Sayfa 1/4 1234 SonSon
73 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 75 Lik GP hakkında görüşleriniz?

Ahmet Saraçoğlu
    Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 BM 7250
    Edilen teşekkür: 1

Bilgilendirme 75 Lik GP hakkında görüşleriniz?

Merhaba , Siteye az önce üye oldum ve ilgimi çeken konularda ufak bi göz gezdirdikten sonra konuyu açayım dedim.Şu an kullandığımız aracımızı satıp bikaç ay içinde 22-23 milyar civarı ikinci el bi dizel araç almayı planlıyoruz.
    Şu zamana kadar CorsaC cdti ,Citro C3 hdi, Cordoba tdi gibi birçok alternatif düşündüm ve Corsanın direksiyon kutusu arızası , C3 ün iç mekan kalitesizliği genelde Cordoba üzerinde durmama neden oldu.Fakat düşündüğüm Cordoba lar 2003-2004 model 100.000 km civarı 3 yaşını doldurmuş araçlar.

:fiatsmile: Grande Puntonun aynı fiyat aralığında ikinci elde km si az , yaş bakımından garanti kapsamından çıkmamış olması büyük avantaj.Fakat bu fiyata bulabileceğim GP ; 1.3 multijet 75 hp lik modeller.90 lık olanlar 26 civarı ve o fiyata çıkmamız mümkün gözükmüyor...:bawling: :bawling:
    Kısıcası 75 lik GP hakkındaki görüşlerinizi rica edicem.
    *90lıkla arasında şehir içinde çok fazla bi performans farkı varmı??
    *6 değilde 5 vites olması şehir içinde avantajmı dezavantajmı , dezavantajsa çok fazla bi sorun yaşarmıyım??
    *75 lik aldığımda ilerde 90lık ,,, veya (((Sadece performans açısından )))Seat Cordoba almadığım için çok pişman olurmuyum??
    Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

******************************_____________EDIT___ ___________************************
    GP multijeti ikinci elde güvenilir bi şekilde alabileceğimiz , fiyatın bi kısmında kredi kullanabileceğimiz bi servis acente vss bi yer varmı??((Beylikdüzü birmota yakınım.Onun böyle bi hizmeti veya başka bi semmteki birmotle böyle bi teması olabilirmi??))
    Konu Saraçoğlu tarafından (12/05/2007 Saat 14:05 ) değiştirilmiştir.

AliCan Baycan
    maviş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 DT 3205

Öncelikle Ahmet hoşgeldin,
    benim dizel 75 beygir GP'im var ve ben gayet memnunum. Sanırım almayı düsündün GP active ve 75bg olacaktır olacaktır eger devrini düzgün tuturabilirsen gayet seri, yokuş yukarı ve düz yolda çoğu aracın seni yakalaymacağı bir araç. Tabii alabiliyorsan 90 beygirligini alman tavsiye ilerde daha çok performans istiyorsan 75 beygir zayıf kalabilir.
    Eger sadece sehir içi kullanırım çok sık son süratlerde seyretmem diyorsan kesinlike 75 beygir derim; hem 90 beygirlige göre biraz daha ekonomiktir hemde alım gücüne göre alabileceginin en iyisi gibi duruyor
    Seat almadıgına pişman olacağını zannetmiyorum bence gidip GP'yle bir test sürüşü yap derim bence. Kullanınca emin ol gidip Gp alacaksındır.
    GP alda hangisini alabiliyorsan onu al pişman olmazsın
    aktif forumlar
    Hata Yapmaktan Korkma...

ufuk bakal
    ufuk61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41 EU 361
    Edilen teşekkür: 122

ahmet aramıza hoşgeldin bence doğru düşünmüşsün gp üzerinde durmakla

Alp BELGEN
    Alp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 326

75 hp şiddetle tavsiye ederım özellikle şehir içi kullanım için

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

ahmet kardeşim hoşgeldin aramıza... bende araba alırken corsa c3 polo clio peogeot 207 ve gp yi test ederek aldım... çok uzun sürdü tabi...test sürüşü yaptım bi çoğu ile... gp almnak aklımın ucundan bile geçmiyodu... arabaya bindim bu araba benm olacak dedm aldım farkı göreceksin tasarım olarakta donannım olarakta bence motor olarakta... 75 bg bence yeterli hele şehir içinde çokda önemli değil 6 vites olması ama performans olarakda tatmin edecektir...21-22 milyara active modelini bulursun rahatlıkla... forumdaki herkes gplerini karşılaştırarak almıştır... test etmeni tavsiye ederim... çünkü herkesin beklentileri farklı otolarından... ee tabi 90 bg alabiliyosan tuzu biberi olur... tekrar aramıza hoşgeldin

Ahmet Saraçoğlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 BM 7250

Corsa C nin performansı o motor hacmine göre çok iyi gelmişti bana.Bi zamanlar geç bi saatte boş yolda 1.5 Kia Riomla ne yaparsam yapayım geçememiştim.GP dek motor Corsa da kullanılan motorla aynı ama ağırlık farkı çok sorun olurmu?

