17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: LPG Taktıran Arkadaşlar..

Erdem --
    'Drive Safe' ErdmG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 57

Standart LPG Taktıran Arkadaşlar..

Arkadaşlar merhaba bi kaç ay önce almış olduğumuz 1.4 otamatik vites evo'ya tüp taktırmayı düşünüyoruz. Servisle konuştuk 1500 liraya servis garantisi bozulmadan takabileceklerini söylediler. Ancak daha önce 206'mız vardı oda otamatik vitesdi ve onada sonradan BRC marka tüp taktırmıştık ama o araç bizim başımızı çok ağrıttı. Acaba bunda da o sorunları yaşarmıyız diye çok kararsız kaldık. Taktıran arkadaşların yorumları nedir? Araçta herhangi bi olumsuz bişey oluştu mu? Ne kadara taktırdılar?

Teşekkürler.

Adınızı düzgün giriniz. Soyadınızı düzgün giriniz.
    projist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 43

bende düşünüyorum, 1500 iyi fiyat. bu fiyata diğer işlemler dahil değil sanırım. bu arada hangi servis ve landi renzo sanırım. yanlız landi renzo'nun da birkaç modeli varmış. onları da öğrenmekte fayda var.

Oğuzhan Öztürk
    oguzhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 33

Benim aracımda dualogic vites valla ben taktırdım 3 aydır kullanıyorum her hangi bir sıkıntı çıkartmadı Tanoto'da taktırdım bir arkadaşım daha taktırdı ondada sorun yok eğer sende orada taktırmayı düşünürsen öm atarsan orada bir hanımefendi var git gel bize epey yardımcı oldu sağolsun en küçük ayrıntıyla ilgileniyor seni ona yönlendireyim...

mustafa kozan
    mstfkzn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 26

Tanotodan bende randevu aldım. Yalnız fiyat peşin 1500 taksitli 1600 dendi. Birde stepne olayını ne yaptınız oğuzhan bey. Görüştüğüm kişi neslihan hanımdı sanırım. Özellikle fiyat ve stepne kılıfı vs hakkında bilgi verirseniz memnun olurum.

Selçuk Selçuk
    sss33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 12

Alıntı oguzhan06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aracımda dualogic vites valla ben taktırdım 3 aydır kullanıyorum her hangi bir sıkıntı çıkartmadı Tanoto'da taktırdım bir arkadaşım daha taktırdı ondada sorun yok eğer sende orada taktırmayı düşünürsen öm atarsan orada bir hanımefendi var git gel bize epey yardımcı oldu sağolsun en küçük ayrıntıyla ilgileniyor seni ona yönlendireyim...
    Oğuzhan kardeş ben de landi renzo taktıracağım.birkaç sorum var.yardımcı olabilirmisin?

1- montaj ne kadar sürüyor?
    2- İkametim dışındaki bir şehirde taktıracağım.sızdırmazlığı ertesi gün almak zorundamıyım.3-5 gün sonra lpg'yi taktırdığım şehirden alabilirmiyim?
    3- Aracın muayenesinide bulunduğum ilde mi yaptırmak zorundayım.
    4- Landi renzo da motor arıza ışığı,silkeleme vb. sorunlar var mı?

teşekkürler

Oğuzhan Öztürk
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

valla arkadaşlar bana özelden ulaşın ben sizi yönlendiriyim 1500 lira 5 taksit yaptırdım sizlerede yapması için konuşurum...

stepne kılıfı olayına gelince elimize geçer geçmez vericez borcumuz dediler ama henüz bişey yok bagajda poşetlenmiş şekilde duruyor..

montaj işlemi aynı gün bitiyor sabah veriyosun akşam teslim ediyorlar.

sızdırmazlık ve muayene için bir ay süreniz var ve istediğiniz şehirde yapturabilirsiniz.

ne arıza ışığı nede silkeleme hiçbir problem olmadı.

sadece şunu söylemeliyim start stop özelliği olan araçlarda zaman zaman stop ettikten sonra tekrar çalışmayı benzinle yapıp gaza geçmiyor bunuda en kısa sürede yazılım güncellemesiyle çözeceklerini söylediler.ben bu start stop özelliğini zaten çok haz etmediğimden üstünde durmadım.

başka sorunuz varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım..

