20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: İstanbul - Ankara Yol Verileri 1.4 77hp EVO

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Standart İstanbul - Ankara Yol Verileri 1.4 77hp EVO

s
    Konu Budweiser tarafından (03/04/2013 Saat 12:13 ) değiştirilmiştir.

HAKAN SABANCI
    karaduman forever... :) sabanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AN 1933
    Edilen teşekkür: 403

uzun yolda gerçekten güzel yakmış zaten min. değerlere yaklaşmışsın kazasız belasız kullanırsın inşallah...

3. Bu mesajı için 2 kişi sabanci'ye teşekkür etti:

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Biraz daha düşer o değerler. Henüz km çok az. 6.5lt nin altına çok rahat inersin.

5. Bu mesajı için 2 kişi SKELETER'ye teşekkür etti:

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

inş. Giderken biraz dengesiz gittim araba açılsın diye 4 ve 5. viteslerde sıkıştırdım haliyle yakıtta arttı. O yüzden sağlam bir veri olmadı dönüşte normal kullandım 100 ün altına düşmedim anlık tüketim sürekli açıktı inişli yollarda sürekli boşa aldım. bakalım inş dahada düşer.

Ç T
    ITALIAN STALLION LeoN48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1011

Boşa almak yerine min 2000 d/d'de kalacak şekilde ayağınızı gazdan çekmeniz her açıdan (güvenlik, en az yakıt sarfiyatı) daha sağlıklı, daha önce forumda da bu görüşe varıldı.
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

8. Bu mesajı için 2 kişi LeoN48'ye teşekkür etti:

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

ben ilk aracı aldıgımda yanmamış benzin kokusu geliyordu egzosdan. dışarda anlaşılmıyordu otoparkda belli oluyordu. şimdi o koku gelmiyor aracın yakıtı çok belli olacak şekilde düştü..

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kaan Acurol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı LeoN48 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boşa almak yerine min 2000 d/d'de kalacak şekilde ayağınızı gazdan çekmeniz her açıdan (güvenlik, en az yakıt sarfiyatı) daha sağlıklı, daha önce forumda da bu görüşe varıldı.
    Evet cut-off sistemi mevcutmuş. Gaz kelebeği kapandığı anda yakıt kesiliyormuş. Teşekkürler.
    Konu Budweiser tarafından (03/05/2012 Saat 13:07 ) değiştirilmiştir.

Ç T
    ITALIAN STALLION LeoN48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1011

Yokuş aşağı inerken yol düzleşene kadar bi miktar hız düşüyor tabi, örneğin 120 ile giderken yol düzleştiğinde 95'e düşüyor en fazla, ondan sonra zaten gaza basmak durumundayız, bu kadarlık hız kaybını çok da sorun etmiyorum doğrusu, tabii yine seçim sizin. Saygılar.
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

13. Bu mesajı için 2 kişi LeoN48'ye teşekkür etti:

suat taner
    lionT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

degerler aracın yenı olması ıtıbarıyle azıcık yuksek ama bıraz daha duser herhalde..

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kaan Acurol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

:/ düşer heralde

suat taner
    lionT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

ben t-jet ıle bırazcık basarak uzun yolda 6.2-6.6 lt 620 km sonunda gordum.ıstanbul-kastamonu ınebolu ıstıkametınde gordum.120 nın altına hıc dusmedım.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

Yol şartları ve rampalar yakıtı çok etkiliyor.
    Mersin-ankara arası ankara-mersin'e göre çeyrek depo fazla yaktı.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

adem tahiroğlu
    muhabbet üye ademtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1228

bayramda konya anamur sonra anamurdan alanya sonrasında alanya konya o yolları bilen bilir sürekli rampa rampa iğrenç
    825 km yol yaptım 120 tl'lik mazotla

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Yeni ve benzinli bir araç için fena değerler değil...

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

yenı nesıl araclarda yokus asagı vıteste bırakırsanız gosterge ekranında 2 gorunur ama bu araclar yanma odasına hıc yakıt almadan tekerleklerın donu ataletıyle motor calısır( calısır gıbı yapar) ama bosa alırsanır ıse araç rolantıde calısacagından ıcerıye yakıt almaya dewam edecektır hafıf parmak ucuyla yokus asagı gıderken gazınıza basarsanız yokus zaten meyıllı oldugundan arac hızını korurken hıc zorlanmayacak boylece bosa atmanında bır anlamı kalmayacaktır

