Sayfa 2/2 İlkİlk 12
34 sonuçtan 21 ile 34 arası

Konu: City mod(servo motor arızası)

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı incubus001 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim aracımdada direksiyon problemi çıktı. 2006 model. servis saolsun ikiletmeden değiştirdi. 2000 lira artı işçilik dediler. tek kuruş para vermedim. bilginize.
    Tuncay hangı servıs? belge varmı elınde
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

UĞUR K
    seyrusefer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 140

Alıntı nakcicek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş sizin bildiğiniz bi araç var mı? En azından dava açarken plakasını vermek suretiyle örnek gösterelim mahkeme servisten bilgi istediğinde elle tutulur bir dayanağımız olsun.

Arkadaşlar aracımın sorununu yazılı olarak verin tüketici heyetine başvuracağım diyorum bana yazı mazı veremeyiz diyorlar ne yapayım???????

Aracımın arka camına puntolarda kronik servo motor arızası var yazdırmayı düşünüyorum ne dersiniz?

süper fikir

Asim B
    Marker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    9898
    Edilen teşekkür: 75

Alıntı nakcicek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    servise aracımın sorununu yazılı olarak verin tüketici heyetine başvuracağım dedim yazılı bi şey vermeyiz gidin başvurun dediler...Yardımcı olacak kimse yok mu? Yoksa herkes bana ne nede olsa benim puntom cici modundamı?
    Ekspertiz raporu alin servo motoru agrizali diye yazacaklardir onu kullanabilirsiniz.

AYDIN GÜR
    gemlikli_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 288

ya bu servisleri anlamıyorum benımde city arzalı cıktı 1900 msarafı var fabrıka dediki %75 bizden %25 i senden dediler musteri hizmetlerine telefon ettim itiraz ettim ağızımagelenı saydın biz size döneceğiz dediler ne saçma iş bu ya değiştiren değiştiriyor değiştirmeyende ugrastırıyor 600 tl askari ücret olan bir ülkede 475 tl iyi para birde fiatın hatasından dolayı veriyoz kesinlikle kabul etmeyeceğim.gerekirse mahkemeye verecem yazın işin de yok uğrasırım valla
    yukarıda ddeğiştirdiğini söyleyen arkadaşlar değiştine dair evrak döküman varmı dosya oluşturacağımozellikle 2006 ve 2007 modeller olursa iyi olur emsal olması acısından duyarlı arkadaşlardan yardım bekliyorum

MUSA DURMUŞ
    musadurmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    07sg209
    Edilen teşekkür: 0

merhaba aracımı aldıktan 3 gün sonra cty arızası benim de başıma geldi antalya fiat servisine gittim %80 nini fiatın karşılayacağını söylediler ben de yaptırdım.Ama yaptırmadan önce fiat genel merkezi aramıştım. 10 gün sonra geri döndüler ve ödediğim %20 lik kısmını geri verdiler .Bilginize.......!

kürşat tokgözoğlu
    ktpunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    14 az 415
    Edilen teşekkür: 45

city arızası 2010 - 2011 model araçlarda giderilmiş bir durum mu ? yoksa hala devam ediyor mu? bi de ben city modunu hiç kullanmıyorum. belki onun da bir etkisi olabilir. bir de şu durum var arkadaşlar direksiyonu tam sağa veya tam sola dayarken yani o küt sesini duymak (direksiyonun dönebileceği maksimum yere ulaşması) onu sert bir şekilde de yapmak direksiyona kesinlikle zarar veriyor. hatta elektrik motorunu devreye sokmuş haldeyse daha çok zarar veriyor
    GRANDE PUNTO 1.4 STARJET 16v LPG

UĞUR K
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar ben de dün itibarı ile aynı arıza için servisteydim iyi niyet adı altında %40 ını karşılayacaklarını, kendilerinin elinden gelen bişey olmadığını, araç arızasının tofaşın sistemine girdiğinde iyi niyet olarak %? verceğini tofaşın belirlediğini söylediler. Ben de bugün müşteri hizmetlerini aradım, talebimin alındığını ilgili birimin en kısa sürede bana döneceğini söylediler bakalım ne olacak! %10 bile ödemeye niyetim yok 1935 liranın %10'u bile çok para. Ayrıca aracımın arızasını direksiyon kont. ünitesi diye söylediler!

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

Alıntı seyrusefer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben de dün itibarı ile aynı arıza için servisteydim iyi niyet adı altında %40 ını karşılayacaklarını, kendilerinin elinden gelen bişey olmadığını, araç arızasının tofaşın sistemine girdiğinde iyi niyet olarak %? verceğini tofaşın belirlediğini söylediler. Ben de bugün müşteri hizmetlerini aradım, talebimin alındığını ilgili birimin en kısa sürede bana döneceğini söylediler bakalım ne olacak! %10 bile ödemeye niyetim yok 1935 liranın %10'u bile çok para. Ayrıca aracımın arızasını direksiyon kont. ünitesi diye söylediler!
    hayır sakın para vermeyin seve seve değiştirmeye mahkumlar

