Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 21 ile 31 arası

Konu: Park Cezası yemişim haberim yok :(

ÖZKAN SAÇKAN
    Lovergang kolombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    07CUT65
    Edilen teşekkür: 223

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende ruyamda park cezası yedım 1 saat önce polısle ıptal edersın etmezsın muhabbetı yapıyorduk burada okuyorum sonra ruyamda yasıyorum ne ıs anlamadım gıttı
    Malesef Türkiyenin gerçekleri Zeynel

yasin seyhan
    playertr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

İtrazda bulun bence
    hem geç geldiğinden dolayı(7gün de cezanın size ulaşmadığından dolayı)
    hem de resmi talep edin.

engin erçevik
    engin6264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    26 EF 624
    Edilen teşekkür: 4

Aynı şey 3 ay önce başıma geldi. Bende neden ödeyeyim dedim yanlış cezayı. Ama cezanın iki katı parayı sağa sola giderken benzine verdim. Ve 3 aydır sonuç çıkmadı. Eğer itiraz edeceksen önce cezxayı yatır mutlaka. Ve mahkemeye ceza makbuzunu verirken bi kopyasını almayı sakın unutma. Uzun hikaye anlatamıyorum şimdi ama bana sorarsan öde.

ÖZKAN SAÇKAN
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    07CUT65

Alıntı engin6264 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı şey 3 ay önce başıma geldi. Bende neden ödeyeyim dedim yanlış cezayı. Ama cezanın iki katı parayı sağa sola giderken benzine verdim. Ve 3 aydır sonuç çıkmadı. Eğer itiraz edeceksen önce cezxayı yatır mutlaka. Ve mahkemeye ceza makbuzunu verirken bi kopyasını almayı sakın unutma. Uzun hikaye anlatamıyorum şimdi ama bana sorarsan öde.
    Engin bana cezayı ödeme dediler ve sulh kukuk mahkemesine dilekçe verdim. Cevabıda Kesin olarak karar verilmiş birşekilde aleyhimde sonuçlandı. Ama foto halen yok ortada. Avukat arkadaşıma evrakları verdim dosyama bir bakacak. Onu bekliyorum şu an. Birde 6111 sayılı kanun kapsamında 120 liranın altındaki trafik para cezaları siliniyormuş. Ama temmuz öncesi tebliğ edilenler diye duydum. (duyum) Eğerki 31.12.2010 a kadar geçerli olursa zaten otomatik silinir. Ayrıca Gib.gov.tr adresinde plakama ait halen bir ceza görünmüyor. Acaba silindimi diye düşünüyorum.

ÖZKAN SAÇKAN
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    07CUT65

Alıntı playertr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtrazda bulun bence
    hem geç geldiğinden dolayı(7gün de cezanın size ulaşmadığından dolayı)
    hem de resmi talep edin.
    Kesin karar verildi diyor yasin. Elimi kolumu bağladı hakim.

engin erçevik
    engin6264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    26 EF 624
    Edilen teşekkür: 4

O cezalar sisteme çok geç işleniyo. Ben 3-4 ay önce vergi dairesine gidip ''cezayı ödemek istiyorum ama makbuz dava dosyasıyla büyükçekmeceye gitti sistemden göremezmsiiniz'' dediğimde biz şu an ekranda 2007 cezalarını görüyoruz. Sonrası işlenmemiş daha sisteme dedi. Ki bundan önce ödediğim iki radar cezası da makbuzlar fotoğraflı bi şekilde eve geldiği halde internette hiç gözükmedi. Bilgin olsun...

ÖZKAN SAÇKAN
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    07CUT65

Alıntı engin6264 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O cezalar sisteme çok geç işleniyo. Ben 3-4 ay önce vergi dairesine gidip ''cezayı ödemek istiyorum ama makbuz dava dosyasıyla büyükçekmeceye gitti sistemden göremezmsiiniz'' dediğimde biz şu an ekranda 2007 cezalarını görüyoruz. Sonrası işlenmemiş daha sisteme dedi. Ki bundan önce ödediğim iki radar cezası da makbuzlar fotoğraflı bi şekilde eve geldiği halde internette hiç gözükmedi. Bilgin olsun...
    Benim cezada halen Gib.gov.tr adresinde gözükmüyor. Avukat bir dosyama baksında, ondan sonra bakacam bir çaresine.

ÖZKAN SAÇKAN
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    07CUT65

Alıntı kolombo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim cezada halen Gib.gov.tr adresinde gözükmüyor. Avukat bir dosyama baksında, ondan sonra bakacam bir çaresine.
    Arkadaşlar 6111 sayılı Kanun kapsamında 31.12.2010 tarihine kadarki 120.00 tl nin altındaki trafik para cezaları iptal edilmiş. Yani bu demek oluyorki benim cezayı ödeme gibi bir mecburiyetim kalmadı. Hak yerini buldu. Ben uğraştığımla kaldım sadece. Avukat, dosyama bakmak istediğini belirtmiş, mübaşirin dosyayı çıkartmasını bekliyoruz.

ÖZKAN SAÇKAN
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    07CUT65

Antalya 5.Sulh Ceza Mahkemesinden Gelen Cevap: İdari yaptırım kararı ve dayanak belgeler celbedilip dosyaya konulmuştur.
    Kararına itiraz edilen kurum, araç bilgilerinde bir çelişki bulunmadığını ve itirazın reddine karar verilmesinin talep etmiştir.
    Tüm dosya kapsamı birlikte değerlendirildiğinde; .................. Trafik idari para cezası düzenledikleri, tutanak ile itiraz eden adına tescilli araç bilgilerinin birebir uyuştuğu ve herhangi bir çelişki bulunmadığı.....

