Sayfa 1/2 12 SonSon
32 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 1.3 mutlıjet 75 vs opel astra 1.6 twınport

Engin Tan
    engincantan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65
    Edilen teşekkür: 155

Standart 1.3 mutlıjet 75 vs opel astra 1.6 twınport

bugun yaklasım 5 km boyunca opel le kapıstık sehırıcınde cok rahat bı sekılde her yerde ezdım adamı...ben aracımdan bu kadar bı performans beklemıordum..sanırım surucu faktoru de war ısın ıcınde yoksa bana sorarsanız opel gecer dıe dusunuyorum...opel 105 beygırdı yanılmıyorsam 1.6 modellerı ve 150 tork u wardı...sonuc etkıleyıcıydı aracıma bıdaha aşık oldum

A.T.y Tay
    AhesteGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

75Bg böyleyse bizim 95HP motoru hayal edemiyorum

İrfan Demirer
    kaptan_ahab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 378

Agresif kullanımda araçlarımız gerçektende bizleri şaşırtıyor

Can Çağrı Kara
    kornman887 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 26

Evet ya, bide şu 1.9 dizel motoru getirseler...

uğur ural
    dexter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 142

kapışmada teoriden ziyade pratik önemli... araban ne olursa olsun şoförlük yoksa hacı murata kaybedersiniz..

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

top speed olsa opel ağlatırdı vallahi

murat akbaş
    muratx41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 123

1.3 punto ile opeli gecmeniz düzgün sürücü olsaydı hayaldi

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

1.3 neler yapıyor bilseniz trafikte 1.6 leonlarmı,1.6 cooperS lermi bmw 3.20d lermi,subarularmı,hondalarmı her türlü gider keşke video çeksemde koysam.

1.6 opelde kasaya göre ağır kalıyor vitesleri iyi ayarlarsanız her türlü öndesiniz.Atı kendisi değil jokeyi götürür

Mehmet ÇEVİK
    Opel Astra H 1.6 Enjoy Sp m_cevik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 55

Bende aynı araçtan var asta 1.6 twinport arkadaşım da da astra 1.3 90 bg lik var valla yaklaşamıyor bana ama astranın tabi kasa daha ağır 1.3 75hp puntonun ivmelenmesi daha seri olabilir

murat aras
    opexturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 83

valla benim evo da kağnı gibiydi ama 10 bin bakımından sonra araba roket gibi oldu 4. viteste 70 ile 120 arası o kadar seri ve keyifli hızlanıyor ki zaten 120 den sonra 5. vitese atınca da yapıştırrrrrrrrrrrrrrr
    kArŞIYAkA çARŞı

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

maksimum hızda üzer ama sizi
    Keyif BMW'Dir...

Samet Korkmaz
    bozo114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 34

Alıntı opexturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla benim evo da kağnı gibiydi ama 10 bin bakımından sonra araba roket gibi oldu 4. viteste 70 ile 120 arası o kadar seri ve keyifli hızlanıyor ki zaten 120 den sonra 5. vitese atınca da yapıştırrrrrrrrrrrrrrr

ya aynı arabandan bende de var, şu anda 5600km de. ve 90 deyince 5i istiyor. normal mi bu?

Yunus Kahraman
    yunus kahraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 34

yanlış anlaşılmak istemem ama şehir içinde hızlı kullanımı tasvip etmiyorum. Hem kendi canınızı, hemde başkalarının canını tehlikeye atmayın arkadaşlar. En azından trafiğin az olduğu yerlerde ve geç saatlerde yapın.
    Konuya gelicek olur isek; aracın turbo ve daha rahat toparlar. Silindir hacmin düşük ve turbolu oluşundan ötürü silindir hacmin zatn aşırı yüksek seviyeye. 17.5 oranında bir sıkıştırman söz konusu. Bu atmosferik bir motorun hayal edemiyeceği bir rakam. Hal böyle iken çok daha rahat toparlarsın. Şehir içi avantajı bu olur. Arkadaşların dediği gibi uzun yolda Astra seni üzerdi olayı değil Astra nın top speedini bilmiyorum ama 1.3 Palio ile 205 km hıza ulaşmıştım. Punto sanırım sürtünme kat sayısının daha iyi olmasından ötürü daha fazladır diye tahmin ediyorum.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Engin Tan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65

beyler bende katılıyorum size tabıkı maksımum hızda yada duzde gecer benı ama olsun o kadar yanı karsımdakı arac 105 beygır yanı) ara hızlanmalar da sureklı tokatladım ve ''fıre''motordan sonra multıjetımden keyıf aldım cok) babamın arası fıre motor bınesım gelmıor artık ona)) cocuk sasırdı zaten gp nasıl boyle gıder dıe) bıde bravo alayım 120 hp 300 tork olan ondan sonra sıra leon'larada gelecek)

