Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: city hatası

hasan çiçek
    hsncck26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 30

Standart city hatası

arkadaşlar teknık bölümde biçok arkadaş bundan yakınıyor,ve servis ÜCRETSİZ yapmıyormuş.

nekadarımız bu hatadan aldık acaba?

biçok kişiye danıştım bu konuda ve hepside ücretsiz yapılcabılcegını söyluyor,fakat bu arkadaşlar site açmak için seslerini duyurabılmek için uğraşıyor.
    tam mjet almanın arefesinde bu sorunla karşılaşmak beni çok üzdü.

sizden ricam aracınızın km sını ve modelını yazarak bu hatayı alıp almadıgnızı yazmanızdır.

saygılar...
    Konu hsncck26 tarafından (01/02/2011 Saat 23:44 ) değiştirilmiştir.

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Hasan 2006 dan 2010 yılına kadar olan uretımlerde cıktı sans ısı 2009 sıfır arac alırken fıat musterı hızm konustum 2008 son ceyregınde bu sorun gıderıldı artık cıkmayacak dedıler 2009 Hazıranda aldım aracı 3 ay sonra uyarı verdı degıstı garantıden kımısı var cıkmıyor kımısı var cıkıyor bence önemli olan garantısı bıtmıs aracların yapıldıgını hatta 2006 dakı aracın dahı yapıldıgını belgelerıyle kanıtlayıp musterı hızm gozune sokalımkı hatalarını kabul edıp zorluk cıkarmasınlar buradakılere bju arada fıata ozgu bır durum degıl cıty kullanan baska araclardada aynı sıkıntılar mevcut fakat adamlar hemen degıstırıyor fıat gıbı once 2500 tl ısteyıp durmuyor
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Volkan Kaban
    Delidavsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

Almayın arkadaşım.
    FIAT almayın.
    Aracımın fiyatı düşecek diye size "hiçbirşey yok, sadece bazı modellerde 2006'larda falan vardı" diye sizi rahatlatmaya çalışamayacağım kusura bakmayın. City fonksiyonlu direksiyona sahip araçları almayın arkadaşım. Biz birlik olup, FIAT da adam olup bu sorunu halletmedikçe kimseyi bu yanlışın içine sokmamak lazım.

Arızanın hangi modellerde olduğu belli değil. Bütün modeller saatli bomba gibi. Hepsinde bu arızanın oluşma ihtimali var. Şahsen 2. kez Punto sahibi olmuş biri olarak önermiyorum ben bu aracı. Gidip bir Dacia Sandero Stepway almadığıma bile pişmanım. En azından bu tip ciddi bir sorunla karşı karşıyayken "yok yok, bütün modellerde yok. Benim başıma gelmez" diye kendimi de başkalarını da avutmak zorunda kalmazdım.

Size tavsiyem, gidin bir KIA Ceed falan bakın. Çok daha evla bir araçtır hem görünüm, hem donanım hem de motor olarak kat be kat üstündür Punto'dan.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

hasan çiçek
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok

Alıntı Delidavsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almayın arkadaşım.
    FIAT almayın.
    Aracımın fiyatı düşecek diye size "hiçbirşey yok, sadece bazı modellerde 2006'larda falan vardı" diye sizi rahatlatmaya çalışamayacağım kusura bakmayın. City fonksiyonlu direksiyona sahip araçları almayın arkadaşım. Biz birlik olup, FIAT da adam olup bu sorunu halletmedikçe kimseyi bu yanlışın içine sokmamak lazım.

Arızanın hangi modellerde olduğu belli değil. Bütün modeller saatli bomba gibi. Hepsinde bu arızanın oluşma ihtimali var. Şahsen 2. kez Punto sahibi olmuş biri olarak önermiyorum ben bu aracı. Gidip bir Dacia Sandero Stepway almadığıma bile pişmanım. En azından bu tip ciddi bir sorunla karşı karşıyayken "yok yok, bütün modellerde yok. Benim başıma gelmez" diye kendimi de başkalarını da avutmak zorunda kalmazdım.

