Sayfa 1/2 12 SonSon
32 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Trafik cezası Hız ihlali hakkında!!!!!

GöKHaN GLTSRY
    gkhn-34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1

Standart Trafik cezası Hız ihlali hakkında!!!!!

arkadaşlar dün adresime Hız ihlaliyle ilgili bir ceza geldi.
    Olay 8 ocakta oldu fakat tarafıma 19 ocakta tebliğ edildi.
    İnternette, 7 İş gününü geçen tebliğlerin iptal edileceğini okudum. Yani aradan 11 gün geçmiş oluyor bu mantığa göre..
    Bu konu hakkında fikri olan veya iptal ettiren varmı?
    Bu arada cezayı duysanız heryerinizle gülersiniz 50 olan hız limitini 59 yaparak geçmişim. Vay be ben neymişim
    Konu Scottie tarafından (20/01/2011 Saat 13:47 ) değiştirilmiştir. Sebep: Lütfen standart font kullanınız.

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Adliyeye müracaat ederek iptalini isteyebilirsiniz,7 iş günü içerisinde adresinize teslim edilmesi gerekiyor...

GöKHaN GLTSRY
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Açıkçası tereddüt ettim, İnternette baya bişiyler okudum ama net bişiy yok.. cezayı iptal eden mahkemede var, etmeyen de.. Çok birşey değil ama saçma bi nedenden dolayı 140 tl (peşin ödenirse 105 TL) ceza almak ağırıma gitmiyor değil..
    Konu Scottie tarafından (20/01/2011 Saat 13:47 ) değiştirilmiştir. Sebep: Lütfen standart font kullanınız.

murat aras
    opexturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 83

59 mu :=) o nasıl bir ceza ya ne saçmalık valla geçmiş olsun ne diyeyim ki başka

GöKHaN GLTSRY
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı opexturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    59 mu :=) o nasıl bir ceza ya ne saçmalık valla geçmiş olsun ne diyeyim ki başka
    Aynen öylee.. Şehir içi hız limiti 50, fakat cezayı kestiği yer bölünmüş yol, şehrin içi falanda değil... Nerede Kurallara uyan adam var tak yakalıyorlar benim gibisini Yaşasın ilahi adalet !!
    Konu Scottie tarafından (20/01/2011 Saat 13:48 ) değiştirilmiştir. Sebep: Lütfen standart font kullanınız.

HAKAN SABANCI
    karaduman forever... :) sabanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AN 1933
    Edilen teşekkür: 403

geçmiş olsun bende bölünmüş şehir dışında bir yolda 70 le yemiştim durdurup plakamı okuyamadıklarını söyleyip yazdılar makbuz falan vermediler eve gelicek dediler ama gelmedi herhalde gelirse bende adliyeye giderim 2 hafta falan oldu çünkü

GöKHaN GLTSRY
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Bilgilendirme

Alıntı sabanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun bende bölünmüş şehir dışında bir yolda 70 le yemiştim durdurup plakamı okuyamadıklarını söyleyip yazdılar makbuz falan vermediler eve gelicek dediler ama gelmedi herhalde gelirse bende adliyeye giderim 2 hafta falan oldu çünkü
    İnşşallah iptal edilir, Gelişmeleri buradan belirticem.. En önemlisi bu itiraz dilekçesi CEzada ödemeyi durduruyo.. ceza kesinleşşe bile mahkeme kararından sonra, %25 indirim hakkın oluyor. tabi bunun içinde süreyi geçirmemek gerek..
    Konu Scottie tarafından (20/01/2011 Saat 13:48 ) değiştirilmiştir. Sebep: Lütfen standart font kullanınız.

murat aras
    opexturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 83

hız limiti 50 bile olsa biliyosunuz ki % 10 geçim payı oluyo yani 55 km hız hakkınız olmuş oluyo eeee 4km hız için ceza mı kesilir ya ne saçmalık ama dediğiniz gibi kurallara uyuyosunuz ondan sonra böyle saçma cezalar can sıkıyo

Fatih Şen
    EVOCU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 ED 9677
    Edilen teşekkür: 39

Tebliğ iLe Tebellüğ.. Siz Bunları Karıştırıyosunuz Arkadaşlar.. Sizin Öğrenme Tarihiniz Tebellüğdür Postadaki Gecikmeler Dikkate Alınmaz.. Bilginize..

