20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: sizce ne yapmak lazımdı

evren dal
    fireman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

Standart sizce ne yapmak lazımdı

arkadaslar gecen hafta bir arkadasım punto evo 1.3 dizel dynamic almayı dusunuyordu bayiye gidip pazarlık yapmıs sıkı bir pazarlıktan sonra 29.750 ye anlasmıslar araç şubatta gelir demişler o da tamam deyip peşinatı yatırmış 5000 lira sonra bayi arkadası arıyor bayi siparis ettiği aracta start stop ozelliği olduğundan dolayı 750 lira daha istiyor oda tabi vermem diyor bana sordu ne yapayım dedi verme dedim anlaşma anlaşmadır dedim neymiş ithal araçlarda standartmış eee pazarlık yapana kadar aklın nerdeydi. sonra bayi rest cekiyor. eğer vermezseniz para iade diyor hemen hesabınıza yatıralım yada 750 lira verin diyor arkadaşta arabayı almaktan vaz geçiyor parasını iade ediyorlar oda müşteri hizmetlerine şikayet ediyor ama nafile şimdi tamam arabalarımız ii güzel ama bu nasıl bir ticaret mantığıdır.şimdi adam hayatta bi daha fiata gitmem hiç bir arkadaşımıda göndermem diyor bunun iki arkadaşı olsa alsana 750 lira için gitti üç araba yok tavan tutamaklarını koymazlar yok bagaja aydınlatması koymazlar malzemeden çalarlar yani anlamıyorum bu nasıl strateji demekki şu 1.3 dizel motor olmasa fiatı biri bana boyle anlatsa arabaya bakmadan fikrimi değiştirirdim çok enterasan paylaşayım dedim....

2. Bu mesajı için 2 kişi fireman'ye teşekkür etti:

adem tahiroğlu
    muhabbet üye ademtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1228

burada suç satış elemanında fabrikadaki aracı sormadan fiyat verip pazarlık etmiş..
    s&s özelliği devreye girince 750 tl fark çıkması normal ama bunun ilk baştan söylenmesi lazım satış elemanının işini iyi yapmadığını gösteriyor..

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mustafa tamer
    mustelf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 62

burda ben fiatın hatasını görmedim hatadirek satıcıda sen sattığın arabanın özelliklerini bilmiyomusun?

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

satıcının suçu tamamen bayinin adı ne bu arada...

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

baştan sölese eyvallahta pazarlıktan sonra....
    TSİ Jetta.

samet k.
    samprik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Plaka
    16 GK 447
    Edilen teşekkür: 136

satıcının suçu keşke bayide daha yetkili biriyle konuşsaydınız belki start-stop u hediye ederlerdi size =)
    ilk görüşte aŞk'a inanmazdım...taa ki evomu görene kadar

BiZ ŞaMPiYoN TaKıMı TuTMaDıK, TuTTuĞuMuZ TaKıMı ŞaMPiYoN YaPTıK..!!

iNaDıNa T-e-X-a-S

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp Ahmet Bülbül
    abulbul08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 495

satıcıların çoğu arabaların özelliklerini doğru düzgün bilmiyor. özellikle yeni arabaların. bende arabaya bakarken satıcı arka koltuğu yatırmayı becerememişti

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Start-stop için bizden extra ücret talep etmediler,aracın var olan bir donanımı bu,satıcı biraz uyanıklık yapmış...

samet k.
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Plaka
    16 GK 447

Kızgın

Alıntı abulbul08 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    satıcıların çoğu arabaların özelliklerini doğru düzgün bilmiyor. özellikle yeni arabaların. bende arabaya bakarken satıcı arka koltuğu yatırmayı becerememişti

bayiler öyle terbiyesiz ki işler iyi gittiği zaman kotalar tamamlandığı zaman sallamıyolar bile kimseyi ama satılmadığı zaman insanın peşinde köpek oluyolar.
    çok riyakar bi satış sistemi var bayilerde.
    çalışanların çoğu araçları tanımıyolar özelliklerini ben söylüyodum. şimdi burda bi suçlu aramak gerekirse kimde suç ?

cüzi bi ucretle çalıştııran yöneticilerde mi yoksa sahip olduğu işin kıymetini bilmeyen satış temsilcisindemi?

iNaDıNa T-e-X-a-S

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Ayriyetten de çok yalancılar insanları idare etmek için türlü türlü yalan söylüyorlar..

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Adam resmen alırsan ekime almazsan ... kadar demiş.
    Ayıp ya. Böyle bir mantık varmı? Arabanın pazarlığı bitiyor para yatıyor ee bunun şu özelliğinden dolayı farkı var. Arkadaşınız gayet haklı

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp Ahmet Bülbül
    abulbul08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 495

Alıntı samprik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bayiler öyle terbiyesiz ki işler iyi gittiği zaman kotalar tamamlandığı zaman sallamıyolar bile kimseyi ama satılmadığı zaman insanın peşinde köpek oluyolar.
    çok riyakar bi satış sistemi var bayilerde.
    çalışanların çoğu araçları tanımıyolar özelliklerini ben söylüyodum. şimdi burda bi suçlu aramak gerekirse kimde suç ?

cüzi bi ucretle çalıştııran yöneticilerde mi yoksa sahip olduğu işin kıymetini bilmeyen satış temsilcisindemi?
    aynen fiyat müşteri ile iletişimi beceremiyor

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Arkadaşlar satıcının sucu günahı yok dün fiat bayisine gittim dün itibari ile ileri teslim araç vermeyi durdurmuşlar, çünkü fiat araçlarada değişiklilğe gitmiş artık ocaktan sonra gelecek tüm araçlar (buna ileri teslim alacaklarda dahil) dynamic olanlarda start stop standart , alanlar aldı ileriki tarih verilen tüm araç sahiplerinden bu farkı alacaklar, ama biraz baskı ile vereceğiniz fiyatı düşürebilirsiniz fakat mutlaka ödeyeceksiniz yada paranız iade..

