17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Bu nasıl park cezası ??

Melih P
    wonder_young - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Bu nasıl park cezası ??

20.01.2011 Perşembe Günü Kullanmış olduğum araç ******** Bulvarı'nda saat 15.50 de arıza yaptı (çalışmadı) ve yolda kaldım ama işin ilginç yanı... orada görevini yaptığını söyleyen polis memuru aracı kaldırmamı istedi (soru işareti) xD.... durun durun daha asıl konuya gelmedim...15.57 de kasko şirketini aradım ve çekici 16:15 te aracımın yanındaydı. İşte burdan sonrası yorumlarınızı hakediyor... Arıza yapıp çalışmayan aracıma çekici gelip aracı kaldırdıktan sonra ''park cezası'' uygulandı. ama ne imza attım ne de kesmiş oldukları makbuzu aldım durumu izah etmeme rağmen ve aracı çekiciye yükleyişime kadar herşeyi görmelerine rağmen cezayı kestiler. önümüzdeki günlerde tebligat yapılır sanırım. Bu konu hakkında ne yapabilirim. Aracın çekici üzerinde olsun çekiciye yüklenirken olsun fotoğrafları mevcut ama delil olarak kullanılamıyor bildiğim kadarıyla bu durumda da aynı mıdır?

Melih P
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Yok

aynı zamanda da aracıma serviste uygulanan işlemlerle ilgili belgelere sahibim kasko şirketimle de en kısa sürede görüşüp yapmış olduğum telefon görüşmelerinin zamanlarını yazılı olarak alacağım.

parayı sokaktan toplamıyoruz yazık günah.

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

cekici soforunden de bi tutanak alıp olayı yazdırın ceza geldiginde mahkemeye dava acarsınız muhtemelen kazanırısınz

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

muhtemelen mi? kesin kazanırsınız.

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

çekilme saati ve ceza tutanak saati aynı muhtelemelen,adliyeye elinizdeki bütün delilleri sunarsanız o ceza iptal olur...

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Mahkemede cezanız iptal olur merak etmeyin. haysiyetli hakimlerimiz mevcuttur merak etmeyin.
    Konu ibrahim06 tarafından (21/01/2011 Saat 11:37 ) değiştirilmiştir.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat aras
    opexturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 83

ondan sonra polise saygı diyolar polis anlayışlı olduğu sürece vatandaş saygılı olacaktır

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

mahkeme kazanılır ama böyle birşeyle uğraşmak bile çok saçma o cezayı yazan kişi kör sanırım...

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah

polis haklı araba nasıl arıza yapar yapmaması lazım ya bunu düşünmek bile saçma böyle ceza mı olur..

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat aras
    opexturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 83

geçende havaalanına gittim 2 kere ikisinde de 3 dakika bile durmadım ki çok titizimdir park konusunda ama 2 gidişim için de eve park cezası geldi ayrı ayrı ama 10 dakika kalabilirsiniz diye levha var orda yine de yazmışlar...ama normalde hız için kemer için falan durdursalar asla yazamazlar yazsalar da bi telefonla özür dilerler :=)

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

Alıntı wonder_young Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20.01.2011 Perşembe Günü Kullanmış olduğum araç ******** Bulvarı'nda saat 15.50 de arıza yaptı (çalışmadı) ve yolda kaldım ama işin ilginç yanı... orada görevini yaptığını söyleyen polis memuru aracı kaldırmamı istedi (soru işareti) xD.... durun durun daha asıl konuya gelmedim...15.57 de kasko şirketini aradım ve çekici 16:15 te aracımın yanındaydı. İşte burdan sonrası yorumlarınızı hakediyor... Arıza yapıp çalışmayan aracıma çekici gelip aracı kaldırdıktan sonra ''park cezası'' uygulandı. ama ne imza attım ne de kesmiş oldukları makbuzu aldım durumu izah etmeme rağmen ve aracı çekiciye yükleyişime kadar herşeyi görmelerine rağmen cezayı kestiler. önümüzdeki günlerde tebligat yapılır sanırım. Bu konu hakkında ne yapabilirim. Aracın çekici üzerinde olsun çekiciye yüklenirken olsun fotoğrafları mevcut ama delil olarak kullanılamıyor bildiğim kadarıyla bu durumda da aynı mıdır?
    olayı tam anlatmamışsın. yolun ortasında mı kaldın, polis kenara itin mi demek istedi. normalde öyle ceza yazmazlar. adama aksi mi gittin?
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

gecen gun cukurambar liva pastanesının onunde trafık polısı saga park etmıs araclara ceza yazıyor baktım SIYAH BIR MERCEDES var ceza yazmamıs polısınan yanından gecerken yıyorsa mercedesede kessene cezayı ama yemez kesemezzın dıye soylendım adam efendım dedı kolay gelsın memur bey aracların hepsıne cezayı kesmıssınız ama mercedese kesmemıssınız dedım neden bu arac degılmı de kesmıyorsun dıgerlerıyle aynı sekılde park etmıs yoksa yemıyormu ceza kesmek mercedese dedım senın aracın hangısı dedı ben yaya geldım aracım yok dedım ozaman yuru ısıne gıt dedı ısımımım ogretecen dedı o sırada mu muhabbetı duyan adamın tekıde benım gıbı soylendı polıs kartı yola gectı
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Melih P
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Yok