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Bende dün ankara çevre yolunda 98 ile radara girdim Ceza 290 tl Limit kaç diye sordum 50 dedi 50 ile gidilse burada insan kafayı yer dedim ama dinleyen yok Zoruma giden 4 şerit gidiş 4 şerit geliş olan yolun adının çevre yolu olmasına rağmen şehiriçi diye hız limitinin 50 olması Ben ve benim gibi bu yolu tercih edenler merkezi yerleri işgal etmemiş oluyoruz Adı üstünde çevre yolu fakat limit 50
    Ayrıca kanunda tam saçmalık Limiti %10 ile %30 aşarsan 140 tl %30 un üzerinde aşarsan 290 tl Yani çevre yolunda 60 ile giderseniz 140 tl 66 ile giderseniz 290 tl 180 le giderseniz yine 290 tl Şimdi zaten şehiriçinde 180 ile gidilecek yol mu var? diye sorarsanız bahsettiğim yol Ankarayı bilenler için tarif edeyim Turan güneş bulvarına paralel giden çevre yolu Yol zaten aşağı yukarı 20 km sürekli eğimi olan bir yol Yolun etrafında şehiriçi denilebilecek hiçbir alan yok ama limit 50 ve 70 ile giderseniz 290 tl cezası var

Murat D
    IVAA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karaman
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    52 FL
    Edilen teşekkür: 110

çok geçmiş olsun. nerede yedin tam olarak cezayı. şöyle bir yazı var aslında belki yardımcı olur TRAFİK CEZASI NASIL İPTAL ETTİRİLİR

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

59 ile gidildigi için ceza olur mu.. bu trafik cezalarında standartı yok her yer kendine göre uygulama yapıyor.. 55 e kadar ceza kesilmez kalan 4km araçta km hata payı olabilir çok anlamsız bir ceza olmuş..

GöKHaN GLTSRY
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Teknik Konu

Alıntı IVAA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun. nerede yedin tam olarak cezayı. şöyle bir yazı var aslında belki yardımcı olur TRAFİK CEZASI NASIL İPTAL ETTİRİLİR

Cezayı bir arkadaşımı ziyarete gitmiştim Çorlu 'da şifa hastanesi önünde yedimm..
    Fakat bir uyarı İstanbul incirli avcılar arası e-5 'tede belli yerlerde ceza kesildiğini duydum genede dikkat etmekte fayda var

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Alıntı IVAA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim Ceza bizzat trafik ekipleri tarafından kesildi ve bana imzalatıldı 3 ekip arabası 8-10 polis vardı Ceza makbuzu yetiştiremiyorlardı bile Her gelen araç ilerideki radar tarafından ekibe bildiriliyor ve ehliyet ruhsatı alan memur cezayı kesiyor İnsanlar haklı olarak isyan ediyorlar ama polislerin ceza kesmekten başını kaşımaya vakti yoktu Zaten o ortamda biraz önce makbuzunuzu alıp gitmek istiyorsunuz 15-20 dk bekledikten sonrada makbuz kesiliyor Birde memur bana yıl içerisinde 4 defa bu cezayı yemem durumunda ehliyetimin 1 yıl alınacağını hatırlattı

GöKHaN GLTSRY
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Teknik Konu

Alıntı EVOCU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebliğ iLe Tebellüğ.. Siz Bunları Karıştırıyosunuz Arkadaşlar.. Sizin Öğrenme Tarihiniz Tebellüğdür Postadaki Gecikmeler Dikkate Alınmaz.. Bilginize..
    aynen doğru diyosun esas alınan tebliğdir. Resmi olarak senin teslim aldıgın tarih. Ama ceza iptali için hangisini neye göre ölçüt kabul ediyorlar tam bir muamma... Gerçek şuki sanırım hakimin o anki ruh hali.. ve sizin itiraz dilekçesinde kullanacağınız mantıklı cümleler..