İrfan Demirer
    kaptan_ahab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 378

Demekki bu tür durumlarda önceden bir protokol yapılarak ek koşul getirilmeyeceği konusunda anlaşmaya varılması gerekiyor, çok ilginç. Eğer bu özellik dynamic modellerinde opsiyonelse dedikleri doğru ancak standart ise arkadaşınıza bu araçta yağmur sensörü yok, cruise control yok paramın 750-TL sini bana iade edin deme hakkı doğuyor.

murat aras
    opexturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 83

çoğu satıcı sattığı aracı bilmeden satıyo en sonaldığım 2011 evo dinamik kasa ve sordum özellikle mp3 çalar var mı diye aaaaaa olmaz mı var tabi dendi ancak araç tesliminde göremeyince sordum aaaaa bunda o yok söylemiştim size dedi :=) içimden ne sövdüm ama :=)

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

samet k.
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Plaka
    16 GK 447

Alıntı opexturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çoğu satıcı sattığı aracı bilmeden satıyo en sonaldığım 2011 evo dinamik kasa ve sordum özellikle mp3 çalar var mı diye aaaaaa olmaz mı var tabi dendi ancak araç tesliminde göremeyince sordum aaaaa bunda o yok söylemiştim size dedi :=) içimden ne sövdüm ama :=)

evo'larda mp3 çalar yokmu yani =D sadece track mı dinliyosunuz?

iNaDıNa T-e-X-a-S

ozgu rro
    ozgurro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 4

benzer bir durum ben de yaşadım ama sıkıntı bayiden ziyade fiat'la ilgili bence. benim durumumda istediğim renk mevcut değildi, italyaya sipariş verdik. lakin tofaş sipariş talebini geri çevirdi, s&s parası 750 tl dendi. bayi s&s'i 600'e bırakınca tamam dedim 600 daha vercem, italya'dan gelsin. gelmedi. bu sefer euro5 dendi. mevcut multijetler euro4 motor ya, yeni gelenler euro5 olacak, fiyat veremiyoruz, sipariş alamıyoruz dendi... bayiyle zerre alakası yoktu, çok da ilgiliydi sağolsun, tek tek tofaştan gelen mailleri de gösterdi. fiat'ın halt etmesi. sonuçta web sitesine yazıyor boy boy aha bu fiyat diye, gidiyorsun bayiye o fiyattan araba yok... varsa şansınıza türkiye'de mevcut satılmamış arabalardan verirler (ben bayinin elindeki aracı aldım), yoksa italya'dan gelecek, o da belli olmayan bir fiyatla

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

normalde ss ücrete tabiidir ve opsiyon listesinde fiyat olarak 750 TL. satış danışmanının hatası tamamen. bizde de aynı sorun yaşandı ama daha pazarlık aşamasındayken. ss yokmuş gibi pazarlık yaptık daha sonra aaa ss varmış bunda bu fiyata olmaz dediler ama nafile aralık ayı olduğundan göz yumdular fiyatı kabul ettiler bence 750 lira için müşteri kaybetmek çok saçma o satış danışmanını yada showroom müdürünü yeniden pazarlama ve satış seminerine tabii tutmak lazım

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

Alıntı samprik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evo'larda mp3 çalar yokmu yani =D sadece track mı dinliyosunuz?

kim demiş en dandik cd lere çekilen mp3 leri bile dinleeyebiliyoruz

Erdem --
    'Drive Safe' ErdmG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 57

aynısı benım başıma geldi. ben fiat yetkılısıyle PUNTO EVO 1.3 DYNAMİC ASİS KİT anlaştım ellerinde olmadığını fakat Türkiyenın 13 yerınde bu araçtan mevcut oldugunu soyledi ve bılgısayardan beraber baktık hangı şehirlerde var diye. Fiyatta anlaştık ve ben arıycam bir tanesini getirtcem dedi. Sonra 1 hafta geçmedi beni aradı o araçtan Türkiyenın hıc bı yerınde kalmamıs elımızde PUNTO EVO 1.3 DYNAMİC POP KİT Var dedi. Ben dedim gözlerimle gördüm vardı getirtemezmısınız ordan yok kalmamış falan dedi. Ha bide eğer bu aracı istemezseniz sırada başkası var ona vericez yılbaşına kadar beklemek zorunda kalırsınız dedi. Bende mecburen kabul ettim. Ama cidden çok sahtekarlık dönüyor bu araba işlerinde. Sonrada fiattan aradılar arabanız hayırlı olsun zart zurt diye. bende ağzıma geleni söyledim,satış anlayışınız ahlakınız bu mudur yani sizin dedim ve kadında bozuldu kapattı telefonu.