Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Park Cezası yemişim haberim yok :(

ÖZKAN SAÇKAN
    Lovergang kolombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    07CUT65
    Edilen teşekkür: 223

Standart Park Cezası yemişim haberim yok :(

Arkadaşlar dün itibariyle evime, Trafik denetleme şube müdürlüğünden trafik para cezası tutanağı geldi. Olayın olduğu zaman 11.12.2010 cumartesi saat: 15.29 .... caddesinde sol tarafa park cezası kesilmiş. Birde fotoğraflandı demiş. O tarih ve saatte ben orada olmadığımdan eminim. Ogün çalışmıyordumda zaten. Ben başka bir semtteydim. Plakam yazılmış tutanağa, fakat araç markasına Fiat Fiorino yazmış. Modeli 2009, rengi Gri yazıyor.. Zannedersem
    plakayı yanlış okumaktan dolayı bana geldi bu ceza. Fotoğraflandı diyor fakat bana gönderilen zarftan fotoğraf çıkmadı. Ceza tutarı 62 tl. 15 gün içinde % 25 iniyor. Uğraşmaya değmez dicem ama niye başkasının cezasını ben ödüyeyim. Trafik denetleme şube müd.gitsem fotoğrafa bakma şansım varmı. İptalini sadece mahkemeye giderekmi yaptırıcam. Ne yapmalıyım.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

madem fotoğraflandı neden yollamamışlar fotoğrafı...
    bence en yakın trafik şubeye gidip şikayet edin...

ÖZKAN SAÇKAN
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    07CUT65

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    madem fotoğraflandı neden yollamamışlar fotoğrafı...
    bence en yakın trafik şubeye gidip şikayet edin...
    uğraşmayıp ödesinler diye yapıyorlar heralde. Kafaya göre tutanak tutuyorlar polisler.

HAKAN SABANCI
    karaduman forever... :) sabanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AN 1933
    Edilen teşekkür: 403

benim bildiğim bağlı olduğunuz trafik şube müdürlüğüne gidip elinizdeki belgeyi gösterdikten sonra fotoğrafı görebilirsiniz daha sonrada mahkeme yoluyla cezanın iptalini isteyebilirsiniz eğer o fotoğraftaki sizin aracınız değilse mutlaka kazanırsınız zaten...

ÖZKAN SAÇKAN
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    07CUT65

Alıntı sabanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim bildiğim bağlı olduğunuz trafik şube müdürlüğüne gidip elinizdeki belgeyi gösterdikten sonra fotoğrafı görebilirsiniz daha sonrada mahkeme yoluyla cezanın iptalini isteyebilirsiniz eğer o fotoğraftaki sizin aracınız değilse mutlaka kazanırsınız zaten...
    yinede mahkemeyemi gidiyoruz yani. Avukat parasıdamı ödücez şimdi buna. Yüzü astarından pahalıya gelme durumu.

arkadaşlar ben şimdi dahada emin oldum. Ben o gün o saatte bir abimizin yanına gitmiştim. Oda ben yanına gittiğimde işe gidiyordu. Şimdi konuştum saat kaçta işe gidiyorsun diye 14.45 - 15.00 gibi gidiyorum dedi. Bende o gün zaten yanından ayrıldıktan sonra babamgile ziyarete gittim. Acaba sahte plaka falan olaylarıda olabilirmi?
    Konu Scottie tarafından (22/12/2010 Saat 17:44 ) değiştirilmiştir. Sebep: flood. Lütfen forum kurallarına dikkat ediniz.

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

ilginç
    TSİ Jetta.

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Plaka dogru ise yapacak bısey yok
    fakat fotoyu gorup ceza tutanagını degıstırebılırsnız
    Aracınızın çekılmıs goruntusu zaten herhangı bır ıtıraz halınde sıze karsı kullanılabılecek en buyuk delıldır.O bakımdan resmı mutlaka gorun zaten ınternet(polnet)ekranında muhtemelen goruntusu vardır..
    I ' m c a p u l i n g . . .

ÖZKAN SAÇKAN
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    07CUT65

Alıntı Kriminal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Plaka dogru ise yapacak bısey yok
    fakat fotoyu gorup ceza tutanagını degıstırebılırsnız
    Aracınızın çekılmıs goruntusu zaten herhangı bır ıtıraz halınde sıze karsı kullanılabılecek en buyuk delıldır.O bakımdan resmı mutlaka gorun zaten ınternet(polnet)ekranında muhtemelen goruntusu vardır..
    deniz abi internetten polnet diye yazdım emniyet genel müd.çıktı..ama nereden sorgulatacağımı bulamadım.

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Sen sorgulatamazsın zaten Emniyet teşkilatının kullandıgı kendi sistemi polnet...Zaman kaybetmeden derhal itiraz et günler senın ıcın cok onemlı...
    I ' m c a p u l i n g . . .

