14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Yeni nesil evo ve evo kit hakkında...

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Standart Yeni nesil evo ve evo kit hakkında...

değerli forum arkadaşlarım...Henüz 1 haftalık evo kullanıcısıyım uzun bir zamandan sonra fiat ı tercih ettim donanımından dolayı uzun soluklu incelemeler sonucu verebileceğim para kadar en iyisini yapmaya çalıştım sonuç fiat punto evo oldu...aracımı teslim aldım uzun uzuzn anlatılan aracımın özelliklerini denemek için trafiğe çıktım bir iki kırmızı ışığa geldim start-stop deneyeceğim bir türlü beceremedim ertesi gün soluğu serviste aldım malum birde yan çıtalar sorunum vardı daha önce yazdıklarımı okuyan arkadaşlar bilir, neyse serviste bir şok la karşılaştım aracımda evo kit yokmuş nasıl olur filan derken bu 1-2 ay içerisinde gelecek olan ve televizyonlarda reklamı çıkıp duran yeni nesil evo imiş ve fiat bu yeni nesil araca daha önce opsiyonel olarak sunduğu bir sürü özelliği evokit adı altında toplamış ancak kendi web sayfasında yeni nesil evo özelliklerini vermeye başlamışlar birde birmot sayfası var onda tüm model özellikleri ve fiatları yazmakta ben yeni nesil evo parası verip asist kit multi medya ve skydome özellikleri olan aracı almışım şimdiki durum şu 2 ay sonra yeni nesil evo yu verecekler büyük yanlışlık yapılmış tabi bu işlem için maalesef değiş tokuşda tekrar para vermek zorunda kalıcam ama bunu yapmak için yeni aracı sipariş etmek zorunda kaldım...ama allahtan yeni aldığım bu evo ile ilgili hiçbir sorunla karşılaşmadım maaşallah tıkır tıkır çalışıyo aracınızı alırken aman dikkat edin bir heyecana kapılık yanlışlık yapmayın...saygılarımla

Çok önemli değil Sorun söyleyelim
    isuldor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 35

yani şimdi siz arabanızı kullanıyorsunuz ve geri verip yenisini mi alacaksınız?

ben tam anlamamakla beraber satıcının eğer sizi yanlış yönlendirdiğinizi düşünüyorsanız geri iade veya değiştirme yolunuzun olduğunu düşünmekteyim

A CL
    muhammedçelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 37

Aslında bende bu konuda biraz muzdaribim aracı alırken nerden çattıysam acemi bir pazarlamacıya denk geldim bana ne aldığım aracın donanımlarıyla ilgili bir bilgi verdi nede diğer kitler hakkında, dedimya acemi araç hakkında bilgisi sıfır.. o varmı? olması lazım,bu varmı?sanırım var,şu varmı?kem küm...velhasıl araçta ne olup olmadığını aldıktan sonra test ederek öğrendim.aracım 1.3 multijet evo start&stop+asist kit miş...ben aracı araştırmadan aldım bayiye gittim aracı gördüm ertesi gün gittim parayı ödedim aracı aldım şimdi tekrar alacak olsaydım +evo kit+95hp olan bir araç alırdım..demek istediğim iyice araştırmak lazım...

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah

hmm evet biraz tuhaf olmuş satıcının bilgisizliği
    elinizde donanımı ile ilgili bir ön fatura vs. olsaydı aslında olay çözülürdü ama sanırım biraz araç ile ilgili bilgisizliğinize denk gelmiş (maalesef Türkiye de satıcılar hiç bişey bilmiyor daha doğrusu kimse bulunduğu yeri hak etmiyor ve doldurmuyor)

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

2 ay o aracı kullandıktan sonra üzerine fark versenizde değiştirmezler,ben buna ihtimal vermiyorum,sizi oyalamak için böyle konuşmuş olabilirler,ellerinden yazılı bir belge almalısınız bu taahhütleri için...

A CL
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı isuldor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hmm evet biraz tuhaf olmuş satıcının bilgisizliği
    elinizde donanımı ile ilgili bir ön fatura vs. olsaydı aslında olay çözülürdü ama sanırım biraz araç ile ilgili bilgisizliğinize denk gelmiş (maalesef Türkiye de satıcılar hiç bişey bilmiyor daha doğrusu kimse bulunduğu yeri hak etmiyor ve doldurmuyor)
    Aracın kataloğu bile yoktu+test aracıda yoktu aracı test etmeden aldım torpido soğutma varmı? ha..mm..hmm sanırım var klimadan soğutuyor...2 gün öncesine kadar far sensörü ver olarak biliyordum sonuçta aldık işte yapacak bişe yok...