Karar: Gerekçesi yukarıda açıklandığı üzere,
    1-) 11/12/2010 tarih, Seri... NO.... sayılı 62 tl para cezası uygulamasına ilişkin Trafik İdari Para Cezası Karar tutanağının Hukuka uygun olarak düzenlenmiş olması nedeniyle itiraz başvurusunun REDDİNE,
    2-) İtiraz eden tarafından karşılanan yargılama giderlerinin itiraz eden üzerinde bırakılmasına,
    Dair, evrak üzerinde yapılan inceleme sonucu 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 28/10. maddesi gereğince KESİN olarak karar verildi. 27/04/2011

Bu ne biçim adalet anlamadım...Trafik polisi hiç yanlış yapmaz anlıyacağınız Ben arabamı ogün o tarafa kesinlikle götürmediğimden eminim.. Birde bilgilerin birebir uyuştuğu nasıl diyebilirler.. Trafik para ceza tutanağında Fiorino Yazıyor...benim araç punto... Bana fotoyuda göndermediler..bir katakulle oldu bitti... Benim dosyayı görme hakkım varmı Arkadaşlar...bu iş inada bindi..
    Arkadaşlar Avukat dosyamı incelemek için arşivden çıkarttı. Ama belgeyi vermemişler. Oda not etmiş. Aynen şu kelimeler yazıyormuş
    - Fotoğraf yok (1 ay geçtiği için üzerine yeni kayıtlar gelmiş )
    - Polis memur tanıkmış.
    - Davacı CELAL GÜNEŞ, o cadde üzerinde bulunmadığını bildirsede, yapılan araştırmada şahsın işyeri adresinin Hasan Subaşı cad.üzerinde olduğu tespit edilmiştir.
    - Araç ve tutanak özellikleri birebir uyuşuyor. Bilgisini öğrendim.

Bu ne perhiz, ne lahana turşusu Ben birşey anlamadım. Araç ve tutanak bilgileri birebir tutuyor diyorlar benim arabam FİORİNO değil PUNTO . Bu nasıl birebir uyuşma anlamadım. CELAL GÜNEŞ' in arabasına ceza yazayım derken benim plakaya yazıyor polis memuru hadi yanlış yazıldı anladımda, daha sonra ben dava açtığımda nasıl bu durum ortaya çıkmıyor onun anlayamadım. Ben bu işin arkasını bırakmayacağım. Her ne kadar HAKİM KESİN KARAR VERİLDİ DESEDE. Mahkemeye gidip Avukata vermedikleri belgeyi alabilirsem en azından elimde bir belge daha olur. E devlet şifremle Adalet bakanlığına bir yazı yazıcam. Belgelerde ekinde olacak. Bakalım ne sonuç çıkacak. Madem birebir uyuşuyor diyorlar demekki sahte plaka durumu var. Yarın birgün adam bir olaya karışacak o zaman benimi bulacaklar. Bu ne biçim adalat sistemi.

ÖZKAN SAÇKAN
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    07CUT65

Arkadaşlar Avukat dosyamı incelemek için arşivden çıkarttı. Ama belgeyi vermemişler. Oda not etmiş. Aynen şu kelimeler yazıyormuş
    - Fotoğraf yok (1 ay geçtiği için üzerine yeni kayıtlar gelmiş )
    - Polis memur tanıkmış.
    - Davacı CELAL GÜNEŞ, o cadde üzerinde bulunmadığını bildirsede, yapılan araştırmada şahsın işyeri adresinin Hasan Subaşı cad.üzerinde olduğu tespit edilmiştir.
    - Araç ve tutanak özellikleri birebir uyuşuyor. Bilgisini öğrendim.

Bu ne perhiz, ne lahana turşusu Ben birşey anlamadım. Araç ve tutanak bilgileri birebir tutuyor diyorlar benim arabam FİORİNO değil PUNTO . Bu nasıl birebir uyuşma anlamadım. CELAL GÜNEŞ' in arabasına ceza yazayım derken benim plakaya yazıyor polis memuru hadi yanlış yazıldı anladımda, daha sonra ben dava açtığımda nasıl bu durum ortaya çıkmıyor onun anlayamadım. Ben bu işin arkasını bırakmayacağım. Her ne kadar HAKİM KESİN KARAR VERİLDİ DESEDE. Mahkemeye gidip Avukata vermedikleri belgeyi alabilirsem en azından elimde bir belge daha olur. E devlet şifremle Adalet bakanlığına bir yazı yazıcam. Belgelerde ekinde olacak. Bakalım ne sonuç çıkacak. Madem birebir uyuşuyor diyorlar demekki sahte plaka durumu var. Yarın birgün adam bir olaya karışacak o zaman benimi bulacaklar. Bu ne biçim adalat sistemi.
    Yokmu bu konuyla ilgili bir fikri olan

Erdem --
    'Drive Safe' ErdmG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 57

Artık plakaya ceza yazma dönemi bitti. Sonuna kadar hakkınız aramalısınız bence,adamların belli bi sınırları var onu doldurmak için ceza yazıyorlar kafalarına göre.

PUNTO EVO DYNAMİC 1.3 MULTİJET + POP KİT (EVO GİRİSİ)

PUNTO EVO 1.4 FIRE DUALOGİC DYNAMİC +ASIS KİT+S&S+SKYDOME (BEYAZ)

Sayfa 2/2 İlkİlk 12