Size tavsiyem, gidin bir KIA Ceed falan bakın. Çok daha evla bir araçtır hem görünüm, hem donanım hem de motor olarak kat be kat üstündür Punto'dan.
    bunları kızgınlıklamı söyluyorsunuz? bu punto için babamı karşıma aldım ben

Volkan Kaban
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı hsncck26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunları kızgınlıklamı söyluyorsunuz? bu punto için babamı karşıma aldım ben
    Hayır kesinlikle kızgınlıkla söylemiyorum. Kızgın olmam için bu sorunun başıma gelmiş olması lazım ama ben 2. Punto'mu aldığım halde başıma gelmedi. İlk Punto'yu 15bin km'de sattım. Evo'm ise daha 2500 km'de. Yani sorunu yaşamadım ama ben burada kendini paralayan arkadaşlara üzülüyorum ve sanırım 1 seneyi aşan süredir üyeyim bu foruma ve bir sürü insanın bu sorundan çok çektiğine şahit oldum. Gerçekten üzülüyorum ama malesef kimsenin birlik olma derdi de yok. Kendi sorunu halledilen sorunu unutup çekiliyor kenara. Cebimden bir sürü masraf etmeye hazırım bu sorunu FIAT'ın gözüne sokmak için ve inanması bana zor geliyor ama yine de kimseden ses seda yok. Kimse elini taşın altına sokmak istemiyor. Kaldı ki kimseden para da istemiyorum. Ben cebimden edicem masrafını. Yahu o kadar hazırım ki çaba göstermeye, bugün dava açılsa avukatlık masraflarına katkıda bulunmaya bile hazırım bu sorunu "yaşamamış" biri olarak.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Alıntı Delidavsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almayın arkadaşım.
    FIAT almayın.

City mevzuunda dediklerinizde sonuna kadar haklısınız. Punto almadan önce kiaya bende gittim rio için ancak forumlardan okuduğum ve özellikle aynı Doğuş grubu gibi tekelci mantıkla başayar grubundan insanlar çok şikayetçiydi. e tabi arabalarının sorunlarını da okumuştum. hangi arabada sorun çıkmıyor ki

hasan çiçek
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok

Alıntı ibrahim06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    City mevzuunda dediklerinizde sonuna kadar haklısınız. Punto almadan önce kiaya bende gittim rio için ancak forumlardan okuduğum ve özellikle aynı Doğuş grubu gibi tekelci mantıkla başayar grubundan insanlar çok şikayetçiydi. e tabi arabalarının sorunlarını da okumuştum. hangi arabada sorun çıkmıyor ki
    haklısınız gerçekten hepsinde sorun çıkıyor ben bu ayrıntıyı unutmuşum.
    fakat city fonksıyonu bozulsa bıle onu kapatsak yıne sorun cıkartırmı acaba ?

city(Servo Motoru) hakkında yazılan ana konuyu okudum ve genelde duzenlı servıs bakımına getırıldıyse araba sorunsuz değiştirilir yazıyor.

ayrıyetten https://forum.grandepuntotr.com/gene...mayiniz-2.html 39. mesajı okumanızı tavsiye ediyorum(bikaç üstünden başlarsanız okumaya olayı anlayabılırsınz)
    Konu hsncck26 tarafından (02/02/2011 Saat 00:15 ) değiştirilmiştir.

Volkan Kaban
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı ibrahim06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam araçta sorun çıkabilir. Kapılar tıkırdar, ön taraftan - direksiyon altından plastik zırıltısı gelir. Hatta elektrik aksamı yüzünden araç kullanılmaz hale bile gelebilir ama bu bir markanın bir modelinin 500 arabasından bir tanesinde olur. Buna normal denir.