Engin Tan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65

Alıntı yunus kahraman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlış anlaşılmak istemem ama şehir içinde hızlı kullanımı tasvip etmiyorum. Hem kendi canınızı, hemde başkalarının canını tehlikeye atmayın arkadaşlar. En azından trafiğin az olduğu yerlerde ve geç saatlerde yapın.
    Konuya gelicek olur isek; aracın turbo ve daha rahat toparlar. Silindir hacmin düşük ve turbolu oluşundan ötürü silindir hacmin zatn aşırı yüksek seviyeye. 17.5 oranında bir sıkıştırman söz konusu. Bu atmosferik bir motorun hayal edemiyeceği bir rakam. Hal böyle iken çok daha rahat toparlarsın. Şehir içi avantajı bu olur. Arkadaşların dediği gibi uzun yolda Astra seni üzerdi olayı değil Astra nın top speedini bilmiyorum ama 1.3 Palio ile 205 km hıza ulaşmıştım. Punto sanırım sürtünme kat sayısının daha iyi olmasından ötürü daha fazladır diye tahmin ediyorum.
    kardesım dedıklerıne katılıyorum ama sehırcı yarısmak paha bıcılemes evet yanlıs bı davranıs kabul edıyorum ama durmuyor ıste ıcımdekı ) yoksa otobanda ısteselerde yarısmam cunku zevklı dııl...

Can Çağrı Kara
    kornman887 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 26

Alıntı engincantan33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardesım dedıklerıne katılıyorum ama sehırcı yarısmak paha bıcılemes evet yanlıs bı davranıs kabul edıyorum ama durmuyor ıste ıcımdekı ) yoksa otobanda ısteselerde yarısmam cunku zevklı dııl...
    Tabiki keyif ayrı mesele...

Ben arabadan çok sağlam bir chopper istiyordum, uygun fiyatlı kaliteli uzun yol yapabilecek bir chopper bulmuştum, hyosung marka gv250 modeli. Eski motorculardan bir dayıyla sohbet ediyorduk hangisi alsam diye, onun gv250 de satılıktı, uygun bir fiyattan verecekti bana. Ama dedi ki, "bu iş bir tutku meselesi, ulaşım aracı istiyorsan araba al, ama bu aleti alıyorsan şunlarıda düşün; eğer başına birşey gelirse, sakat kalırsan kendine bakabilecek misin? O şekilde yaşayabilecek misin". Bunlarıda düşünmek lazım makas atarken, E-5 te need for speed oynarken.

murat aras
    opexturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 83

Alıntı bozo114 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya aynı arabandan bende de var, şu anda 5600km de. ve 90 deyince 5i istiyor. normal mi bu?

valla benim de o km'lerde öyleydi ama 10 bin bakımından sonra araba roket gibi 4. viteste inanılmaz seri oldu 70 de 4. e atıyorum ondan sonra yapıştırıyorum 120 ye kadar 130 a dayanınca da atıyorum 5. vitese ondan sonra da dediğim gibi yapıştırrrr
    kArŞIYAkA çARŞı

Mustafa Kubilay KARABULUT
    sowhat788 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34DP5400
    Edilen teşekkür: 418

Şöförler denk olsa twinport aklınızı alabilir,2. vitesden sonra uçurtma moduna geçer,kullandım nasıl gittiğini biliyorum

Anıl Egemen Doğan
    egeevo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

astracinin soforlugunden suphe ettim,1.3 evo, benzinli 105 beygir bir aracla bas edemez bence arkadaslar...maks hiza hic girmeyelim hatta...

tayfun coskun
    typhoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 27

bana ilginç geldi.. 75 hp gpnin kağıt üzerinde tek avantajı torku(190-150).. punto 140kg daha hafif tamam da gp'nin Güç / Ağırlık Oranı 67 HP/ton (49,9 W/kg). Astranın ise Güç / Ağırlık Oranı 83,5 HP/ton (62,3 W/kg). 0-100km astra 12.2 gp 13.6. Max hız 187astra, 165 punto.. yani fabrika verilerine göre astrayı geçmeniz için bence dik bi yokuş gerekli, tırmanırken belki geçersiniz.. tabi bu söylediklerimin hepsi teorik ve sürücü faktöründen bağımsız veriler

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

h k

Sayfa 1/2 12 SonSon