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı maviş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Ahmet hoşgeldin,
    benim dizel 75 beygir GP'im var ve ben gayet memnunum. Sanırım almayı düsündün GP active ve 75bg olacaktır olacaktır eger devrini düzgün tuturabilirsen gayet seri, yokuş yukarı ve düz yolda çoğu aracın seni yakalaymacağı bir araç. Tabii alabiliyorsan 90 beygirligini alman tavsiye ilerde daha çok performans istiyorsan 75 beygir zayıf kalabilir.
    Eger sadece sehir içi kullanırım çok sık son süratlerde seyretmem diyorsan kesinlike 75 beygir derim; hem 90 beygirlige göre biraz daha ekonomiktir hemde alım gücüne göre alabileceginin en iyisi gibi duruyor
    Seat almadıgına pişman olacağını zannetmiyorum bence gidip GP'yle bir test sürüşü yap derim bence. Kullanınca emin ol gidip Gp alacaksındır.
    GP alda hangisini alabiliyorsan onu al pişman olmazsın
    aktif forumlar

üzerine söylenecek söz bırakmadın.
    tek kelime ile, katılıyorum.

ufuk bozkaplan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326

Alıntı Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Corsa C nin performansı o motor hacmine göre çok iyi gelmişti bana.Bi zamanlar geç bi saatte boş yolda 1.5 Kia Riomla ne yaparsam yapayım geçememiştim.GP dek motor Corsa da kullanılan motorla aynı ama ağırlık farkı çok sorun olurmu?
    valla bende sana şöle söliyeyim çok yakın arkadaşımda corsa var cdti 2006 model arababa mak. 165 km hız yapıodu ve acayip moreli bozuldu biraz dalga geçtimde çünkü ben gpimle 180 km hıza çıkıyodu düz yolda corsa ile aynı motor kullanılıyo ama corsa 70 bg punto 75 bg, Corsa 175 NM torku var grandenin 190 NM torku....bu bana göre 15 Km lik bi hız farkı yapıo otobanda

Ahmet Saraçoğlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 BM 7250

180 görülüyorsa ve tork ta corsadan 15 nm fazlaysa adam olana çok bile çok teşekkürler...

bide donanım hakkında bikaç bilgi verirseniz ,,,
    En azından bi dijital klima olsun istiyorum...75 liğin donanımlarında varmı???
    Gösterge panelindeki büyük dijital ekran tüm donanımlarda aynı özellikleri sunuyormu???
    ESP 75 likte varmı ?varsa handi donanımda? yoksada olmasada olurdenicek bi yol tutuşu varmı???
    Sayacağınız donanımlara sahip GP 1.3 m.jet 75 liklerden hangi donanımlar ikinci elde kaç milyar aralığında???
    Bide ben Beylikdüzü birmot a 5-10 dakika uzaklıktayım ama hiç sormak aklıma gelmedi , orda ikinci el varmıdır?

((((((((Biraz fazla oldu ama yardımcı olursanız ))))))))
    Konu Linos tarafından (10/05/2007 Saat 14:48 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood!

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

180 görülüyorsa ve tork ta corsadan 15 nm fazlaysa adam olana çok bile çok teşekkürler...

bide donanım hakkında bikaç bilgi verirseniz ,,,
    En azından bi dijital klima olsun istiyorum...75 liğin donanımlarında varmı???
    Gösterge panelindeki büyük dijital ekran tüm donanımlarda aynı özellikleri sunuyormu???
    ESP 75 likte varmı ?varsa handi donanımda? yoksada olmasada olurdenicek bi yol tutuşu varmı???
    Sayacağınız donanımlara sahip GP 1.3 m.jet 75 liklerden hangi donanımlar ikinci elde kaç milyar aralığında???
    Bide ben Beylikdüzü birmot a 5-10 dakika uzaklıktayım ama hiç sormak aklıma gelmedi , orda ikinci el varmıdır?

