Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 1,6 MULTİJET, Beklenen, hayallerdeki motor gelecek mi?

nejat brohi
    nejatb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 1

Standart 1,6 MULTİJET, Beklenen, hayallerdeki motor gelecek mi?

arkadaşlar,

1,6 ülkemizde dizel için en iyi vergi aralığını temsil eden hacim. ayrıca hacim olarakta 1,3'ten daha büyük.

benim hayalimdeki dizel motoru bu doğrusu ve fiat'in bravo'da bu hacimde bir motoru kullanacagını duyunca çok sevindim ve heyecanlandım.

acaba gercek mi bu, yoksa asparagas mı. gerçekse ne zaman hayata geçirilebilir.

sedanda da, yeni linea'yı bu motorla düşünüyorum, 110, 125 bg aralıgında hatta bir 140 bg bile olabilir, powerbox ile.

multijet farkı ile boyle bir araba yok satar.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

1.6 Mjtd nin üretileceği haberini ben de duydum.Burada da konuşulmuştu sanırım bazı konu başlıklarının altında120bg lik bir mjtd geliştiriliyor olabilir şu anda;Tabi kesin bir bilgi yok sanırım şu an için...

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

psa gurubu 1.6 dizelle mali götürüyor. ayni motoru focusa, volvoya , c4 e , 307 ye hatta 407 ye bile koyuyorlar. özellikle dizel focus deli gibi satiyor.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

mustafa vural
    M.Tolga multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 cjs
    Edilen teşekkür: 96

Bence de bu büyük eksiklik ama TR şartları için bu böyle. 1.6 dan sonra alınan vergilerin fırlaması sebebi ile bu böyle fakat yurtdışında 1.6 dan sonraki vergi dilimleri arasında uçurum olmadığı için bu ne kadar gerekir bilemiyorum. TR için gerek var bence de. Hatta Enriko Aliberti de Linea için 1.6 dizel in uygun olacacağını 1.3 ün çoğu insanı tatmin etmiyeceğini falan söyledim. Onlar da böyle bir motor şu anda yok yakında da düşünüldüğünü duymadık şeklinde cvp verdiler. Umarım olur. Hacmi hiçbirşey yenemez bence. Modifiye ise ona da modifiye...

Kubilay HALAT
    Qubee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    00
    Edilen teşekkür: 26

psa grubunun 1.6 duratorq çok güzel ya bizim c-maxde var yapıştırıyor direk. tork ve vites aralıkları çok güzel

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben 1.3 ü seviyorum. az vergi az yakıt

Ali İLHAN
    microab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4
    Edilen teşekkür: 690

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 1.3 ü seviyorum. az vergi az yakıt
    + Boyuna göre çok performans...
    GRANDE PUNTO 1.3 90 HP MJ DYNAMİC 5K TİTANYUM GRİ 50/06

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

ali kemal metin
    dejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134
    Edilen teşekkür: 282

ben bile şu an mj in 1.6 cc motoru çıksın allem eder kallem eder yada 1.6 cc seçeneği olsaydı hiç 1.3 c ye bakmazdım... tr için bence buyuk eksiklik... ve ben bir motorda cc yükseltme işinin o kadar zor olduğunu hiç düşünmüyorum.. zaten motorlar yapılırken bunuda zaten başta planlanması yapılıyor.. motor zaten sadece 1.3 cc ye ayarlanıp yapılmıyor.. aslında artı eksi şeklinde herzaman opsiyonu vardır.. bana göre 1.6 cc 120 hp bir multijet türkiyede grande punto'da albea'da palio'da bravo'da linea'da hele hele doblo'da (kartaş satış departmanı esra hanımın yanımda çok bulundum.. adamlar filo doblo almaya geliyorlar ama tek sıkıntıları 1.3 motor bu makinede iş görürmü düşünceleri var akıllarında.) dediğim gibi dobloda neler yapmaz neler... bu motor sadece türkiyede 100 bin satar... ve bu hafife alınacak bir otomabil şatışı değil.. mesala ilk defa bir arabam oldu.. ve sanıyorum bundan sonra (türkiyede şartlar değişmezse vergi anlamında) türkiyede 1.6 motorun altında bir motoru kullanacağımı zannetmiyorum.. (1.4 fsi 140 (170 hp)hp motor hariç tabi ve buna benzerlerde hariç tabi.)