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Adliyede itiraz edebiliyorsunuz bu tarz tutanaklara,hatta 1 hafta içinde gelmeyen radar cezalarına da itiraz hakkınız var ve iptal oluyor.
    7 iş günü içerisinde ulaştırmak zorundalar...

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Ankara adliyesine git. Zemin katta trafik mahkemesini bul. Olayı anlat. Ne yapmam gerekli de, dava aç derlerse aç. Korkma. Er geç haklı çıkarsın.

Olay bir iki lira meselesi değil. Kotasını doldurmaya çalışan ****in birinin kafasına göre trafik cezası yazmasında. Uğraş hemde sonuna kadar. Bunlar yüzünden yemin ediyorum polisten emniyet teşkilatından soğudum.

Olay seni keriz yerine koymaya çalışmasında. Avukata ihtiyacın yok. Kendin halledebilirisin. Halledemediğin noktada bana ulaş yardımcı olurum.
    Konu SKELETER tarafından (23/12/2010 Saat 16:36 ) değiştirilmiştir.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ÖZKAN SAÇKAN
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    07CUT65

Alıntı SKELETER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara adliyesine git. Zemin katta trafik mahkemesini bul. Olayı anlat. Ne yapmam gerekli de, dava aç derlerse aç. Korkma. Er geç haklı çıkarsın.

Olay bir iki lira meselesi değil. Kotasını doldurmaya çalışan ****in birinin kafasına göre trafik cezası yazmasında. Uğraş hemde sonuna kadar. Bunlar yüzünden yemin ediyorum polisten emniyet teşkilatından soğudum.

Olay seni keriz yerine koymaya çalışmasında. Avukata ihtiyacın yok. Kendin halledebilirisin. Halledemediğin noktada bana ulaş yardımcı olurum.
    Şafak 24.12.2010 tarihinde Antalya Sulh Hukuk Mahkemesine dilekçemi vermiş bulunmaktayım. Ama devlet şunu diyor bana gelirsen uğraşırsın..Onun için paşa paşa öde,sende kurtul bende diyor. Adliyeye gittim 2. kattan dosya al...kapıdaki evrakları tamamla, zemin kattan pul al..Hakime imzalat..yoksa diğerine...yoksa diğerine...dediler...Döndüm durdum Adliyenin içinde bir o tarafa bir bu tarafa. Dediğin gibi polisler bazı kota doldurmak için önüne gelene ceza yazıyorlar. Ben kendimden eminim o fotodaki benim olmadığımdan. Fotoyuda göremedim zaten. Beklemeye geçtik, bakalım sonuç ne zamana çıkacak.

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

yazık memleketin haline. eşkiyalık meşru hale geldi. Balık baştan koktu en sonunda.
    Gezgin Gp.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ÖZKAN SAÇKAN
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    07CUT65

Alıntı kolombo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün itibariyle evime, Trafik denetleme şube müdürlüğünden trafik para cezası tutanağı geldi. Olayın olduğu zaman 11.12.2010 cumartesi saat: 15.29 .... caddesinde sol tarafa park cezası kesilmiş. Birde fotoğraflandı demiş. O tarih ve saatte ben orada olmadığımdan eminim. Ogün çalışmıyordumda zaten. Ben başka bir semtteydim. Plakam yazılmış tutanağa, fakat araç markasına Fiat Fiorino yazmış. Modeli 2009, rengi Gri yazıyor.. Zannedersem
    plakayı yanlış okumaktan dolayı bana geldi bu ceza. Fotoğraflandı diyor fakat bana gönderilen zarftan fotoğraf çıkmadı. Ceza tutarı 62 tl. 15 gün içinde % 25 iniyor. Uğraşmaya değmez dicem ama niye başkasının cezasını ben ödüyeyim. Trafik denetleme şube müd.gitsem fotoğrafa bakma şansım varmı. İptalini sadece mahkemeye giderekmi yaptırıcam. Ne yapmalıyım.
    Antalya 5.Sulh Ceza Mahkemesinden Gelen Cevap: İdari yaptırım kararı ve dayanak belgeler celbedilip dosyaya konulmuştur.
    Kararına itiraz edilen kurum, araç bilgilerinde bir çelişki bulunmadığını ve itirazın reddine karar verilmesinin talep etmiştir.
    Tüm dosya kapsamı birlikte değerlendirildiğinde; .................. Trafik idari para cezası düzenledikleri, tutanak ile itiraz eden adına tescilli araç bilgilerinin birebir uyuştuğu ve herhangi bir çelişki bulunmadığı.....