Türkiye'deki nüfusun büyük çoğunluğu internet kullanıcısı değil ve adım gibi eminim city sorununu okuduğumuz kitle bu sorunu yaşayan kitlenin %10'u bile değil. Okadarsa dahi ayıptır. Belli ki kronik bir sorun var ve hiç de yabana atılmayacak kadar ciddi bir sorun. Ben de dahil buradaki bir çok arkadaş çoğu zaman 120'yle giderken servo devre dışı kalsa dahi direksiyon çok ağır olarak işlev görür diyoruz fakat hiç birimiz 120 ile girdiğimiz bir virajda bu tür bir sorun yaşayınca nasıl bir panik yaşayacağımızı bilmiyoruz. Kraldan çok kralcılığın lüzumu yok. FIAT bu sorunu düzeltmeyerek ve üstüne üstlük koparabileceğini düşündüğü müşterilere 2500 TL gibi rakamlar çekerek resmen çirkeflik yapıyor. Bildiğiniz çirkeflik bu başka birşey değil. Diş geçiremediği insanların arızasını ise ücretsiz hallediyor. Bakın bunu çok içten söylüyorum ve gerçekten çok ciddiyim. Sorunu 1 kez bile yaşamadım ama birlik olup aynı çirkeflikte yanıt verecek kadar elimi taşın altına koymaya hazır değilim. Buradaki hiç bir kimse FIAT'dan daha zengin ya da daha aptal değil. Önerimi tekrarlıyorum. Bir web sitesine ve bunun İngilizce'ye tercüme edilip google optimizasyonunun yapılmasına bakar bu iş. City sorununu sadece Türkiye'de değil dünyada duyurup rezil etmekten bahsediyorum ben firmayı. Aracımın fiyatı düşerse düşsün umurumda değil. Canımı hiçe sayacak ya da FIAT'a kendimi kullandırtacak kadar aptal da değilim FIAT'dan daha zengin de değilim.

11. Bu mesajı için 4 kişi Delidavsan'ye teşekkür etti:

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 399

City olayı düzelecek ne zamanki arabalarımız şööyle 5-10 senelik olunca...piyasaya düşünce yani...garanti olayı iyice bitince...çünkü olay aslında çok basit (ama biz kullanıcı olarak kesinlikle haklıyız) ve yurtdışındaki punto kullanıcıları bu iş çok kolay ve masrafsız yoldan çözüyor...lütfen ingilizce bilen arkadaşlarımız konuyu yurtdışı forumlarda irdelesinler ...bizim için...hayrına...2 tane röleye bakıyor iş genellikle topu topu 5-10 euro...problemler sadece bizdede değil o bir gerçek ...yakın bir akrabamın 2002 megane aracı var idi bir zamanlar 3 000 tl ye mal oldu hidrolik direksyon pompası ıvırı zıvırı ...cepten...

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

volkan aslında biraz birliktelik var. Bu site sayesinde. Bu iş biraz da yetkili servislerin işgüzarlığına bakıyor.

Alıntı GPS2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    City olayı düzelecek ne zamanki arabalarımız şööyle 5-10 senelik olunca...piyasaya düşünce yani...garanti olayı iyice bitince...çünkü olay aslında çok basit (ama biz kullanıcı olarak kesinlikle haklıyız) ve yurtdışındaki punto kullanıcıları bu iş çok kolay ve masrafsız yoldan çözüyor...lütfen ingilizce bilen arkadaşlarımız konuyu yurtdışı forumlarda irdelesinler ...bizim için...hayrına...2 tane röleye bakıyor iş genellikle topu topu 5-10 euro...problemler sadece bizdede değil o bir gerçek ...yakın bir akrabamın 2002 megane aracı var idi bir zamanlar 3 000 tl ye mal oldu hidrolik direksyon pompası ıvırı zıvırı ...cepten...
    yurt dışında da var aynı sorunlar ve genel anlamda garantiden bahsediyorlar. vakit buldukça okuyacağım

Fiat Punto Power Steering Problem | Technical matters | Back Room Forum | Honest John

Technical: Power Steering Problem - The FIAT Forum
    Konu Scottie tarafından (02/02/2011 Saat 10:11 ) değiştirilmiştir. Sebep: flood

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 399

Bekliyoruz hocam ...bazı konuları cımbızlayarak alabilirmisiniz...mesela bizim GP*ler hala yeni nesil oldukları için kullanıcılar servislere ve FİAT* a güveniyor sorunun giderilmesi anlamında...ancak punto mk1 ve mk2 lerde millet kendi başının çaresine bakıyor...çoğu tamirciye bile gitmiyor özellikle doğu bloku ülkelerinde çünkü paraları yok..zaaten araba 1000-2000 lira gidipte 2000 lira city*ye verecek halleri yok ...city*nin üzerindeki 2 adet röle*yi değiştiriyorlarmış hatta bu forumda bir yerde link vermiştim...