varya 1.6 mj 120 hp yi uygun fiyata sadece ankaradaki taksicilere satsa yeter yada linea ya 1.6 benzinli 120 hp ona birde fabrikasyon tüp gör sen oz zaman tr deki satışları.. 1.6 benzinli ve fabrikasyon lpg li linea'yı sadece ankaradaki taksicilere satsa fiata yeter be... valla beni öğle kızdırıyorlarki... gidip en sonunda fiata ceo alacağım valla... ankarada focus lpg liden geçilmiyor.. yeni donanımlı bir linea ve üzerinde 120 hp lpg li bir taxsi.. valla taxsiciler kuyruğa girmezse bende ali kemal değilim...
    Konu microab tarafından (24/04/2007 Saat 12:39 ) değiştirilmiştir. Sebep: Kısa aralıkla alt alta mesaj
    GP active 5 k. mj 75 hp new orleans mavi

_ _
    Muhendis06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 215

https://www.fptpowertrain.com/eng/applicazioni_automotive_diesel_eu_as.htm#g20
    1.3 MJ Act 75 HP, 5 lt/100km

ali kemal metin
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134

Alıntı Muhendis06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://www.fptpowertrain.com/eng/applicazioni_automotive_diesel_eu_as.htm#g20

sayfaya baktım... eğer anlatmaya çalıştığın 1.6 motorlarda 90 hp cıvarı demek istiyorsan (çünkü yorum yapmamışsın.) keşke yorum yapsaydın.. o zaman fiatı gp bile kurtaramaz...

Akincl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

120 ve 105 hp olarak iki tip.

seneye çıkıcak.ilk olarak bravo ya uygulanıcak.

fiat koptu hala kurtaramaz laflarının sebebi ne anlamış değilim

https://www.italiaspeed.com/2007/car...4/q1/2304.html

https://www.fptpowertrain.com
    /eng/applicazioni_automotive_diesel_eu_as.htm#g20
    Niye verdin bu linki?

1.6 mjet ile ilgili bilgi mi var burda?
    Konu Linos tarafından (24/04/2007 Saat 13:27 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood!

_ _
    Muhendis06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 215

Alıntı Akincl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    120 ve 105 hp olarak iki tip.

seneye çıkıcak.ilk olarak bravo ya uygulanıcak.

fiat koptu hala kurtaramaz laflarının sebebi ne anlamış değilim

https://www.italiaspeed.com/2007/car...4/q1/2304.html

Niye verdin bu linki?

1.6 mjet ile ilgili bilgi mi var burda?

Bu sayfada FIAT Powertrain grubunun tum motorlarini gorebiliyoruz, bilgi olsun diye verdim. Bu listede henuz bekledigimiz bazi motorlara yer verilmemesi, acaba hala cok bekleyecegimiz manasina gelebilir mi?
    1.3 MJ Act 75 HP, 5 lt/100km

Çağlar Barış Karaman
    CAGLARKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 4

bence 1,6 motor gereksiz. vergisi yüksek.ford lardaki motor güzel bir motor az da yakıyor ama. fiatın onunla rekabet edecek bir arabası yokki. linea ya olabilir belki ama pazarlanabilirliği de düşünülüyordur mutlaka
    Fiat Grande Punto 1,3 Multijet Active E.Kırmızı +......+......+......+......+

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı CAGLARKA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence 1,6 motor gereksiz. vergisi yüksek.ford lardaki motor güzel bir motor az da yakıyor ama. fiatın onunla rekabet edecek bir arabası yokki. linea ya olabilir belki ama pazarlanabilirliği de düşünülüyordur mutlaka

Çağlar bence başta Bravo ve Linea, daha sonra da GP için ideal olabilir.Dobloyu söylemeye gerek yok zaten.Fiat dizel konusunda dünyanın en tecrübeli firmlarından.1.3 ve 1.9 mjtd nin ortasına konumlandırılacak bir 1.6mjtd üretmeli bence...

nejat brohi
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı CAGLARKA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

caglar anlamadığım bisiy var,

1,6 motor zaten 1,4 ve 1,3 motorlar ile aynı vergi diliminde degil mi. yani vergi nasıl sorun oluyor anlamadım.

