20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: punto severler yardım lütfen...................

cengiz kaya
    cenkay02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart punto severler yardım lütfen...................

Merhaba arkadaşlar, bu yaz ortasında araba almayı düşünüyordum ve dizel olması tercih sebebimdi. Aklımdan hiç ama hiç GP geçmiyordu ta ki forumunuzu okuyana kadar. Düşündüklerim (dizel olarak) fiesta, clio, c3 gibi arabalardı. Doğal olarak hep forumlarda bu tür araçların kullanıcılarının görüşlerini okuyordum. Sizin forumunuzu okuyunca, hiç bu kadar arabasından memnun olan bir grup görmediğimi anladım. Euro ncap'tan 5 yıldız almış olması beni cezbetti. Yukarıda bahsettiğim 3 aracında kronik arızalarının olması ve devamlı artan müşteri memnuniyetsizliği onlara hep soru işareti ile yaklaşmama neden oluyordu. Gp de -en azından forumunuzda- böyle bir şeye rastlamadım. Sorum şu; ikinci el olarak 1.3 multijet 75 hp Gp dynamic versiyonu internette genel olarak 25-27 bin ytl gözüküyo. Acaba bu fiyat düşer mi? Bu aracın gerçek piyasası nedir? İnşallah yakında aranıza katılmak dileğiyle......
    Konu Mısafır tarafından (25/04/2007 Saat 14:53 ) değiştirilmiştir. Sebep: Forumumuzun genel düzeni için, yazı fontlarına dıkkat edelım....

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

öncelikle hoşgeldin foruma. bahsettiğin aracın aynısının sıfırını 29'a aldım. ona göre değer biç.

cengiz kaya
    Rengi
    Yok

Alıntı kkaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ikinci elde araç temizliği çok önemli ikinci el fiyatlarını takip etmedim ama gerçekten 2000 ytl lik bi fark varsa bence sıfır al derim arkadaşım
    Zaten benin maximum çıkabileceğim para 23,24bin ytl ydi ama Gp deki özellikleri ve sizin memnuniyetinizi görünce Gp de karar kıldım , gerçi daha 3 ay falan var almama ama şimdiden fizibilite çalışmalası yapmakta fayda var. İkinci el, km si düşük bir araç sıfırdan en az 4-5 bin ytl ucuz oluyo.

cengiz taşdemir
    albay cengizhan01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    01-tf-249
    Edilen teşekkür: 5

arkadaşlar benim aracımı 24500 aldım ikinci el olarak 8000 km.de idi ,
    ocak ayında

2007 ocak ayında sıfır fiyatı 31.750 idi şimdi nekadar bilmiyorum
    Konu Linos tarafından (25/04/2007 Saat 15:37 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood!

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

Alıntı cengizhan01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2007 ocak ayında sıfır fiyatı 31.750 idi şimdi nekadar bilmiyorum
    ikimizin araç aynı zaten. geçen hafta 29a aldım

SERDAR ŞEKER
    SERDAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 APK 76
    Edilen teşekkür: 43

clio(veya tüm renaultlar için diyebilirim) uzak dur bence. clioyu da megane ı da işte kullanıyorum hep. tam bir facia herifler. GP ile mukayese edilecek araba kesinlikle değiller.

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

hoşgeldin kardeşim öncelikle doğru olan bişiyi görmüşsün bende buna benzer bi şekilde almıştım gpmi... 24 e filan bulursun bence çünkü internette biraz şişirerek yazılıyo fiyatlar inşallah sende bizim aramıza katılırsın gpli olarak...

Onur Gönülkirmaz
    Reddline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 by 5955
    Edilen teşekkür: 21

Umarım istediğin aracı bulursun Gp doğru seçim almadan önce hepsini gezdim hepsini test ettim ve sonuç ortada... Ve de çok memnunum. Ufak defek şeyler olsada benim gibi titiz bir kişiyi servis pek hatırlamıyosa sorun yok demektir. C-max var bir de ford servisi beni tanır

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Hayırlı olsun şimdiden.Uygun bir ikinci el bulunur kesinlikle.27000YTL ye değil 25000YTL ye iyi bir 1.3 mjtd kesinlikle bulunur...

cengiz kaya
    Rengi
    Yok

Düşünce olarak ne kadar doğru seçim yaptığımı iyice farkettim, insanların hatta bizlerin bile fiat a bakış açısı çok farklı. zaten anladığım kadarıyla burada fiat değilde GP ön planda, yani çok farklı olduğunu gördüm. İnşallah 1 hafta içinde bir test sürüşü yapıp daha fazla fikir sahibi olurum. Uzak bir tanıdığımda GP 75 hp lik araç var. Aracın, çekmediğini ve zayıf kaldığını söylüyor. 75 Hp lik araç kullanan arkadaşlar, gerçekten böyle mi yoksa şahıs olayı abartmış olabilir mi? Yani böyle bi şey varsa imkanları zorlayıp 90 hp lik de alınabilir. Ayrıntılı bilgilendirmeleriniz için çok teşekkürler....

