Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Ciddi şekilde yardınmınıza ihtiyacım var...

Engin Tan
    engincantan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65
    Edilen teşekkür: 155

Standart Ciddi şekilde yardınmınıza ihtiyacım var...

herkese selamlar...halen gp fıre motor kullanıcıyım ve aileye 2.araba gelmek üzere(banaaa))) ve cok kararsızım...bikere kesınlıkle fıre motorun yanına bıle yaklaşmayacagım sadece performans yuzunden yoksa halen kullanmkata oldugumuz arabadan memnunuz...(daha cok babam)

benım dusundugum gp 2008 olacak ama multıjet olsa ıyı olurmu bılmıyorum cunku aklıma hep kurcalayan T-JET var!!!!
    evet sımdı herkes t-jet cok yakar multıjet az dıcek ama ben senede en fazla 5000 km bınıcem ve bındıgım zaman tadını alayım su gp nın!!!

lutfen ozellıkle t-jet kullanıcılarına seslenıyorum bana sehırıcı ortalama tuketımınızı soylermısınız????ornegın benım fıre motor 7.1 ıla 7.5 arası yaskıyorum...tjet nasıl olur??ıkıncı elı nasıldır???acıkcası kafam orumcek agı ıle dolu....

murat aras
    opexturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 83

benim 4 aracım oldu ve 4 ü de multijet motordu diğer motorlara ait araçları çok kullandım ama günümüz de hele hele akaryakıt fiyatlarının hali ortada bu durumda en mantıklı karar multijet.ben 1 doblo 1 grande punto ve 2 tane de evo aldım şuan da evo kullanıyorum ve hepsinin motorları 1.3 multijetti ve zengin olmadan da multijet motordan vazgeçmem

fatih temizer
    fatihtemizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34AF5069
    Edilen teşekkür: 44

senede 5000 yapacaksan benden tavsiye t jet al derim..

Kendi isteğiyle forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 660

Alıntı fatihtemizer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senede 5000 yapacaksan benden tavsiye t jet al derim..
    +1000

Kesinlikle bu kadar az km yapacak bir arabada yakıt tüketimi aranmıyorsa t-jet tavsiye ederim. Benim aracım 1,4 fire, bir arkadaşımda t-jet 120 hp 3 kapı var. Aradaki farkı söylememe bile gerek yok

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

ne istediginden emin olursan kararı sen verebilirsin. benim araç t-jet kadar yakar. ama aldıgımdan bu yana yakıtı konusunda bir kere bile mızmızlanmadım. çünki aldıgımda ne kadar yakacagını biliyordum. ama diyosun ki fire var bende.firedan çok performanslı kullanmazsan fazlada yakmaz. benim için yakıt önmeli dersen hiç düşünme mjet al derim.. birde kapı sorunu var tabiki bende t-jet 3kapı olsa sorun olurdu.. sende böyle bir sorun olurmu onuda bilemiyorum..

Engin Tan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65

arkadaşlar veriğiniz cevaplar için tşk ederim ama şöyle savunayım kendimi bende;

1-fire motor basarsan biraz t-jet kadar yakar
    2-multıjet az yakar dıorsunuz ama sehiriçinde kımın gp' sıne baktıyasam hep 6.0-6.1 falandı...
    3-eee t-jet sakın kullanımda 8 lıtre falan dedniyordu????
    4-sureklı basacak halın yok t-jetle...sakın kullanıcaksın ama kaşınan oldumu bi güzel kaşıyacaksın..
    5-mıltıjet 6 lıtre t-jet 8 ıken kabataslak ve yılda 5.000 km yapan araç için bu 2 veya 3lıtrelık fark cok dııl dıe dusunuyorum...ıkıncı eli nasıldır t-jetın sanırım zor satılabılıyor...
    6-HALA ÇOK KARARSIZIMMMMMMM

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Engin Tan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65