Hakan Tekpınar
    blk_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    10 HT 543
    Edilen teşekkür: 90

aracımı 3 aydır lpg de kullanıyorum duologic aracım hiçbir sıkıntı yok atiker taktırdım çok memnunum star stop da araba tekrar çalışırken benzinde çalışıyor ve 1 sn de tekrar gaza geçiyor bence atiker taktırın hem daha ucuz 1100 tl ye takıyolar nakit..

Adınızı düzgün giriniz. Soyadınızı düzgün giriniz.
    projist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 43

Alıntı blk_hakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracımı 3 aydır lpg de kullanıyorum duologic aracım hiçbir sıkıntı yok atiker taktırdım çok memnunum star stop da araba tekrar çalışırken benzinde çalışıyor ve 1 sn de tekrar gaza geçiyor bence atiker taktırın hem daha ucuz 1100 tl ye takıyolar nakit..
    garanti olmasa taktırılır

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

bana landi için deha oto 1750 tl çekinde 1500e brc takdırdım.takılan kit my 11 di ve s&s desteği mevcut.start stp devreye girince doğrudan gazla çalışıyor.ayrıca landı için neden istanbulda 1700-1750 tl fiyat verildiğini anadaloda 1500 tl gibi bir fiyata montaj yapıldığını anlayamadım
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

mustafa kozan
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Evo Beyaz

Bugün itibariyle landi renzo lpg sistemli bir aracım oldu. 1500 tl 5 taksit. Oğuzhan beye burdan da teşekkür ediyorum. ve tabi tanoto çalışanlarına da ayrıca teşekkür ediyorum. Şunu da belirteyim sızdırmazlık lpg kitinin takıldığı ilde yapılmak zorunda. Vize ve diğerleri dilediğiniz yerden yaptırılabiliyor. Umarım landi renzo dan memnun kalırız. Herkese kazasız, arızasız, ekonomik günler dilerim.

mobidik 64
    mobidik64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 18

Alıntı mstfkzn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sızdırmazlık lpg kitinin takıldığı ilde yapılmak zorunda. Vize ve diğerleri dilediğiniz yerden yaptırılabiliyor.
    çok doğru yoksa ben gibi 250km yolu birdaha gidersiniz.

Arif Arif
    Arif231 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

Arkadaşlar bende Atiker taktırmayı düşünüyorum ne dersiniz peki fikir olarak... İkinciside yakıt tankını stepneye simit olarakmı yoksa klasik silindir tankmı taktırmak daha mantıklı acaba

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

arkadaşlar sıfır arabaya gaz taktırıp motorun ömrünü bitiriyosunuz.yazık değilmi ya. bakın artık başka bi alternatif var HİDROJEN YAKIT DESTEK SİSTEMİ . hem maliyeti ucuz ,hem bagajın yarısını kaplama gibi bi sorun yok , hem çooook ekonomik , hemde tertemiz çünkü hidrojen yandığı zaman egzostan su buharı olarak çıkıyor. bence düşünmek gerek.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

Hasan *
    Elektronik Otomasyon asukasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 195

