Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: İkinci elde kilometre kazığı!

BAKİ BAKİ
    2000 corsa gls 1,4 16v ov onderbaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 ** 4
    Edilen teşekkür: 96

Standart İkinci elde kilometre kazığı!

Hakan Güner
    Kendimin Patronu hakguner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 GT 3613
    Edilen teşekkür: 78

E bunu bilmeyen mi var namussuz çok

mert yılmaz
    mix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 170

haberdede çözümü yazılmış her muayine her kasko sigorta vs. Kısaca resmi heryerde km lerde tescillenmeli yoksa 100.000 km yi geçmiş araç zor olur piyasada

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 399

Bu konu ciddi bir konu...bir zamanlar 5-6 yıl öncesiydi sanırım...bir tanıdık doktor bu hileyi yapmıştı ...telkin kınama fayda etmedi 180 bin*deki reno 19 bir gecede 100 bine indi...ama bunda sadece onun suçu yoktu ustası teşvik etti...satacaktı ve kolay yolu buydu...sadece *ustanın*da suçu değildi bana göre alan vatandaşta *saf*tı doktordan ...+ araba kafadan darbe yemişti ben biliyordum...vicdanım fırça atmakla kaldı...yapacak birşey yok...vatandaşta biraz uyanık olsun...marka hastalığı ...illa şu olsun çamurdan olsun derken başa bunlarda geliyor...yazık günah....

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Evet Türkiye'de 2. el araç alınmaz. Haberi okudum yabancı ülkerlerde ikinci ellere talep çok az. Herkes sıfır alıo ikinci eller bedavaya gidiyor.
    Ülkemizde 2. ele sıfırdan 3 kat fazla talep var malesef. Ki sonuç olarak sıfır fiyatına yakın hatta fazla ikinci el araç var.
    Benim şahsi kanaatim bu ülkede 2. el araç alınmaz. Aracımı alırken niyetlenmiştim 2. ele ama ben de boyumun ölçüsünü aldım. 2. elden vazgeçtim. Bi dahaki aracım da sıfır olacak allahın izniyle ...

Asim B
    Marker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    9898
    Edilen teşekkür: 75

Alıntı reddragon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet Türkiye'de 2. el araç alınmaz. Haberi okudum yabancı ülkerlerde ikinci ellere talep çok az. Herkes sıfır alıo ikinci eller bedavaya gidiyor.
    Sene 2007 de 2001 model ford fiestayi 650 paund a almistik ingilterede

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 399

Ve birde bazı eşe dosta şu arabaya bak al diyorum ...burun kıvırıyor fiat*mı...? acayip tepkiler veriyor...son örnek bir yakın 1,2 palio 2004 tertemiz bilinen 30 000 binde 12 000 tl istiyor ...ve vw polo 1.4 100 000 17 500 tl*ye satıldı ve bizimkisi illa polo diyor...ilk arabası olacak hemen hemen aynı donanımda ...ben şimdi babamın oğluna acırmıyım...? acımam...ne hali varsa görsün derim bu tür vatandaşlara...

murat aras
    opexturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 83

kilometre düşürmek artık çok kolay bu yüzden de herkes yapıyo bu namussuzluğu daha geçtiğimiz yaz yakın bi arkadaşım 150 bindeki puntosunu servise en son 70 binde girdiği için 80 bine düşürtüp iyi paraya sattı ama çıkar bi yerden yapılan namussuzluk izmirde bir çok yer var bunu yapan adamlar en son servise girdiği km yi bilsinler yetiyo onun altında olunca servis anlıyo ama onun dışında servis de çıkaramıyo çünkü arkadaşımın aracı satılırken ekspertiz için bir çok servise girdi ancak hiçbiri km ' de oynama var demedi

murat aras
    opexturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 83

Alıntı GPS2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve birde bazı eşe dosta şu arabaya bak al diyorum ...burun kıvırıyor fiat*mı...? acayip tepkiler veriyor...son örnek bir yakın 1,2 palio 2004 tertemiz bilinen 30 000 binde 12 000 tl istiyor ...ve vw polo 1.4 100 000 17 500 tl*ye satıldı ve bizimkisi illa polo diyor...ilk arabası olacak hemen hemen aynı donanımda ...ben şimdi babamın oğluna acırmıyım...? acımam...ne hali varsa görsün derim bu tür vatandaşlara...
    çok haklısınız kiminin de düşük model bile olsa marka takıntısı var tabi bunlar hep kulaktan dolma bilgiler sorsanız fiat araç kullanmış mı yok eee nerden biliyo eee ahmet mehmet öyle demiştiyle olmaz bu işler