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 313

kardeşim taş gıbı araba bu punto denen makıne şiddetle önerırım havası ve karızmasıda ayrı bır güzellık

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı cenkay02 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düşünce olarak ne kadar doğru seçim yaptığımı iyice farkettim, insanların hatta bizlerin bile fiat a bakış açısı çok farklı. zaten anladığım kadarıyla burada fiat değilde GP ön planda, yani çok farklı olduğunu gördüm. İnşallah 1 hafta içinde bir test sürüşü yapıp daha fazla fikir sahibi olurum. Uzak bir tanıdığımda GP 75 hp lik araç var. Aracın, çekmediğini ve zayıf kaldığını söylüyor. 75 Hp lik araç kullanan arkadaşlar, gerçekten böyle mi yoksa şahıs olayı abartmış olabilir mi? Yani böyle bi şey varsa imkanları zorlayıp 90 hp lik de alınabilir. Ayrıntılı bilgilendirmeleriniz için çok teşekkürler....

190nm torka sahip bir aracın çekiş gücü kötü olamaz.Ama 75bg güce sahip bir makineden de çok hızlı gitmesini beklememek lazım.90bg lik biraz daha hızlı tabiki ama arada çok da fark yok.Yakıt tüketimleri aynı sayılır.Amaç biraz daha güç ise 90bg, donanım önemli ise 75bg dynamic seçilebilir...

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

Eski arabamda 77 BG di . Ama ufak kasalıydı . 106 Quick. tabi o 800 kg bu 1050 kg olunca aradaki ivme farkını tahmin edebilirsin. Devirli kullandıkça daha çok alışırsın yığılmalar falan azalmaya başlar. İlk aldığımda hayal kırıklığı olmuştu şimdi iyi ama alıştım. sende alışırsın. Ama 90 bg ihtimalini yabana atma derim .

ufuk bakal
    ufuk61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41 EU 361
    Edilen teşekkür: 122

Alıntı vulas54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim taş gıbı araba bu punto denen makıne şiddetle önerırım havası ve karızmasıda ayrı bır güzellık
    abime yürekten katılıyorum

gökhan kalkan
    gökhan_gp01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Akdeniz Mavi
    Plaka
    01 j* 77*
    Edilen teşekkür: 12

arkadaslar gercekten ilk aldıgımda benide tatmin etmemisti ama sonradan devirli kullandıkça daha iyi gelmeye basladı benimde mtj 75bg dynamic çok memnunum pisman olmazsın

seyit taşdelen
    ghostpunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Alıntı cenkay02 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle hoşgeldin.Bahsettiğin araç benim aracımdan.Bende yeni aldım yaklaşık 1 ay oldu.Söylenenler kadar performansı düşük değil hatta beklentimin üstünde diyebilirim.Ben oldukça memnunum.Tabi burdaki mesele tercih meselesi.Çok fazla güç istemiyorsan yeterli performansı sunuyor 75 hp.

cengiz kaya
    Rengi
    Yok

Bugün itibariyle Gp nun ilk deneyimini yaşadım. Ankara birmot Oto'da Gp 1.3 75 hp multijetin deneme sürüşünü yaptım. Gerçekten araç fiat tan beklenen beklentinin üzerinde cevap veriyor. gerek işçilik gerekse güvenlik donanımları konusunda. Benim denediğim araç active modeliydi. Çok fazla donanım ve performans aramayan birisi için oldukça yeterli bir araç. Ne yalan söyleyeyim biraz da performans arıyorum herhalde yakında aracın 90 hp lik olanı test edeceğim. Ve herhalde onda karar kılacağım. Neyse sonuç olarak çok memnun kaldığımı açıkça ifade edebilirim. Fiat daki satış yetkilisi de Gp nun Fiat ın yüz akı olduğunu ve inanılmaz bir satış başarısına ulaştıklarını ifade etti.........

ALİ BAYSAL
    albay_85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

bencede 2. el fiyatını iyi bir şekilde araştırsan daha uygun fiyatlara bir gp bulabilirsin
    eğer arasında fazla bir fark olmazsa sıfır almanı öneririm :icon_smile_wink:

EMRAH GÜZEL
    stevenbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    16 HG 613

Grande punto ikinci elini almadan önce bende çok aradım ama malesef bulamadım bursada istediğim özelliklerde bir kaçtane denk geldi ama onlarda sıfırla arasında pek birşey yoktu bir gün gazetede 3000 km de dizelini gördüm aradım 30 dakika önce satıldı demişti fiyatıda 20000 ytl idi yani denk geliyoda fazla acele etmemekte fayda var

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

punto dinamik alcaksan 75 değilde 90 beygir i almanı tawsiye ederim.
    (haa 90 beygirliğini kullanmışta o yüzden böyle söylüyor değilim, bende 75 beygiri var)
    90 beygirlikte ESP başta olmak üzere motor a ait 5 güzel donanım var, kiiii bu 5 donanım 75 beygirde yok
    (yaw bunu kaç yerde yazdım bilmiyom, birisi çıkıp basacak bana kalayı bi ara ama ne zaman )
    hoşgörünüze sığınırım