Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: bravo 120 hp mj dualogic nasıldır?

uğur koç
    mugurk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1

Standart bravo 120 hp mj dualogic nasıldır?

arkadaşlar öncelikle merhaba uzunca bir aradan sonra tekrar foruma girdim ve stilo, marea, grande punto'dan sonra galiba sıra bravo da.

bravo için 120 hp multijet dualogic sport style+ buz beyazı + skydome+ assist kit için 49000 tl fiyat aldım (en son güncel fiyatlar üzerinden ) .

bu model konusunda güncel ve tecrübe edilmiş yorumlara ihtiyacım var. özellikle şanzıman ve skydome konusunda. aracı bende eşimde test ettik ve çok memnun kaldık . dualogic şanzımanın kronik bir sıkıntısı varmıdır. sky dome konusunda herhangi bir arıza yaşayan yada bir süre sonra tıkırtı veya benzeri ses konusunda olumsuzluk yaşayan oldumu merak ediyorum. keyif yapalım derken bir süre sonra problem çıkarmasın bu aracı 5-6 sene gibi kullanmayı düşünüyoruz. renk konusunda beyazda karar kıldık ama fikirlere açığız.

bu arada punto evo 1.3 95 hp dualogic içinde yorumlarınızı bekliyorum ( özellikle şanzıman için ).

yardımlarınıza ihtiyacım var. euro her geçen gün yükseliyor, galiba çabuk karar vermem lazım

şimdiden sağolun iyi günler ..

Tuncay A.
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. 1ocak2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 623

Evo 95 kullanıyorum, şanzıman saat gibi çok memnunun, vites geçişlerine özellikle Eco mode açıkken hiç hissetmiyorum.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

dualogic vites tavsiye etmem...c sınıfı bir araçta vasat kalıyor bence...
    Keyif BMW'Dir...

Cemal KÖYLÜOĞLU
    C(C)K cck1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 570

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

+1

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

bir arkadaşımızda var ama bravonun kasasında hantal kalıyor.manuel daha iyi

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

Adınızı düzgün giriniz. Soyadınızı düzgün giriniz.
    projist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 43

hantal ve vasattan anladığım kadarı ile performans olarak yetmediğinden bahsediliyor sanırım ama sürüş konforu açısından dualogic punto'dan memnunum. param olsa bravo alacağım. diğer aksamda bir sorun yaşanması birazda şans işi diyorum. genel olarak problem yok. renk olarak beyaz iyi tercih.

erhan denizli
    erosistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 351

Alıntı asil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir arkadaşımızda var ama bravonun kasasında hantal kalıyor.manuel daha iyi
    bence o kullanımdan kaynaklanıyor. 120bg den bahsediyoruz.

bende de gp 77bg dualocig var. aldığımın ilk ayında vites arızası yaşadım ama garantiden halloldu. şu an 3. yılı ve saat gibi hiç sıkıntım yok. bizim duallogiclerin en büyük avantajı otomatikteyken -+ kullanabiliyorsun. tıkandığında - ye vurup vites küçültüp performansı yakalayabiliyorsun.ki 120bg lik bi araç için bunada ihtiyacın yok. bravoyu 2 defa test sürüşünde kullandım.özellikle U dönüşüne bayıldım. sanki araç olduğu yerde döndü.vites geçişlerinde hiç hissetmedim.

aracı kesinlikle tafsiye ederim, mekanik işçiliği güzel. ses izolasyonu toyota ve ford a göre biraz zayıf geldi bana.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sancar Sönmez
    StarJet Dynamic 1.4 95Bg. piankhy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 25

Çok güzel bir araç. Ben de test etmiş ve çok beğenmiştim. Dualogic, diğer yarı otomatiklerden biraz daha iyi gibi yazılım nedeniyle. Ama tam otomatiğin ya da DSG'nin sarsıntısızlığını ve hızını beklemeyin. Bravo almamamdaki tek neden aracın üretiminin 2013 yılında sonlandırılacak olması. Dikkatinizi çekerim yeni kasası çıkmayacak, tamamen üretimden kalkacak. Bir nevi Stilo'nun daha önce düştüğü durum. Ben, şahsi olarak daha borcu bitmeden üretimden kalkacak bir araç almayı mantıklı bulmadığım için vazgeçmiştim. Elbette herkesin görüşü ve düşüncesi farklıdır.
    StarJet Dynamic 1.4 95Bg.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

ben aynı aracın manuelini kullanıyorum , motor performansı tatmin edecek düzeyde ,ama duologic geçişlerde biraz sorun olduğu için (yokuşlarda bocalaması) ve sportif ruhundan esinlendiğim için manuel tercih ettim

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ismail sezer
    Taykel sezerism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    17 NH 501
    Edilen teşekkür: 94

Teknik Konu Punto evo

1,4 bravo 140 hp multiaır bravo ful .olarak 45000 tl. 17 jant ,lav kırmizı ,metalik renk ,spk ,ak vs.