BAKİ BAKİ
    2000 corsa gls 1,4 16v ov onderbaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 ** 4
    Edilen teşekkür: 96

ilk defa sıfır araç aldım. ilk aracım aileden birinin olduğu için sorun yaşamadım.20,000 de aldım 50,000 de sattım ve sıfır evo aldımş. 1000 km bile olsa ikinci el arabada illaki bi halt vardır diye çekinirim.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

2 kere memleketimden kalkıp araba almaya gittim ikiside meganeydi hemde uzaktı ikisinin de km leri ile oynanmış birde serviste ortaya çıkınca ay biz bilmiyorduk hocam bilmem ne demezler mi kafalarına geçireceksin orda haydarı..arkadaşlar özellikle megane alırken çok dikkat edin..

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

maalesef çok yaygınlaştı bu durum...

murat sargın
    murti82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 37

Hiç uğraşamam arabayı inceletmeye denirse DOD veya otoeksper gibi yerlerden almak lazım. En azından daha kurumsallar, ve arabanın eksiğini açıkça yazıyorlar.

deniz deniz
    HEROSEA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Arkadaşlar ikinci el araç almak istiyorsanız oto eksper ' i tavsiye ederim en azından araçta neyin ne olduğunu size açıkça söylerler.

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Kurumsallaşmış yerlerin diğer yerlerle hiçbir farkı yok İster dod ister oto eksper ister ..... 2 tane bora aracım oldu 1. bora 65000 kmde aldım ve 70000 km civarı sattım 1. aracım 2003 modeldi 2008 de aldım Ben 65000 de alırken vw servise sordum 2004 yılında 5000 km de servise girmiş bir daha girmemişti Aracı yeni araç alırken kurumsallaşmış denilen yerlere götürdüm Hepsi boyasına değişenine baktı 2003 aracımda otomatik vites sıkıntısı vardı Götürdüğüm hiçbir yer anlamadı ve sattım Diğer aracımı da aynı şekilde sattım Ayrıca yok direksiyon simidi yok vites topuzu deniliyor hepsi hikaye Direksiyon simidi istediği kadar yıpransın aynı sıfırı gibi yenide deri ören ustalar var Vites tıpuzu deniliyor Çıkmacılara gidin 20-30 tl ye istediğiniz aracın vites topuzunu alırsınız
    Kurumsal olarak çalışıyoruz ayağı yapan yerlere gidin aracınızı satmak istediğinizi söyleyin bakın bakalım sizin aracınızı ne kadar araştırıyor Hikaye bunların hepsi
    Sahibinden.com da bir ilan var Satan arkadaş aracın pert kaydı olduğunu ama bütün parçaların orjinal olduğunu yazmış Ankara yıldız sanayiye gelin bakın İstediğiniz arabanın istediğiniz parçası mevcut Diyelimki sizin aracın sol tarafı komple kazalı tüm parçalar değişecek Kasko aracı pert yapıyor satıyor Bu işlerle uğraşanlar alıyor gidip çıkmacılara sağı hasarlı solu sağlam olan aracın parçalarını pert araca monte ediyor Siz aracı muayeneye götürüyorsunuz Bakıyorlar makinayla boya değerleri normal araç hatasız
    Arkadaşıma focus aldık Satan ilk sahibinden aldığını km orjinal olduğunu söyledi Servise sorgulattırdığımızda ise km saatinde gözüken 57000 rakamının yalan olduğunu gördük Araç 1,5 yıl önce 119000 km de sevise girmişti
    Garantiden yeni çıkmış veya devam eden araçlar hakkında bilgi edinebilirsiniz ama daha eski araçlarla sadece tahmin yaparsınız
    Kısacası ben arabadan anlıyorum bakınca anlarım yok kurumsal şirketlermiş yok güvenilir yerlermiş hepsi hikaye Kimseye güvenmeyin

