13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Grande Punto Sıfır Araç Aldım Bayi Geciktiriyor. Fiyat ve Konu Hk Yardım

Umut K.
    Seat İbiza 1.2 TSİ DSG sundown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 242

Standart Grande Punto Sıfır Araç Aldım Bayi Geciktiriyor. Fiyat ve Konu Hk Yardım

Merhaba;

Eylül Ayı başında İstanbul'da bir bayiden Grande Punto araç için anlaştık. Anlaşma aşamasında aracın 10 Ekim de teslim olacağına dair bilgi verdiler. Süreç içerisinde 3.600 TL kapora yatırdım (fiyat sabitleme, sipariş için vs.)
    Teslim ederiz dedikleri tarih yaklaştığında telefonda görüşmemde 11-17 Ekim tarihleri arasında bir gün teslim edileceğini belirttiler, sonraki görüşmemde de bu tarihi 30 Ekim'e kadar çıkardılar.
    Şimdi;
    Krediyi Fiat Finanstan çekmiş olacağız araç geldiğinde. Kredi anlaşmamız 0,89 faizli ve dosya Masrafı içerisindedir (kampanya) ve bu kampanya muhtemelen Ekim ayı sonunda bitecek. Bu aracın tarafıma teslimatını yine bir bahane uydurup Kasım Ayı'na atarlar ise, Dosya masrafı olacak ve yaklaşık 500 civarı bir rakam hiç yok yere cebimden çıkma durumu olacak.
    Bu durumda o aracı kesinlikle almama gibi bir düşünce bende mevcut.

İkinci sorum ise aracın fiyat anlaşmasını Eylül de yaptık S5 1,3 Multijet 75hp ( full kitsiz) Grande Punto için 27.600 TL tarafıma fiyat verilmişti. Şimdilerde duyduğuma göre aracın fiyatı Ekim Ayı ile birlikte düşmüş ve bir arkadaşım başka bir bayiden 27.200 TL fiyat almış. Bayimde böyle bir durumun söz konusu olmadığını tam tersine fiyatın arttığını bana söylemekte.

Benim fiyat düşürmek gibi bir gayretim olmasada 27.600 TL bu araç için normal bir fiyat mı ve bir de aracın tarafıma teslimini geciktirmeleri hususunda bana fikir verebilirseniz sevinirim.

Saygılar, iyi sürüşler.

adem tahiroğlu
    muhabbet üye ademtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1228

çok fazla yapacak bişey yok çünkü sözleşmeniz yok heralde en iyi yapabileceğiniz 4442255 tlf aramak olur onlarda ne kadar ne yapabilirler meçhul

Adınızı düzgün giriniz. Soyadınızı düzgün giriniz.
    projist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 43

fiyatlar düştü. örneğin şuanda araç 29.481 TL liste fiyatı. - 27.600 = 1881 TL indirim . bence ilk alındığında da biraz indirim olabilirdi ama o zamanki fiyattan konuşuyorum. sonradan fiyat düşmesi olmayabilir. yani olur da yok derlerse haksız olmazlar. düşünün ya fiyat artsa idi size mi yansıtacaklardı? ama aracınızı geç teslim etmeleri ile diğer konuda haksız duruma düştüler. burda merak ettiğim şey gecikme bayiden mi yoksa italyadan kaynaklı mı? en iyisi madem aracınız yolda, isteyin şase numarasını motor no vs. sıkıntı olmasın. vermek istemezlerse tahminimce bayi burda iş çeviriyor.

Çağatay Güldalı
    ExTReMe_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 127

ama genede bence 1.3 mtj 75 için Fiyat güzel 27.600

sakin karadas
    sakinkaradas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 141

kardeş bayi yalan konuşuyor.benim aracı salı günü sattım.şu an bana evo dynamic 1,3 mtjd için anahtar teslim 30,250 tl fiyat verdiler.sıfır araca.üstelik 9500 tl kredi kullanacagım.dosya parası felanda kesmeyecekler.9500 lirayı 24 ayda 10775 lira olarak ödeyecegim.üstüne birde ödemem martta başlayacak.düşündügün zaman gp ile evo dinamic arasındaki far sence 2400 liramı.üstelik bana 30250 lira fiyatı 3 tane bayi verdi yani tek bayi de degil.

uğur cin
    ucin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı sundown Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba;

Eylül Ayı başında İstanbul'da bir bayiden Grande Punto araç için anlaştık. Anlaşma aşamasında aracın 10 Ekim de teslim olacağına dair bilgi verdiler. Süreç içerisinde 3.600 TL kapora yatırdım (fiyat sabitleme, sipariş için vs.)
    Teslim ederiz dedikleri tarih yaklaştığında telefonda görüşmemde 11-17 Ekim tarihleri arasında bir gün teslim edileceğini belirttiler, sonraki görüşmemde de bu tarihi 30 Ekim'e kadar çıkardılar.
    Şimdi;
    Krediyi Fiat Finanstan çekmiş olacağız araç geldiğinde. Kredi anlaşmamız 0,89 faizli ve dosya Masrafı içerisindedir (kampanya) ve bu kampanya muhtemelen Ekim ayı sonunda bitecek. Bu aracın tarafıma teslimatını yine bir bahane uydurup Kasım Ayı'na atarlar ise, Dosya masrafı olacak ve yaklaşık 500 civarı bir rakam hiç yok yere cebimden çıkma durumu olacak.
    Bu durumda o aracı kesinlikle almama gibi bir düşünce bende mevcut.