Alıntı zafermutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne istediginden emin olursan kararı sen verebilirsin. benim araç t-jet kadar yakar. ama aldıgımdan bu yana yakıtı konusunda bir kere bile mızmızlanmadım. çünki aldıgımda ne kadar yakacagını biliyordum. ama diyosun ki fire var bende.firedan çok performanslı kullanmazsan fazlada yakmaz. benim için yakıt önmeli dersen hiç düşünme mjet al derim.. birde kapı sorunu var tabiki bende t-jet 3kapı olsa sorun olurdu.. sende böyle bir sorun olurmu onuda bilemiyorum..

hocam bunu ayrı bişekilde soruyorum multıaır ıcın performans kotu denıyordu dogru mu??hanı 105 beygır deyılmıs gıbı falan soylenıyordu...

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

5000 km çok değil bence t jet al...

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

tjet yada 1.3 mjet 90 hp+chip
    TSİ Jetta.

Anıl Egemen Doğan
    egeevo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

Alıntı engincantan33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam bunu ayrı bişekilde soruyorum multıaır ıcın performans kotu denıyordu dogru mu??hanı 105 beygır deyılmıs gıbı falan soylenıyordu...
    dostum bence gayet yeterli ve 105 beygir gibi. Milletin ne beklediğini bilmiyorum 105 beygirden ama çekişi yeterli, hızlanışı olması gerektiği gibi. Geçen hafta izmire gittim geldim inanılmaz memnun kaldım arabadan. Hız olarak söylemek gerekirse izmir çevreyolunde düzlükte 190 a kadar çıktım, yandan rüzgar vardı etkilermi bilmiyorum hızı. yakıtı hele çok iyi sakin kullanımda, yokuşlarda gayet iyi, afyon köroğlu belini çok rahat tırmanıyo 6 dan 5 e aldım sadece bir kere vitesi. Genel olarak bilgi vermek istedim sana... ayrıca eğer bu kadar az yol yapacaksan git tjet al düşünmene pek gerek yok bence. Dizel alıp aracı yatıran insanlar tanıyorum ve hala anlam veremiyorum çok komiğime gidiyo

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Alıntı engincantan33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar veriğiniz cevaplar için tşk ederim ama şöyle savunayım kendimi bende;

1-fire motor basarsan biraz t-jet kadar yakar
    2-multıjet az yakar dıorsunuz ama sehiriçinde kımın gp' sıne baktıyasam hep 6.0-6.1 falandı...
    3-eee t-jet sakın kullanımda 8 lıtre falan dedniyordu????
    4-sureklı basacak halın yok t-jetle...sakın kullanıcaksın ama kaşınan oldumu bi güzel kaşıyacaksın..
    5-mıltıjet 6 lıtre t-jet 8 ıken kabataslak ve yılda 5.000 km yapan araç için bu 2 veya 3lıtrelık fark cok dııl dıe dusunuyorum...ıkıncı eli nasıldır t-jetın sanırım zor satılabılıyor...
    6-HALA ÇOK KARARSIZIMMMMMMM
    Arkadaşımız olayı çözmüş zaten. Dediklerinin hepsi doğru.
    Yılda 5000 km için bmw m3 bile alsan acımassın.
    T-Jet en iyisi bence de

hakan uğur
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. pose744 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 9

senede 5000 de yapsam dizel alırdım

BARIS ATABEY
    predator_ant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 BHA 87
    Edilen teşekkür: 77