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat sargın
    murti82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 37

Alıntı ozay06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kurumsallaşmış yerlerin diğer yerlerle hiçbir farkı yok İster dod ister oto eksper ister ..... 2 tane bora aracım oldu 1. bora 65000 kmde aldım ve 70000 km civarı sattım 1. aracım 2003 modeldi 2008 de aldım Ben 65000 de alırken vw servise sordum 2004 yılında 5000 km de servise girmiş bir daha girmemişti Aracı yeni araç alırken kurumsallaşmış denilen yerlere götürdüm Hepsi boyasına değişenine baktı 2003 aracımda otomatik vites sıkıntısı vardı Götürdüğüm hiçbir yer anlamadı ve sattım Diğer aracımı da aynı şekilde sattım Ayrıca yok direksiyon simidi yok vites topuzu deniliyor hepsi hikaye Direksiyon simidi istediği kadar yıpransın aynı sıfırı gibi yenide deri ören ustalar var Vites tıpuzu deniliyor Çıkmacılara gidin 20-30 tl ye istediğiniz aracın vites topuzunu alırsınız
    Kurumsal olarak çalışıyoruz ayağı yapan yerlere gidin aracınızı satmak istediğinizi söyleyin bakın bakalım sizin aracınızı ne kadar araştırıyor Hikaye bunların hepsi
    Sahibinden.com da bir ilan var Satan arkadaş aracın pert kaydı olduğunu ama bütün parçaların orjinal olduğunu yazmış Ankara yıldız sanayiye gelin bakın İstediğiniz arabanın istediğiniz parçası mevcut Diyelimki sizin aracın sol tarafı komple kazalı tüm parçalar değişecek Kasko aracı pert yapıyor satıyor Bu işlerle uğraşanlar alıyor gidip çıkmacılara sağı hasarlı solu sağlam olan aracın parçalarını pert araca monte ediyor Siz aracı muayeneye götürüyorsunuz Bakıyorlar makinayla boya değerleri normal araç hatasız
    Arkadaşıma focus aldık Satan ilk sahibinden aldığını km orjinal olduğunu söyledi Servise sorgulattırdığımızda ise km saatinde gözüken 57000 rakamının yalan olduğunu gördük Araç 1,5 yıl önce 119000 km de sevise girmişti
    Garantiden yeni çıkmış veya devam eden araçlar hakkında bilgi edinebilirsiniz ama daha eski araçlarla sadece tahmin yaparsınız
    Kısacası ben arabadan anlıyorum bakınca anlarım yok kurumsal şirketlermiş yok güvenilir yerlermiş hepsi hikaye Kimseye güvenmeyin
    Kimseye çok güvenmemek konusunda haklısın. Ancak yinede sokak arası galericilerinden, komisyonculardan daha güvenilirler. Bu gibi kurumsallaşmış denilen yerler senin arabanı alırken deneme sürüşü pek yapmıyorlar, haliyle otomatik vites arızasını bilemezler. Araba yetkili olmayan servise gittiyse bakımlarının yapılıp yapılmadığını da bilemezler ancak onlar da bu işlerden anlayan insanlar, yani arabanın dışından kmsinin inandırıcı olup olmadığını anlarlar, istersen kmsi düşürülmüş bir arabayı onlara satmaya çalış. Arabayı alırken daha çok boya ve kaportasına bakıyorlar. Km düşürdüklerine dair bir duyumum şimdiye kadar olmadı, vede araçta tespit ettikleri kusurları belirtiyorlar, kapı değişmiş kaput boyalı vs... Yani biraz daha güvenilirler bence.