İkinci sorum ise aracın fiyat anlaşmasını Eylül de yaptık S5 1,3 Multijet 75hp ( full kitsiz) Grande Punto için 27.600 TL tarafıma fiyat verilmişti. Şimdilerde duyduğuma göre aracın fiyatı Ekim Ayı ile birlikte düşmüş ve bir arkadaşım başka bir bayiden 27.200 TL fiyat almış. Bayimde böyle bir durumun söz konusu olmadığını tam tersine fiyatın arttığını bana söylemekte.

Benim fiyat düşürmek gibi bir gayretim olmasada 27.600 TL bu araç için normal bir fiyat mı ve bir de aracın tarafıma teslimini geciktirmeleri hususunda bana fikir verebilirseniz sevinirim.

Saygılar, iyi sürüşler.
    para konusunda yapacağın pek bişey yok... vazgeçtim dersen eger,,araba sizin adınıza geliyor bu saatten sonra olmaz artık,, diyeceklerdir... şimdilik yapman gereken 4442255 i ara bas yaygarayı. verin arabayı dersin. olmadı tüketici haklarına başvururum dersin.bak nasıl veriyorlar arabayı

Metin TaLha AYDIN
    PuntoBaz GrandeTalha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 51

Bence fiyatın fena değil bende istanbulda bikaç bayiye fiyat sordum senin araçtan ve bana araç olmadığını kasım sonuna doğru araçların geleceğini söylediler. Son fiyat olarakta 27.500 aldım,
    bence vazgeçmek yerine bayiden aksesuar isteyin gönlünüzü alsınlar park sensörü veya kol dayama yada karter koruyucu olabilir.
    hangi bayiyle anlaştınız pm'le konuşabiliriz...

engin kavraloğlu
    ...Makinist... segin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 DA 2407
    Edilen teşekkür: 344

Soru

Alıntı sakinkaradas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş bayi yalan konuşuyor.benim aracı salı günü sattım.şu an bana evo dynamic 1,3 mtjd için anahtar teslim 30,250 tl fiyat verdiler.sıfır araca.üstelik 9500 tl kredi kullanacagım.dosya parası felanda kesmeyecekler.9500 lirayı 24 ayda 10775 lira olarak ödeyecegim.üstüne birde ödemem martta başlayacak.düşündügün zaman gp ile evo dinamic arasındaki far sence 2400 liramı.üstelik bana 30250 lira fiyatı 3 tane bayi verdi yani tek bayi de degil.
    kardeşim bende çok arastırdım ama 31.500 den asagı fıyat veren yok benım araç 34 000 e geldi (sky dome, kit, blue-me hi-fi dahil) fiyatı. birde ben yarısını kredi çektim çokmu fazla ya?

Adınızı düzgün giriniz. Soyadınızı düzgün giriniz.
    projist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 43

Alıntı segin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim bende çok arastırdım ama 31.500 den asagı fıyat veren yok benım araç 34 000 e geldi (sky dome, kit, blue-me hi-fi dahil) fiyatı. birde ben yarısını kredi çektim çokmu fazla ya?
    32.701 + 1.000 + 1.750= 35.451 TL yapıyor. bence 1.500 TL lik indirim az olmuş sanki. ayrıca kredinizin bayi ile bir alakası yok. siz zaten faizini öüyorsunuz. bayi parasını hemen alıyor.

halil kaya
    hidalban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 4

Kardeşim eğer vazgeçmeyi göze aldıysan fiatı ara bağır çağır 1 hafta içinde sana dönüyolar o araba kasımın sonundan önce gelmez diyecekler sana sende ben paramı geri istiyorum de onlarda bayiye talimatımızı veriyoruz diyecek.kredi senin adına tahakkuk olmuştur kullanmamışsındır krediyi.ben bu şekilde iptal ettim.başka bir bayiden hazır elinde olan evo'yu aldım.beni 1 ay oyaladılar bende fiatı aradım kasım sonu gelecek arabalar dedi istiyorsanız bayiye talimat verelim kaporanızı alın dediler.

mert .
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. fiatankara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

suan konusulanlar hepsı kulaktan dolma seyler.bayi hiçbir zaman aracı elınde tutup sizi oyalamaz onun ılk amacı arac geldıgı anda musterıye teslım edıp arac parkını ferahlatmaktır.sakın dısardan duyduklarınıza ınanmayın..
    Konu Scottie tarafından (13/05/2011 Saat 11:27 ) değiştirilmiştir.

Serdar Kürkçü
    SRDR KRKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES
    Edilen teşekkür: 630

Mert Hoşgeldin Öncelikle Kendini Tanıtırsan Güzel Olur. Konuyu Hortlatmışsın Bak

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

Alıntı fiatankara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    .suan konusulanlar hepsı kulaktan dolma seyler.bayi hiçbir zaman aracı elınde tutup sizi oyalamaz onun ılk amacı arac geldıgı anda musterıye teslım edıp arac parkını ferahlatmaktır.sakın dısardan duyduklarınıza ınanmayın..

ilk mesajınızda kendinizi tanıtsaydınız daha güzel olurdu...