Bir t-jet kullanıcısı olarak ben de elimden geldiği kadar yardımcı olayım sana.
    1) Araç sakin kullanımda şehiriçi 8-8.5 lt gibi yakıyor.
    2) Hep kemirttirirsen geleni geceni tokatlarsan 10-11 lt gibi oluyor
    3)Uzun yolda 150-160 gidiyordum ben otobanda urfa-adana arası,ortalama 7-7,5lt arası geziniyordu.Yani uzun yolda çok yormaz yakıtı.
    4) ışıklardan kalkarken honda-toyota-seat gibi araçlara en az 5 boy atabilirsin istersen,bunun tadına ben 2 senedir doyamadım(hele de aralardan sıyrıla sıyrıla soluna yanaşıp da geçecekmiş gibi düşünenlere)
    5)Sen sıfır araç almayacağın için ikinci elde fazla zarar etmezsin.Aradaki farkı da bindiğine,aldığın zevke sayacaksın.
    6)Konfor olarak oldukça yeterli gelir.Ben Bitlis den Antalya ya gittim hiç durmadan(yakıt alma hariç).1400 km den fazlaydı.Arabadan inince dayak yemiş gibi değildim yani rahat bi yolculuktu.
    Konu predator_ant tarafından (14/02/2011 Saat 20:37 ) değiştirilmiştir. Sebep: yazım yanlışı

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Yılda 5000 km ise dizel tavsıye etmem bu arada benzın fıyatıda malum ılerıde benzın arttı lpg taktıracam dıyebılırsın lpg de de tjet uyumsuz soylentısı var bunuda dusun tjet dıyor ısen
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

cengiz akyol
    Buremir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 278

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yılda 5000 km ise dizel tavsıye etmem bu arada benzın fıyatıda malum ılerıde benzın arttı lpg taktıracam dıyebılırsın lpg de de tjet uyumsuz soylentısı var bunuda dusun tjet dıyor ısen
    Onunda çözümünü buldular takılıyor artık bir arkadaşımda bravo tjet'e taktırdı kullanıyor memnun

bende tjet al derim o kadar km için dizel almana değmez bu arada fire motorda yabana atılmaz yanii )

Mertcan Mertcan
    deniz6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 42

Ben senin yerinde olsam t-jet alırdım eğer hızı seviyorsan yani bazende bakmıyacaksın yok 8 yakmış eyvah 9 yakıyo şu an falan diye zevk alıyosan ayrı yorumlarından da gözlediğim kadarıyla t-jeti daha çok istiyorsun alırsın fazla yakıyo dersen lpg takarsın(sorunsuz olduğunu söyleyen arkadaşlar var) karar senin ve bende benzinli arabadan dizele geçince ilk başları o koltuğa yapıştırma hissi güzel geliyor fakat max 4000'e kadar çeviriyor ve bundan sıkıldım yani o benzinlideki keyif dizelde yok tabi benim 75 beygir olduğundan böyle düşünüyor olabilirim fakat dediğim gibi ben olsam tjet alırdım kapının önünde hangi arabayı daha çok görmek istiyorsan onu al.
    Dip notaatin geç olmasından dolayı bazı cümleleri anlayamayabilirsiniz lütfen o cümleler yokmuş gibi davranarak devam edin.
    Konu deniz6 tarafından (15/02/2011 Saat 00:29 ) değiştirilmiştir.

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı Buremir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onunda çözümünü buldular takılıyor artık bir arkadaşımda bravo tjet'e taktırdı kullanıyor memnun

bende tjet al derim o kadar km için dizel almana değmez bu arada fire motorda yabana atılmaz yanii )
    lpg uygunmus tjete bencede al tjed hem basarsın gaza hem benzını dusunmezsın
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Engin Tan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65

valla t-jet olucak gibi beyler...herkese tşk ederim...

Tutku Aydin
    tutkuaydin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41**200
    Edilen teşekkür: 270

tüplü t-jet war forumda sıkıntısız kullanıyo suan aracı zawolı markaydı sanırım tüpü katırlı konuya kendısıde gorunce
    Hadi Abisi .)

A B
    Wisdom Words Kronokrator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 80

multijet al, yakıtı ne zaman koyduğunu unutursun.

ayrıca 5000 km yapacaksan bu performans takıntısı niye?

Sayfa 1/2 12 SonSon