Alıntı lektonstar17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sıfır arabaya gaz taktırıp motorun ömrünü bitiriyosunuz.yazık değilmi ya. bakın artık başka bi alternatif var HİDROJEN YAKIT DESTEK SİSTEMİ . hem maliyeti ucuz ,hem bagajın yarısını kaplama gibi bi sorun yok , hem çooook ekonomik , hemde tertemiz çünkü hidrojen yandığı zaman egzostan su buharı olarak çıkıyor. bence düşünmek gerek.
    değerli ümüt kardeşim, benim aracım lpg li değil ancak bu aracımdan önceki tüm araçlarımda lpg sistemini kullandım, lpg sistemi kesinlikle ve kesinlikle motorun ömrünü bitirmez, aksine motorun ömrünü uzatır, internette biraz araştırma yaparsan bu bilgiye zaten ulaşabilirsin, ayrıca internete güvenmiyorsan iyi bir otomotiv mezunu bir ustadan da bu bilgiyi alabilirsin, buna en basit örnek şunu gösterebilirim, lpg sistemi takılmamış aracına gidip eksoz emisyonu yaptırt, sonra lpg sistemi takılı bir araca bu emisyonu yaptırt, arada karbon salınımı rakamlarında dünyalar kadar fark var, bu fark ta şunu belirliyor, lpg li araçta emisyon oranı düşük, buda aracın yanma odasında daha az kurum ve pislik anlamına geliyor, verdiğim en basit örnekti, benimde aracım 2 yıl daha garantili ve deha otoda kısmetse önümüzdeki ay randevu alıp lpg sistemine geçeceğim, unutulmamalıdırki istanbulda benzinli albea taksilerin tamamı lpg li ve km lerine bakarsanız, 400.000 - 600.000 civarı, bakımlarıda zamanında ve düzgün bir şekilde yapılırsa hiç bir sorun çıkmaz, sizin belirtmiş olduğunuz hidrojen yakıt sisteminin çalışabilmesi için suyun elektrolizi gerekmektedir, bununla ilgili çalışmalar devam ediyor ancak sistemin tehlikeli olması halen çözülebilmiş değil, bu sisteme en iyi alternatif şu anda lpg - cng ve lng sistemleri gözüküyor. uzun yıllar lpg li araç kullanmış biri olarak, lpg yaptıran ve yaptıracak arkadaşlara doğru karar verdiklerini ve araçlarından çok çok fazla keyif alacaklarını bir kez daha belirtmek isterim. etrafınızdan şu söylemleri duyabilirsiniz " arabanla senede 10.000 km yapmıyorsan taktırma " bu söylem tamamen yanlıştır, şuna emin olunki aracınız ekonomik olunca senede 5.000 km yapan bir insan rahat 15 - 20.000 km yapıyor. hepinize hayırlı olsun, keyifle kazasız belasız kullanın.
    Punto Evo 1.4 Dynamic S&S Dualogic
    FG Monster 4x4 1/6 Off-Road
    Revo 3.3 4X4 1/8 Off-Road

15. Bu mesajı için 3 kişi asukasan'ye teşekkür etti:

Oğuzhan Öztürk
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

+10000

benim araba 6 aylık 10.000 km.de iyi ki lpg taktırmışım.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mustafa kozan
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Evo Beyaz

Hasan beyin bütün sözlerinin tamamına katılıyorum. Önceki aracıma alır almaz (80.000 km de) lpg kiti taktırıp 300.000 km de motor kapağı açılmadan ve hiçbir sorun yaşamadan satmıştım. Sıfır araç alıpta 400.000 -500.000 km lere kadar kimsenin bineceğini sanmıyorum. Hem zararı olsa bile benzinli araçların rektefiye masrafı dizele göre çok daha düşük ve uzun vadede lpg onu da amorti eder. Keşke yakıt fiyatları uygun olsa da dizel lpg vs uğraşmayıp benzinli turbolu araçlara binebilsek. Lpg taktıran arkadaşların hepsine hayırlı olsun. iyi forumlar

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Oğuzhan Öztürk
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı mstfkzn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün itibariyle landi renzo lpg sistemli bir aracım oldu. 1500 tl 5 taksit. Oğuzhan beye burdan da teşekkür ediyorum. ve tabi tanoto çalışanlarına da ayrıca teşekkür ediyorum. Şunu da belirteyim sızdırmazlık lpg kitinin takıldığı ilde yapılmak zorunda. Vize ve diğerleri dilediğiniz yerden yaptırılabiliyor. Umarım landi renzo dan memnun kalırız. Herkese kazasız, arızasız, ekonomik günler dilerim.
    hayırlı uğurlu olsun ben çok memnunum eminim sende çok memnun kalacaksın güle güle kullanın...