((((((((Biraz fazla oldu ama yardımcı olursanız ))))))))
    donanım olarak bahsettiklerin Dynamicte var. ancak esp sadece 90 hp multijet ve 95 hp starjette var. ben yol tutuşundan gayet memnunum.

performans olarakta beklentin ne bilmiyorum ancak özellikle şehiriçinde kesinlikle yeterli eğer memnun kalmazasan ilerde chip yaptırabilirsin.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

yusuf tosun
    alphaville - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 2

Standart merhabalar

Öncelikle karşılaştırdığın otomobillerle bende karşılaştırdım puntoyu.20.000 km de 2006 model dynamıc 75 beygirlik bir punto aldım sonunda.Aldığım fiyat 24.000 ytl aracımdan şu ana kadar süper memnunum özellikle donanım konusunda ihtiyaşlarımı karşılıyor.Sadece motor performansı konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim.Fakat bunuda kimsenin yanlış anlamasını istemem.Çünkü Bundan önceki arabam 1,6 C4 dizel idi.Onun ivmelenmesine sahip değil tabiki 75 hplik multijet ama yine arkadaşlarında belirttiği gibi Corsa ile arasında bariz farklar var.Özellikle Corsadan uzak durmanıu tavsiye edeceğim bence hiç hoş bir araç değil.Punto şu an sınıfındaki en iyi araç bence.Arkadaşlarında dedği gibi kullandığında aradaki farkı göreceksin.Ben C4 ten sonra bir araba arayışına girdiğimde hepsini test ettim ve deli gibi araştırma yaptım.Maddi gücüm musait olmayınca 75 lik aldım tabii imkan olsa 90lık özellikle tavsiye ederim.

Ahmet Saraçoğlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 BM 7250

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    performans olarakta beklentin ne bilmiyorum ancak özellikle şehiriçinde kesinlikle yeterli eğer memnun kalmazasan ilerde chip yaptırabilirsin.
    Performans olarak hacminin ve sınıfının ötesinde bi beklenti tabi ki yanlış olur ama en azından sınıfı dahilindeki araçlardan geride kalmaması benim için yeterli.

ufuk bozkaplan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326

Performans olarak hacminin ve sınıfının ötesinde bi beklenti tabi ki yanlış olur ama en azından sınıfı dahilindeki araçlardan geride kalmaması benim için yeterli.
    bikere sınıfının gerisinde kalan bi araç asla değil bizim saydığımız özellikler sınıfının ötesinde üstünde ve hatta bazı özellikleri hacim mesela örnek vericek olursak a segmentine yaklaşan bi otomobil... donanım olarakta benm gpmde dynamic ve konfor paketli
    4 hava yastığı abs park sensörü elektrik destekli bel mp3 çalar diz kolçak sis farı özellikle ben city versiyonlu direksiyonu çok seviyorum ve yol tutuşu tabiki tasarım beni en çok cezbeden özelliklerinden biri... gpnin peki hiç mi olumsuz yönü yok diiceksin şimdi var tabiki ama çok fazla can sıkan şeyler değil buna emin ol...

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

bencede kesinlikle 75 bg dizel deerim 90 lıklara göre daha seri ve ekonomik bir araç tabi şehir içi şehir dışı 90 lık daha ağır basar 6 vites bana sorarsan biraz sınırlarını zorla ve acele etmeden dynamıc 75 m jet al derim daha sonra keşke dememek için active , dynamıc arasındaki fark hatırladığım kadarıyla dijital klima ,mp3 çalar tam yol bilgisayarı kapı kolları aynalar , sis , vs....

Emre Ayvaz
    shoparr_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 AE 6232
    Edilen teşekkür: 85

75 e kötü diyemem ama arada bir bastınmı gitsin istiyorsan bu büyüklükte ve ağırlıkta bir araca 90 hb idealdir ama şehir içi için yeterli olur 75 hb. 6 vitesin uzun yolda faydası var yakıt anlamında da ama 75 de kesinlikle kötü değil biraz para durumlarını sıktığında uygunsa 90 al derim..hoşgeldin aramıza.

whskyebuz whskyebuz
    whskyebuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri

Benim aracım 75hp dizel dynamic, esp yok, araçtan çok memnunum gerek performansı gerekse de tüketimi yüzümü güldürüyor, kesinlikle tavsiye ederim, imkan olursa tabiki 90hp fakat 75hp'lik olanı da son derece tatmin edici.

TEZEL KORKMAZ
    DeWıL 45 TEZEL PUNTO 45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 31

kesınlıkle whskyebuz abıme katılıyorum

Oruç Yılmaz
    (diğer bir) 2 teker üye unik06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 342

itina ile tavsiye edilir

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Performans olarak düşündüğün otomobillerden (Cordoba, C3...) daha iyidir GP.Zaten motor diğerlerinden daha modern, sessiz ve güçlü.90 ile 75bg arasında çok önemli bir fark yok...

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sen gel benim 75 liğe bin görürsün performansı. 90hp lerle kapışırım valla. ayrıca 5 vites olması bence daha iyi. paso vites değişmen gerekmiyor.

Sayfa 1/4 1234 SonSon