ayrıca soylendigi gibi, fiat dizel motor konusunda oncu bir kurulus. yani, 1,6 multijet fiat icin harika bir atak olacaktır.

ozellikle turkiye piyasasi icin bomba.

ali kemal metin
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çağlar bence başta Bravo ve Linea, daha sonra da GP için ideal olabilir.Dobloyu söylemeye gerek yok zaten.Fiat dizel konusunda dünyanın en tecrübeli firmlarından.1.3 ve 1.9 mjtd nin ortasına konumlandırılacak bir 1.6mjtd üretmeli bence...
    kesinlikle katılıyorum...... .!!!!!!!!!!!!!!! hemde binlerce kez.. ağzına sağlık abnev

fiat türkiyeye 1.6 mj ve benzinli motor yapsın ve bu motorlar en az 110 beygir ve 125 beygir olsun ve benzinlilere orjınal fabrikasyon lpg koysun vede bunların birde sarı (taxsi) rengini çıkartsın.. sadece türkiyeye araç satsa yeter.. be...
    Konu Linos tarafından (25/04/2007 Saat 10:36 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood!

Akincl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

Bu sayfada FIAT Powertrain grubunun tum motorlarini gorebiliyoruz, bilgi olsun diye verdim. Bu listede henuz bekledigimiz bazi motorlara yer verilmemesi, acaba hala cok bekleyecegimiz manasina gelebilir mi?
    Arkadaşım ne acabası

2008 ilk çeyreğe kadar zaten bekliyeceksin.adamlar seri üretime geçmemiş motorun üretim bilgilerini nasıl versinler.

ayrıca bu motor euro 5 normunda çıkıcak.bizim mazota ayarlanması da 6 ay sürer

@çağlar

fiat bu motoru gp ye dahi koymayı düşünüyor.bravo ve linea ya zaten uygun.

fiat ın arabası yok diyorsunuz da bu motor yeni cromaya dahi uyar.

sediciye uygulasalar sınıfında satış rekoru kırar.

ford ve psa yı 1.6 motor kurtardı.

M.Bülent ATASOY
    Forumun Manyağı Bülent A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Plaka
    07 ATA 35
    Edilen teşekkür: 214

Açıkçası 1.6 multijet in çıkması Fiat ın ara satışlarını hızlandıracağını düşünüyorum.Bugün çıksa kesinlikle 1.6 multijeti tercih ederim ve benim gibi düşünen bi çok kişide mevcut.
    Photoshop Değil , Gerçeğin Ta Kendisi

SÖZDE DEĞİL , ÖZDE MODİFİYE

Levent ÖZTÜRK
    Black Diamond Lewent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DT 7831
    Edilen teşekkür: 8

Alıntı Bülent A. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkçası 1.6 multijet in çıkması Fiat ın ara satışlarını hızlandıracağını düşünüyorum.Bugün çıksa kesinlikle 1.6 multijeti tercih ederim ve benim gibi düşünen bi çok kişide mevcut.

Kesinlikle katılıyorum...
    Hele Linea için böyle bi motor 10 numara olur :ok:
    Fiat' ın bu motora ihtiyacı war artık bence de...

nejat brohi
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı Akincl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım ne acabası

2008 ilk çeyreğe kadar zaten bekliyeceksin.adamlar seri üretime geçmemiş motorun üretim bilgilerini nasıl versinler.

ayrıca bu motor euro 5 normunda çıkıcak.bizim mazota ayarlanması da 6 ay sürer

@çağlar

fiat bu motoru gp ye dahi koymayı düşünüyor.bravo ve linea ya zaten uygun.

fiat ın arabası yok diyorsunuz da bu motor yeni cromaya dahi uyar.

sediciye uygulasalar sınıfında satış rekoru kırar.

ford ve psa yı 1.6 motor kurtardı.
    euro 5 isi hem iyi hem kotu.

cevre icin iyi ama bizde euro 5'e uyan yakıtı nerden bulacagız onu dusunuyorum. eurodizel diye satılan yakıtlarda bile uc kagıtcılık var. birde euro 5 normunu biraz acıklayabilir misiniz, ne fark edecek.

Sayfa 1/2 12 SonSon