Alıntı usermm1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olayı tam anlatmamışsın. yolun ortasında mı kaldın, polis kenara itin mi demek istedi. normalde öyle ceza yazmazlar. adama aksi mi gittin?

hayır hayır yol ortasında kalmadım (yol çift şeritli ancak trafiği aşırı aksatan bir durum yok aracı sağa çektiğim yerde nitekim benden başka da araçlar mevcut yol kenarında) araçta bir sorun olduğunu anladım ve sağa çektim stop ettikten sonra da çalışmadı aracım. Polise terste gitmedim aslında çekiciyi aradım bu arada flaşörlerm açıktı.. Ve polisten canalıcı yorum geldi ; ''5 dk dır 4lülerin açık akün bitmiştir'' ve ben o yolu işgal ediyomuşum aracı kaldır diyor bana sırtıma mı alayım ben bu aracı.?
    Konu wonder_young tarafından (21/01/2011 Saat 14:25 ) değiştirilmiştir.

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah

arkadaşım polis senin arıza yaptı demene inanmamış vede ceza kesmiş. böyle bir hakkı yok, art niyetli düşünme payı yok. araç yolun ortasında da arızalanabilir , eger orda bir trafik polisi varsa tam tersine aracın güvenli bir şekilde yoldan uzaklaştırılmasını yada kenara çekilebilmesi için (trafigin devam edebilmesi için )gerkeli yardımı yapması gerekir.. vede bunu çogu polis memuru yapar. yolun ortasında durun araba arıza yaptı deyin polis arabası geldiginde yapabilecegimiz bir şey varmı yardıma ihtiyacınız varmı diye sorar. normalide budur...

17. Bu mesajı için 2 kişi zafermutlu'ye teşekkür etti:

EREN YALÇIN
    axi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    45 EY 700
    Edilen teşekkür: 247

Geçmiş olsun. Mahkemeye başvurduğunuzda delilleriniz sağlam ise davayı kazanırsınız.. ama ne kadar sürede kazanbırsınız orası bilinmez.. Bu tip saçma durumlar hemen hemen hepimizin başına gelmiştir.. Geçen gün sabıka kaydımı almak için adliyeye gittim.. kalerüfer peteğinin üzerine oturdum yanıma bir polis yaklaştı ve o oturduğun devlet malı kırılır mırılır bişey olur duyarlı olalım dedi.. vee bnm sigortalar attı... Her sabah kızınzı oğlunuzu karınızı devletin arabasıyla ve devletin içine koyduğu mazotla evinize okula işyerine bırakırken duyarlı değilsin şimdimi duyarlı olacağın tuttu dedim.. Polis sustu.. Gıcıklığına yazanda var görevine aşık olup yazanda vaar. amirine yalakalık yapmak için yazanda var.. Alkollüyken yakalayıp gözüme bi daha görünme deyip salanda var.. Aslında hepsi yanlış ama Türkiyede ne yazıkki sistem böyle
    _NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    Ben bir Türküm!!!
    Ben;
    Orta Asyadan Türeyen,
    Anadoluda Büyüyen, Avrupa iclerine Yürüyen TÜRK´üm.
    Ben;
    Atillayi, Yavuzu, Fatihi var eden, krallari, imparatorlari kendisine Yar eden, Düsmanina dünyasini dar eden TÜRKüm.
    Ben;
    Damarlarinda asil kanin aktigi irkim, Benden bahseder destanim,Agitim,TÜRKüm,ben TÜRKüm,
    taa iliklerime kadar MUSTAFA KEMAL ATATÜRK`üm!!!
    Ya Siz Kimsiniz ???......____

19. Bu mesajı için 2 kişi axi'ye teşekkür etti:

Murat Okay
    bebek maserati muratokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BU 6353
    Edilen teşekkür: 37

Alıntı zafermutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım polis senin arıza yaptı demene inanmamış vede ceza kesmiş. Böyle bir hakkı yok, art niyetli düşünme payı yok. Araç yolun ortasında da arızalanabilir , eger orda bir trafik polisi varsa tam tersine aracın güvenli bir şekilde yoldan uzaklaştırılmasını yada kenara çekilebilmesi için (trafigin devam edebilmesi için )gerkeli yardımı yapması gerekir.. Vede bunu çogu polis memuru yapar. Yolun ortasında durun araba arıza yaptı deyin polis arabası geldiginde yapabilecegimiz bir şey varmı yardıma ihtiyacınız varmı diye sorar. Normalide budur...
    +1000

Melih P
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Yok

Alıntı zafermutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım polis senin arıza yaptı demene inanmamış vede ceza kesmiş. böyle bir hakkı yok, art niyetli düşünme payı yok. araç yolun ortasında da arızalanabilir , eger orda bir trafik polisi varsa tam tersine aracın güvenli bir şekilde yoldan uzaklaştırılmasını yada kenara çekilebilmesi için (trafigin devam edebilmesi için )gerkeli yardımı yapması gerekir.. vede bunu çogu polis memuru yapar. yolun ortasında durun araba arıza yaptı deyin polis arabası geldiginde yapabilecegimiz bir şey varmı yardıma ihtiyacınız varmı diye sorar. normalide budur...

kesinlikle sonuna kadar haklısın arkadaşım ama yardım etmek hak getire daha üste çıkmaya çalışıyor adam haksız olduğu halde ama hem ceza için hem şahsen adli yollara başvuracağım... bi gelsin de ceza.