastik alabildim kendime
    4 tane 185 - 65 - 15 ebatlı 4 gün önce Ankara Çiftçiler michelin bayisinden herşey dahil 600 Tl ye satın aldım.

lastikler bu yılın 23. hafta üretimi yani çok taze lastikler. Üstelik Almanya üretimli. Almanya üretimli bulmak biraz sıkıntı. esasında 195 - 60 15 için gittim ama ısrarlı pazarlıklara rağmen tanesini 165 TL den aşağıya düşüremedim. bende 185 65 15 aldım hem konforu daha iyi olur hemde balon riskini biraz daha azaltırım diye düşündüm.

Lastikler çok çok yumuşak. bildiğiniz üzere puntolar yol sesini içeri alıyorlar ama yeni lastikleri takınca 100 le giderken bile gerçekten çok az ses geliyor içeri.

düzgün asfaltta zaten ses gelmiyor, ankarada olduğum için bu aralar kötü asfaltta deneme şansım olmadı ancak gençlik parkı kavşağından iskitler istikametine dönünce, ankamall e gelince alt geçit var. oranın asfaltı baya kötü sayılır. eski - yeni karşılaştırması yapınca yine baya fark var.

Dün gece konya yolunda, yol boşken biraz deneyim dedim yanal tutuşu. 110 Km hızda ilerlerken aniden 1 şerit değiştirdim inanın en ufak savurma olmadı.

fren performansıda çok çok iyi. abs devreye girmeyecek şekilde 90 km hızda sert fren yaptım çok güzel durdu araba. kaymadan duruştan sonra lastiklerden baya koku geldi, yola iyi tutunduğunun göstergesi dedim kendi kendime
    ani direksiyon tepkileri çok iyileşti.

Alacak olan arkadaşlara düşünmeden almalarını öneririm.
    Konu Du Hast tarafından (12/07/2011 Saat 02:23 ) değiştirilmiştir.

2. Bu mesajı için 3 kişi Du Hast'ye teşekkür etti:

irfan cuşinsa
    blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Lastiklerinizi iyi günlerde kullanın ama çok düşük fiyata almışsınız 2-3 gündür araştırıyorum tanesine 190 lira altında fiyat vermiyorlar. Lastikleri nereden ve nasıl aldınız acaba?
    2009 Tekno Gri Multijet Dynamic
    2009 Beyaz 1.4 Fire Dynamic
    2009 Gümüş Multijet active
    2011 Siyah Evo 1.4 Fire Dynamic
    2011 Egzotik Evo 1.3 Multijet Dynamic
    2011 Beyaz Evo 1.3 Multijet Dynamic

mehmet ali aykut
    egzo-evo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 KTS 45
    Edilen teşekkür: 437

eski lastiklerin kaç yıllıktı birde diş derinliğini ne kadardı. bu bilgileri bizimle paylaşırsan güvenlik adına güzel bir bilgi ve tecrübe paylaşımı olur.

"kaymadan duruştan sonra lastiklerden baya koku geldi" diyorsun ya o koku lastikten değil fren balatalarından gelmiştir.

yeni lastiklerin hayırlı olsun. energy saver, alpin hangisini aldınız?

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

"
    Konu ugurozer tarafından (10/01/2012 Saat 16:13 ) değiştirilmiştir.

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Lastiklerinizi iyi günlerde kullanın ama çok düşük fiyata almışsınız 2-3 gündür araştırıyorum tanesine 190 lira altında fiyat vermiyorlar. Lastikleri nereden ve nasıl aldınız acaba?
    Ankara da samsun yolu üzerinde ankamall i geçince çiftçiler michelin bayisi var oradan aldım

eski lastiklerin kaç yıllıktı birde diş derinliğini ne kadardı. bu bilgileri bizimle paylaşırsan güvenlik adına güzel bir bilgi ve tecrübe paylaşımı olur.

"kaymadan duruştan sonra lastiklerden baya koku geldi" diyorsun ya o koku lastikten değil fren balatalarından gelmiştir.

yeni lastiklerin hayırlı olsun. energy saver, alpin hangisini aldınız?
    eski lastiklerim; arkalar yine energy saver arabanın orijinal lastikleriydi 2007 nin ilk haftası üretimli. yaklaşık 88 bin km yol gittiler. Diş derinlikleri gayet iyiydi ancak taş gibi olmuşlardı. yol tutuş diye birşey kalmamıştı.
    önler ise lassa atracta. diş derinlikleri çok iyi, sertliği iyi sayılır. zaten ön lastikleri aldım bagajda duruyor. forumda ilan açıp ihtiyacı olan birisine ucuzdan vermeyi düşünüyorum
    daha onceki energy serisine göre biraz daha iyi fren mesafesi var fakat ani manevralarda pekde iyi değil, yani bir potenza ya göre konuşacak olursak hiç iyi değil, lastikleri ilk taktığımda sessizliğine hayran kalmıştım hatta zevkten 4 köşeydim ancak birkaç hafta gibi çok kısa sürede ses almaya başlıyor, birkaç ayda bir performans lastiği kadar ses almaya başlıyor tek kelime ile bu konuda rezalet.
    ani manevrada kesinlikle iyi. belki sizin taktığınız lastikler polonya üretimi olabilir. bu konuda forumlarda çok fazla şikayet dönüyor.
    lastiğin ses alması içinde sertleşmesi lazım. 3 4 haftada da hiç bir yeni lastik sertleşmez. ancak yine polonya üretimi michelinlerin bu sıkıntıları olduğunu duydum
    Konu Du Hast tarafından (12/07/2011 Saat 15:04 ) değiştirilmiştir.

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

"
    Konu ugurozer tarafından (10/01/2012 Saat 16:13 ) değiştirilmiştir.

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Yumuşak ve güzel bir lastik iyi yol tutuyor. Yola adeta yapışıyor firenlerde. Tek dezavantajı yumuşaklıktan kaynaklı daha kolay yıpranma diorlar biraz dikkat etmek lazım gidilen yola sanırım...

Onur y..
    acRep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 333

Bende 205/50/16 Michelin pilot kullanıyorum hani 15" lastiklerim bile daha fazla yol sesi alıyordu ve süspansiyonu daha zayıftı diyebilirim..

Emre Emre
    Human Rogue (WoW) bvulgari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 186

Hayırlı olsun lastikleriniz.İyi günlerde kullanın.. Michelin zaten iyi lastiktir.
    Bende de 195/55/16 Bridgestone Turanza ER300 var 150 ile giderken 3 şerit yolda en soldan en sağa sonra da en sağdan en sola geçtik hiç kayma yapmadı.Makas attık yani millete ama şöför iyiydi.. Kendi demesi; "170-180 e kadar kayma yapmaz demek ki.."
    This is not personel, just business..

UĞUR SAYMAZ
    usaymaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    34EZ7792
    Edilen teşekkür: 56

ben mıchelın 195/60/15 kullanıyorum 700 tl ye satın almıştım gerçekten mıchelın lastik yumuşak hamur ve çok iyi fren mesafesi var şahsen ben lastiklerden memnunum alacak arkadaşlara tavsiye ederim.