Kaan Acurol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Farklı bir konu açıp forumu kirtletmek istemedim Sonuçta konu aynı konu sabah okulla ilgili birkaç işim olduğundan annemle beraber istanbuldan yola çıktık aracım LPGli dün gazı libadiye opetten alıp 1 2 yere daha gittikten sonra ertesi sabah yani bu sabah yola çıktım. 78liraya fullemiştim 33lt ye denk geliyor yani. bu gazla 467km gittim. yani km başına 0,16 krş ediyor. Yol şartlarına ve sürüş şartlarına gelince, Sabah göztepeden yola çıktım sahrayicedid tarafları ataşehire kadar trafikti yaklaşık 15dk kadar trafikte kaldım daha sonra hiç trafiğe yada yol çalışmasına takılmadan adapazarına gittim mola verdik yemek yedik oradan cıktık doğru ankaraya. Yol bilindiği üzere inişli çıkışlı İnişli yolda boşa almadım 5. viteste saldım düz yolda gaza hafifi dokunarak gittim 3000 deviri geçmemeye çalıştım max. 110 u görmüşümdür yolculuk boyunca yokus yukarı cıkarkende 90 dan aşağı inmedim. Seyahat boyunca klimada açıktı. Bu arada 2 tane ayı oğlu ayıdan bahsetmek istiyorum. Birincisi Ataşehir sapaktan otobana bağlanan yolda metro turizme ait 1 otobüs yüzünden kaza yapıyorduk, elinde telefon anayola bağlanacak öküz telefonla uğraştığını gördüm korna çaldım ama hiç oralı olmadı kafasını kaldırmadan yoluna devam etti bende beni farketsin diye hızlanıp önüne geçtim. Daha sonra sanki kendi haklıymış gibi beni ve metro yolcularını tehlikeye atıcak sekilde önümden makas atar gibi çok yakın geçti. Tabiki plakasını aldım, 2. ayı ise izmit otobanında idi malum orada yol 2 şeride düşüyor.ben sol şeritten hız limitlerine uyarak 110km ilerlerken sağ şeritten kamyon önündeki kamyonu sollamak için sola sinyal verdi fakat hızlı olduğumdan önce ben geçeyim diye sellektör attım aynadan bana bakışını gördüm korna da caldım fakat sanki ben hiçbirini yapmamışım gibi istifini bozmadan sola kırdı ve bariyerlere sürtmeme ramak kaldı kamyonla sol bariyer arasında sıkıştım. Bunların ikisinide adapazarında 155 i arayarak şikayet ettim. (yolda telefonla konusmamak adına o anda aramadım) Fakat o kadar güzel bir adam koymuşlarki santrale dediğini anlamak için decoder lazım. herneyse siz sakarya 155 ide arayın haber verin dedi onu anlayabildim, dedim telsizle haberleşmiyomusunuz kardeşim anons geçin çevirin cezai işlemi uygulayın dedim. Bişiler dedi ama anlamadım kapattım bende tlefonu. Daha sonra sapanca dolaylarında tekrar aradık 155i oradakide sanki biz çok ayıp ettik aramakla "yok bulamayız ondan bişi çıkmaz" cevabını aldık. Ota boka ceza kesen trafik polisinin 1 adeti yoktu. A pardon vardı 1i atasehir gişelerde biride ankara kazan gişelerde. Ne şikayet edebileceğin biri ne başka birşey. Bu arada bolu taraflarında kaza olmuştuı istanbul yönüne doğru umarım can kaybı yoktur. He kazaya neden olan araçta x firmanın otobüsü. X firma dedim bilindik bi marka değildi hatırlamıyorum bile hangi firma olduğu. Trafik polislerine sesleniyorum cam filmlerine ceza kesmeye devam edin. Yoldaki insanların canını tehlikeye atanlara değil oldu mu? Ben ayrıca uğraşacağım kime neye şikayet etmek gerekiyorsa izmit 155 ide adapazarıo 155 ide şikayet edeceğim. Bu kadar ilgisizlik görmedim.

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Kocaeli otobanda hep aynı hikaye.Ne zaman ararsan Sakarya sınırına geçince ara derler.Sonuç elbette sıfır.

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kaan Acurol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Aynen öyle abi...

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Bir de can tasiyor bunlar...

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

29. Bu mesajı için 2 kişi krm1983'ye teşekkür etti:

AYKUT *
    aykut27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 53

Alıntı Budweiser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkeze iyi akşamlar bayram dolayısıyla aracımla memleketim olan istanbula gittim fakat giderken cok saglıklı bir veri elde edemedim dönerken daha dikkatli davrandım veri konusunda onları şimdi buraya yazmak istiyorum.

Başlangıç ve bitiş noktaları: İstanbul Anadolu Yakası Göztepe Benzinci - Ankara Elmadağ Toki Blokları
    Başlangıç Km - 2982 Depo Full
    Bitiş km - 3467 Çeyrek depo kaldı
    Gidilen yol - 485 km
    Ortalama Hız - 106km
    Seyahat Süresi 4 Saat 33 Dakika
    Ortalama Yakıt 6.9lt. 100km'de (yolculuk başlangıcında 6.6 ile başlamıştı.)
    Tahmini olarak araç km başına 0.25 - 0.30 krş arası yakmakta!

Yolculuğa ilk olarak bayram öncesi Ankara Elmadağ Hasanoğlan OPET 2105 km de başlandı istanbula gidildi dolaşıldı ankaraya geri dönüşte
    3467km oldu araç yani bayram tatilinde 1362 km yol yaptım.

Herkeze iyi akşamlar
    Bence çok yakmış gibi görünüyor.