Karar: Gerekçesi yukarıda açıklandığı üzere,
    1-) 11/12/2010 tarih, Seri... NO.... sayılı 62 tl para cezası uygulamasına ilişkin Trafik İdari Para Cezası Karar tutanağının Hukuka uygun olarak düzenlenmiş olması nedeniyle itiraz başvurusunun REDDİNE,
    2-) İtiraz eden tarafından karşılanan yargılama giderlerinin itiraz eden üzerinde bırakılmasına,
    Dair, evrak üzerinde yapılan inceleme sonucu 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 28/10. maddesi gereğince KESİN olarak karar verildi. 27/04/2011

Bu ne biçim adalet anlamadım...Trafik polisi hiç yanlış yapmaz anlıyacağınız Ben arabamı ogün o tarafa kesinlikle götürmediğimden eminim.. Birde bilgilerin birebir uyuştuğu nasıl diyebilirler.. Trafik para ceza tutanağında Fiorino Yazıyor...benim araç punto... Bana fotoyuda göndermediler..bir katakulle oldu bitti... Benim dosyayı görme hakkım varmı Arkadaşlar...bu iş inada bindi..

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Fotoyu neden göndermediniz diye sorun Fotoyu isteyin Mutlaka dosyalıyorlardır Bir örneği sizde orjinali onlardadır diye düşünüyorum

ÖZKAN SAÇKAN
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    07CUT65

bende zaten dosyaya bakmayı düşünüyordum. adliyedeki arkadaşlarıma sorduğum zaman bana dosyayı görüp hatta dosyada taraf olduğum icin fotokopisini almaya hakkım olduğunu söylediler fakat kafamı karıştıran tarafı mahkemenin kararı KESİN olarak vermiş olması temyizi mümkün dese masraftan kaçınmaz temyizde ederdim bu kararı temyiz edip edemeyeceğimi bilmiyorum bilen varsa ve bu konuda bilgilendirilirsem sevinirim (mahkeme kararının en sonunda kesin olarak hüküm kurulmuştur diyor.)

ARMAĞAN ÖZMEN
    armi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 22

Merhabalar,

kendimce size yardımcı olmaya çalışayım. Pek bir şey çıkacağını sanmıyoum ama şansınızı deneyebilirsiniz ve bir Avukattan profosyenel yardım almanızı öneririm. Neler yapılabileceğine gelince;

1-Her ne kadar mahkeme kararında kararın kesin olduğu ve temyiz edilemeyeceği yazıyor olsa da yine de kararı temyiz etmenizi öneririm. Mahkemeye sunacağınız temyiz dilekçeniz üzerine, mahkeme temyiz yolunun kapalı olması nedeniyle red kararı verecektir. Siz bu kararı da temyiz edeceksiniz ve böylece dosyanız Yargıtay'a gönderilmiş olacak. Yargıtay sadece parasal sınırın altında kaldığı için temyiz edilemeyen ama gerçekte temyiz edilmesi gereken konuları inceliyor diye biliyorum. Dediğim gibi Avukat'tan profesyonel yardım alınız.

2- Diğer seçenek ise Kanun Yararına Bozma Kurumuna başvurabilirsiniz. Kanun yararına bozma başvurusu "Adalet Bakanlığı Hukuk veya Ceza İşleri Genel Müdürlüğü'ne gönderilmek üzere" hüküm veren mahkemeye hitaben yazılan bir dilekçeyle oluyor. İlgili mahkeme dosyayı Bakanlığa postalıyor, böylece Adalet Bakanlığı, hükümdeki hukuka aykırılığı öğrenmiş oluyor.

Umarım yardımı olur. Kolay gelsin.

Armağan ÖZMEN

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ismail sezer
    Taykel sezerism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    17 NH 501
    Edilen teşekkür: 94

Teknik Konu punto evo

arkadaşlar bu kadar uğraşmaktansa ceza kesilen araçın fotoğrafı mutlaka olmalı ,saygıdeğer hakimlerimiz ispatı ve kanıtı olmayan suçu yada cezayı nasıl onaylıyorlar . Ben bunu anlamadım . ARkadaşım senin aracına kesilen park cezasının mutlaka fotoğrafı olmalı size fotoğraf gösteremiyorlarsa emniyet burada hatalı eksik evrak meselesi var , Bu işin peşini bırakmayın derim . siz fotoğrafı hiç görmediğinizi söylüyorsunuz mevcut bir fotoğraf olsa zaten bunu size istemeden ve itiraz etmeyin diye gösterirlerdi . Büyük bir ihtimalle fotoğraf kayıp ellerinde yok .Saygılar.

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ÖZKAN SAÇKAN
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    07CUT65

Arkadaşlar bir polis abimiz dediki...Sana cezayı yazan polis ya hakimin damadı yada savcının damadı dedi.. Taşa tosladık desenize

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı kolombo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir polis abimiz dediki...Sana cezayı yazan polis ya hakimin damadı yada savcının damadı dedi.. Taşa tosladık desenize
    Bende ruyamda park cezası yedım 1 saat önce polısle ıptal edersın etmezsın muhabbetı yapıyorduk burada okuyorum sonra ruyamda yasıyorum ne ıs anlamadım gıttı
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Sayfa 1/2 12 SonSon