https://forum.grandepuntotr.com/tekn...ur-umarim.html

bu konuyu bir okuyun

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Alıntı ktpunto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    city arızası 2010 - 2011 model araçlarda giderilmiş bir durum mu ? yoksa hala devam ediyor mu? bi de ben city modunu hiç kullanmıyorum. belki onun da bir etkisi olabilir. bir de şu durum var arkadaşlar direksiyonu tam sağa veya tam sola dayarken yani o küt sesini duymak (direksiyonun dönebileceği maksimum yere ulaşması) onu sert bir şekilde de yapmak direksiyona kesinlikle zarar veriyor. hatta elektrik motorunu devreye sokmuş haldeyse daha çok zarar veriyor
    Devam ediyor fakat araçlarımız daha yeni olduğundan tek tük arızalı araç var forumlarda.. Sistem değişmedikten sonra eninde sonunda kaçınılmaz bu arıza.
    Ben ilk başlarda city modu kapatıyordum ama uzun zamandır full city açık geziyorum. Bi arkadaşta yazmış zaten city modunu açmak ya da kapamak olacak olanı değiştirmiyor...

UĞUR K
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar aracımı 2 gün öce direksiyon arızası nedeni ile servise götürdüm. 1935 tl masraf çıkardılar ve iyi niyet adı altında %40 indirim yaptılar. Aracı yaptırmadım ve müşteri hizmetlerini aradım, ilgili departmanın beni arayacağın söylediler ve bugün arandım. Telefondaki yetkili aracımın garantisinin bittiğini, gerekli indirimin yapıldığını ve daha fazla bir indirim yapılmayacağını söyledi. Ben de grandepuntoforum da birçok kişinin bu tamiratı ücret ödemeksizin yaptırdığını söyledim, o da intternetteki her yazılana inanmamamı zaten yeni model araçlarda bu sıkıntının giderildiğini söyledi. Peki yeni araçlarda bu sıkıntının giderildiğini kabul etmeniz eski araçlarda da var olduğunu kabul etmek demek olmuyor mu? Diye sorduğumda, yine garantisi bitmiş aracımdan bahsetti. şimdi soruyorum bu araca böyle binecek miyiz şimdi?

Bu sorunu yaşayan bir sürü arkadaş var ve hepsi dağınık, başka başka yerlerde bir örgüttlenelim bence bir arada hareket edelim eğer %40 ını kabul ediyorsa aracın fabrikasyon arızalı olduğunu kabul ediyorlar demektir yoksa hiç kimse kendi hatası yoksa cebinden para çıksın istemez hele de ekonomik politikasını ince ince belirleyen fiat gibi dünyaca büyük şirketler!

AYDIN GÜR
    gemlikli_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 288

city modunu ücretsiz değiştiren arkadaşlara seslenıyorum para vermeyin seve seve değiştirecekler diyorlar ama bize servis ve müş hizmetleri garantisi olmadığı için azda olsa parasız olmaz diyor ücretsiz city mod değiştiren arkadaşlar varsa elinizde belgeler lütfen ulaştırın bizlere bu dertten kurtulalım ama bu konuda o kadar kafa karıstıran arkadaşlarda konuya vakıf değilse arkadaşlarımızıda yanlış yonlendirmesin ler
    arkadaşlar dökümanları bekliyor olacağız

Hasan *
    Elektronik Otomasyon asukasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 195

arkadaşlar 2009 model olarak aldığım aracımın tüm servis kayıtlarına baktırdığımda city ile ilgili bir sorunla herhangi bir işlem yapılmadığını gördüm, muhtemelen 2009 ve sonrası araçlarda bu sorun giderilmiş, ancak benimde forum ve diğer yerlerde yaptığım araştırmada birçok garantisi bitmiş aracın kronikleşen bu sorun nedeniyle servisler tarafından ücretsiz onarıldığı konusunda bilgilere ulaştım, diğer arkadaşlarımında belittiği gibi bu sorundan muzdarip olan ve sorununu ücretsiz olarak yaptıran arkadaşlarımızın burada gerekli evrak ve belgeleri paylaşmaları, diğer mağdur olan arkadaşlarımıza çok çok yardımcı olacaktır. benim başıma bu sorun ile ilgili bir durum gelmediğinden yapabileceklerim kısıtlı ancak yinede elimden gelenin en iyisini yapmaya hazırım. Tüm arkadaşlarımı bu konu ile ilgili birlik olmaya davet ediyorum.
    Punto Evo 1.4 Dynamic S&S Dualogic
    FG Monster 4x4 1/6 Off-Road
    Revo 3.3 4X4 1/8 Off-Road

Şahin Şahin
    Sahin001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Cevap: City mod(servo motor arızası)

Aynı sorunu yaşıyorum arac 2005 punto. 10 yıllık ticari ömrü dolduğu için yapmıyorlar .hala uğraşıyorum. Mahkeme karari olan varsa paylaşmasini rica ediyorum ücretsiz değişim için.

EVO fire 1.4 8V LPG
    ethemyigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 76

Standart Cevap: City mod(servo motor arızası)

.
    Konu ethemyigit tarafından (13/03/2016 Saat 23:00 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12