10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Boya işlemi yaptıcam.

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Standart Boya işlemi yaptıcam.

Arkadaşlar 8 aydır bende olan aracımda alırken bir çizik vardı zaten sonra üzerine bir mobilya şirketi kamyonu sürtüp de kaçıp büyütmüştü etreftada küçük çizikler var yaşadığım yer bayağ dar yerler.Ben çok dikkat ederim ama milletin arasında maloz çok şimdi boyatmak için kaskomdan yaralanıp İzmir Merkez Servise vericem.
    Usta 3 gün felan sürer dedi çizik sağ arka çamurluk ve kapılarda bölge bölge usta dedi ki vernik boya uygulanacak parçalara komple atılacak dedi.Renk metalik olduğu için şart yoksa ton tutmaz dedi hayırlısı ile pazartesi sabahtan vericem kasko yapıkredi sigorta anlaşması poyraz+birmot+merkez le idi ben merkezi tercih ettim.
    Boya konusunda ben hastalıklı olan insanlardan değilim kendim gibi birini bulup satacağıma eminim zaten ilgili resimleri çekmiştim arabamın dosyasına koyar bak hasardan değil derim. Sizce Merkez iyi midir yani sıkıntı felan tonda olmaz herhalde yetkili servis olduğu için renk kodunu felan ayarlayıp atarlar.
    Dediğim gibi benim boya takıntım yok satarken önüme koyana prim vermem. Bir arkadaşım aynı takıntılıydı onu beğenmedi bunu beğenmedi gitti şanzumanı ve turbosu sorunlu aracı aldı yağmurdan kaçarken doluya tutuldu.Herkese teşekkürler şimdiden.

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

benim şahsi kanaatim boya konusunda servisten başka bir yere gitmeyin bunu diyorum ama piyasada da artık süper boya atan arkadaşlar vardır, geçenlerde birisinden şöyle bir şey dinledim artık fiat su bazlı boya kullanıyormuş sanırım servislerindeki işleri kuvvetlendirmek içindir diye düşündüm sonrasında eğer herhangibir sorun yaşarsanız bunun sorumluluğunu net taşıayabilecek tek yer servistir diyorum...Çiziksiz kazasız belasız iyi sürüşler dilerim...

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

benimkini güzel boyamışlardı.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

s. e.
    smartengineer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 8

hocam benim araba da boya işlemi gördü (arabam evo siyahı) sürtmeden dolayı sağ ön çamurluk ve sağ ön kapı aslına bakarsanız fazlada bi çizik yoktu ama servis size söylediği gibi lokal boya atarız ama komple vernikleriz dedi ve bende yaptırdım.güneşsiz havalarda gayet güzel renk tonu uyuyo ancak güneş vurduğunda boyanan yerdeki ton farkı ayan beyan ortada.bence teslim alırken güneş vuran biyere çıkın ve boyanan yerlere bakın.gerçi boyandıktan sonra ne değiştirir bilmem ama.siz genede tekrar tekrar söyleyin boyanın uyumlu olmasına özen gösterin diye.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

Alıntı smartengineer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam benim araba da boya işlemi gördü (arabam evo siyahı) sürtmeden dolayı sağ ön çamurluk ve sağ ön kapı aslına bakarsanız fazlada bi çizik yoktu ama servis size söylediği gibi lokal boya atarız ama komple vernikleriz dedi ve bende yaptırdım.güneşsiz havalarda gayet güzel renk tonu uyuyo ancak güneş vurduğunda boyanan yerdeki ton farkı ayan beyan ortada.bence teslim alırken güneş vuran biyere çıkın ve boyanan yerlere bakın.gerçi boyandıktan sonra ne değiştirir bilmem ama.siz genede tekrar tekrar söyleyin boyanın uyumlu olmasına özen gösterin diye.
    zaten bu bir gerçek sonradan boyanan arabayla orjinal arabanın rengi bir olmaz olamaz boya rengini tutturmak çok zor birde birini elle diğerini robotlar boyuyor

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağatay Koçak
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

İşte arabanın rengi bolero kırmızısı renk zor tutturulacak bir ton ama özellikle kasko bozulmasına karşın auto king e değil yetkili servise veriyorum zaten sigorta acentesi tanıdık aracın rengini görünce ve çiziğin biçiminden zaten kendide dedi auto king bunu tutturamaz dedi en iyisi bozup yetkili servise dedi. Kaskom önemli değil benim için.