GöKHaN GLTSRY
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı ozay06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende dün ankara çevre yolunda 98 ile radara girdim Ceza 290 tl Limit kaç diye sordum 50 dedi 50 ile gidilse burada insan kafayı yer dedim ama dinleyen yok Zoruma giden 4 şerit gidiş 4 şerit geliş olan yolun adının çevre yolu olmasına rağmen şehiriçi diye hız limitinin 50 olması Ben ve benim gibi bu yolu tercih edenler merkezi yerleri işgal etmemiş oluyoruz Adı üstünde çevre yolu fakat limit 50
    Ayrıca kanunda tam saçmalık Limiti %10 ile %30 aşarsan 140 tl %30 un üzerinde aşarsan 290 tl Yani çevre yolunda 60 ile giderseniz 140 tl 66 ile giderseniz 290 tl 180 le giderseniz yine 290 tl Şimdi zaten şehiriçinde 180 ile gidilecek yol mu var? diye sorarsanız bahsettiğim yol Ankarayı bilenler için tarif edeyim Turan güneş bulvarına paralel giden çevre yolu Yol zaten aşağı yukarı 20 km sürekli eğimi olan bir yol Yolun etrafında şehiriçi denilebilecek hiçbir alan yok ama limit 50 ve 70 ile giderseniz 290 tl cezası var

Sanada geçmiş olsunn... Gerçekten hız limitleri tekrardan düzenlenmeli, bnde bölünmüş yolda ceza yedim.. o yolda seninde dediğin gibi 50 ile gidersen saçma sapan bir trafik olur.. Mantıktan yoksun bir kural işte.

Onur y..
    acRep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 333

Alıntı gkhn-34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cezayı bir arkadaşımı ziyarete gitmiştim Çorlu 'da şifa hastanesi önünde yedimm..
    Fakat bir uyarı İstanbul incirli avcılar arası e-5 'tede belli yerlerde ceza kesildiğini duydum genede dikkat etmekte fayda var

Sahil yolu Bakırköy - Ataköy istikametinde Çift radar var 200 metre ara ile hız limiti max 60 ilk radardan geçtiniz hızlandınızz (100 km ye çıktınız ) 2.radarı gördünüz tekrar 60 km ye düştünüz size göre gayet normal geçiş yapmış olabilirsiniz fakat bu seferde 1.radarla 2.radar arası mesafe hıza bölünüyo ortalama hızınız 66 km'nin üzerine çıkarsa cezayı kapınızda görüyorsunuz !!

Bizde 1.radardan tabelaları fark edip 60ın altında geçtik sonraa hızlandık ( Tabi altımızda GTI goLf var ) 2. radarı gördükkk sağa çektirdimmm kuzeni bekledik 2-3 dakika kdr sonra geçtik 2.radardan aklınızda bulunsunn uyanıklık yapayım demeyinn Cezayı kapınızda görürsünüzz..

Onur y..
    acRep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 333

Ama öyle max. 50 km hız sınırlaması olan yerlerde toplan 50-100 ne kdr toplanırsa araçla 30 km hızla olmadı 20 km hızla Minimum ne kdr yavaş gidebiliyosann yani trafigi kaosa sokarsanız sanırım bunu görmemezlikten gelmeyip düzenlemeyi yaparlar

A B
    Wisdom Words Kronokrator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 80

tebliğ edilmezse iptal olur olayı tamamen hurafe arkadaşlar. bir arkadaşım yaklaşık 1500 TL ceza ödedi. tebliğ edilmedi, üstelük faiz yedi. postanenin hatası nedeniyle cezalar başka adrese gitmiş yıllardır. aman dikkat hemen ödeyin derim ben.

Atahan Kuşbaşoğlu
    ato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 123

Alıntı ozay06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hız sınırı 120 değil mi ya ben hep geçiyorum tabelada görüyorum üst sınır 120 alt sınır 40 diye hatta hız denemesi yaptığım bile oluyor tam olarak hangi istikamette yediniz ben gölbaşından girip samsun yolundan çıkıyorum bu arada bende konya yolunda kgys den yedim 79 ile 2 km için 130 tl yazdılar

Sayfa 1/2 12 SonSon