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

yazıda kmsiyle oynanan 2. el arabalarının yüzdesi çok düşük verilmiş.Bence en az % 70 olmalı. çıkın 2. el piyasasına 10 arabadan 7 siyle oynanmıştır. Özellikle 3-4 yaşını geçmişelre çok dikkat edilmeli. Ben puntomu alırken eski bravamı kapanan üstün otoya 10 bin liraya saydırmıştım. Km 173 bindeydi. Bir ay sonra arabamı sahibinden.comda buldum. Km ne idi biliyor musunuz? 105 bin. Buyrun burdan yakın.

Özgür TÜRKOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Alıntı murti82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimseye çok güvenmemek konusunda haklısın. Ancak yinede sokak arası galericilerinden, komisyonculardan daha güvenilirler. Bu gibi kurumsallaşmış denilen yerler senin arabanı alırken deneme sürüşü pek yapmıyorlar, haliyle otomatik vites arızasını bilemezler. Araba yetkili olmayan servise gittiyse bakımlarının yapılıp yapılmadığını da bilemezler ancak onlar da bu işlerden anlayan insanlar, yani arabanın dışından kmsinin inandırıcı olup olmadığını anlarlar, istersen kmsi düşürülmüş bir arabayı onlara satmaya çalış. Arabayı alırken daha çok boya ve kaportasına bakıyorlar. Km düşürdüklerine dair bir duyumum şimdiye kadar olmadı, vede araçta tespit ettikleri kusurları belirtiyorlar, kapı değişmiş kaput boyalı vs... Yani biraz daha güvenilirler bence.
    Yazımı iyi okumadınız herhalde Ben bu firmalar km düşürüyorlar diye bir cümle kurmuşmuyum?
    Benim demek istediğim bu başlıkla ilgili yani km düşürmüş aracı kurumsal firmalarda anlayamaz bunun için bunlara güvenmeye gerek yok dedim

Zaten galericilerin çoğu size kaporta boya durumunu anlatıyor Sonuçta kimse kimseye güvenmiyor servise veya bu işi yapan yerlere gösteriyor
    Ayrıca benim aracımın arızasını anlayamadıktan sonra nerede kaldı güvenilirlik?

İstersen km düşürülmüş aracı satmaya çalış demişsinya Bahsetmiş olduğum km düşürülmüş olan aracı arkadaşım bu durumdan rahatsız olduğu için bahsettiğiniz firmalardan biriyle başka bir araç alarak takas ettik Bahsettiğim size güvenli gelen yerler boya makinasının gösterdiği değerleri anlamaktan daha fazla ilgili değiller haberiniz olsun

Özgür TÜRKOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Size bir örnek daha vereyim 2007 yılında 2004 model 69000 km de megane2 araç ile 2003 model 57000 km bir vw bora arasında kalmıştım O sıralar araba.com ve arabam.com siteleri vardı Baktığımız araçların km leri aşağı yukarı böyleydi
    Yıl 2011 ikinci el 2003 2004 model araçlara bakın Km leri yine 80000 90000 km lerde Ya bu arabalar hiçmi yol yapmıyor Dolaşın 2.el araçları kaç tanesi 120000 150000 200000 km yazmış Hepsi maaşallah 100000 e gelmemiş araçlar

mert yılmaz
    mix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 170

Alıntı ozay06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Size bir örnek daha vereyim 2007 yılında 2004 model 69000 km de megane2 araç ile 2003 model 57000 km bir vw bora arasında kalmıştım O sıralar araba.com ve arabam.com siteleri vardı Baktığımız araçların km leri aşağı yukarı böyleydi
    Yıl 2011 ikinci el 2003 2004 model araçlara bakın Km leri yine 80000 90000 km lerde Ya bu arabalar hiçmi yol yapmıyor Dolaşın 2.el araçları kaç tanesi 120000 150000 200000 km yazmış Hepsi maaşallah 100000 e gelmemiş araçlar

can ciğer arkadaşımdan bile alsam bu devirde inanmam asla km denen göstergeye piyasasına bakarım giderim ustaya ölçtürürüm biçtiririm kafama yatarsa alırım tofaş taki gibi düşünün 99.999 da devir atlıyo sıfırlanıyo gibi

Sayfa 1/2 12 SonSon