Sayfa 1/2 12 SonSon
35 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: aracımın pert kaydı varmış:(((

engin sarıoğlu
    simena4848 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 3

Standart aracımın pert kaydı varmış:(((

merhabalar
    Aracımı (2008 model fire active benzinli)4-5 ay önce ankaradan satın almıştım ve alırken aracımı competer test merkezine sokmuştum araçta 4-5 parça boya dışında değişen ve motorunda,şasisinde herhangi bir problem çıkmamıstı bende satın aldım...
    Bugün kasko fiatı almak istedim sigorta şirketinin birinden,aracın pert kaydı olduğunu ve 18.500tl kaza masrafının bulunduğunu öğrenince şokkk geçirdim...zaten ben aracı 17000 tl ye almıstım yani aracın değerinden bile fazla kazalı olması çok şaşırttı beni...burda alanyada sanayi de ki kaportacı ustalarımada gösterdim onlarda arabanın pert olacak kadar bir kazasının olmadığını sadece önden bir darbe olduğunu ön çamurluğun değistiğini söyledi diğer yerlerinin orjinal olduğunu söyledi...
    Aracı 4 aydır kullanıyorum çok memnunum ilerde satarken benim için çok sorun olacağını biliyorum,bazı firmalar kaskoda yapmıyorlar ve satıcıya suç duyurusunda bulunma hakkım varmı siz ce bu durumda ne yapmalıyım??

cihan kesen
    speedy_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022
    Edilen teşekkür: 179

tüketici haklarına göre görünmez kusurlar için dava açılabileceği belirtilmişti ama siz bilirsiniz araştırın bi

E S
    FN2 TYPER kifanhom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 95

geçmiş olsun gerçekten can sıkıcı bir durum
    tramer kayıtlarından sorgulattıysanız kasko kayıtları aynen görünürdü aslında
    livin' on the edge

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

pert kaydı sadece kaskoda sıkıntı yaratır. onun dısında bi probem olmaz. yalnız her pert olan arac cok kotu kazalı anlamına gelmez. internette arastırın kazalı oto hasarlıotapazarı gibi siteer var yada pert arac en-ka var millet bu işten ekmek yiyor. oyle araclar varki nasıl pert dersiniz. tabi satan kisinin size bunu belirtmesi lazım o ayrı konu

engin sarıoğlu
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri

haklısınız trameri sonraden öğndim daha doğrusu araç okadar temiz diki elimde expertz raporu da olunca hoşuma gitti aldım gri rengine hasta oldum ama böyle bir olay başımıza gelince inanın çok üzüldüm çok soğudum aracımdan...
    aslında competer test merkezine ve satıcıya dava açma hakkım var sanırım ama ne kadar süreçte sonuç alırım bilmiyorum
    sigortacı arkadaşımda basından gecen olayı anlattı... ufak bir darbeyle bile aracı pert göstertip kaskodan para koparmaya çalışanlar bile oluyormuş...çünkü aracım yüzde 70 hasarlı olması imkansız sırf bencede kasko da bir dümen dönmüş gibi geliyor bana...sizce olabilirmi...

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

Geçmiş olsun can sıkıcı bir durum ne yazık ki satıcılar da dürüst olmayınca bu tarz olaylar oluyor.

Sigortadan para almak için yapılan işlemler genelde hep alt takım üzerine oluyor ve çoğunluğu vw grubu araçlarda. Tekrar geçmiş olsun aracınızı kontrol ettirin ve bir sorun yok ise sıkıntı yapmayın ve tadını çıkartmaya çalışın.

engin sarıoğlu
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri

Valla dediğim gibi araçta tık yok nazar değmesin memnunum ama kasko yapan firmalarda var bu firmalara yaptırsam kaza anında pert olduğu için kasko ne kadarını karşılar acaba...Saygılarımla

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

nasıl insanlar bunlar yahu..

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Artık saterken sen de "pert kaydı var ama anlaşmalı perte çıkmış" diyeceksin. araç satış sitelerinde bu tür ilanlar çok. lakin fiyattan kırman gerekiyor tabi.2-3 aşağı satacaksın normalinden...

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

benimde hasar gözüküyordu ama arabada 2 parça boya var sadece eksperler şişiriyor
    Konu krm1983 tarafından (02/06/2011 Saat 01:29 ) değiştirilmiştir.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

Alıntı simena4848 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla dediğim gibi araçta tık yok nazar değmesin memnunum ama kasko yapan firmalarda var bu firmalara yaptırsam kaza anında pert olduğu için kasko ne kadarını karşılar acaba...Saygılarımla
    Daha önceki hasara bakarlar aynı hasardan oluşmuş ise benim bildiğim karşılamıyorlar yani tamir yoluna gidiyorlar pert olmuş aracın tekrar pertini çıkartmazlar.