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

google ceviriye yazınca cat pat olsada anlasılıyor benzer dusunen kişiler var

adem tahiroğlu
    muhabbet üye ademtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1228

city arızasının garantiden değişeceğini bilmeyen bir çok insan var
    sanayiye gitmiştim orda birisi denk geldi bu punto kimin dedi benim dedim
    kardeşim niye aldın bu arabayı başına bela edeceksin v.s. v.s. bişeyler dedi
    neden diye sorduğumda city motoruna 2750 tl para harcadımda ondan dedi
    bende durumu izah ettim garantiden değiştiğini söyledim adamın haberi bile yok böyle bişey olduğundan çünkü internet kullanmıyormuş..
    ama bu sorun garantidende değişse hatta arabanın yenisinde verseler benimde canımı çok sıkıyor arabayı kullanırken ne zaman direksiyon kitlenecek arıza verecek diye korkarak biniyorum keşke city modunu iptal edip hidrolik direksiyon olarak kullanma şansı olsa hemen yaptırırım..

hasan çiçek
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok

yani city modu olmadan direksiyon hidrolık degılmı?bildigimiz tofaşlardakı gibi mi oluyor ?

adem tahiroğlu
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

Alıntı hsncck26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani city modu olmadan direksiyon hidrolık degılmı?bildigimiz tofaşlardakı gibi mi oluyor ?
    normal modu hidrolik zaten benim dediğim city tamamen iptal olsa yani sadece hidrolik direksiyon kullanabilsem

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

maalesef öyle bir şey yok
    arkadaşlar
    cıty direksiyon kutusuna sahip araçlarda cıty her zaman devrede
    sadece cıty tuşu kapalı iken akım daha az olduğu için direksiyon sert cıty fonksiyonu
    açık olduğunda elektrik akımı fazla olduğu için direksiyon yumuşuyor
    elektrikli direksiyonlarda sadece hidrolik kullanılması diye bir şey söz konusu değil

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

hasan çiçek
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maalesef öyle bir şey yok
    arkadaşlar
    cıty direksiyon kutusuna sahip araçlarda cıty her zaman devrede
    sadece cıty tuşu kapalı iken akım daha az olduğu için direksiyon sert cıty fonksiyonu
    açık olduğunda elektrik akımı fazla olduğu için direksiyon yumuşuyor
    elektrikli direksiyonlarda sadece hidrolik kullanılması diye bir şey söz konusu değil
    yani city motoru bozulursa fonksıyonu kapatarak yola devam edemıyorum degılmı?

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

Sevgili arkadaşlarım yorumlarınızı okuyorumda,bu konuyla ilgili bir çelişki var o zaman.
    Benim arkadaşın 2007 gp'sinin city modunu arızalı olmadığı halde servis kendisi çağırıp ücretsiz değiştirdi,kampanyamı ne varmış.
    Bana sorarsanız herşey serviste olup bitiyor.

adem tahiroğlu
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

Alıntı taneren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşlarım yorumlarınızı okuyorumda,bu konuyla ilgili bir çelişki var o zaman.
    Benim arkadaşın 2007 gp'sinin city modunu arızalı olmadığı halde servis kendisi çağırıp ücretsiz değiştirdi,kampanyamı ne varmış.
    Bana sorarsanız herşey serviste olup bitiyor.
    bu konuda zaten bazı servisler hata yapıyorlar acaba para alabilirmiyiz derdine düşüyorlar ama müşteri hizmetlerini aradığında mecburen değiştiriyorlar
    ben diffüzör için gittiğimde bu kullanıcı hatası değiştirmeyiz dediler müşt. hizm. aradım onlarda mırın kırın dediler italya'ya mail attım 1 hafta sonra beni aradılar gittim kuzu kuzu değiştirdiler

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

Adem, italya'ya nasıl ulaşıyorsun.her maili işleme alıyorlarmı acaba.
    Eleştiri yapacağım ve merak ettiğim bir kaç nokta varda,
    en çokta italyan işçiler ayık kafayla çalışıyormu onu merak ediyorum.arabanın her yanı montaj hatası dolu yaw.
    Benim araçta pop kit yok ama geçen gün farkettim,arka tampon pop kit tamponu takılmış.kapı kartonlarının içinde vida unutmuşlar takır tukur ses yapıyor.
    çin arabalarında bu problemler yok .

Sayfa 1/2 12 SonSon