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşımıza katılıyorum. DUalogic gibi ultra dandik bir sisteme 49 lira verilmez. Golf tsi alın temizinden onların da 7 ileri şanzumanı sorunluymuş. 6 ileri alın...

cihan kesen
    speedy_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022
    Edilen teşekkür: 179

Alıntı reddragon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşımıza katılıyorum. DUalogic gibi ultra dandik bir sisteme 49 lira verilmez. Golf tsi alın temizinden onların da 7 ileri şanzumanı sorunluymuş. 6 ileri alın...
    multijete baktığına göre dizel araç arıyor benzinli düşünür ise tsi güzel bir seçenek

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

Bu dualogic kime ne yapmış anlamış değilim Ben kullanıyorum, 90 beygirde sorunsuz. 120 beygirde yığılma falan olacağını da sanmıyorum. 49 bin liraya c sınıfı dizel otomatik cam tavan başka araç var mı, onu düşünmek gerek bir de.

Aracın 2 seneye üretimden kalkacak olması dezavantaj, bunu iyi düşünün. 50 bin liraya Kia çok güzel bir dizel otomatik çıkardı, bir de ona bakmanızı tavsiye ederim. Kia Soul

Cam tavana gelince; tamamen sorunsuz, sessiz sedasız. Ama olurda hasar alırsa-ki geçen ay başıma geldi- Fiat bünyesinde tamir edecek adam neredeyse yok. Benimkini Fiat yapamadaı, 21 gün bekletti, sonra Maslak'ta bir camcıya ancak yaptırabildiler...

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Ben de dualogic kullanıyorum .Motör olarak bravo çok güzel bir araç tip ve donanım olarak da öyle..
    Benim eleştirdiğim bravo değil dualogic vites yanlış anlaşılmasın....Benim o kadar param olsa hayatta almam dualogic araba...
    Tuhaf sesler çıkaran mantık hatalarıyla dolu bir vites. Her an bozulup elinde patlama olasılığı olan bir şanzuman robotu...Kesinlikle ikinci elde değeri düşücektir. Dualogice anca garanti kapsamında binilir. Garantisi bitince satarken alıcı bulmak zor olur..
    Bu konu daha önce de forumda tartışıldı. Dualogic robotu en ufak arızada komple değişim gerektiriyor ve maliyet büyük.. Manuel alınacaksa bravo çok iyi seçim
    Konu reddragon tarafından (27/05/2011 Saat 23:48 ) değiştirilmiştir.

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

manueli candır
    TSİ Jetta.

uğur koç
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

yorumlarınızı takip ediyorum arkadaşlar öncelikle sağolun düşünmeye ve karşılaştırmalara devam ediyorum. megane ( edc ) ve leon (dsg) -ki her ikiside çift kavrama- değerlendirmeye alınabilir belki ....

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Dualogic bir bravo kullanmadım ama aynı güce sahip toyota auris kullandım yaklaşık 5 ay binebildim. Vites geçişleri bu güçte olan araçlarda (eğer otomatik araç daha önce kullanmadıysanız) zor durumlarda bırakabiliyo. Yarı otomatiklerde devirleri ayağınızla iyi ayarlamanız gerekiyor ama tabi bu duruma zaman içerisinde alışırsınız. Bunun dışında otomatik vites her zaman manuel e göre daha avantajlı diye düşünüyorum özellikle dur kalkları sürekli yapıyorsanız. Şimdiden hayırlı olsun allah kaza bela vermesin. Zevkli sürüşler

uğur koç
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

1.3 mj 95 hp dualogic evo test eden veya kullanan var mı? sonuclar nasıl ozellikle şanzıman

zafer durukan
    zaferdurukan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34dp 4611
    Edilen teşekkür: 44

ses yalıtımı ford ve toyota ya kıyasla çok zayıf demişiniz!!! toyota yı bilmem ama ford dizeller dünyanın en rezil yalıtıma sahip aracı kanımca o zaman bravo yu direk silmem gerek aklımdan
    OTOMOBİL 100 YILDIR KULLANILAN BİR ULAŞIM ARACIDIR. HİNT İNEĞİ MUAMELESİ YAPIP TAPMANIN LÜZUMU YOKTUR.

Emre Emre
    Human Rogue (WoW) bvulgari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 186

Seat Leon düsünyosan 2012 de yeni kasası cıkıcak ona bakabilirsin..Şimdiki kasa eski olucak.Cabuk almam lazım diyosan Megane edc daha mantıklı..Ben olsam tam otomatik dısında hiç bir yarı otomatik yada robotlu şanzıman almam..
    This is not personel, just business..

Sayfa 1/2 12 SonSon