Kasko yaptıracağınız şirket ile detaylı konuşun neleri karşılayacaklar nereli karşılamayacaklar.
    Normalde araç kasko yapılırkende ev sigortalattırılkende bir görevlinin gelip detaylı bir inceleme yapması lazım ondan sonra sigorta işleminin başlaması gerekli ama burası Türkiye olunca bu tarz işlemler hep baştan salma yapılıyor ve sonrasında ortaya çıkan sorunlar ile ne yazık ki bizler uğraşıyoruz.

Bir arkadaşımın tanıdığının başından şöyle bir olay geçmiş; Araç çalınıyor ve araçın kaskosu yok aracı çalınan arkadaş ertesi gün araç için kasko yaptırıyor ve bikaç gün sonra karakola gidip tutanak tutturuyor sonuç olarka kaskodan aracın parasını alıyor. Yani burası Türkiye herşey olabilir...

Serhat G
    eskibur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 62

Zaten iyi bir fiyata almışsınız satarken de çok zararınız olmaz diye düşünüyorum.
    Kasko ile ilgili bir probleminiz yoksa araçtan da memnunsanız bence bunları düşünmeden bini aracınıza

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Öncelikle geçmiş olsun. Benimde daha önce böyle bir olay başıma gelmişti.Öncelikle aracınızı aldığınız ruhsat sahibine ulaşın durumu iyice öğrenin, çünkü araç sıfır alındığı zaman yapılan kasko ilk bir yıl için enflasyon korumalıdır bu şuna işaret eder araç bir kaza yaptığında pert durumunda aracın sıfır bedeli ödenir bununla ilgili olarakda bazen sigorta acentesi aracın kazası olduğunda miktarı önemli değil aracı pert ettirirler yani hasar küçük bile olsa fazla gösterip pert ettirilir bu durum sadece yeni kasko yaptırırken sıkıntı çıkarır ama mutlaka aracınızı kasko yaptırabileceğiniz bir sigorta şirketi bulun. Benim başımada geldi demiştim araçta 3.000 tl lik bir hasar vardı 8.000 tl gösterilip pert edilmişti banada sıkıntı oldu ama araçtan çok memnundum zorlaya zorlaya kasko yaptırdım hatta aracımıda sattım daha sonra ama çok yaktığı için sattım. Siz aracın ruhsat sahibine ulaşıp durumu iyice öğrenin neden dolayı pert edilmiş. İnşallah benim dediğim gibi bir pert olayı vardır. pert olan araçları alan ve satan kişiler oluyor hiçbirşey eskisi gibi değil pert araçlarıda iyi bir şekilde yapıyolar ve yola çıkıyor. İnşallah kısa sürede atlatırsınız ve kaanızada takmayın yürüyeninde ve şasede bir şey yoksa sıkıntı değil...

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Çok geçmiş olsun.....
    Bende yeni araç alacağım için sormak istiyorum Pert kaydının olup olmadığını veya herhangi bir kazaya karışıp karışmadığını tramerden şase numarasıylamı sorgulamamız gerekiyor..
    BY Turbo SPORT 150 HP

Tuncay A.
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. 1ocak2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 623

Araç almadan önce mutlaka MOTOR numarasından tramerden sorgulatın, Asla ve ASLA plaka sorgulamaya güvenmeyin, plaka değişmiş olabilir. Şasedede oynama yapmış olabilirler, ama Motor no ile doğru sonucu alırsınız. Ayrıca Computest denilen para tuzağına kesinlikle paranızı kaptırmayın.

Filiz Yaşayanlar
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. PoLLiaNNa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 JHP 30
    Edilen teşekkür: 124

Geçmiş olsun,talihsiz bi olay.keşke bir de tramerden sorgulatsaydınız. Yinede canınızı sıkmayın, olan olmuş artık. Puntonun keyfini çıkarmaya bakın...

Hasan *
    Elektronik Otomasyon asukasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 195

öncelikle çok geçmiş olsun, bende kısa süre önce puntomu 2.el olarak almıştım, fakat tramere sorgulattım ve ayrıca expertiz yaptırttım, eskiden tramere plaka yazıldığında, aracın plakası değiştiyse hasarları çıkmıyordu, ancak şimdi sisteme araçların motor ve şasi nolarınıda işlemişler, yani aracın 10 kere plakası da değişsse hasarlar karşınıza çıkıyor, bilginiz olsun.
    Punto Evo 1.4 Dynamic S&S Dualogic
    FG Monster 4x4 1/6 Off-Road
    Revo 3.3 4X4 1/8 Off-Road

sakin karadas
    sakinkaradas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 141

bence bir tüketici hakları mahkemsine başvurun siz.

Cemal KÖYLÜOĞLU
    C(C)K cck1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 570

Geçmiş olsun...dava açıp uğraşırsınız ama kim bilir ne kadar sürer birde satıcı ben piyasa fiyatının altında sattım demesi muhtemel...

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

geçmiş olsun ama en başta sizin ihmaliniz var...
    Keyif BMW'Dir...

Sayfa 1/2 12 SonSon