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Daha öncede yazmıştım bir konuda,akadaşıma 1.3 Evo Dynamic satmışlar skydome hariç bütün donanımlar var diye.Ne asr-esp ne popkit nede blueme özellikleri var,en baz model bildiğin Evo Dynamic 1.3 mjet,benim uyarmamla anladı aracının ne olduğunu,bayi ile kavgası olacaktı netice nedir bende bilmiyorum....

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah

Tüketici hakları derneklerine başvurulursa çözüm geç de olsa geliyor

ama malesef o dernekler de çok amatör bu ülkede iki şeyi başarabilen tarihe geçer

1- sosyal toplum örgütlerini düzenleyip verim sağlayan
    2- minibüs ve taksicileri hizaya getirebilen

neyse kazasız belasız kullanın aracınızı çok da takmayın eğer var diye sizden fazla para tahsil etmemişlerse ve fiyat olarak normal aldıysanız kullanın gitsin

A CL
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı isuldor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tüketici hakları derneklerine başvurulursa çözüm geç de olsa geliyor

ama malesef o dernekler de çok amatör bu ülkede iki şeyi başarabilen tarihe geçer

1- sosyal toplum örgütlerini düzenleyip verim sağlayan
    2- minibüs ve taksicileri hizaya getirebilen

neyse kazasız belasız kullanın aracınızı çok da takmayın eğer var diye sizden fazla para tahsil etmemişlerse ve fiyat olarak normal aldıysanız kullanın gitsin
    öyle yapıyorum zaten 2 hafta önce 33.750TL ye aldım bilmiyorum fiyat nasıl

Osman D
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı *USTA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 ay o aracı kullandıktan sonra üzerine fark versenizde değiştirmezler,ben buna ihtimal vermiyorum,sizi oyalamak için böyle konuşmuş olabilirler,ellerinden yazılı bir belge almalısınız bu taahhütleri için...
    Merhaba ismim osman. Aynen dediğiniz gibi yaptım ve taahüt aldım inanın şok oldum ilk önce o yüzden bu sefer işimi sağlama aldım şimdi emanet olarak binmekte zor oluyo ama iki ay çabuk geçer umarım...

Osman D
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı muhammedçelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında bende bu konuda biraz muzdaribim aracı alırken nerden çattıysam acemi bir pazarlamacıya denk geldim bana ne aldığım aracın donanımlarıyla ilgili bir bilgi verdi nede diğer kitler hakkında, dedimya acemi araç hakkında bilgisi sıfır.. o varmı? olması lazım,bu varmı?sanırım var,şu varmı?kem küm...velhasıl araçta ne olup olmadığını aldıktan sonra test ederek öğrendim.aracım 1.3 multijet evo start&stop+asist kit miş...ben aracı araştırmadan aldım bayiye gittim aracı gördüm ertesi gün gittim parayı ödedim aracı aldım şimdi tekrar alacak olsaydım +evo kit+95hp olan bir araç alırdım..demek istediğim iyice araştırmak lazım...
    Arkadaşım bu start-stop olduğuna emin misin eğer arabayı aldıysan hemen bir dene çünkü bildiğim kadarıyla yeni nesil evo lar 2 ay sonra gelecekler umarım bir hata olmamıştır.

ismail sezer
    Taykel sezerism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    17 NH 501
    Edilen teşekkür: 94

Teknik Konu Punto evo

Arkadaşlar bayiler arabaları tan bilmiyor . Tabi hepsi değil ,ama yinede alıcının alacağı arabayı iyi etüd etmesi lazım vede satiş sözleşmesinde aldığı araçın özelliklerini yazdırmalı yoksa yanlış araba alır saygılar.

A CL
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı ecosi26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım bu start-stop olduğuna emin misin eğer arabayı aldıysan hemen bir dene çünkü bildiğim kadarıyla yeni nesil evo lar 2 ay sonra gelecekler umarım bir hata olmamıştır.
    Var kardeş denedim benim evo yeni nesil euro5 motormuş start&stop standart donanımda..

Turan Unes
    paren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 9

ben arabayı almaya gittiğimde satış yapan temsilci aracı benim kadar bile tanımıyordu...
    malesef bende aracı alacağım zaman BluME de ekletmek istedim ne yapacaksınız lazım olmaz dedi şimdi ise kabul ettiğime bin pişmanın keşke BluMe paketinide alsaydım. Ben aldığım zaman Evokit olarak toplamamışlardı...