Çağatay Koçak
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Birde auo king için hiç iyi şeyler duymuyorum gidipte deneme tahtasına çevirmek rezil eder aracı hatalı işlemi düzeltmek çok zor diye biliyorum.

Mert Sözge
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı fawori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte arabanın rengi bolero kırmızısı renk zor tutturulacak bir ton ama özellikle kasko bozulmasına karşın auto king e değil yetkili servise veriyorum zaten sigorta acentesi tanıdık aracın rengini görünce ve çiziğin biçiminden zaten kendide dedi auto king bunu tutturamaz dedi en iyisi bozup yetkili servise dedi. Kaskom önemli değil benim için.
    aynen abi kaskon yok bozulucak bozulmicak davası beni çok sinir ediyor zaten adamlar kasko yaptırıyor bi dünya para ödüyorlar kaza yapınca vay efendim arabamın değeri düşücek kaskodan yaptırmam o zaman niye kasko yaptırıyorsun arabana.bence çok mantıksız bi olay kaskon varsa hakkın var kullanıcaksın sende en iyisini yapıyorsun dediğin gibi auto king renk tutturamaz serviste tutturamayabilir ama en azından olmassa tekrar boyatırsın auto king yapmayabilirdi.zaten bildiğim kadarıyla seninde benim gibi boya takıntın yok

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağatay Koçak
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı StrawBeeRy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen abi kaskon yok bozulucak bozulmicak davası beni çok sinir ediyor zaten adamlar kasko yaptırıyor bi dünya para ödüyorlar kaza yapınca vay efendim arabamın değeri düşücek kaskodan yaptırmam o zaman niye kasko yaptırıyorsun arabana.bence çok mantıksız bi olay kaskon varsa hakkın var kullanıcaksın sende en iyisini yapıyorsun dediğin gibi auto king renk tutturamaz serviste tutturamayabilir ama en azından olmassa tekrar boyatırsın auto king yapmayabilirdi.zaten bildiğim kadarıyla seninde benim gibi boya takıntın yok
    hocam zaten boya meselesini anlamak mümkün değil sıfır aldığın bir araba bile ay değil haftalar içinde nçizilmeye başlıyor ben 2. el aldım kimisi diyor 2. el araken vay efendim boyasız olucak çizik olmıcak ne buya picasso tablosumu alıyosun. Benim bi arkadaş işte boyaya düştü şanzımanı sorunlu bir pejoyu kaktırıverdiler yani bunlar fani şeyler çizik olunca kimisi çizikle kullanıyor anlamak zor yani o üzerindeki boya eninde sonunda eskiyecek zaten orj. kalsa nolur ki benim araç 4 yaşında artık kaç sene daha orj. kalıcak ki.

Mert Sözge
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı fawori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam zaten boya meselesini anlamak mümkün değil sıfır aldığın bir araba bile ay değil haftalar içinde nçizilmeye başlıyor ben 2. el aldım kimisi diyor 2. el araken vay efendim boyasız olucak çizik olmıcak ne buya picasso tablosumu alıyosun. Benim bi arkadaş işte boyaya düştü şanzımanı sorunlu bir pejoyu kaktırıverdiler yani bunlar fani şeyler çizik olunca kimisi çizikle kullanıyor anlamak zor yani o üzerindeki boya eninde sonunda eskiyecek zaten orj. kalsa nolur ki benim araç 4 yaşında artık kaç sene daha orj. kalıcak ki.
    aynen öyle abi birde demezlermi ön tampon değişmiş motordanda hasarlıdır diye o zaman ne varsa kafasına geçiresim geliyor.geçen yazdım başka konuya belki görmüşsün bagaja logo iptali yaptırdım adam geldi baktı bagajda boya var dedi zaten dedim dikkat edersen logo iptali var adam diyo kazalı bagajdan evet dedim varmı kazalı alıyormusun almıyormusun almıyorsan uğraştırma birde bana diyorki boşalt arabayı orjinale çevir şu kadar vereyim git diyorum kardeşim orjinalini al benim arabamı neden bozduruyorsun insanla tuhaflaşmış iyice.ama bu bizim kendi milletimiz yüzünden oluyor kendi değerini kendileri düşüyor yok orası öyle burası böyle yurtdışına bak adamlar komple arabayı boyuyorlar yiyorsa burada boyatıp rengini değiştirinde gelicek lafları duyun ondan sonra
    Konu StrawBeeRy tarafından (08/07/2011 Saat 11:36 ) değiştirilmiştir.